FireStick Remote Sorunları Nasıl Onarılır

>

Firestick uzaktan kumandanız çalışmıyorsa veya eşleniyorsa, doğru sayfadasınız.

Bir gece, FireStick cihazımda en sevdiğim filmlerden birini izliyordum. Hızlı bir mola vermeye ve buzdolabından bir içecek almaya karar verdiğimde filmin neredeyse yarısındaydım. Filmi duraklatmak için Fire Stick'i TV'ye uzak tuttum, ama hiçbir şey olmazdı. Düğmelere art arda bastım, ancak cihaz yanıt vermedi ve film oynamaya devam etti. Yeniden başlatmanın sadece hile yapabileceği umuduyla fişi güç kaynağından çıkardım.

FireStick normal olarak yeniden başlatıldı, ancak uzaktan kumanda çalışmadı. Fire Stick uzaktan kumandasında bir sorun olduğunu fark etmem birkaç dakika daha aldı. Benzer sorunlarla karşılaşırsanız ve Amazon Fire Stick uzaktan kumandanız çalışmıyorsa, düzeltilmesini istersiniz. İşte, keşfettiğim çeşitli nedenlere ve çözümlerine bir bakış. Okumaya devam et! 

FireStick Uzaktan Kumanda Çalışmıyor

FireStick / Fire TV / Fire TV Cube uzaktan kumandasıyla ilgili sorunlara neden olan yaygın nedenleri özetledim. Onları tek tek geçin ve uzaktan kumandanızın tekrar çalışacağından eminim.

firestick uzaktan çalışmıyor

1. Yangın Çubuğu Uzak Bataryalarını Kontrol Edin

Amazon Fire Stick Remote, güce aç bir aksesuardır. FireStick'i bir süre kullandıktan ve pil boşaltma sorunlarına sadece birkaç kez girdikten sonra, uzaktan kumanda çalışmıyorsa, pillerin tükenmesi için büyük bir şans olduğunu güvenle söyleyebilirim..

Pil uyarı yapmadan bitiyor. Fire Stick uzaktan kumandanız aniden çalışmayı durdurduysa (gecenin ortasında yedek piliniz bile olmadığında rahatsız edici bir şekilde), bahsimi bataryaya koyacağım.

Dürüst olmak gerekirse, uzaktan kumandanın neden bu kadar çok pil gücü tükettiğinden emin değilim. Bazen pil birkaç hafta içinde kurur. Fire Stick uzaktan kumandası, ses tanıma ve sesli komut teknolojisini kullanan Alexa'yı kullanır. Bazıları suçu Alexa'ya sabitlemek isteyebilir. Ancak, uzaktan kumandanın her zaman dinlediği gibi değil. Dinlemeye başlayabilmesi için uzaktan kumandadaki Alexa düğmesini basılı tutmalısınız.

Sebeplere rağmen, tek olası çözüm kaliteli, alkalin piller kullanmak ve yedekleri kullanışlı tutmaktır. Alkalin piller en iyisidir ve Fire Stick'inizin en uzun süre uzaktan çalışmasını sağlarlar. Yine de, sadece alkalin almayın. Markayı tanınmış bir üreticiden satın alın.

Bir hafta önce, şarj edilebilir alkalin pili, yalnızca benimkiyle ilgili bir sorunla karşılaşmamış olsaydım bile önerebilirdim. Uzak pillerden biri sızdırılmış ve konektörde beyaz bir kalıntı var. Yepyeni pil bile beyaz malzemeyi kazıyıncaya kadar çalışmadı.

  Sportz TV IPTV Kanalları Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Şarj edilebilir pillerden o kadar emin değilseniz beni affet. Bu da beni pilleri çıkarmanın ve konektörlerdeki pil sızıntılarında kalıntı olup olmadığını kontrol etmenin iyi bir fikir olacağı noktasına getiriyor. Bunları temizlemek, Fire Stick'in tekrar çalışmasını sağlayabilir.

Ve neredeyse söylemeyi unuttuğum bir şey daha var. Muhtemelen pillerin ‘+ '(artı) ve‘ - ‘(eksi) uçları olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Pil bölmesindeki konektörler ayrıca + ve - kenarlarına sahiptir. Pilin + tarafı konnektörün + işaretiyle hizalanmalıdır (ve eksiler otomatik olarak hizalanacaktır). Pilleri yanlış şekilde taktım ve kendimi uzaktan kumanda ile bir süre mücadele ederken buldum.

Amazon Fire Stick uzaktan kumandanız pil konektörlerini temizledikten ve yeni piller kullandıktan sonra bile hala çalışmıyorsa, daha fazla çözüm için okumaya devam edin!

2. FireStick Uzaktan Kumandayı Eşleştirdiniz mi?

Genellikle, kutudan çıkan FireStick uzaktan kumanda cihazla önceden eşleştirilmiş olarak gelir. Eşleştirilmemesi durumunda otomatik olarak yapmanız gerekir. Veya yeni / yedek FireStick uzaktan kumandanız çalışmıyorsa, doğru bir şekilde eşleştirilmeme olasılığı vardır.

Eşleştirme basittir. Aşağıdaki adımları takip et.

  1. FireStick'i TV'nizin HDMI bağlantı noktasına takın.
  2. Hem FireStick'i hem de TV'nizi açın.
  3. FireStick açıldığında, uzaktan kumandadaki ‘Ana Sayfa’ düğmesini en az 10 saniye basılı tutun.
  4. Bu, Amazon FireStick uzaktan kumandasını eşleştirecek ve çalışmaya başlaması gerekir.

Eşleşmezse, ev düğmesini tekrar 10-20 saniye basılı tutun. Çoğu durumda, kullanıcılar başarılı bir eşleştirme için işlemi birkaç kez tekrarlamak zorunda kaldılar.

amazon yangın sopa uzaktan

FireStick, uzaktan kumandalar dahil 7 adede kadar Bluetooth cihazına bağlanabilir. Zaten 7 cihaz bağladıysanız, en az birinin bağlantısını kesmeniz gerekir. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • FireStick ana ekranından Ayarlar'ı seçin. Üst menü çubuğunda Ayarlar seçeneği
  • Açık Kontrolörler & Bir sonraki ekranda Bluetooth Cihazları
  • Bağlı tüm cihazların listesini göreceksiniz. Eşleştirmesini kaldırmak istediğiniz cihazı seçin ve ekrandaki talimatları izleyin.

Ayrıca, uzaktan kumanda ilk denemede FireStick cihazınızla eşleşmezse tekrar deneyin. Genellikle, ilk kez bağlanır, ancak nadir durumlarda 2-3 deneme alabilir. Sorun devam ederse, uzaktan kumandayı sıfırlamak ve onarmak için bir sonraki # 3 numaralı çözümü denemeniz gerekir. Birçok kullanıcı için çalıştı.

3: FireStick Düğmeleri Çalışmıyor

Uzaktan kumanda FireStick cihazınızla düzgün bir şekilde eşleştirilmediğinde düğmeler genellikle çalışmaz. Tuşunu basılı tutun Ev tekrar eşleştirmek için uzaktan kumandadaki düğmesini en az 10 saniye basılı tutun..

  FireStick ve Android TV Box'a Plex Kurulumu

Hala çalışmıyorsa, uzaktan kumandanızı sıfırlamak ve FireStick ile yeniden eşleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Not: Aşağıdaki adımlar FireStick'inizi fabrika ayarlarına sıfırlamayın. Uzaktan kumandanızı sıfırlar ve eşleştirmelerini kaldırır ve tekrar FireStick ile eşleştirirler

1- FireStick'inizin güç kaynağından bağlantısını kesin (adaptörü prizden veya FireStick cihazından çıkarın)

2- Şimdi aşağıdaki düğmeleri (hepsi birlikte) en az 20 saniye basılı tutun:
- Geri butonu
- Menü butonu
- Navigasyon halkasının sol kısmı

firestick uzaktan düğmeleri çalışmıyor

3- Pilleri FireStick uzaktan kumandadan çıkarın

4- FireStick'inizi açın ve TV'nizde ana ekranı görünceye kadar bekleyin

5- Pilleri FireStick uzaktan kumandanıza geri takın

6- 1-2 dakika bekleyin

7- FireStick uzaktan kumandanızın eşleştirilmiş olması gerekir. Eşlenmediyse, Ev düğmesini en az 10 saniye basılı tutun

4. Fire Stick Uzaktan Uyumlu mu?

Bu soru, kutudan çıktığı uzaktan kumanda ile ilgili sorunlar yaşayanlar için değildir. Ayrı olarak satın alınan uzaktan kumandalardan bahsediyorum. FireStick ile çalışan iyi bir dizi şirket içi ve üçüncü taraf uzaktan kumanda var & Yangın TV cihazları.

FireStick ayrıca, cihazla etkileşimde bulunmak için uzaktan kumanda olarak kullanılabilen Amazon ve üçüncü taraf oyun denetleyicilerini de destekler. FireStick ile uyumluluğunu açıkça belirten herhangi bir Amazon resmi ürünü, cihazınızla çalışacaktır. Ancak, üçüncü taraf bir uzaktan kumanda veya oyun kumandası satın almayı düşünüyorsanız, Fire TV veya FireStick cihazıyla çalışacak şekilde tasarlandığından emin olun..

Aynı tasarım ve düzene sahip uzaktan kumandanın bazı ucuz kopyaları da var. Bu ürünler kolayca orijinal olarak geçer, ancak sonunda çalışmaz. Amazon Fire Stick uzaktan kumandasını satın almadan önce, satıcının orijinalliğini doğrulayın.

5. FireStick Uzaktan Kumandanız Zarar Gördü? 

Orijinal ürüne sahipseniz, yeni pilleri de taktınız ve diğer tüm çözümleri denediniz, muhtemelen uzaktan kumandanın hasar görme olasılığını düşünmenin zamanı geldi.

Bu durumda, tek seçenek yedek bir uzaktan kumanda satın almaktır. İyi haber şu ki, yedek uzaktan kumandalar çok pahalı değil. Onları yaklaşık 10 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Git ve Amazon'da ara. Bol seçenek bulacaksınız. Netflix ve diğer uygulamalar için ek, özel düğmeler içeren özelleştirilmiş bir uzaktan kumanda da bulabilirsiniz. Bazı uzaktan kumandaların ses kontrolü de vardır.

Özel uzaktan kumandaların mutlaka Amazon'dan olmadığını unutmayın. Ürünü yüksek derecelendirme (en az 4) ve olumlu eleştirilerle satın alın.

6. Amazon Fire TV Remote Uygulaması - Yedeklemeniz 

Amazon Fire TV uzaktan kumandası henüz çalışmıyor mu? Ya da gece yarısı pilleriniz bitmiştir ve yedek pil yoktur.

  FireStick / Android / Kodi'ye Helix TV IPTV Kurulumu

Bunun, FireStick cihazınızı işe yaramaz hale getirmesi gerekmez. Amazon Fire TV Remote Uygulamasını kullanarak cihazı yine de kontrol edebilirsiniz.

amazon firestick uzaktan çalışmıyor

Bu uygulama akıllı telefonunuzu uzaktan kumandaya dönüştürür ve tıpkı fiziksel uzaktan kumandada yaptığınız gibi FireStick ile etkileşime girmenizi sağlar.

Amazon Fire TV Remote uygulaması hem Android hem de iOS platformları için kullanılabilir. Devam edin ve uygulamayı indirin ve FireStick veya Fire TV cihazınızla kurun. Akıllı telefonunuzun ve FireStick cihazınızın aynı Kablosuz ağa bağlı olduğundan emin olun.

7. Diğer Genel Çözümler

Uzaktan sorunlara neden olabilecek başka nedenler de vardır. Bunlar genellikle olası değildir, ancak onlardan bahsetmemek beni hatırlatır.

  • Amazon Fire Stick'in cihazdan uzaklığı dikkate alınması gereken bir faktördür. Uzaktan kumanda, cihazın 10 m yakınında olduğunda iyi çalışır. Büyük bir odanız veya salonunuz varsa, uzaktan kumandayı TV'ye yaklaştırın.
  • FireStick uzaktan kumanda, cihaza kızılötesi ışınlar yerine Bluetooth üzerinden bağlanır. Bu, uzaktan kumandanın ve FireStick'in birbirlerini görmesi gerekmediği anlamına gelir. Ancak, cihazı bir kabinin içinde veya bir muhafaza içinde tutmak sinyalleri engelleyebilir. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını görmek için onu açıkta çıkarmak iyi bir fikir olacaktır.
  • Sinyalde parazite neden olabileceğinden, çok fazla elektrikli cihazı FireStick yakınında tutmamaya çalışın.

FireStick Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve İSS'ler kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini izliyor. Fire TV Stick'inizde telif hakkıyla korunan içerik akışı bulunursa ciddi sorun yaşayabilirsiniz. Şu anda IP'niz herkes tarafından görülebilir. Film izleme deneyiminizin kötü bir şekilde değişmemesi için iyi bir FireStick VPN almanızı ve kimliğinizi gizlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

kullanırım ExpressVPN Bu, endüstrideki en hızlı ve en güvenli VPN'dir. Amazon Fire TV Stick dahil herhangi bir cihaza kurmak çok kolaydır. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Hizmetlerinden hoşlanmıyorsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz. ExpressVPN'in ayrıca, 3 ay ücretsiz kazanın ve yıllık planınızda% 49 tasarruf edin.

İşte her zaman bir VPN kullanmanızın nedenleri.

Sonuç

Şimdiye kadar yaşadığım tüm Fire Stick uzaktan sorunları her zaman pillerle ilgili. Uzaktan kumanda pili benden daha hızlı bitiriyor. Bu nedenle her zaman yedek parça saklıyorum. Amazon Fire TV Remote uygulamasını telefonuma yedek olarak da yükledim. Bu yazıda, sizi uzak sorunlara ve olası tüm çözümlere yönlendirebilecek tüm olası nedenleri ele almaya çalıştım. Yeni veya farklı deneyimleriniz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. Okuduğunuz için teşekkürler!

İlişkili:

Jailbreak FireStick nasıl
FireStick'te Kodi nasıl güncellenir?
FireStick için en iyi VPN
En İyi Amazon Fire Stick Uygulamaları

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me