Firestick Buffering Sorunları Nasıl Onarılır

>Bu yazıda, FireStick'te arabelleğe almayı düzeltmek için çeşitli seçenekleri tartışacağız. Bu kılavuzda sağlanan sorun giderme adımları FireStick 4K, Fire TV Cube ve daha eski Fire TV cihazlarında çalışır.

firestick üzerinde tamponlama nasıl düzeltilirFireStick, dünya çapında en popüler akış cihazlarından biridir. Kurulumu ve kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Amazon Store'dan tonlarca harika uygulamayı ve birkaç üçüncü taraf uygulamasını destekler. Sonuç olarak, FireStick inanılmaz bir akış deneyimi sağlar.

Ancak, birçok kullanıcı FireStick'lerinde arabelleğe alma sorunları da yaşar. Bu kullanıcıların yüzdesi azdır. Bununla birlikte, milyonlarca kullanıcının FireStick'i olduğu göz önüne alındığında, bu küçük yüzde önemli miktarda.

FireStick'iniz sürekli arabelleğe alınıyorsa, bu makalede çeşitli olası nedenler ve çözümler anlatılmaktadır.

FireStick Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve İSS'ler kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini izliyor. Fire TV Stick'inizde telif hakkıyla korunan içerik akışı bulunursa ciddi sorun yaşayabilirsiniz. Şu anda IP'niz herkes tarafından görülebilir. Film izleme deneyiminizin kötü bir şekilde değişmemesi için iyi bir FireStick VPN almanızı ve kimliğinizi gizlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

kullanırım ExpressVPN Bu, endüstrideki en hızlı ve en güvenli VPN'dir. Amazon Fire TV Stick dahil herhangi bir cihaza kurmak çok kolaydır. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Hizmetlerinden hoşlanmıyorsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz. ExpressVPN'in ayrıca, 3 ay ücretsiz kazanın ve yıllık planınızda% 49 tasarruf edin.

İşte her zaman bir VPN kullanmanızın nedenleri.

oku: Fire Stick'te bir VPN nasıl kurulur ve kullanılır

FireStick'te arabelleğe almanın nedeni

Arabelleğe alma sorununa neden olabilecek bir dizi faktör vardır. FireStick'te arabelleğe almanın en yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Yavaş internet bağlantısı: 1080p için en az 10 Mbps ve 4K akış için 20 Mbps olması önerilir. İnternet bağlantınız yavaşsa, arabelleğe alma sorunları yaşayacaksınız
 • ISS Kısma: İSS'niz çok fazla akış etkinliği algılarsa zaman zaman bağlantı hızınızı yavaşlatabilir
 • FireStick'ten uzak modem: FireStick'iniz Wi-Fi modeminizden çok uzağa yerleştirilirse, sinyal gücünüz zayıflar ve arabelleğe alma sorunlarına neden olur
 • RAM azalıyor: FireStick'in RAM bitmesi nadir değildir. Arka planda çalışan birçok gereksiz uygulama olabilir
 • Depolama alanı azalıyor: Yine, FireStick kullanıcıları arasında yaygındır. Cihazın sadece 8GB alanı var, bunların çoğu işletim sistemi tarafından zaten kullanılıyor
 • FireStick aşırı ısınması: FireStick'iniz aşırı ısınıyorsa, arabelleğe alma sorunlarına neden olması muhtemeldir
 • Eski Firestick İşletim Sistemi: Eski bir işletim sisteminde çalışıyorsa FireStick'te arabelleğe alma sorunları yaşayabilirsiniz

FireStick arabelleğe alma sorunları nasıl düzeltilir?

Şimdi FireStick üzerinde arabelleğe neden olan en yaygın faktörlerden bazılarına baktığımıza göre, çözümleri bulalım. İşte geliyorlar.

1. FireStick'i yeniden başlatın

FireStick arabelleğe alma sorununa neden olmanın tam nedenine gerçekten parmak koyamazsanız, yeniden başlatma kadar basit bir hile çözüm olabilir.

Aslında, yeniden başlatma en temel sorun giderme yöntemlerinden biridir ve denenecek ilk yöntemlerden biri olmalıdır. Birçok sorunu çözebilir.

İşte adımlar:

 • FireStick şehrine git Ayarlar

Firestick arabelleğe alma sorunu

 • Tıklayın Ateş TV'm

Firestick'te arabelleğe alma nasıl düzeltilir

 • Tıklayın Tekrar başlat

Firestick'te arabelleğe alma nasıl düzeltilir

 • Tıklayın Tekrar başlat onaylamak

Firestick arabelleğe almayı düzeltme

2. İnternet Hızına Dikkat Edin

Muhtemelen yüksek hızlı bir genişbantınız var ve internet hızı sizin için sorun değil. Ancak yine de ilk sorun giderme adımı olarak internet hızını kontrol etmenizi öneririm.

Görünüşe göre aslında FireStick'te istenen internet hızına sahip oluyorsunuz, bu endişeyi ortadan kaldırmış olacaksınız.

Arabelleğe alma sorunlarının arkasındaki yavaş internet bağlantısı ise, nedenini bulmak için her zaman ISS'nize ulaşabilir veya hatta tamamen yeni bir bağlantı alabilirsiniz.

10 Mbps'nin üzerindeki herhangi bir hız 1080p çözünürlüğe kadar akış için yeterlidir

4K videolar yayınlıyorsanız, en az 20 Mbps önerilir.

Firestick'te internet hızını nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Firestick'iniz istenen internet hızını almıyorsa, bundan sonra yapmanız gerekenler-

Kablosuz sinyal gücünü kontrol edin ve geliştirin

Sinyal gücü, sorunsuz akış deneyiminde önemli bir rol oynar. Modem FireStick'inizin yakınındayken sinyal gücü daha güçlü ve uzaktayken daha zayıf.

FireStick'teki sinyal gücünü nasıl kontrol edeceğinize ve buna göre hareket edebileceğinize göre:

 • Şuraya git: Ayarlar FireStick ana ekranından

Firestick arabelleğe alma sorunu

 • Tıklayın sonraki pencerede

Firestick'te arabelleğe alma nasıl düzeltilir

 • Kablosuz adresinizi / adınızı vurgulayın
 • Sağ tarafta, Sinyal gücü

Firestick arabelleğe alma sorunu

Çok İyi yazıyorsa, uygun Wi-Fi sinyalleri alıyorsunuz. Fakir veya zayıf diyorsa, bir sorun var.

Genellikle, en iyi sinyal gücü için modem cihazdan 20-30 metre uzakta olmalıdır. Modeminiz bundan daha uzaksa, bir Wi-Fi Genişletici satın almayı düşünebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, bir Wi-Fi Extender modeminizin kapsama alanını genişletir ve daha geniş bir alanda etkili olmasını sağlar.

Ayrıca modeminizin yakınında sinyale parazite neden olabilecek çok fazla elektrikli cihaz olmadığından emin olmanız gerekir.

Mümkünse, daha iyi sinyal kapsama alanı için modemi biraz daha yükseğe (6 ft veya daha yüksek) yerleştirin.

Kablolu Bağlantı için Ethernet Kablosu Kullanın

Firestick'te arabelleğe almayı önlemek için amazon ehternet adaptörünü kullanınKablolu bağlantı genellikle kablosuz bağlantıdan çok daha hızlıdır. İlk olarak, yönlendiricinin cihazdan yakınlığına güvenmek zorunda değildir. Ethernet kablosu doğrudan FireStick'inize takılı.

İkinci olarak, yönlendirici ve cihaz arasında hiçbir engel yoktur. Birçok elektrik ve bazı mekanik engeller Wi-Fi sinyalini zayıflatma eğilimindedir.

Kablolu bağlantıyla FireStick'te arabelleğe almayı kontrol edebilir veya düzeltebilirsiniz. FireStick'teki kablolu bağlantı için Amazon Fire TV Cihazları için Amazon Ethernet Adaptörünü Amazon.com'dan satın alabilirsiniz..

FireStick güç adaptörünüzün internet / LAN kablosu ve güç kablosu Ethernet adaptörüne girecektir. Ve sonra, Ethernet adaptöründen tek bir kablo FireStick'inize takılır.

Wi-Fi bağlantınızdan zaten önemli bir ağ hızı alıyorsanız Ethernet Adaptörünü satın almanız GEREKMEZ.

3. Arabelleğe almayı önlemek için bir VPN kullanın

Daha iyi hız ve gizlilik için önerilir

özel akış

İnternet kısıtlaması İSS'ler arasında yaygın bir uygulamadır. Belirli bir seviyenin üzerindeki akış etkinlikleri algılandığında internet sağlayıcınız internet bağlantınızı yavaşlatabilir. Sonuç olarak, FireStick'te tamponlama yaşayabilirsiniz.

Neyse ki, FireStick için bir VPN kullanarak bu kolayca önlenebilir. İyi  VPN, ISS'nizi kısıtlama hızından korumakla kalmayacak, aynı zamanda aşağıdakiler gibi çeşitli şekillerde de fayda sağlayacaktır:

 • Akış faaliyetlerini Devlet gözetimi ve İSS'den gizleme
 • Anonim torrent indirmeleri
 • Kişisel bilgileri bilgisayar korsanlarından korur
 • Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engellemesini kaldırın (Netflix, BBC iPlayer, Prime Video, Hulu, HBO vb. Dahil)

Deneyimlerime göre, ExpressVPN FireStick için en iyi VPN'dir. En iyi şifreleme teknolojisini kullanır ve aynı zamanda en hızlı VPN'dir.

ExpressVPN şu anda yıllık planında% 49 indirim sunuyor. Bunun da ötesinde, bu planla 3 ay ücretsiz kazanacaksınız. Ayrıca 30 günlük koşulsuz para iade garantisi sunar..

ExpressVPN'i almak ve FireStick'te arabelleğe almaktan kaçınmak için şunları yapabilirsiniz:

 • ExpressVPN'e kaydolmak için burayı tıklayın
 • ExpressVPN hesabınızı aldıktan sonra FireStick'inizi açın ve ana ekranın sol üst köşesindeki arama seçeneğini belirleyin

Firestick arabelleğe almayı düzeltme

 • ExpressVPN'i arayın ve arama önerilerinde tıklayın. ExpressVPN'i kurmak için ekrandaki talimatları izleyin

Firestick arabelleğe alma sorunu

 • ExpressVPN'i açın ve kayıt sırasında oluşturduğunuz hesap giriş bilgilerinizle oturum açın

Firestick'te arabelleğe alma nasıl düzeltilir

 • Bir VPN sunucusuna bağlanın ve akışa başlayın

Firestick arabelleğe alma nasıl düzeltilir

4. FireStick RAM'i temizleyin

FireStick'in RAM boyutu vardır - FireStick 2.Nesil'de 1 GB ve FireStick 4K'da 1.5 GB. Bu çok fazla değil, bir akış cihazı için yeterli. Bununla birlikte, bu küçük bellek çok hızlı bir şekilde alınma eğilimindedir.

Düşük RAM alanı, FireStick'te karşılaştığınız tamponlamanın suçlularından biridir. Bazı uygulamaların RAM'i kapattığınız zaman bile çalmaya devam ettiğini bilmek sizi şaşırtacak.

Arka plan uygulamalarını kapatarak RAM alanını temizleyebilirsiniz. Ancak, hangi uygulamaların arka planda çalıştığını nasıl bulabilirdiniz? Yüklü tüm uygulamaları ayrı ayrı kapatmaya zorlamak yorucu ve zaman alıcıdır.

Neyse ki, arka plan uygulamalarını bulmak ve kapatmak için kullanabileceğiniz bir uygulama var. Buna Arka Plan Uygulamaları ve İşlem Listesi. Bu ücretsiz uygulamayı Amazon Store'dan alabilirsiniz.

Arka Plan Uygulamalarını indirme adımları & İşlem Listesi uygulaması ve bunu kullanmak için arka plan uygulamalarını kapatın:

 • Şuraya git: Arama FireStick ana ekranından seçenek

Firestick arabelleğe almayı düzeltme

 • Arka Plan Uygulamaları ve İşlem Listesi uygulamasını arayın ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Firestick arabelleğe alma nasıl düzeltilir

 • Uygulamayı açın. Bu istem ilk kez görüntülenir.
 • Uygulamanın FireStick'inizi her başlattığınızda otomatik olarak açılmasını istemiyorsanız ‘Önyükleme sırasında uygulamayı aç’ seçeneğinin işaretini kaldırın
 • Tıklayın Anladım! buton

Amazon firestick üzerinde arabelleğe alma

 • Arka planda çalışan tüm uygulamaların listesini göreceksiniz. Tıklayın Tüm Uygulamaları Kapat sol üst köşede

Firestick'te arabelleğe alma nasıl düzeltilir

 • Listedeki ilk uygulama için aşağıdaki pencereyi göreceksiniz. Devam et ve tıkla Durmaya Zorla
 • İşiniz bittiğinde, uzaktan kumandadaki geri düğmesine basın.

Firestick arabelleğe almayı düzeltme

 • Listedeki bir sonraki uygulama için aynı seçenekleri göreceksiniz. Tıklayın Durmaya Zorla tekrar.
 • Tüm arka plan uygulamalarını öldürene kadar bunu tekrarlamaya devam edin

Not: Arka planda çalışan ExpressVPN'i (veya başka bir VPN'yi) zorla kapatmaya çalışmayın. Güvenlik sağlarken arka planda bir VPN çalışır. VPN'yi kapatmaya zorlamak, güvenli VPN sunucusuyla olan bağlantınızı kaybetmenize neden olabilir. VPN uygulamaları zaten çok fazla yer kaplamaz.

5. Önbellek / Akış Uygulaması Verileri

Akış uygulamalarının önbelleğini temizlemek, FireStick'te arabelleğe almanıza yardımcı olabilir. Birçok kullanıcı, Sinema APK, Cyberflix TV, Ola TV, BeeTV vb.Gibi üçüncü taraf uygulamaların önbelleklerini temizledikten sonra daha iyi performans gösterdiğini bildirdi..

Uygulamayı varsayılan fabrika ayarlarına tamamen sıfırlamak için uygulama verilerini de temizleyebilirsiniz.

İşte adımlar:

 • FireStick'e git Ayarlar ana ekrandan

firestick arabelleğe alma sorunları nasıl düzeltilir

 • Tıklayın Uygulamalar

firestick arabelleğe alma

 • Açık Yüklü Uygulamaları Yönetme

firestick arabelleğe alma sorunu düzeltmesi

 • Şimdi yüklü uygulamaların bu listesini görmelisiniz
 • Arabelleğe alma sorunları olan akış uygulamasını tıklayın

firestick arabelleğe alma sorunu olan uygulamayı tıklayın

 • Uygulama verilerini ve önbellek veri bilgilerini bu pencerenin sağ bölümünde bulabilirsiniz

Aşağıdakilerden birini yapabilirsiniz:

 • Net veriler: Uygulama ile ilgili tüm verileri (oturum açma bilgileri dahil) temizler ve uygulamayı fabrika varsayılanlarına sıfırlar. Ayrıca önbelleği de temizler
 • Önbelleği temizle: Yalnızca önbelleği temizlemek ve kalan verileri olduğu gibi tutmak istiyorsanız, bunun yerine bu seçeneği belirleyin

firestick üzerinde arabelleğe almayı durdurmak için önbelleği temizle

6. Gizlilik ayarlarınızı değiştirin

Amazon, pazarlama ve geliştirme bahanesiyle verilerinizi izler ve toplar. Bu, gizliliğinizden ödün vermesi muhtemeldir. Ama bu sadece o değil.

Verilerinizi sürekli izlemek ve toplamak için FireStick işletim sisteminizin belirli işlemleri arka planda çalıştırması gerekir. Bu, FireStick'inizi yavaşlatabilir ve sonunda tamponlama sorunlarına neden olabilir.

Veri izleme ve veri toplamayı şu şekilde devre dışı bırakabilirsiniz:

 • Firestick'i aç Ayarlar ana ekrandan

Firestick arabelleğe alma sorunu

 • Tıklayın Tercihler sonraki ekranda

Firestick'te arabelleğe alma nasıl düzeltilir

 • Tıklayın Gizlilik ayarları

Firestick arabelleğe almayı düzeltme

 • Aşağıdaki seçenekleri KAPATIN: Cihaz Kullanım Verileri ve Uygulama Kullanım Verilerini Toplama

Firestick arabelleğe alma nasıl düzeltilir

 • Şimdi geri düğmesine bir kez basın ve Veri İzleme

Amazon firestick üzerinde arabelleğe alma

 • Kapat Veri İzleme

Firestick arabelleğe alma sorunu

7. FireStick İşletim Sistemini Kontrol Edin ve Güncelleyin

Nadirdir, ancak duyulmamıştır. Eski FireStick OS, arabelleğe alma sorunlarını yaşamanızın nedeni olabilir.

Genellikle, yeni işletim sistemi sürümü kullanılabilir olduğunda FireStick'iniz otomatik olarak güncellenir. Ancak, bazen olmayabilir.

Bu nedenle, işletim sistemi güncellemelerini kontrol etme ve yükleme adımları şunlardır:

 • FireStick şehrine git Ayarlar

Firestick arabelleğe alma sorunu

 • Açık Ateş TV'm

Firestick'te arabelleğe alma nasıl düzeltilir

 • Tıklayın hakkında

Firestick arabelleğe almayı düzeltme

 • Tıklayın Güncellemeleri kontrol et

Amazon firestick üzerinde arabelleğe alma

 • Birkaç saniye bekleyin. FireStick'iniz herhangi bir güncelleme gerekip gerekmediğini veya cihazınızın zaten güncel olup olmadığını söyleyecektir.

Firestick arabelleğe alma nasıl düzeltilir

8. FireStick Aşırı Isınmasından Kaçının

Aşırı ısınma cihazın arızalanmasına neden olabilir. FireStick'te arabelleğe alma veya akış sorunlarına da neden olabilir. Bu nedenle, FireStick'inizin aşırı ısınmasını önlemeniz önemlidir.

İşte FireStick Isıtma Sorununu Çözme hakkında ayrıntılı kılavuzumuz.

FireStick'iniz birkaç saat sorunsuz çalışabilmesine rağmen, zaman zaman biraz dinlenmenizi öneririm.

Bir gecede açık bırakmayın. Güç kaynağından çıkarın.

FireStick'in çok çalıştığını düşünüyorsanız, güç kaynağından çıkarın ve en az 30 dakika soğumasını bekleyin..

9. 3. Taraf Uygulamalar için Real-Debrid kullanın

Real Debrid, çok çeşitli üçüncü taraf FireStick uygulamalarının yanı sıra Kodi eklentileriyle çalışan premium bir barındırıcıdır.

Normalde, uygulamalar ve eklentiler genel sunuculara bağlanır. Bu tür sunucular hemen hemen herkese erişime izin verecektir. Sonuç olarak, yüksek trafik akışına sahiptirler. Bu da FireStick'te sunucu yavaşlamasına, kesinti süresine ve arabelleğe alma sorunlarına neden olur.

Real-Debrid ise ücretli bir hizmettir. Premium kullanıcılara sunucu erişimini kısıtlar. Bu nedenle, Gerçek Debrid'den gelen akışlar çok daha hızlı ve güvenilirdir.

Real-Debrid'i Cinema HD APK, CyberFlix TV, BeeTV ve daha fazlası gibi neredeyse tüm popüler uygulamalarla entegre edebilirsiniz.

Okuyun: Gerçek Debrid nasıl kurulur ve kullanılır

Paketleme

FireStick'te arabelleğe alma sorunları yaşıyorsanız bu makalenin size yardımcı olacağını umuyorum. Olası tüm senaryoları ve çözümleri dahil etmeye çalıştık. Ancak, önemli bir şeyi kaçırdığımızı düşünüyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirmekten çekinmeyin..

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me