چگونه ثابت شود “عدم نصب یک وابستگی” در Kodi رفع شد

>

در این راهنمای عیب یابی ، ما می خواهیم پیام خطای "عدم نصب یک وابستگی" در Kodi 18.5 را اصلاح کنیم. این پیام در هنگام نصب افزونه نشان داده نمی شود که وابستگی های مرتبط نصب نشوند.

Kodi یک پخش کننده رسانه قدرتمند است که نه تنها رسانه محلی را در ذخیره دستگاه شما پخش می کند بلکه محتوای آنلاین را از سراسر جهان پخش می کند. آنچه که Kodi را بسیار شگفت انگیز می کند افزونه های شخص ثالث Kodi هستند. این افزونه ها جریانهای محتوای مورد علاقه شما را از سرورهای مختلف دریافت می کنند و به شما امکان می دهد آنها را بصورت آنلاین بازی کنید. اما ، افزونه ها در انزوا کار نمی کنند. آنها به خدمات خارجی موسوم به "وابستگی" بسیار متکی هستند..

تقریباً تمام افزونه‌ها برای خراشیدن اینترنت و واکشی جریانها به وابستگی نیاز دارند. در حقیقت ، بسیاری از افزونه های محبوب به وابستگی های مختلفی نیاز دارند. وقتی افزودنیهایی مانند Exodus Redux ، میثاق ، Yoda یا سایر موارد را نصب می کنید ، وابستگی های مورد نیاز نیز نصب می شوند (اگر قبلاً نصب نشده باشند). اما ، اگر حداقل یک وابستگی نتواند نصب کند ، Kodi خطا را نشان می دهد ، "موفق به نصب یک وابستگی نشد." وقتی وابستگی نصب نمی شود ، نمی توانید افزونه را نصب کنید.

توجه کاربران KODI: قبل از ادامه مطلب بخوانید

Kodi Addons / Build ها محتوای جریان نامحدود را ارائه می دهند ، اما در صورت گرفتار رایگان فیلم ها / نمایش های تلویزیونی / ورزشی ، می توانید شما را با مشکل قانونی روبرو کنید. به کاربران Kodi اکیداً توصیه می شود که هنگام پخش آنلاین ، VPN را همیشه وصل کنید. یک Kodi VPN خوب هویت شما را پنهان می کند ، مانع نظارت دولت ، محتوای جغرافیایی مسدود شده و ISP می شود (که به جریان بدون بافر نیز کمک می کند).

من از ExpressVPN استفاده می کنم که سریعترین و امن ترین VPN است. نصب بر روی هر دستگاه از جمله Amazon FireStick بسیار آسان است. شما 3 ماه رایگان دریافت می کنید و 49٪ برنامه های سالانه خود را پس انداز می کنید. همچنین با ضمانت 30 روز پس انداز پول ارائه می شود. اگر راضی نبودید ، همیشه می توانید درخواست بازپرداخت کنید.

برای دریافت 3 ماه رایگان و 49٪ صرفه جویی در ExpressVPN ، اینجا را کلیک کنید

بخوانید: نحوه نصب و استفاده از Kodi VPN

رفع نشد نصب وابستگی به کدی انجام نشد

من چند بار با این خطا روبرو شده ام و پس از تلاش و آزمایش روشهای مختلف ، به ایده های عیب یابی رسیده ام. حتی اگر سخت است که انگشت را روی چه چیزی خطا می گذارد کار سختی است ، اما من اطمینان دارم که یکی از راه حل های زیر برای شما کار خواهد کرد.

1. حافظه پنهان Kodi را پاک کنید

پاک کردن حافظه پنهان روی Kodi ، گاهی اوقات به شما کمک می کند خطا را برطرف کنید - در نصب وابستگی انجام نشد..

بهترین راه برای پاک کردن حافظه نهان از طریق Ares Wizard است. اگر هنوز Ares Wizard ندارید ، ابتدا آن را نصب کنید. نصب Ares Wizard حدود 4-5 دقیقه طول می کشد ، اما این یک ابزار عالی برای داشتن است.

مرحله 1: حال ، پیش بروید و Ares Wizard را راه اندازی کنید. شما آن را در صفحه اصلی Kodi پیدا خواهید کرد > مواد افزودنی > افزودنیهای برنامه.

گام 2: وقتی جادوگر بارگیری شد ، روی برگه "تعمیر و نگهداری" در بالا کلیک کنید.

نصب وابستگی انجام نشد

مرحله 3: در مرحله بعد ، روی "حذف حافظه نهان / تم" در قسمت Cache کلیک کنید

نصب کدی انجام نشد

مرحله 4: پس از حذف Cache ، پیام زیر را مشاهده خواهید کرد. برای ادامه بر روی "OK" کلیک کنید.

نصب وابستگی انجام نشد

همانطور که می بینید ، اندازه حافظه نهان در سیستم من فقط 1 مگابایت بود. به این دلیل است که من اخیراً Kodi را دوباره نصب کرده ام و افزونه های زیادی ندارم. اندازه حافظه نهان بزرگ می شود و هرچه بزرگتر شود ، مشکلات بیشتری نیز ایجاد می کند. به همین دلیل پاک کردن حافظه نهان ممکن است به شما کمک کند با نصب "خطای وابستگی نتوانستید نصب شود".

2. پاک کردن داده های Kodi

گاهی اوقات ، پاک کردن حافظه نهان کافی نیست. بسیاری اوقات "عدم نصب یک وابستگی" سرسخت تر است و به راحتی با حذف حافظه نهان از بین نمی رود. گزینه دیگر حذف Kodi و نصب مجدد آن ، تازه است. در بیشتر مواقع ، از این مشکل مراقبت خواهد کرد. با این حال ، قبل از انجام این کار ، می خواهید به جای آن پاک کردن داده های Kodi را امتحان کنید. پاک کردن داده ها Kodi را به طور پیش فرض کارخانه باز می گرداند و در وقت شما صرفه جویی می کند.

اگر پیام خطا در نصب وابستگی به FireStick انجام نشد ، می توانید داده های Kodi را از این تنظیمات دوباره تنظیم کنید. همچنین می توانید از Ares Wizard برای پاک کردن داده ها در تمام دستگاههای پشتیبانی شده با Kodi (از جمله FireStick) استفاده کنید.

Ares Wizard را روی Kodi نصب کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: جادوگر Ares را راه اندازی کنید و بر روی زبانه "بیشتر" در سمت راست بالا (سمت چپ به تنظیمات) کلیک کنید

نصب وابستگی انجام نشد

گام 2: اکنون ، روی "گزینه پاک کردن همه داده ها / شروع تازه" از مجموعه گزینه های موجود در صفحه بعدی کلیک کنید

وابستگی های kodi برآورده نمی شود

مرحله 3: هنگام ظاهر شدن سریع ، عملکرد خود را با کلیک روی "بله" تأیید کنید

وابستگی های kodi برآورده نمی شود

مرحله 4: بعد ، انتخاب کنید که آیا می خواهید موارد دلخواه ، منابع و تنظیمات افزونه خود را حفظ کنید و برای ادامه بر روی گزینه ادامه کلیک کنید

وابستگی به نسخه نمی تواند راضی شود

بسته به اندازه آن ، پاک کردن داده های Kodi ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد. پس از پاک کردن داده ها ، Kodi تازه جدید خواهد بود. همه افزونه های خود را از جمله Ares Wizard از دست خواهید داد.

3. پایگاه داده Kodi را حذف و مجدداً نصب کنید

بانک اطلاعاتی Kodi چیزهای زیادی را در Kodi با هم نگه می دارد و وقتی فاسد می شود ، شما با خطاهایی که قبلاً ندیده اید ، مواجه می شوید ، مانند نمونه مورد نظر یا بگویید "نصب Kodi ناموفق بود".

تعمیر بانک اطلاعاتی Kodi می تواند به طرز جادویی به شما کمک کند تقریباً فوراً از بسیاری از این موارد خلاص شوید. نکته خوب این است که بانک اطلاعاتی فاسد شما را از استفاده از Kodi باز نمی دارد. شما فقط برخی از خطاها را مشاهده می کنید. به همین دلیل می توانید این کار را از درون Kodi رفع کنید.

در اینجا چگونه می توانید پایگاه داده Kodi را حذف کرده و مجدداً تنظیم کنید:

مرحله 1: به صفحه اصلی Kodi بروید و در بالا سمت راست "تنظیمات" (نماد cog) را کلیک کنید

نتوانست یک چوب آتش وابستگی نصب کند

گام 2: بعد ، روی "مدیر فایل" کلیک کنید

مدیر فایل کد

مرحله 3: روی "فهرست مشخصات" در پنجره بعدی کلیک کنید

نتوانست یک چوب آتش وابستگی نصب کند

مرحله 4: بعد روی "بانک اطلاعات" کلیک کنید

وابستگی های kodi را نصب کنید

مرحله 5: اکنون گزینه "Addons27.db" را انتخاب کرده و دکمه / کلید مناسب را فشار دهید تا از منوی بازشده متنی (مثلاً ، با کلیک راست بر روی ویندوز کامپیوتر) کلیک کنید. روی "حذف" در پنجره بازشو کلیک کنید

نصب وابستگی انجام نشد

مرحله 6: هنگامی که از شما خواسته شد ، عملکرد خود را با کلیک روی "بله" تأیید کنید

نصب وابستگی انجام نشد

مرحله 7: اکنون Kodi را ببندید و بعد از گذشت حدود یک دقیقه مجدداً راه اندازی کنید. وقتی وارد خطای "عدم نصب وابستگی" نشد ، سعی کنید افزونه مورد نظر خود را دوباره نصب کنید.

توجه داشته باشید: پس از راه اندازی Kodi پس از حذف دیتابیس ، به افزونه ها بروید > افزودنیهای من و افزودنیهای موجود خود را دوباره فعال کنید.

4- به طور دستی وابستگی های Kodi را نصب کنید 

اگر به نظر نمی رسد که چیزی به نتیجه برسد ، این امر ایده خوبی خواهد بود که به طور دستی وابستگی های Kodi را با استفاده از مخزن TVAddons نصب کنید. در واقع ، این اولین چیزهایی است که می توانید سعی کنید این مشکل را بهتر از سایر راه حل ها برطرف کند.

در اینجا کارهایی که شما باید انجام دهید:

مرحله 1: تنظیمات را از صفحه اصلی Kodi باز کرده و روی "تنظیمات سیستم" در پنجره بعدی کلیک کنید

گام 2: در صفحه بعد ، "افزودنیهای" را که در سمت چپ و راست مشاهده می کنید ، "منابع ناشناخته" را فعال کنید.

وابستگی های kodi را نصب کنید

مرحله 3: روی "بله" کلیک کنید و عملکرد خود را تأیید کنید

نحوه نصب وابستگی ها بر روی کدی

مرحله 3: به صفحه اصلی Kodi برگردید و این بار به تنظیمات بروید > مدیر پرونده

مدیر فایل کد

مرحله 4: روی "افزودن منبع" در پنجره بعدی کلیک کنید

منبع را بر روی kodi اضافه کنید

مرحله 5: اکنون ، کلیک کنید

روی هیچ کدری کلیک کنید

مرحله 6: اکنون URL منبع را به عنوان وارد کنید http://fusion.tvaddons.co. URL را به درستی تایپ کنید زیرا این منبع از مخزن نصب شده است. برای ادامه روی "OK" کلیک کنید

افزونه های تلویزیونی فیوژن

مرحله 7: پیش بروید و در قسمت متن "نام این منبع رسانه" نام را وارد کنید. شما ممکن است هر نامی را انتخاب کنید. من آن را "فیوژن" نامگذاری می کنم تا بعدا بتوانم به راحتی با آن شناسایی کنم. برای ادامه دوباره "OK" را کلیک کنید.

نصب کننده فیوژن کدی

مرحله 8: به صفحه اصلی Kodi برگردید و این بار روی "افزودنیها" در سمت چپ کلیک کنید

کد افزودنی منو

مرحله 9: روی نماد جعبه باز در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. به این گزینه "نصب بسته بندی" نیز گفته می شود.

نصب کننده بسته کد

مرحله 10: روی "نصب از فایل فشرده" بعدی کلیک کنید

نصب از فایل های فشرده بر روی kodi

مرحله 11: اکنون روی "همجوشی" یا نامی که قبلاً به منبع داده اید کلیک کنید

ذوب

مرحله 12: "Kodi-repos" را باز کنید

وابستگی های kodi را نصب کنید

مرحله 13: کلیک بعدی "انگلیسی"

نحوه نصب وابستگی های kodi

مرحله 14: به پایین بروید و روی "repository.xbmchug-3.0.0.zip" کلیک کنید (شماره نسخه در معرض تغییر است)

نتوانست وابستگی را به کدی نصب کند

مرحله 15: صبر کنید تا اعلان "نصب مجدد تلویزیون افزودنی شرکت" نصب شده در سمت راست بالای صفحه ظاهر شود

خطای وابستگی کد

شاید لازم باشد چند وابستگی دیگر را از مخزن TVAddons نصب کنید. بنابراین ، مراحل زیر را دنبال می کنید:

مرحله 1: یک بار دیگر به صفحه اصلی Kodi بروید و سپس به افزونه ها بروید > نصب بسته بندی > از پرونده zip نصب کنید (مراحل 9-11 بالا)

گام 2: روی "فیوژن" (یا نامی که قبلاً برای منبع انتخاب کرده اید) کلیک کنید و "اسکریپت های kodi" را باز کنید

مرحله 3: شما باید چند فایل zip را اینجا ببینید. یکی شامل "متاهلر" به اسم است و دیگری حاوی "urlresolver" (به تصویر زیر مراجعه کنید)

نحوه نصب وابستگی های kodi

مرحله 4: هر اسکریپت را یک به یک با کلیک کردن بر روی آن نصب کنید

همه وابستگی های لازم را با موفقیت نصب کرده اید. اکنون سعی کنید دوباره همان افزونه ای را که پیام خطای "عدم نصب وابستگی" نصب نکرد ، دوباره نصب کنید. یک فرصت مناسب وجود دارد که این مشکل را برطرف کند.

وابستگی های کدی برآورده نمی شود

"وابستگی های Kodi برآورده نشده است" خطای دیگر وابستگی متداول است و از من عذر می خواهد که به آن دست نزنم.

این مشکل اغلب هنگامی رخ می دهد که می خواهید افزونه ای را که قبلاً برای نسخه جدید Kodi به روز شده است ، روی نسخه قدیمی Kodi نصب یا استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است هنگام نصب افزونه ای برای Kodi 18 در Kodi 17.6 ، خطایی را ببینم.

تعداد زیادی از افزونه های به روز شده همچنان با نسخه های قدیمی تر کار می کنند ، اما برای همه آنها نمی توان همین حرف را زد. خوشبختانه ، حل این مسئله نسبتاً آسان تر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که Kodi را به جدیدترین نسخه موجود به روز کنید.

لطفا توجه داشته باشید که Kodi از بروزرسانی داخلی از داخل برنامه پشتیبانی نمی کند. بنابراین ، در بیشتر موارد ، به نصب جدید احتیاج دارید. این بیشتر به معنی از دست دادن داده های موجود ، تنظیمات شما و افزودنیهای نصب شده است.

توجه داشته باشید: "وابستگی به نسخه نمی تواند راضی شود" خطایی است مانند "وابستگی های Kodi برآورده نمی شود" و معمولاً با به روزرسانی Kodi به آخرین نسخه قابل رفع است. اما اگر مشکل با وجود بروزرسانی همچنان ادامه داشت ، آن را با یکی از روشهای دیگری که در بالا توضیح دادم ، برطرف کنید.

پرونده ورود به سیستم Kodi را بررسی کنید 

اگر چیزی برای شما مناسب نبود ، من به شما توصیه می کنم که در آخر پرونده ثبت خطای Kodi را مشاهده کنید. ورود به سیستم Kodi به شما کمک می کند تا دقیقاً چه مشکلاتی را ایجاد کنید.

Kodi چند افزونه دارد که به شما در مشاهده گزارش و حتی بارگذاری آن به صورت آنلاین کمک می کند. هنگام مشاهده گزارش ، جستجوی پیام "خطای وابستگی" انجام نشد. حتی اگر نتوانید علت اصلی مشکل را دریابید ، می توانید logfile را به اشتراک بگذارید و کارشناسان Kodi قادر خواهند بود به شما در بهتر کمک کنند.

نتیجه

وابستگی به این بستگی دارد که افزونه‌ها به چه چیزی وابسته باشند تا بتوانند جریانهای شما را به Kodi واگذار کنند. از تجربه من ، می توانم به شما بگویم که وقایع خطا "موفق به نصب یک وابستگی نشدند" مکرر نیستند. اما وقتی این کار را کردید ، می خواهید یک راه حل مفید داشته باشید. یکی از روش های عیب یابی فوق یا موارد دیگر در زمان های مختلف برای من کار کرده است. من دلیلی نمی بینم که آنها نباید مسئله را برای شما حل کنند. اگر سؤال یا پیشنهادی دارید ، از طریق بخش نظرات در زیر به من اطلاع دهید.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me