Spoločnosť Amazon na vás špehuje pomocou novej aktualizácie Fire Fire Stick

>

Spoločnosť Amazon uviedla na trh nové aktualizácie pre zariadenia FireStick a Fire TV ešte nedávno. Úprimne povedané, možno som ani nevedel o aktualizácii svojho FireSticku, ani som si nevšimol, že možnosť „Zariadenie“ v Nastaveniach bola premenovaná na „Moja požiarna televízia“. Ale to nie je zmena, o ktorej tu hovoríme..

Aktualizácia vykonala niektoré zmeny v nastaveniach ochrany osobných údajov, ktoré spoločnosti Amazon štandardne umožňujú zhromažďovať údaje o používaní zariadení a aplikácií, čo spoločnosť hovorí: „Marketing a účely zlepšovania produktov“. Táto aktualizácia tiež umožňuje Amazonu sledovať spotrebu údajov na zariadeniach FireStick a Fire TV. Inými slovami, bez vedomia, že vás nič netuší, Amazon sa nechal špehovať.

Táto aktualizácia sa týka všetkých nedávno aktualizovaných existujúcich zariadení FireStick, zatiaľ čo nové zariadenia sa dodávajú s predinštalovanou aktualizáciou.

Nie som si istý, ako by sa tieto údaje použili a či by som mohol Amazonu dôverovať svojim štatistikám využitia zariadenia. Som si istý, že nie som spokojný so zdieľaním svojich údajov s akoukoľvek organizáciou bez ohľadu na jeho stav alebo povesť.

Existujú však dobré správy. Amazon možno tieto nastavenia potichu prekĺzol okolo vás, ale tiež ich môžete vypnúť. Tieto nastavenia ochrany osobných údajov môžete deaktivovať a zabrániť tak zdieľaniu údajov s Amazonkou. Poviem vám ako.

Poznámka: Aj keď môžete zabrániť Amazonu v zhromažďovaní informácií o vašom používaní, vaše online aktivity sú stále vystavené vášmu poskytovateľovi internetových služieb, vláde a viacerým subjektom tretích strán. Získajte VPN a užite si sto percent súkromia.

amazonské požiare

Skontrolujte aktualizáciu FireStick (ak už nie je aktualizovaná)

Ako som už povedal, nové nastavenia ochrany osobných údajov ovplyvňujú iba zariadenia s najnovšími aktualizáciami alebo úplne nové zariadenia (napríklad Fire TV Stick 4K)..

Mali by ste skontrolovať, či je vaše zariadenie aktuálne s najnovšou verziou firmvéru. Postupujte takto:

 • Prejdite na FireStick nastavenie

amazon špehuje na teba

 • cvaknutie Zariadenie (alebo Moja požiarna televízia)

užívatelia špionážnych zbraní

 • cvaknutie o

špionážna palba

 • vybrať Skontrolujte aktualizáciu systému

amazon špehuje na teba

Ak je k dispozícii nová aktualizácia, pokračujte a nainštalujte ju. Áno, urobte to aj vtedy, ak do vášho zariadenia pridá nové nastavenia ochrany osobných údajov. Napriek tomu tieto nastavenia deaktivujeme. Odporúča sa, aby ste si na FireStick alebo Fire TV nainštalovali najnovšie aktualizácie.

Zabráňte Amazonovi špehovať vás

Teraz deaktivujme nastavenia ochrany osobných údajov a zabránime Amazonu zhromažďovať akékoľvek údaje o použití:

 • Otvorené nastavenie z domovskej obrazovky FireStick
 • cvaknutie Preferencie

prestaňte na vás amazon špehovať

 • Po zobrazení nasledujúcich možností kliknite na Nastavenia ochrany osobných údajov

horúca zmena nastavenia ochrany osobných údajov v prípade požiaru

 • Teraz by ste mali vidieť dve možnosti - Údaje o používaní zariadenia a Zhromažďujte údaje o používaní aplikácií. obrátiť OFF obe tieto možnosti

vypnite ochranu súkromia pri firestick

 • Teraz stačí kliknúť na tlačidlo Späť na diaľkovom ovládači FireStick akonáhle sa vrátite na predchádzajúcu obrazovku
 • cvaknutie Monitorovanie údajov

vypnúť monitorovanie údajov v prípade požiaru

 • cvaknutie Monitorovanie údajov znovu a vypnite ho (ak je zapnutý)

vypnite monitorovanie údajov

Udržujte svoje streamovacie aktivity v súkromí

Aj keď ste vypli údaje o používaní zariadení a aplikácií a monitorovali údaje, vaše online aktivity stále nie sú súkromné. Váš poskytovateľ internetových služieb a vláda môžu ľahko zistiť, čo streamujete a pristupujete online cez Fire Fire alebo akékoľvek iné zariadenie. Pripojím ExpressVPN na všetky moje streamovacie zariadenia a navrhujem, aby ste to isté urobili.

ExpressVPN je najrýchlejšia a najbezpečnejšia sieť VPN k danému dátumu. Má špeciálne aplikácie pre všetky zariadenia vrátane Amazon Fire TV / Stick. Tu je návod, ako rýchlo získať ExpressVPN na svojej Fire TV / Stick.

Krok 1: Prihláste sa na odber ExpressVPN TU. Dodáva sa s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. To znamená, že ho môžete voľne používať počas prvých 30 dní a ak nie ste spokojní s výkonom (čo je veľmi nepravdepodobné), môžete požiadať o plnú náhradu..

Krok 2: Zapnite televízor Fire / Stick a choďte na možnosť „Hľadať“ úplne vľavo. Teraz do vyhľadávacieho panela zadajte výraz „Expressvpn“ (bez úvodzoviek) a pri zobrazení vo výsledkoch vyhľadávania vyberte položku ExpressVPN.

nainštalujte firtick Expressvpn

Krok 3: Kliknutím na „Získať“ stiahnete a nainštalujete aplikáciu ExpressVPN pre Fire TV / Stick.

získajte expressvpn na firestick

Krok 4: Otvorte aplikáciu a zadajte svoje prihlasovacie údaje, ktoré ste vytvorili pri nákupe predplatného ExpressVPN. Kliknite na položku Prihlásiť sa

login expressvpn na firestick

Krok 5: Kliknutím na ikonu Napájanie sa pripojíte k serveru VPN. To je všetko. Vaše pripojenie je teraz zabezpečené pomocou najrýchlejšej a najlepšej VPN pre FireStick.

pripojte ExpressVPN na FireStick

Môžete si tiež prečítať podrobnejšie informácie o používaní ExpressVPN s Fire TV / Stick.

Likvidácia

Želám si, aby sa Amazon o týchto zmenách trochu chystal. Prečo by nás však malo súkromie zaujímať, keby tieto spoločnosti boli tak komunikatívne pri výbere našich osobných údajov priamo pod nosom. Našťastie, akonáhle zistíte, že ste na špionážne účely, Amazon vám dáva možnosť zabrániť tomu, aby sa to stalo. Chcel by som počuť, ako si myslíte o týchto zmenách. Neváhajte a dajte nám vedieť prostredníctvom nižšie uvedenej sekcie komentárov.

Populárni sprievodcovia

Ako útek z väzenia
Najlepšie doplnky Kodi
Najlepšie postavenia spoločnosti Kodi
Kino APK
Najlepšie aplikácie pre FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me