Terrarium TV Tamponlama Sorunları Nasıl Onarılır

>

Birçok okuyucu, Teraryum TV tamponlama sorunlarına herhangi bir çözümümüz olup olmadığını soruyor. Arabelleğe alma örnekleri eskisinden daha düzenli hale geldi. Aslında, son zamanlarda bu sorunları da yaşamaya başladım. Terrarium TV'nin isteğe bağlı filmleri ve TV şovlarını izlemek için en iyi Amazon Fire Stick uygulamalarından biri olduğu inkar edilemez. Hemen hemen sorabileceğiniz her başlık var. Ancak, bazen bu tamponlama sorunlarıyla karşılaşacağınız da doğrudur. Şu anda Terrarium TV uygulamasında arabellekle karşılaşıyorsanız, okumaya devam edin.

Teraryum TV'de Tamponlama Sorunları Nasıl Onarılır

teraryum tv tamponlama

Teraryum TV sorunlarıyla ilgilenen tek bir düzeltme yoktur. Ancak, birkaç deneme ve hatadan sonra, arabelleğe almayı azaltabilir ve uygulama ile deneyimimi daha keyifli hale getirebildim. Bu yazıda, benim için çalışan çeşitli yolları sizinle paylaşıyorum. Sizin için de çalışacaklarından eminim.

Not: Yeni bir kullanıcıysanız ve henüz Terrarium TV'niz yoksa, bu bağlantıyı kontrol edin - TerraStrum TV'yi FireStick'e nasıl kurarım

İnternet Bağlantı Hızınızı Kontrol Edin

Bu günlerde çevrimiçi akış için en az 5 Mbps internet hızı gerekir, ancak en az 10mpbs ve 4K akış için full HD akış için minimum 20mbps önerilir. İyi haber şu ki, çoğu mobil ve geniş bant internet servis sağlayıcısı internet hızını bundan daha yüksek sunuyor. Aslında, bazı sağlayıcılar konut bağlantıları için bile 100 mbps'ye kadar hız sunuyor. Bu kadar yüksek bir hızda, Teraryum TV arabelleğe alma sorunlarını asla yaşamamanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak, ne yazık ki, bu her zaman böyle değildir.

Terrarium TV arabelleğe alma sorunlarıyla nadiren karşılaşıyorsanız, İnternet'in sağlayıcınızın sonundan aralıklı sorunlar yaşama ihtimali vardır. Bu gibi durumlarda, sorun genellikle arka uçta halledilir ve kısa ömürlüdür.

Minimum bant genişliğine sahip olup olmadığınızı belirlemek için internet bağlantı hızınızı kontrol etmenizi öneririm. Hızı ücretsiz test etmenizi sağlayan birçok uygulama ve web sitesi var. Ookla en popüler internet hız testi hizmetidir. Ookla uygulamasını Android veya iOS cihazınıza indirebilir veya hızını test etmek için http://www.speedtest.net/ web sitelerini ziyaret edebilirsiniz..

Test sonuçları sürekli olarak düşük hız gösteriyorsa, internet bağlantısında bir sorun olabilir. Planınızı veya yönlendiricinizi yükseltmeniz gerekebilir. Her durumda, ISS'nize başvurun ve çözümü bulun.

Terrarium TV Önerilen Sunuculardan Akış

Teraryum TV, dünya çapında konuşlanmış düzinelerce sunucudan gelen akış bağlantılarını alır. Ancak, bu uygulamanın kendisinin önerdiği bazı sunucular var. Önerilen sunucuların listesi için aşağıdaki resme bakın.

teraryum tv tamponlama

Şahsen bu sunucuların daha hızlı olduğunu ve Teraryum TV arabelleğe alma sorunlarını zar zor deneyimledim.

Başlığa her tıkladığınızda görüntüdeki açılır pencere görünecektir. Bir dahaki sefere görünmemesi için alttaki "Bir daha gösterme" seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu seçeneği işaretlemeden önce, önerilen tüm sunucuları not ettim çünkü hepsini hatırlayamayacağımı biliyordum. Yani, aynı şeyi yapmanızı öneririm.

Teraryum TV Sunucusu Sorunları

İnternet hızınız bir sorun değilse ve hala Teraryum TV sorunlarıyla karşı karşıyaysanız, içeriğin barındırıldığı sunucuda bir sorun olabilir..

Bildiğiniz gibi, Terrarium TV kendi içeriğine sahip değildir. Bu uygulama, çeşitli sunuculardan belirli bir içeriğe birden çok bağlantı getiren bir toplayıcıdır. Bir bağlantı açtığınızda, cihazınız içeriği bağlantının işaret ettiği sunucudan aktarmaya çalışır.

Teraryum TV en iyi çalışma bağlantılarını getirmeye çalışır. Ancak, bazen kötü bağlantıları da gösterir. Kötü bir bağlantı, sunucuda kesinti veya yavaşlama yaşanıyor olabilir. Sonuç olarak, Teraryum TV arabelleğe alma sorunlarıyla karşılaşırsınız.

Sunucuyla ilgili bir sorun olduğunda, arabelleğe almayı düzeltmek için yapabileceğiniz çok fazla bir şey yoktur. Ancak, yapabileceğiniz başka bir sunucuya başka bir bağlantı açmak ve sorunu halletmeniz için makul bir şans var.

Teraryum TV sorunlarının genellikle tam bir HD içeriği yayınlamaya çalışırken ortaya çıktığını fark ettim. İnternet hızımla veya cihazımın çevrimiçi HD filmler veya şovlar yayınlama yeteneği ile ilgisi yok; sorun birden fazla akış isteğini gerçekleştiremeyen sunucuda.

Terrarium TV ile Doğru Medya Oynatıcıyı Kullanın

Terrarium TV'nin kendi medya oynatıcısı yoktur. Terrarium TV'yi çalıştırdığınızda, daha iyi akış performansı için tercih ettiğiniz bir medya oynatıcı yüklemenizi istediğini fark etmiş olmalısınız. Aslında, uygulama tercih edilen oyuncu olmadan tamponlama sorunları yaşayabileceğinizi bile söylüyor.

Terrarium TV'yi ilk kullanmaya başladığımda, farklı bir medya oynatıcı almamı isteyen pop-up'ları görmezden gelirdim. Gerekli olmayacağını düşündüm. Ama sonra, Terrarium TV'nin düzgün çalışmadığını ve düzenli olarak arabelleğe alma sorunlarıyla karşılaştığımı fark etmeye başladım. İşte o zaman Terrarium TV'nin seçtiği medya oynatıcıyı kurmaya karar verdim. Yanlış olduğum kanıtlansa da, performansta gözle görülür bir fark olduğunu kabul ediyorum. Daha önce arabelleğe alınan birçok bağlantı, yeni oynatıcıyı yükledikten sonra sorunsuz bir şekilde çalıştı.

Terrarium TV, VLC ve MX Player dahil olmak üzere birçok medya oynatıcıyla uyumlu olsa da, yine de farklı bir oynatıcı kurmanızı isteyebilir. Aslında, Terrarium TV'nin en son sürümü, YesPlayer'ınız yoksa hiçbir bağlantıyı yayınlamaz (aşağıdaki resme bakın).

teraryum tv çalışmıyor

Bu nedenle, YesPlayer'ı yükleyin, Teraryum TV arabelleğe alma sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz. Bu medya oynatıcı Play Store'da ve Amazon Store'da mevcut.

Bir VPN Kullanın ve İnternet Kısıtlamasından Kaçının

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir çok internet kullanıcısının internet kısıtlamasının kurbanı olduğunu biliyorlar ve bunun farkında bile değiller mi? İnternet kısıtlaması, İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS) arasında yaygın bir uygulamadır.

Çevrimiçi akış, çevrimiçi etkinliğinizin en büyük bölümünü tüketiyorsa, İSS'niz İnternet hızını, İnternet planınızla sunulandan daha düşük bir seviyeye indirebilir. Bu uygulamanın yasadışı olduğunu söylemiyorum. Ama bunun etik dışı olduğunu hissediyorum. Genellikle, İSS'lerin Şartlarında bir hüküm vardır & Çevrimiçi akış nedeniyle belirli bir değerin altına yükselen veri kullanım miktarının hızın düşmesine neden olabileceğini belirten koşullar.

Ne yazık ki, bu ince baskıları sık sık özlüyoruz. Ve maddeyi okumasam bile, yine de internetin tadını sonuna kadar çıkarmak istiyorum. Neyse ki, internet kısıtlamasını önlemenin bir yolu var. Bir VPN hizmeti kullanmaya başlayın, tüm internet etkinliklerinizi maskeleyecektir. Bu şekilde, ISS'niz çevrimiçi bir film izleyip izlemediğinizi veya veri dosyalarını indirip indirmediğinizi asla bilemez.

ExpressVPN'i bir süredir kullanıyorum ve size de tavsiye ediyorum. Hızlı, güvenilir ve Teraryum TV dostudur.

 Terrarium TV Uygulama Verilerini Temizle

Arabelleğe alma sorunlarından kaçınmaya çalışabileceğiniz bir tane daha Terrarium TV sorun giderme işlemi var. Terrarium TV verilerini temizleyebilir ve varsayılan ayarlara geri yükleyebilirsiniz. Terrarium TV'yi ilk kez kullanıyormuşsunuz gibi.

Elbette, verileri silmek, tüm kişisel ayarlarınızı kaybetmek anlamına gelir. Ancak, korunması gereken neredeyse hiç Teraryum TV ayarı yoktur. Yaptığınız tüm değişiklikleri not edin ve bu değişiklikleri daha sonra uygulayın..

Biz oradayken, verileri silerken Terrarium TV önbelleğini de temizlemenizi öneririm. Önbelleği kaldırılmış bir uygulama harikalar yaratabilir.

Android'de Terrarium TV kullanıyorsanız Ayarlar'ı açın ve Uygulamalar seçeneğine gidin (yol cihazlar arasında biraz değişebilir). Teraryum TV'yi seçin ve verileri ve önbelleği temizlemek için düğmelere dokunun.

FireStick'te Terrarium TV kullanıyorsanız, verileri ve önbelleği nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

# 1. Ana ekrandan Ayarlar'ı (üst çubukta) seçin

# 2. "Uygulamalar" ı tıklayın

3.. Aşağı kaydırın ve "Yüklü Uygulamaları Yönet" i açın

4.. Aşağı doğru ilerleyin ve "Teraryum TV" yi tıklayın. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, Veri boyutu 40.82 MB ve Önbellek 110 MB

teraryum tv sorunları

5.. Şimdi data Verileri temizle’yi tıklayın (bunun altında ‘Önbelleği temizle’ seçeneğidir. Ancak, verileri silmek için aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi önbelleği de temizleyeceği için kullanmanıza gerek yoktur)

teraryum tv tamponlama problemleri

6.. Bir sonraki ekranda "Verileri temizle" yi tekrar tıklayın

teraryum tv donmaya devam ediyor

7.. Şimdi, önceki ekrana dönmek için geri düğmesine bir kez basın. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, Veri ve Önbellek silindi

teraryum tv sorun giderme

SİLME

Umarım bu makale Terrarium TV tamponlama sorunlarıyla ilgilenmenize yardımcı olmuştur. Terrarium TV, isteğe bağlı içerik için inanılmaz derecede popüler bir uygulama olsa da, akışları aldığı sunucular her zaman harika olmayabilir. Bu nedenle, arabelleğe alma sorunlarıyla karşılaşıyorsanız, sunucu sorunu, internet bağlantınız veya cihazınızla ilgili herhangi bir yerel sorundan daha olasıdır. Benim için, başka bir akış seçmek genellikle işe yarar. Sonuçta, Terrarium TV'nin güzelliği bu - tek bir yerde birden fazla bağlantı getiriyor. Kodi'de de benzer sorunlarla karşılaşıyorsanız, Kodi arabelleğe almayla ilgili olası düzeltmeleri kontrol etmeyi unutmayın.

İlişkili:

FireStick'e Kodi Nasıl Yüklenir
Kodi'ye Exodus Kurulumu
Kodi'de Altyazı Nasıl Alınır
Kodi Sıfırlama

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me