چرا Kodi من کار نمی کند؟ مشکلات و مشکلات عادی

>

در این مقاله ، در مورد مشکلات مختلف Kodi و راه حل های احتمالی آنها صحبت خواهیم کرد. اگر کدی شما کار نمی کند ، می تواند به دلایل زیادی باشد. در چندین سال سابقه کار با Kodi ، من به چندین موضوع پرداخته ام و اغلب تعجب کرده ام - و نه ناامیدکننده - چرا Kodi کار نمی کند؟ اما ، من هم فهمیدم که بیشتر مسائل کدی را می توان با برخی از اصلاحات نسبتاً ساده مراقبت کرد.

کدی کار نمی کند

Kodi Not Working - رفع اشکال معمول

مسائل مربوط به Kodi را در دو دسته گسترده قرار می دهم - مربوط به محلی و سرور. مشکلات محلی موضوعی است که معمولاً می توانیم راه حل آن را پیدا کنیم. با این حال ، اگر مشکل سرور وجود دارد ، کار بزرگی وجود ندارد که بتوانیم در مورد آن انجام دهیم. این وظیفه توسعه دهندگان است که از چنین مشکلاتی مراقبت کنند و تنها کاری که می توانیم انجام دهیم صبر کردن است.

در زیر مشکلات و رفع مشکلات رایانه پخش کننده Kodi وجود دارد.

شماره 1 همیشه از VPN با Kodi استفاده کنید

کدی کار نمی کند؟ خوب ، فرصتی وجود دارد که ISP شما در حال مسدود کردن درخواستهای جریان از Kodi باشد. بله ، ISP ها به خاطر چنین روش هایی شناخته شده اند. اما ، دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید. می توانید با استفاده از VPN برای Kodi از آن جلوگیری کنید.

یک VPN به سادگی تمام درخواستهای پخش شده از دستگاه شما را پوشانده و ISP شما حتی نمی تواند از آن استفاده کند. از آنجا که ISP شما دیگر نمی تواند بگوید که آیا معامله داده متعلق به Kodi است ، آنها قادر به مسدود کردن آن نخواهند بود.

ExpressVPN مدتهاست که بهترین شخصیت من بوده است. این سریعترین و مطمئن ترین سرویس VPN است که من تاکنون استفاده کرده ام. ExpressVPN ارتباط اینترنتی شما را در برابر افرادی که در حال فعالیت های آنلاین خود از جمله ISP خود هستید ، محافظت می کند. Express VPN همچنین مانع از پرت شدن اینترنت می شود ، که اغلب تمایل به کند کردن تجربه Kodi من دارد.

شماره 2 Kodi Crashes Frequently - آخرین نسخه را دریافت کنید

اگر Kodi خیلی مرتبا خراب می شود ، اولین چیزی که می خواهید تشخیص دهید این است که شما آخرین نسخه را دارید. در زمان نوشتن این مقاله ، Kodi 18.5 آخرین نسخه پایدار و رسما منتشر شده است.

برای بررسی نسخه Kodi در دستگاه خود ، مراحل زیر را دنبال کنید.

شماره 1 به صفحه اصلی Kodi بروید و روی نماد تنظیمات در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. تنظیمات ، نماد cog است که در زیر آرم Kodi قرار داده شده است.

کدی کار نمی کند

شماره 2 اکنون ، روی پنجره بعدی روی System Information کلیک کنید

کدی کار نمی کند

شماره 3 در پایین سمت راست پنجره بعدی ، نسخه Kodi را مشاهده خواهید کرد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، نسخه Kodi که من استفاده می کنم به روز است (Kodi 18.5). اگر آخرین نسخه را ندارید ، می توانید Kodi را به روز کنید.

کد اطلاعاتی سیستم کار نمی کند

به دلایلی ، Kodi اجازه نمی دهد خود را از درون برنامه به روز کنید. راه های زیادی برای به روزرسانی Kodi به جدیدترین نسخه نیز وجود ندارد. روش های به روز رسانی معمولاً ناپایدار و غیرقابل پیش بینی هستند.

بنابراین ، هر زمان که نسخه جدیدی از Kodi در آنجا وجود دارد ، بهتر است Kodi را بر روی سیستم خود نصب کنید و به سراغ نصب جدید بروید.

بله ، می فهمم که شما ممکن است برخی از افزونه ها را اضافه کرده و در تنظیمات تغییراتی ایجاد کنید درست است که هنگام نصب مجدد Kodi ، همه آنها از بین می روند. اما ، آنچه من توجه کردم این است که به هر حال بسیاری از افزونه ها با نسخه جدید کار نمی کنند و تنظیمات قدیمی اغلب اعمال نمی شوند.

می توانید Kodi را در Android از فروشگاه Google Play و در Windows از فروشگاه Microsoft نصب کنید.

در FireStick ، ​​باید Kodi را بارگذاری کنید زیرا هنوز در فروشگاه Amazon مشاهده نشده است. کاربران FireStick همچنین می توانند بدون نیاز به از دست دادن داده ها ، نسخه جدیدتر Kodi را به روز کنند.

شماره 3 مخازن Kodi کار نمی کنند

مخازن Kodi کتابخانه هایی هستند که میزبان افزونه ها و ساخت آن ها هستند. Kodi دارای یک مخزن رسمی به نام مخزن افزودنی کد است. این مخزن دارای تعدادی افزونه ویدیویی ، برنامه های کاربردی و موارد دیگر است. اما ، این مخازن شخص ثالث مانند Kodi Bae و Fusion هستند که محبوبیت بیشتری دارند و کاربردهای بیشتری دارند.

مخازن شخص ثالث توسط توسعه دهندگان مستقل ایجاد می شوند. ده ها مخزن در خارج وجود دارد و همه آنها به همان اندازه محبوب نیستند.

برای به دست آوردن مخزن Kodi ، منبعی را به Kodi اضافه می کنید و سپس مخزن را از آن منبع نصب می کنید. اگر هیچ یک از مخازن Kodi در حال کار نباشند ، نمی توانید افزونه ها یا ساختهای موجود در آنها را نصب کنید.

بنابراین ، چگونه این مسئله را حل می کنید؟ متأسفانه در بیشتر موارد ، کاری که می توانید انجام دهید وجود ندارد. حتی وقتی یک مخزن را به صورت محلی نصب می کنید ، محتوای آن همچنان در یک سرور از راه دور ذخیره می شود. اگر نمی توانید یک افزونه یا ساخت را از طریق Kodi نصب کنید ، این بدان معنی است که مشکلی در سرور وجود دارد. در حالی که مخازن محبوب به خوبی نگهداری می شوند ، اما نه چندان مشهور. شما باید صبر کنید تا سرور دوباره آنلاین شود تا مخزن کار کند. اگر مخزن چند روز کار نکند ، احتمال قطع شدن آن وجود دارد.

اگر فکر می کنید یک مسئله محلی با مخزن وجود دارد و ربطی به سرور ندارد ، ممکن است چند روش عیب یابی معمول را امتحان کنید.

جلو بروید و مخزن را دوباره نصب کنید. گاهی اوقات ، ممکن است مسئله را برطرف کند. همچنین ممکن است بخواهید دستگاه را دوباره راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا این مخزن کار می کند یا خیر. اگر به نظر نمی رسد هیچ کاری انجام شود ، Kodi را حذف کرده و مجدداً آن را نصب کنید. ممکن است کمک کند!

اما به یاد داشته باشید که مشکلات محلی با مخازن بسیار نادر است. به احتمال زیاد ، سرور مشکلی ایجاد می کند.

شماره 4 Kodi ناگهان کار را متوقف کرد

من مدت زمان زیادی با این مسئله روبرو نشده ام ، بنابراین معتقدم به راحتی می توان گفت که مشکل نادر است. اما ، من به یاد دارم که Kodi هنگامی که فقط دو ساعت قبل کار کرده بود ناگهان کار خود را متوقف کرد. هربار که سعی کردم Kodi را اجرا کنم ، زمان اجرای آن خیلی طولانی طول می کشد یا خطایی به وجود می آورد.

بعد از مدتی خراش دادن پشت سرم ، فهمیدم که حداقل یک پرونده مهم در پوشه نصب Kodi باید خراب باشد و باعث شده برنامه به درستی بارگیری نشود. من Kodi را دوباره نصب کردم و دوباره خوب کار کرد.

اگر این نوع مشکلی است که شما با آن روبرو هستید ، مجدداً نصب مجدد تنها راه حل است. با این حال ، بدانید که این امر باعث می شود داده های Kodi خود را گم کنید و افزودنیهای نصب شده شما از بین بروند. متأسفانه ، کار زیادی در این زمینه نمی توان کرد.

همچنین می توانید نمایه Kodi را در انجمن پشتیبانی Kodi به اشتراک بگذارید و بررسی کنید که آیا آنها می توانند در مسئله شما به شما کمک کنند یا خیر.

شماره 5 Kodi Build یا / افزودنیهای غیرفعال کار نمی کند

اولین چیزی که من می خواهم تعیین کنید که آیا تمام افزونه ها کار نمی کنند یا فقط برخی از آنها (یا احتمالاً فقط یکی) هستند.

اگر ساخت Kodi بارگیری نشود ، هیچ یک از افزونه های شما کار نمی کنند. این بیشتر به نظر می رسد مشکل ساخت و نه افزونه ها باشد. خوب است که در Google (یا هر موتور جستجوی دیگری که مورد نظر شماست) جستجو کنید و دریابید که آیا یک مسئله شناخته شده با آن ساخت خاص وجود دارد یا خیر..

معمولاً رابط کاربری سازنده بارگیری می شود زیرا به صورت محلی در دستگاه شما ذخیره می شود اما ساخت قادر به بارگیری داده ها از سرور نیست.

اگر مشکل ساخت Kodi است ، دوباره تنها راه حل حذف نصب Kodi و نصب مجدد آن است. حذف نصب ساخت و ساز از Kodi به نظر نمی رسد بسیار ساده باشد زیرا شامل چنین فرآیندی پیچیده است. به همین دلیل است که من همیشه با نصب جدید برنامه می روم.

در صورتی که از ساختمانی استفاده نمی کنید ، اما این افزونه های Kodi کار نمی کنند ، اولین کاری که می خواهید انجام دهید بررسی اتصال به اینترنت است. اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما به اینترنت وصل شده است.

اگر اینترنت خوب کار می کند ، پیش بروید و دستگاه را راه اندازی مجدد کنید. این کار سیستم عامل و همچنین برنامه را تازه می کند و ممکن است مشکل را برطرف کند.

در صورت بروز مشکلات فقط با برخی از افزونه ها ، این مسئله می تواند مسئله سرور باشد. افزونه های Kodi که معمولاً کار نمی کنند به این معنی است که هیچ پیوندی را از دست نمی دهند یا پیوندهایی که آنها می گیرند هیچ محتوا را پخش نمی کنند. این مشکل بیشتر از آنچه دوست دارید رایج است و اغلب بر افزونه های شناخته شده کمتر شناخته می شود. توصیه من این است که به دنبال یکی از افزونه‌های محبوب Kodi بروید.

شماره 6 مسائل مربوط به Buffering Kodi

وقتی Kodi من کار نمی کند ، من معمولاً برنامه را حذف می کنم و دوباره نصب می کنم. این مشکلات زیادی را برطرف می کند. اما ، وقتی من به مسائل بافر Kodi رسیدم ، باید بیش از این کار کنم.

چند راه برای مراقبت از مسائل بافر وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • پاک کردن حافظه نهان
  • افزایش اندازه حافظه نهان ویدیو در Kodi
  • با استفاده از VPN
  • با استفاده از یک کد

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در راهنمای ویژه بافی Kodi ما بخوانید.

شماره 7 تنظیم مجدد Kodi به صورت پیش فرض

در این راهنما بارها و بارها درباره حذف و نصب مجدد Kodi صحبت کرده ام. این ایده خوبی است زیرا اطمینان حاصل می کند که هر پرونده نصب نصب نشده در سیستم شما مجدداً مورد استفاده قرار می گیرد. اما ، من اعتراف می کنم که همه مشکلات Kodi نیاز به نصب مجدد ندارند. حتی می توانید داده های Kodi را پاک کرده و مجدداً آن را به طور پیش فرض تنظیم کنید. به این ترتیب می توانید از خودتان تلاش بیشتری کنید.

با استفاده از Ares Wizard می توانید Kodi را به طور پیش فرض سیستم تنظیم کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

شماره 1 Ares Wizard را بر روی Kodi نصب کنید

شماره 2 از صفحه اصلی Kodi ، به افزودنیها بروید > برنامه های افزودنی را اجرا کرده و Ares Wizard را اجرا کنید

شماره 3 بر روی برگه "بیشتر" در بالا سمت راست و رابط جادوگر Ares کلیک کنید

kodi کار را متوقف کرد

شماره 4 بر روی دکمه "پاک کردن همه داده ها / شروع تازه" کلیک کنید

چرا کدی کار نمی کند

شماره 5 "ظاهر شدن" گزینه "Yes" را کلیک کنید

کدی من کار نمی کند

شماره 6 اکنون پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید موارد دلخواه ، منابع و تنظیمات افزونه خود را حفظ کنید ، مطابق آن را انتخاب کنید. بعد از انتخاب مورد ، نقطه خاکستری کمی روشن می شود (به تصویر زیر مراجعه کنید). برای ادامه روی دکمه "ادامه" در پایین این پنجره کلیک کنید

مشکلات و رفع کدها

همچنین می توانید داده های Kodi را در FireStick تنظیم مجدد کنید و یاد بگیرید که قبل از تنظیم مجدد ، از داده های Kodi خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نتیجه

این تقریباً همان کاری است که می توانید انجام دهید وقتی Kodi اصلاً کار نمی کند یا روشی که قرار است انجام دهد. همانطور که در این راهنما کاملاً مشخص است ، اکثر مشکلات Kodi شما با حذف برنامه و نصب مجدد آن یا پاک کردن داده های Kodi قابل حل است. گاهی اوقات ، چیزی به سادگی با راه اندازی مجدد دستگاه ، از این مشکل مراقبت می کند. شما می توانید بسیاری از مشکلات محلی Kodi را برطرف کنید. با این حال ، مشکلات سرور فراتر از کنترل ما نیست. امیدوارم این راهنما به شما در زمینه مسائل Kodi کمک کند. لطفا در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد یا سؤال در بخش نظرات در زیر ، لطفاً ما را پر کنید.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me