نحوه تنظیم مجدد Kodi در آمازون FireStick

>

در این مقاله یاد می گیریم که چگونه Kodi 18.5 / 18.4 Leia یا Kodi 17.6 Krypton را به تنظیمات پیش فرض کارخانه در FireStick بازنشانی کنید. Kodi یک ابزار رسانه ای باورنکردنی است که دستگاه شما را به یک مرکز رسانه ای تبدیل می کند و به شما امکان می دهد محتوای مورد علاقه خود را - رایگان و با هزینه (البته بیشتر در صورت رایگان) پخش کنید. اما ، این پلتفرم آزاد و منبع باز فاقد مشکلات است. به خصوص ، کاربران طولانی مدت که چندین افزونه Kodi را نصب کرده اند ، تعداد دفعات نسبت به خواسته های خود را در شماره های عملکرد قرار می دهند.

چندین هک و راه حل وجود دارد که به سرعت بخشیدن به Kodi و رفع اشکالات عملکردی کمک می کند. اما ، مواقعی وجود دارد که هیچکدام از راه حلها کار نمی کنند و بازگرداندن Kodi به صورت پیش فرض تنها گزینه کارآمد است. تنظیم مجدد برنامه ، صفحات تمیز را برای شروع به شما می دهد ، گویی که برای اولین بار Kodi را اجرا کرده اید. اما به یاد داشته باشید که این همچنین به معنای از دست دادن تمام داده های Kodi ، مانند موارد اضافی و تنظیمات شما است. این مسئله را می توان حتی تا حدودی نیز مورد مراقبت قرار داد.

این مقاله همچنین برای کسانی است که می خواهند از ابتدا بدون استفاده از فرآیند حذف و نصب مجدد برنامه ، از طریق استفاده از Kodi استفاده کنند. به عنوان مثال ، اگر خیلی از افزودنیها و ساختهای زیادی نصب کرده اید و بیشتر آنها را از آن استفاده نمی کنید ، به جای جداگانه جدا کردن آنها ، می توانید Kodi را با تنظیم مجدد سریع تمیز کرده و تعداد معدودی از افزودنی ها را تنظیم کنید. شما مایل به استفاده هستید.

نحوه تنظیم مجدد Kodi در FireStick

نحوه تنظیم مجدد کدی در firestick

در بخش های بعدی این مقاله ، در مورد چگونگی تنظیم مجدد Kodi در FireStick ، ​​چگونگی تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات خود و سایر مواردی که ممکن است شما بدانید صحبت خواهیم کرد. خواندن را ادامه دهید!

توجه کاربران FireStick: قبل از ادامه مطلب بخوانید

دولت ها و ISP ها در سراسر جهان بر فعالیت های آنلاین کاربرانشان نظارت می کنند. اگر محتوای دارای حق نسخه برداری را در Fire TV Stick خود پیدا کردید ، می توانید با مشکل جدی روبرو شوید. در حال حاضر ، IP شما برای همه قابل مشاهده است. من اکیداً به شما توصیه می کنم که FirePick خوب VPN بدست آورید و هویت خود را پنهان کنید تا تجربه تماشای فیلم شما اتفاق بدی نیفتد.

من استفاده می کنم ExpressVPN که سریعترین و امن ترین VPN در صنعت است. نصب بر روی هر وسیله ای از جمله Amazon Fire TV Stick بسیار آسان است. همچنین با ضمانت 30 روز پس انداز پول ارائه می شود. اگر خدمات آنها را دوست ندارید ، همیشه می توانید درخواست بازپرداخت کنید. ExpressVPN همچنین معامله خاصی دارد که در آن می توانید 3 ماه رایگان دریافت کنید و 49 درصد در برنامه سالانه پس انداز کنید.

در اینجا دلایلی وجود دارد که شما باید همیشه از VPN استفاده کنید.

مرحله 1 - پشتیبان گیری از Kodi در FireStick

اگر مدتی است که از Kodi در FireStick استفاده کرده اید ، ممکن است قبلاً چندین افزونه ، ساخت و تنظیمات مختلف را نصب کرده باشید. هنگامی که Kodi را به تنظیمات پیش فرض کارخانه در FireStick بازنشانی می کنید ، تمام داده های Kodi ، از جمله تمام افزودنی ها و تنظیمات شخصی خود را از دست می دهید. تنظیم مجدد همه آن می تواند دردسر باشد. نه تنها به زمان نیاز دارد ، بلکه ممکن است حتی تنظیمات قبلی خود را نیز به یاد نیاورید.

اگر تنها کاری که می خواهید وجود دارد این است که ابتدا از ابتدا شروع کنید ، کارهای زیادی که باید انجام دهید وجود ندارد. فقط Kodi را ریست کنید و خوب است که بروید. با این حال ، اگر شما می خواهید Kodi تا حدودی همانطور که بود ، به عقب برگردد ، توصیه می کنم قبل از تنظیم مجدد آن ، از نسخه پشتیبان تهیه کنید.

توجه داشته باشید: چندین افزودنی وجود دارد که به شما امکان می دهد Kodi را تهیه کرده و بازیابی کنید. هیچکدام از آنها راه حل های پشتیبان ضد احمق ارائه نمی دهند. به دلایلی ، افزودنیها تنها بخشی از داده های پشتیبان تهیه شده را هنگام ترمیم بازیابی می کنند. با این حال ، بهتر است چیزی را بازیابی کنید تا از دست دادن همه چیز.

قبل از تنظیم مجدد Kodi ، توصیه می کنم هر آنچه را که می خواهید بازیابی کنید ، یادداشت کنید تا بعداً به صورت دستی تنظیم کنید ، در صورت عدم دستیابی کامل اطلاعات به صورت خودکار.

هنگامی که نوبت به تهیه نسخه پشتیبان از داده های Kodi می رسد ، ما Ares Wizard را موثرترین معرفی کردیم. این اکثر داده های پشتیبان را بازیابی می کند و به راحتی تنظیم و استفاده می شود. در اینجا می توانید نحوه نصب Ares Wizard را بر روی Kodi بیاموزید.

هنگامی که شما Ares Wizard دارید ، در اینجا می توانید چگونه از داده های Kodi خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

شماره 1 به افزونه‌ها بروید > برنامه های افزودنی از صفحه اصلی Kodi را باز کنید و Ares Wizard را باز کنید

نحوه تنظیم مجدد Kodi

شماره 2 اکنون در بالای رابط Ares Wizard ، برگه "پشتیبان" را انتخاب و کلیک کنید

تنظیم مجدد Kodi به طور پیش فرض

شماره 3 اگر هنوز پوشه مقصد را انتخاب نکرده اید که در آن فایل پشتیبان ذخیره شود یا می خواهید آن را تغییر دهید ، روی "انتخاب مقصد" در زیر "پشتیبان گیری" در ستون سمت چپ کلیک کنید

نحوه تنظیم مجدد Kodi در FireStick

شماره 4 روی گزینه "پشتیبان" در سمت چپ در پنجره تنظیمات جادوگر Ares که ظاهر می شود کلیک کنید

نحوه تنظیم مجدد Kodi به تنظیمات کارخانه

شماره 5 اکنون روی "پوشه مقصد پشتیبان" کلیک کنید تا پوشه ای را که می خواهید از Kodi خود نسخه پشتیبان تهیه کنید انتخاب کنید

نحوه تنظیم مجدد kodi در تلویزیون آتش

شماره 6 "سیستم فایل ریشه" را باز کنید

تنظیم مجدد کد در چوب تلویزیون آتش

شماره 7 روی "sdcard" کلیک کنید

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از kodi dara

شماره 8. اکنون می توانید پوشه هایی را در دستگاه FireStick خود انتخاب کنید که می خواهید داده های پشتیبان کدی را ذخیره کنید. FireStick قبلاً پوشه "پشتیبان" دارد ، بنابراین من پرونده های پشتیبان خود را در اینجا نگه می دارم. اما می توانید با کلیک بر روی دکمه "پوشه جدید" در سمت راست ، هر پوشه موجود را که می خواهید انتخاب کنید یا یک پوشه جدید ایجاد کنید..

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از کدی در firestick

شماره 9 پوشه "kodi" را در پشتیبان تهیه کردم. پوشه پشتیبان Kodi به طور پیش فرض وجود ندارد.

پشتیبان گیری کد

شماره 10 اکنون پوشه "kodi" را که اخیراً در پوشه پشتیبان گیری ایجاد کرده اید باز کنید (همانطور که هنوز از Kodi نسخه پشتیبان تهیه نکرده ایم) چیزی را در آن مشاهده نخواهید کرد و روی دکمه "OK" کلیک کنید..

نحوه تنظیم مجدد کد

شماره 11 اکنون یک پوشه مقصد پشتیبان جدید دارید. هنگام بازگشت به پنجره تنظیمات جادوگر آرس ، بر روی "OK" کلیک کنید

پوشه پشتیبان kodi

شماره 12 هنگامی که به رابط کاربری Ares Wizard برگردید ، باید گزینه "Refresh" را در زیر "نسخه پشتیبان تهیه" ببینید (به این دلیل که پوشه مقصد جدید را انتخاب کرده اید). بر روی دکمه "تازه کردن" کلیک کنید.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از kodi قبل از تنظیم مجدد

شماره 13 اکنون Ares Wizard با مقصد پشتیبان جدید به روز شده است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، می توانید از داده های Kodi برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید و چه چیزی را کنار بگذارید. اگر می خواهید از همه موارد نسخه پشتیبان تهیه کنید ، "پشتیبان کامل سیستم" را انتخاب کنید. اگر فقط می خواهید از افزودنیهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، "افزودنیها" را انتخاب کنید و سایر موارد را کنترل نکنید. پس از انتخاب ، روی دکمه "تهیه نسخه پشتیبان" کلیک کنید.

نحوه پاک کردن داده ها در مورد kodi

شماره 14 فوری مشاهده خواهید کرد که آیا می خواهید بسته ها را بکشید یا پشتیبان تهیه کنید.

هر بار که یک افزودنی را به روز می کنید یا یک مورد جدید را نصب می کنید ، یک بسته نیز بارگیری می شود. پس از به روزرسانی یا نصب ، دیگر نیازی به بسته ها نخواهید داشت و آنها همچنان فضای ذخیره سازی محدود FireStick را به خود اختصاص می دهند. برای پرش بسته ها همیشه به "بله" کلیک کنید زیرا دیگر به آنها نیازی ندارید.

تنظیم مجدد کد

شماره 15 Ares Wizard پشتیبان گیری از Kodi را آغاز می کند. به این ترتیب پیشرفت به نظر می رسد.

کدی پشتیبان با جادوگر Ares

شماره 16 وقتی از Kodi نسخه پشتیبان تهیه می کنید ، یک پنجره بازشو از شما سؤال می کند که آیا می خواهید پرونده های پرشده را مشاهده کنید. برای ادامه روی "نه" کلیک کنید (یا اگر واقعاً می خواهید پرونده های رد شده را ببینید) "بله" را انتخاب کنید. و فراموش نکنید که اندازه کلی پرونده های پرشده این نمایش سریع را نادیده بگیرید. همانطور که می بینید ، این شماره نادرست است (36722318 MB به 36722 GB تبدیل می شود که تقریباً 4600 برابر حداکثر اندازه 8 گیگابایت دستگاه FireStick شماست). کاملاً واضح است.

ares wizard backup

در بخش بعدی نحوه تنظیم مجدد Kodi را یاد خواهیم گرفت. در بخش بعدی نحوه بازیابی آن را خواهیم دید.

مرحله 2 - بازنشانی Kodi در FireStick

دو راه برای تنظیم مجدد کدی وجود دارد. یکی پاک کردن داده های Kodi بدون حذف آن است. مورد دیگر حذف برنامه از FireStick و حذف تمام داده های همراه به همراه آن است. ما هر دو یکی یکی نگاه خواهیم کرد.

اینگونه به نظر می رسد Kodi با تمام افزودنیهای نصب شده شما "قبل از بازنشانی".

بازنشانی kodi در firestick

روش شماره 1: پاک کردن داده های Kodi

اکنون می خواهیم نحوه پاک کردن داده ها در مورد Kodi را یاد بگیریم. این روش ساده تر و تقریباً بی دردسر است زیرا نیاز به حذف Kodi را که یک گام اضافی است از بین می برد. پاک کردن داده ها Kodi را در FireStick شما نگه می دارد اما تمام افزودنیها و تنظیمات آنها ، تنظیمات شخصی ، تنظیمات Kodi و سایر موارد را حذف می کند. بنابراین ، اگر می خواهید نحوه تنظیم مجدد Kodi در تنظیمات کارخانه را بدانید ، به سادگی داده ها را پاک کنید. من به شما نشان خواهم داد چگونه.

شماره 1 برای انتخاب "تنظیمات" از منوی بالای صفحه اصلی FireStick ، ​​از راه دور خود استفاده کنید.

تنظیم مجدد چوب آتش آمازون

شماره 2 اکنون به منوی "برنامه ها" بروید و با فشار دادن دکمه "Select" در ریموت خود باز کنید

برنامه های کاربردی Firestick

شماره 3 "مدیریت برنامه های نصب شده" را باز کنید

نحوه حذف داده های kodi در firestick

شماره 4 اکنون باید لیست تمام برنامه های نصب شده در دستگاه FireStick خود را مشاهده کنید. به پایین بروید و Kodi را در اینجا انتخاب کرده و "دسترسی" را از راه دور فشار دهید تا به گزینه های موجود دسترسی پیدا کنید

نحوه پاک کردن داده ها در مورد kodi

شماره 5 در صفحه بعدی روی گزینه "پاک کردن داده" کلیک کنید. در سمت راست ، همچنین می توانید اطلاعات اضافی در مورد Kodi را در FireStick خود مشاهده کنید از جمله میزان ذخیره آن است که مصرف می کند. در تصویر زیر ، برنامه Kodi خود فضای 164 MB را اشغال می کند ، در حالی که داده های مرتبط با اندازه 125 مگابایت هستند.

نحوه پاک کردن داده های Kodi برای firestick

شماره 6 برای تأیید عملکرد خود ، یک بار دیگر روی "پاک کردن داده" کلیک کنید

نحوه تنظیم مجدد کد

شماره 7 دکمه برگشت را از راه دور خود فقط یک بار فشار دهید تا به منوی قبلی برگردید. در سمت راست خواهید دید که داده های Kodi پاک شده است.

نحوه حذف داده های kodi

شماره 8. به صفحه اصلی برگردید و به برنامه های خود بروید & بخش بازی ها Kodi را از آنجا اجرا کنید. "آماده سازی برای اولین بار" را مشاهده خواهید کرد (تصویر زیر را ببینید). این بدان معنی است که تمام داده های Kodi پاک شده اند و شما Kodi را به طور پیش فرض بازنشانی کرده اید.

کد باز پس از تنظیم مجدد

شماره 9 وقتی از صفحه اصلی Kodi به بخش افزودنیها می روید ، می بینید که تمام افزودنیهای شما نیز حذف شده اند. Kodi اکنون به اندازه جدید خوب است.

kodi on firestick

در این بخش ، ما یاد گرفتیم که چگونه پاک کردن Kodi را در FireStick با پاک کردن داده ها انجام دهیم. در روش بعدی خواهیم دید که چگونه Kodi را از FireStick حذف کنیم.

روش شماره 2: حذف Kodi در FireStick

البته راه دیگر برای ریست کردن Kodi در FireStick حذف کامل آن و سپس نصب مجدد آن است. این روند طولانی تر است اما همان نتایج را به دست می آورد. گاهی اوقات حذف و نصب مجدد به موارد خاصی اهمیت می دهد که داده ها پاک نمی شوند.

بنابراین ، بگذارید ببینیم که چگونه Kodi را در FireStick حذف کنیم.

شماره 1 مانند روش اول ، "تنظیمات" را از صفحه اصلی FireStick انتخاب کرده و از فهرست "برنامه ها" را کلیک کنید. اکنون روی "مدیریت برنامه های نصب شده" کلیک کنید و سپس "Kodi را از لیست" انتخاب کنید..

نحوه حذف کدی در firestick

شماره 2 منوی زیر را دوباره مشاهده خواهید کرد. این بار بر روی "حذف" کلیک کنید

kodi را بر روی چوب تلویزیون آتش نصب کنید

شماره 3 برای تأیید عملکرد خود ، یک بار دیگر روی "حذف" کلیک کنید.

نحوه حذف Kodi از FireStick

با این کار Kodi از دستگاه FireStick حذف می شود. با نصب مجدد Kodi ، تمام داده ها حذف خواهند شد.

اکنون برای نصب مجدد برنامه Kodi ، به اینجا بروید تا یاد بگیرید که چگونه FireStick را با Kodi فرار از زندان کنید.

مرحله 3 - بازیابی اطلاعات پشتیبان از Kodi با استفاده از جادوگر Ares

اکنون که کدی را مجدداً تنظیم کرده اید ، می خواهید نسخه پشتیبان تهیه شده خود را در مرحله 1 بازیابی کنید. از آنجا که از Ares Wizard پشتیبان تهیه کرده اید ، به بازسازی دوباره Ares Wizard نیاز دارید..

در طی مراحل تنظیم مجدد ، تمام افزودنیهای شما حذف خواهد شد ، از جمله Ares Wizard. بنابراین مجدداً نصب می شود.

برای نصب Ares Wizard روی Kodi می توانید این را بخوانید.

شماره 1 پس از نصب ، برنامه را اجرا کنید و برگه "پشتیبان" را از بالا انتخاب کنید و بر روی گزینه "انتخاب فایل پشتیبان" در بخش "بازگرداندن" کلیک کنید (تصویر زیر را ببینید)

نحوه تنظیم مجدد Kodi به تنظیمات کارخانه

شماره 2 گزینه "بازیابی" را در تنظیمات Ares Wizard در پانل منوی سمت چپ انتخاب کنید

نحوه بازیابی نسخه پشتیبان از داده های kodi پس از تنظیم مجدد

شماره 3 اکنون روی "پرونده پشتیبان" در سمت راست کلیک کنید

نحوه بازیابی kodi در firestick

شماره 4 اکنون "سیستم فایل ریشه" را باز کنید و به پوشه ای که در آن از داده های Kodi نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، حرکت کنید. در مورد من این سیستم فایل Root خواهد بود > sdcard > پشتیبان گیری > کدی.

روی پرونده پشتیبان گیری که می خواهید داده ها را بازیابی کنید ، کلیک کنید

نحوه نصب مجدد کدی در firestick

شماره 5 برای ادامه ، روی "OK" کلیک کنید

نحوه تنظیم مجدد کدی در firestick

شماره 6 اکنون بر روی "REFRESH" در قسمت "بازگرداندن" در سمت راست کلیک کنید

نحوه تنظیم مجدد کد

شماره 7 روی دکمه "بازیابی نسخه پشتیبان" در پایین کلیک کنید

نحوه حذف kodi از firestick

شماره 8. اگر بعد از تنظیم مجدد ، تنظیمات خود را تغییر داده اید و می خواهید آنها را حفظ کنید ، گزینه های دلخواه را در پنجره زیر انتخاب کنید و سپس روی "ادامه" کلیک کنید. اگر هیچ کدام از گزینه ها انتخاب نشده باشند ، ممکن است تنظیمات فعلی شما نادیده گرفته شود.

بازیابی kodi در firestick

شماره 9 با بازگرداندن داده های Kodi ، تأیید "بازیابی کامل" را مشاهده می کنید. برای ادامه روی "OK" کلیک کنید.

نحوه بازیابی نسخه پشتیبان از kodi با جادوگر ares

شماره 10 برای اعمال صحیح guisettings.xml ، Kodi باید به زور بسته شود. برای انجام این کار بر روی "OK" کلیک کنید. این کار شما را به رابط FireStick باز می دهد و از آنجا می توانید Kodi را مجدداً راه اندازی کنید.

تهیه نسخه پشتیبان از kodi

شماره 11 به صفحه اصلی Kodi برگردید. همانطور که می بینید ، همه افزودنی ها بازیابی نشده اند. این حرفی را که قبلاً گفتم ، تأیید می کند که داده ها فقط تا حدی پشتیبان گیری می شوند. متأسفانه ، این بهترین کاری است که ما می توانیم انجام دهیم. اما ، به این دلیل که لازم نیست Kodi را همه را از ابتدا تنظیم کنید ، باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما خواهد شد.

نحوه تنظیم مجدد کدی در firestick

چه در مورد افزودنیها / ساختها وجود ندارد

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، آرس ویزارد داده ها را بازیابی می کند اما ممکن است این اطلاعات کاملی نباشد که قبل از تنظیم مجدد Kodi داشتید. بنابراین ، اگر برخی از افزودنیها یا ساختهایی را که مجدداً به آن نیاز دارید ، از دست داده اید ، همیشه می توانید مجدداً آنها را دوباره نصب کنید. برای افزودن افزودنیها ، ساختها و برنامه ها می توانید لینک های منبع زیر را بررسی کنید.

  • بهترین افزونه های Kodi
  • بهترین ساخته های Kodi
  • بهترین برنامه های FireStick

نحوه استراحت Kodi (راهنمای ویدیو)

بسته بندی کردن

بنابراین ، اکنون شما آموخته اید که چگونه از داده های Kodi نسخه پشتیبان تهیه کنید ، Kodi را مجدداً نصب ، نصب و نصب مجدد Kodi و نحوه بازیابی داده های Kodi را در Fire TV / Stick انجام دهید. تنظیم مجدد یا از بین بردن Kodi مطمئناً باعث بهبود کارایی و پاک سازی برخی از فضای ذخیره سازی FireStick شما نیز خواهد شد. یا اگر احساس می کنید برنامه Kodi شما با همه افزودنیها جذابیت دارد و حتی دیگر از آن استفاده نمی کنید ، بازنشانی فقط ممکن است راه درست باشد.

مربوط:

چگونه به فرار از زندان فرار از زندان
نحوه نصب سینما APK در Fire Stick
نحوه به روزرسانی Kodi در Fire Stick
نحوه رفع بافر Kodi
نحوه نصب VPN در FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me