6 FireStick Nastavenia, ktoré by ste mali vedieť a zmeniť hneď teraz

>

nastavenia firestickV tomto článku vás prevediem niektorými nastaveniami FireStick, ktoré zlepšia vaše zážitky zo streamovania, zvýšia vaše súkromie a zlepšia celkovú skúsenosť so zariadením. To isté môžete použiť aj na iné zariadenia Fire TV vrátane FireStick 4K a Fire TV Cube.

Keď nastavujete Amazon FireStick prvýkrát, vášmu zariadeniu sa pridelia predvolené nastavenia (nazývané aj výrobné nastavenia). Môžete používať FireStick bez toho, aby ste cítili potrebu zmeniť niektoré z nastavení. Zmena niektorých nastavení však môže prispôsobiť FireStick, ktorý je viac vyhovujúci vašim potrebám.

Najlepšie nastavenia pre FireStick

Nasleduje zoznam rôznych nastavení Firestick, ktoré môžete zmeniť. Aj keď sa môžete kedykoľvek vrátiť k predvoleným nastaveniam, odporúčame vám, aby ste si tieto nastavenia ponechali, aby ste si Firestick užili čo najlepšie a aby ste si zachovali svoje súkromie..

Postupne budeme hovoriť o rôznych nastaveniach (nie nevyhnutne v akomkoľvek poradí podľa priority)

1. Povoľte aplikácie z neznámych zdrojov & Ladenie ADB

Toto je pravdepodobne jedno z prvých nastavení, ktoré by ste mali zmeniť na televízore Firestick / Fire, najmä povolením možnosti Aplikácie z neznámych zdrojov.

Ak je povolená aplikácia z neznámych zdrojov, môžete do FireSticku ukladať a inštalovať aplikácie tretích strán. Nie všetky aplikácie, ktoré chcete, sú k dispozícii v obchode Amazon; mnohé z nich je potrebné stiahnuť ručne.

Ak je povolené ladenie ADB, môžete používať určité aplikácie, ako napríklad Mouse Toggle. Túto možnosť by ste chceli zapnúť, ak chcete svoj FireStick pripojiť k počítaču.

Takto to môžete urobiť:

 • Prístup k internetu nastavenie možnosť z domovskej obrazovky FireStick / Fire TV / Firestick 4K. Nájdete ho na hornom paneli s ponukami

Najlepšie nastavenie krbov pre lepší zážitok zo streamovania

 • Vyberte možnosť Moja požiarna televízia v nasledujúcom okne

najlepšie nastavenie pre Amazon firestick

 • Teraz sa chcete otvoriť Možnosti vývojára

Zmeňte nastavenia možností pre vývojárov pri Amazonskom ohni

 • Skontrolujte, či sú zapnuté aplikácie z neznámych zdrojov a ladenie ADB

nastavenia inštalácie neznámych zdrojov

2. Spravujte svoje nastavenia ochrany osobných údajov a vypnite monitorovanie údajov

Spoločnosť Amazon zaviedla aktualizáciu pre FireStick koncom roka 2018, ktorá v predvolenom nastavení umožnila monitorovanie údajov a umožnila spoločnosti zhromažďovať údaje o používateľoch týkajúce sa používania aplikácií a využívania zariadení.

Napriek tomu, že Amazon je renomovaná organizácia, nechceme, aby niekto kradol alebo používal naše údaje spôsobom, ktorý by mohol ohroziť vaše súkromie..

Aj keď sú nastavenia ochrany osobných údajov FireStick štandardne zapnuté, môžete ich jednoducho vypnúť. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 • Prejdite na FireStick nastavenie z domovskej obrazovky

nastavenia firestick pre lepší výkon

 • Otvorené Preferencie v tomto okne

nastavenia predvolieb pre firestick

 • cvaknutie Nastavenia ochrany osobných údajov keď sa zobrazí nasledujúca sada možností

nastavenia ochrany osobných údajov pre firestick

 • Vypnite nasledujúce možnosti: Data Usage Data & Zhromažďujte údaje o používaní aplikácií

Poznámka: Záleží len na vás, či chcete ponechať „záujmové reklamy“ zapnuté alebo vypnuté. Aby som bol na bezpečnejšej strane, túto možnosť som zakázal

zakážte nastavenie údajov o používaní zariadenia

 • Teraz jedným stlačením tlačidla späť prejdete znova do ponuky Predvoľby (alebo z domovskej obrazovky FireStick prejdite na Nastavenia > preferencie)
 • cvaknutie Monitorovanie údajov

nastavenia monitorovania údajov

 • Uisti sa Monitorovanie údajov je VYPNUTÉ na nasledujúcej obrazovke

Najlepšie nastavenie firestick

3. Zmeňte nastavenia aplikácie Amazon Appstore

V nastaveniach Appstore je niekoľko možností, ktoré by ste mohli chcieť zmeniť, aby ste si s FireStickom užili lepšie skúsenosti. Tu je to, čo môžete urobiť:

 • Otvorte FireStick nastavenie opäť z domovského okna

ponuka nastavení požiaru

 • Vyberte a potom kliknite na možnosť aplikácia

nastavenia aplikácie firestick

 • Ďalej pokračujte a otvorte sa Obchod s aplikaciami

nastavenia obchodu s úžasnými aplikáciami

Takto by ste chceli mať rôzne nastavenia:

 • Automatické aktualizácie: Ponechajte ho zapnuté, aby sa aplikácie automaticky aktualizovali vždy, keď dôjde k aktualizácii. Táto možnosť funguje iba s aplikáciami nainštalovanými v Amazon Appstore a nie so žiadnymi aplikáciami tretích strán, ktoré ste si mohli stiahnuť
 • Odkazy na externý trh: Niektoré aplikácie obsahujú odkazy, ktoré vás presmerujú na Amazon Appstore na inštaláciu ďalších aplikácií. Kliknite na túto možnosť a vyberte možnosť Spýtať sa pred otvorením (odporúča sa) alebo Neotvárať.
 • Nákupy v aplikácii: Ponechajte túto možnosť vypnutú. Zabezpečí sa tak, aby ste nekončili náhodným nákupom v aplikácii. Deti to tiež zabráni v nákupoch v aplikácii.
 • oznámenia: Túto možnosť môžete vypnúť, ak sa nechcete obťažovať upozorneniami v obchode Appstore
 • Skryť cloudové aplikácie: Uistite sa, že táto možnosť je VYPNUTÁ, ak chcete, aby sa naďalej zobrazoval zoznam aplikácií, ktoré vlastníte, ale nemáte nainštalované. Takéto aplikácie sú v cloude a nezaberajú úložný priestor na FireStick

vylepšiť možnosti obchodu s aplikáciami v ohni

4. Zmeňte nastavenia upozornení aplikácií

Oznámenia sú často nepríjemnejšie, ako sú užitočné. Potrebujete niekoľko aplikácií, ale stále hádzajú irelevantné upozornenia. Môže to byť trochu frustrujúce a môže to dokonca ovplyvniť váš celkový zážitok z FireStick a streamovanie.

Našťastie môžete vypnúť upozornenia aplikácií všeobecne pre všetky aplikácie alebo zvoliť vypnutie upozornení pre konkrétne aplikácie. A to môžete urobiť pre aplikácie z Amazon Store, ako aj pre aplikácie tretích strán, ktoré boli naložené na FireStick..

Nasleduj tieto kroky:

 • Otvorte Firestick nastavenie ešte raz

Najlepšie nastavenie krbov pre lepší zážitok zo streamovania

 • Otvorte možnosť Preferencie

vylepšené nastavenia firestick pre zvýšenie rýchlosti

 • cvaknutie Nastavenia upozornení

nastavenia upozornení

 • Ak chcete vypnúť upozornenia zo všetkých aplikácií, zapnite možnosť Nerušiť

Na druhej strane, ak chcete vypnúť upozornenia pre konkrétne aplikácie, kliknite na ikonu Upozornenia aplikácie a vyberte požadovanú aplikáciu

neprerušujte ani neinformujte o aplikáciách na Amazonskej požiarnej televízii

5. Vypnite automatické prehrávanie videa a zvuku

Domovská obrazovka aplikácie FireStick zobrazuje „odporúčaný obsah“ okolo horného okraja pod panelom s ponukami (a nad riadkom Posledné)..

Video a zvuk a ukážka obsahu sa začnú prehrávať automaticky, keď opustíte domovskú obrazovku aj na pár sekúnd. Osobne to považujem za trochu nepríjemné a ak áno, môžete to zakázať takto:

 • Prejdite na stránku nastavenie Menu v službe FireStick

Amazon požiarnej televízie nastavenie menu

 • cvaknutie Preferencie

Firestick 4k nastavenia

 • cvaknutie Odporúčaný obsah na ďalšej obrazovke

Zmeňte nastavenie firestick

 • Vypnite nasledujúce možnosti: Povoliť automatické prehrávanie videa a Povoliť automatické prehrávanie zvuku

zakážte automatické prehrávanie videa na palube TV

6. Zmeňte nastavenie zobrazenia Firestick

Výber správneho nastavenia videa a displeja je dôležitý, ak chcete plynulý a plynulý zážitok zo streamingu. Predvolené nastavenia zobrazenia FireStick často fungujú s väčšinou aplikácií na streamovanie. V určitých časoch vám však môže vylepšenie nastavení poskytnúť uspokojivejšie výsledky streamovania.

Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 • Otvorte Firestick nastavenie

firestick 4k nastavenie displeja

 • Otvorte možnosť zobraziť & zvuky

displej a zvuky menu na Amazon požiaru tv

 • cvaknutie zobraziť na nasledujúcej obrazovke

najlepšie nastavenie displeja pre amazonské firestick

Tu sú možnosti, ktoré môžete preskúmať:

 • Rozlíšenie videa: Vyberte požadované rozlíšenie videa. Avšak odporúčam auto režim, takže FireStick vyberie najlepšie dostupné rozlíšenie pre vás
 • Zodpovedá pôvodnej snímkovej frekvencii: FireStick zvyčajne pracuje pri frekvencii 60 Hz alebo 50 Hz. Veľa videí sa však zvyčajne sníma rýchlosťou 25 Hz alebo nižšou. Ak sa snímkové frekvencie nezhodujú, počas prehrávania sa môže vyskytnúť občasné chvenie. Môžete zmeniť pôvodnú obnovovaciu frekvenciu ON povoliť FireSticku, aby sa zhodoval s obnovovacou frekvenciou natívneho obsahu, ak používate podporovanú aplikáciu. Aby táto voľba fungovala, musí byť tiež nastavené rozlíšenie videa na „Auto“
 • Farebná hĺbka: Vyberte si medzi 8 (predvolené), 10 alebo 12 bitov. Váš televízor musí podporovať nastavenie farebnej hĺbky, ktoré ste vybrali
 • Farebný formát: Nastavte ju na „Auto“ a najlepšie nechajte FireStick zvoliť pre vás najvhodnejší formát
 • Kalibrácia displeja: Pre najlepší zážitok zo streamingu by ste chceli, aby sa videá úplne zobrazili. Ak to tak nie je, vyberte túto možnosť, ak chcete kalibrovať displej a obsahovať videá na 4 stranách televízora
 • Nastavenia dynamického rozsahu: Môžete si vybrať medzi možnosťami „Vždy HDR“ a „Adaptívne“. Prvú možnosť vyberte, iba ak váš televízor podporuje HDR

upravte nastavenia displeja v prípade firestick

# Bonus Tip

Keď streamujete s Kodi, bezplatnými filmovými aplikáciami alebo IPTV, mali by ste sa najprv obávať o vaše súkromie. Aj keď vyššie uvedené nastavenia vám pomôžu chrániť vaše súkromie pred Amazon a jeho partnermi, stále ste vystavení poskytovateľovi internetových služieb, vláde a hackerom..

súkromné ​​vysielanieNa prekonanie tohto problému vždy používam ExpressVPN na všetkých mojich streamovacích zariadeniach. Chráni všetky moje aktivity prehliadania a streamovania pred zvedavými očami. Ak už nepoužívate sieť VPN, odporúčame vám skúsiť to. Dobrá VPN nielen pomáha chrániť vaše súkromie, ale tiež odblokuje geoobmedzený obsah, obchádza škrtenie ISP a pomáha pri streamovaní bez vyrovnávacej pamäte.

ExpressVPN je top VPN pre Firestick. Poskytuje sa s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí, ktorá vám umožňuje voľne využívať jej služby počas prvých 30 dní. Ak nechcete pokračovať, môžete požiadať o vrátenie platby. Vďaka sviatočnému obdobiu je v ponuke aj prebiehajúca ponuka, v ktorej môžete ušetriť 49% oproti bežnej cene.

Tu je návod, ako nainštalovať a používať sieť VPN na zariadeniach Amazon Firestick a Fire TV.

Zabalenie

Tu uvádzame niektoré z najužitočnejších nastavení pre Firestick, ktoré po zmene vylepšia celkový dojem zo zariadenia. Ak sa však domnievate, že nám uniklo niečo dôležité alebo zaujímavé, dajte nám vedieť prostredníctvom nižšie uvedenej sekcie komentárov.

Viac zaujímavých tém:

Ako útek z väzenia
Ako reštartovať Firestick
Ako vyriešiť vzdialené problémy programu Firestick
Najlepšie kanály pre Firestick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me