چگونه آدرس IP خود را مخفی کنید

>

چگونه آدرس IP خود را مخفی کنم؟ ما سوالات زیادی از خوانندگان خود دریافت کرده ایم که می خواهند بدانند چگونه آدرس IP را مخفی کنند. بنابراین ، ما فکر کردیم اکنون زمان بسیار خوبی برای نوشتن این پست خواهد بود. روش های نشان داده شده در این آموزش شامل راه حل های رایگان و همچنین پرداخت می شود. می توانید از مواردی استفاده کنید که به بهترین وجه متناسب با نیازهای شما باشد.

آدرس IP دقیقاً چیست?

IP مخفف پروتکل اینترنت است. این پروتکل است که تعیین می کند که چگونه تبادل داده بین اتصال اینترنتی شما و شبکه جهانی وب اتفاق می افتد. به عبارت ساده تر ، IP به شما کمک می کند تا دستگاه های خود را به اینترنت متصل کنید.

درست مانند آدرس خانه شما بی نظیر ، آدرس IP منحصر به فرد برای اتصال به اینترنت شما است. هنگامی که می خواهید به یک وب سایت دسترسی پیدا کنید ، این آدرس IP شماست که به وب سایت می گوید کدام اطلاعات برای ارسال به کدام دستگاه است.

از آنجا که آدرس IP منحصر به فرد برای اتصال به اینترنت است ، همچنین شناسه شبکه آن و درنهایت شما است. ISP شما اطلاعات شخصی شما مانند SSN شما ، آدرس خانه ، آدرس ایمیل و غیره را با آدرس IP شما می تواند بفهمد کدام وب سایتهایی را که بازدید کرده اید و چه نوع محتوایی را مرور کرده اید.

چرا باید آدرس IP خود را مخفی کنم?

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا می خواهید آدرس IP خود را مخفی کنید. در اینجا برخی از متداول ترین دلایلی که کاربران می خواهند آدرس IP را مخفی کنند ، آورده شده است.

1- به صورت خصوصی و ناشناس به اینترنت وصل شوید

نقض حریم خصوصی در این زمان ها نسبت به گذشته رایج تر شده است. ما واقعاً نمی دانیم چه کسی ممکن است به فعالیت های آنلاین ما توجه کند. ما حتی نمی دانیم که ISP ما اطلاعات شخصی ما را ایمن نگه می دارد یا آن را با دولت به اشتراک می گذارد یا آن را به بالاترین پیشنهاد دهنده می فروشد. مخفی کردن آدرس IP شما به نظر می رسد یک عمل معقول است.

2- مکان جغرافیایی خود را مخفی کنید

آدرس IP شما به اتصال اینترنتی شما ، که توسط ISP شما ارائه می شود ، گره خورده است. هنگام خرید خدمات اینترنتی ، باید اطلاعات شخصی خود را مانند SSN ، آدرس منزل ، آدرس ایمیل و غیره ارائه دهید.

آدرس IP اختصاص داده شده به شما بی نظیر است و می تواند برای واکشی اطلاعات شخصی و همچنین مکان شما استفاده شود.

وقتی آدرس IP خود را مخفی می کنم ، مکان خود را نیز مخفی می کنم.

3- انسداد محتوای جغرافیایی محدود و IP محدود شود

برخی وب سایت ها و محتوای جریان فقط به مناطق خاص محدود می شوند. به هر آدرس IP که در آن مناطق سرچشمه می گیرد ، می توان به آنها دسترسی داشت. هر گونه IP خارج از منطقه از دسترسی به آن محدود شده است.

مخفی کردن آدرس IP خود و دستیابی به آدرس IP منطقه از جایی که مایل به دسترسی به وب سایت ها و مطالب دیگر هستید ، راهی عالی برای دور زدن چنین محدودیت هایی است.

اینجاست که نیاز به پنهان کردن آدرس IP شما بوجود می آید. بنابراین ، در اینجا روش های بسیاری برای انجام این کار آمده است.

چگونه آدرس IP را مخفی کنیم

من به چهار روش لیست می کنم (سه مورد رایگان است) می توانید آدرس IP اصلی خود را مخفی کرده و اینترنت را با یک جعلی مرور کنید. روش اول ایمن ترین و توصیه شده برای اکثر کاربران است. با این حال ، شما می توانید انتخاب خود را بر اساس ماهیت الزامات خود انجام دهید.

1. از یک سرویس VPN استفاده کنید - سریعترین و مطمئن ترین

من کاملاً شک ندارم که استفاده از VPN بهترین روش برای مخفی کردن آدرس IP من است. ارائه دهندگان خدمات برتر VPN پروتکل های امنیتی درجه بالایی را ارائه می دهند که اتصال اینترنت شما را کاملاً غیرقابل دفاع در برابر تهدیدات سایبری و تلاش های هک شدن قرار می دهد.

چگونه آدرس IP را با یک vpn مخفی کنیم

سرویس های VPN همچنین از محافظت در برابر IP استفاده می کنند و مطمئن شوید که هنگام اتصال به اینترنت ، آدرس IP اصلی شما منتشر نمی شود..

نحوه کار یک شبکه خصوصی مجازی بسیار ساده است. آدرس IP شما را ماسک می کند و یک آدرس IP کاملاً جدید را از سرور خود که به آن متصل هستید اختصاص می دهد. این اجازه می دهد ناشناس بودن کل آنلاین را برای شما فراهم کند.

هرگونه ترافیک اینترنتی که از دستگاه متصل به VPN شما سرچشمه می گیرد ، ابتدا توسط برنامه VPN رمزگذاری می شود. سپس ترافیک از طریق سرور VPN که برای اتصال به آن انتخاب کرده اید ، هدایت می شود. وقتی ترافیک شما به سرور VPN رسید ، هویت سرور را می گیرد و آدرس IP شما پنهان می شود. وقتی ترافیک به دستگاه شما برگردد ، دوباره از همان سرور عبور می کند. رمزگذاری اطمینان می دهد که حتی ISP شما از فعالیت های آنلاین شما سوت نمی زند.

این که آیا می خواهید به صورت خصوصی جریان دهید ، وب سایت ها و محتویات محدود شده با جغرافیایی را لغو کنید ، فعالیت های تورنت خود را ایمن کنید یا فعالیت های آنلاین خود را از نظر نظارت پنهان نگه دارید ، VPN راهی مناسب برای رفتن است..

من از طیف وسیعی از برنامه های VPN استفاده کرده ام. ExpressVPN کسی است که به وضوح از جمعیت متمایز است. شناخته شده است که سریعترین VPN است. اگرچه ، این تنها دلیل نیست که من آن را توصیه می کنم. ExpressVPN دارای یک شبکه عظیم از 3000 سرور + در 160 مکان و 90 کشور جهان است.

هر سرور یک آدرس IP منحصر به فرد است. این بدان معنی است که ExpressVPN بیش از 3000 گزینه منحصر به فرد برای مخفی کردن IP من دارد. برای جزئیات بیشتر در مورد ویژگی های آن می توانید بررسی Expressvpn من را بخوانید.

2. مخفی کردن IP با سرور پروکسی - کند و غیر قابل اعتماد

شما می توانید از یک سرور پروکسی به عنوان یک مینی VPN یا احتمالاً نسخه بسیار ضعیف VPN فکر کنید..

درست مانند VPN ، آنها ترافیک آنلاین شما را از طریق سرور خود هدایت می کنند و به شما امکان می دهند آدرس IP خود را مخفی کنید. نکته خوب این است که اکثر سرورهای پروکسی مانند hid.me رایگان هستند. بسیاری از آنها مبتنی بر وب هستند. نیازی به بارگیری هیچ برنامه ای در دستگاه خود ندارید. به سادگی به وب سایت پراکسی مراجعه کرده و URL ای را که می خواهید دسترسی داشته باشید وارد کنید.

آدرس IP خود را با یک سرور پروکسی مخفی کنید

در مورد تونلی برای ترافیک شما ، نحوه کار پروکسی با VPN بسیار متفاوت است. در حالی که VPN قادر است همه ترافیک اینترنت خروجی شما را از طریق سرور خود هدایت کند ، سرویس پروکسی فقط فعالیت های خاص را پنهان می کند. بگذارید مثالی را برای شما روشن کنم:

یک مشتری VPN نصب شده بر روی دستگاه شما با استفاده از پروتکل های رمزگذاری قوی ، کنترل ترافیک اینترنت شما را به طور کامل کنترل می کند. از طرف دیگر ، با یک پروکسی ، باید بگویید که کدام فعالیت خاص آنلاین را می خواهید از طریق سرور پروکسی تغییر دهید. بیایید بگوییم ، وب سایتی وجود دارد که شما نمی توانید ردپای اصلی IP خود را بخواهید. شما به سرویس پروکسی مراجعه می کنید ، سرور را انتخاب می کنید و URL وب سایت را به آنها می دهید. سرویس پراکسی درخواست شما را از طریق سرور خود تغییر می دهد و وب سایت را در مرورگر خود بارگذاری می کند. ISP شما فقط می داند که از سایت پروکسی (کاملاً قانونی) بازدید کرده اید. این را نمی دانید که از طریق سایت پروکسی از چه سایتی بازدید کرده اید.

یک پروکسی می تواند ابزاری باورنکردنی برای دسترسی به وب سایت محدود جغرافیایی یا مسدود کردن محتوای محدود منطقه باشد. با این حال ، سیستم عامل های جریان بالا مانند Netflix هزینه زیادی را برای ردیابی و مسدود کردن سرورهای Proxy و VPN خرج می کنند. در حالی که ارائه دهندگان VPN پرداخت شده توانایی پرداخت سرورهای جدید را دارند ، در مورد سرویس های پروکسی رایگان نیز نمی توان گفت.

خدمات پروکسی برخی از اشکالات جدی دیگر نیز دارند. در جبهه امنیتی ، آنها قابل اطمینان نیستند. نشت IP ، قرار گرفتن در معرض IP غیر معمول نیست. آنها حتی از همان پروتکل های رمزگذاری درجه بالا استفاده نمی کنند. ما نمی دانیم که اطلاعات شخصی شما با آنها چقدر ایمن است.

همانطور که گفتم ، پروکسی معمولاً فقط IP من را از وب سایتهای خاصی که از طریق آنها بازدید می شود پنهان می کند. این کل ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری نمی کند. بنابراین ، شما هنوز در معرض تهدیدات و آسیب پذیر در نظارت و نظارت آنلاین هستید. همچنین ، در حالی که بیشتر سرویس های VPN خط مشی عدم ورود را حفظ می کنند ، سرویس های پروکسی ممکن است فعالیت های شما را ضبط و وارد کنند.  

اتصال کند نیز چالشی است که نمی توان از آن غافل شد. از آنجا که سرورهای پروکسی آزاد و به راحتی در دسترس هستند ، سرورهای آنها معمولاً بارگیری می شوند و باعث افت سرعت و تاخیر قابل توجهی می شوند. آنها ممکن است محتوای سانسور شده یا جغرافیایی محدود را از حالت انسداد خارج کنند. شما هنوز هم ممکن است بافر را تجربه کنید. البته مقدار زیادی به زمان روز و سروری که به آن وصل شده اید بستگی دارد.

اگر به دنبال ناشناس بودن و امنیت کامل با سرعت اتصال مناسب هستید ، VPN تنها گزینه مناسب است.

3. اتصال TOR - امن اما آهسته و پرخطر

TOR یکی دیگر از ابزارهای پنهان کردن آدرس IP است که می توانید برای ناشناس ماندن در وب استفاده کنید. TOR مخفف روتر پیاز است. درست مانند پیاز که لایه های بسیاری دارد ، TOR از طریق زنجیره ای از سرورهایی که توسط داوطلبان و فعالان فضای مجازی اداره می شود ، امنیت چند لایه ای را ارائه می دهد..

وقتی به یک مشتری TOR متصل می شوید ، ترافیک آنلاین شما از طریق چندین سرور هدایت می شود. آدرس IP شما را ماسک می کند و به شما امکان می دهد وب را ناشناس بگردید.

امنیت TOR غیرقابل انکار است. با این حال ، برخی از کاستی های جدی وجود دارد.

TOR یک شبکه موازی است که در آن ترافیک آنلاین شما از طریق چندین لایه سرور هدایت می شود. هر وقت ترافیک آنلاین شما از طریق سرور اضافی عبور می کند ، سرعت خود را از دست می دهد. و هنگامی که مجبور است از طریق چندین سرور عبور کند ، می تواند باعث کاهش سرعت قابل توجهی شود. بنابراین ، بارگذاری کند ، جریان ، بافر را آهسته تجربه می کنید.

آدرس IP را مخفی کنیداعتبار عکس: hotspotshield.com

سهولت دسترسی و وعده ناشناس بودن ، TOR را به پناهگاهی برای مجرمان تبدیل کرده است. بسیاری از معاملات غیرقانونی از طریق شبکه TOR از جمله معاملات مواد مخدر ، فروش اسلحه و موارد دیگر انجام می شود.

در حالی که اتصال به TOR در اکثر کشورها غیرقانونی نیست ، ممکن است در صورت گرفتار شدن در معاملات نامشروع ، حتی با سهولت ، مشکلاتی را جلب کنید..

اگر فکر می کنید آدرس IP من را مخفی کنید ، دوباره با توجه به سرعت ، حفظ حریم خصوصی و امنیت ، یک انتخاب واضح است..

4. از اتصال Wi-Fi عمومی استفاده کنید - امن ترین نیست

استفاده از اتصال Wi-Fi عمومی گزینه دیگری برای مرور ناشناس وب بدون نیاز به افشای آدرس IP شما است. تعداد زیادی از فروشگاه های خرده فروشی ، اماکن عمومی مانند فرودگاه ها ، و مفاصل مواد غذایی و کافی شاپ ها Wi-Fi را به صورت رایگان ارائه می دهند. از آنجا که شما از اتصال اینترنتی شخص دیگری استفاده می کنید ، آدرس IP شما نشان داده نمی شود.

این بدان معنا نیست که خدمات عمومی Wi-Fi ایمن هستند. در واقع ، خطرات قابل توجهی وجود دارد. با استفاده از همان شبکه و قادر به سرقت اطلاعات شخصی خود در عرض چند دقیقه می توانید دستگاه خود را در معرض هکر قرار دهید.

دو روش زیر IP شما را مخفی نمی کند. در صورتی که بخواهید IP خود را بدون ناشناس تغییر دهید ، آنها به طور عمده اضافه می شوند.

5. از Hotspot تلفن همراه خود استفاده کنید - به سختی ناشناس و کند

تمام تلفن های همراه دارای ویژگی Hotspot هستند که به شما امکان می دهد از آنها به عنوان شبکه Wi-Fi استفاده کنید. برای کارکرد کانون ، باید توسط ارائه دهنده خدمات تلفن همراه خود به شبکه داده متصل شوید.

ip hider

راه اندازی شبکه Hotspot در تلفن همراه شما آسان است. اما ، این روند ممکن است در دستگاه های مختلف متفاوت باشد. اگر مطمئن نیستید که چگونه در مورد آن صحبت کنید ، آن را Google کنید.

درست مانند Wi-Fi معمولی ، Hotspot به شما امکان می دهد تمام دستگاه های خود از جمله رایانه ، سایر تلفن های همراه ، رایانه لوحی و غیره را به یکدیگر متصل کنید.

اگر نمی خواهید برای برخی از فعالیت های خاص آنلاین ، به شبکه Wi-Fi پهن باند خود متصل شوید ، این گزینه عالی است. Hotspot در واقع آدرس IP من را مخفی نمی کند. درعوض ، به من امکان استفاده از آدرس IP شبکه تلفن همراهم را می دهد.

با این حال ، به یاد داشته باشید که این هیچ ناشناسی واقعی را ارائه نمی دهد. فعالیت های آنلاین شما هنوز هم می تواند از طریق آدرس IP شبکه تلفن همراه به شما بازگردد. ارائه دهنده خدمات تلفن همراه شما مقدار زیادی از اطلاعات شخصی شما را دارد.

درست مانند باند پهن ، اتصال Wi-Fi ، شبکه داده تلفن همراه نیز رمزگذاری نشده است. بنابراین ، دستگاه های شما به همان اندازه آسیب پذیر هستند. و ، شبکه های تلفن همراه بسیار کندتر از اتصالات پهنای باند هستند.

6. آدرس IP اتصال خود را تغییر دهید

این یکی دیگر از روش های پیچیده و پیچیده برای اختصاص اتصال به اینترنت شما آدرس IP جدید است. این فرایند برای اتصالات سیمی و بی سیم متفاوت است. علاوه بر این ، روش ها در دستگاه های مختلف نیز متفاوت است.

فرایند تغییر IP فنی است و اغلب شما باید ساعت ها منتظر بمانید تا مراحل جدیدی کسب کنید. باید مدتی را خاموش نگه دارید. و اگر پیش از اتمام مراحل ، دوباره آن را روشن کنید ، به آدرس IP قدیمی باز می گردد و مجبور خواهید بود این روند را شروع کنید.

من در اینجا وارد جزئیات فنی این روند نمی شوم. نه عملی است و نه توصیه می شود. با این حال ، اگر هنوز هم می خواهید این کار را انجام دهید ، می توانید مودم و دستورالعمل های خاص دستگاه را در Google (یا هر موتور جستجوی دیگری مورد نظر خود) جستجو کنید..

در مورد خدمات رایگان VPN چطور?

بگذارید با یک عبارت فرسوده شروع کنم ، "اگر رایگان باشد ، شما محصول هستید". یا احتمالاً ، "هیچ وعده غذایی رایگان وجود ندارد"!

هرچند ممکن است این گفته ها به نظر برسد ، اما همچنان در منظر ارائه دهنده - مصرف کننده وزن دارند.

بله ، درست است که خدمات VPN رایگان زیادی در آنجا وجود دارد. من بسیاری از آنها را شخصاً امتحان کرده ام. راستش ، به نظر می رسد آنها بسیار امیدوار کننده هستند. برخی از آنها حتی دارای طراحی های حرفه ای هستند که به آنها اعتبار و اعتبار می دهد. اما ، وقتی امنیت و حریم خصوصی به میان می آید ، ماهیت واقعی آنها آشکار می شود.

ممکن است آدرس IP خود را با VPN رایگان پنهان کنید ، اما فراموش نکنید که همیشه مقداری برای پرداخت آن وجود دارد.

برای ایجاد و نگهداری سرورهای VPN پول و نیروی زیادی لازم است. اگر یک VPN رایگان باشد ، باید از جایی جایی دلار بدست آورد. بسیاری از مشتریان VPN رایگان مبتنی بر آگهی هستند. هر زمان و هر زمان که سعی می کنید از برنامه VPN رایگان استفاده کنید ، یک تبلیغ آزار دهنده ظاهر می شود. بنابراین ، این یک راه برای کسب درآمد است. تا زمانی که تبلیغات پدیده مخرب نباشد ، هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد. با این حال ، گاهی اوقات هستند.

برخی از VPN های رایگان سعی کرده اند بی سر و صدا در نرم افزارهای مخرب و نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ، که سریعاً توسط آنتی ویروس ما پرچم گذاری شده اند ، لغزش دهند. با این حال ، برخی از آنها به سرعت از ضد آنتی ویروس نیز گذشته اند. امنیت برای من بسیار اهمیت دارد و هیچ خطری که من هرگز با آن VPN های رایگان روبرو نخواهم شد مورد استفاده قرار می گیرد.

اما ، این طور نیست بسیاری از VPN های رایگان گزارش شده است که اطلاعات شخصی مشترکان خود را به داوطلبان فروخته اند. برخلاف بسیاری از سرویس های VPN پرداخت شده که خط مشی ورود به سیستم صفر را ارائه می دهند ، اکثر VPN های رایگان حساب شخصی از اطلاعات شخصی شما و همچنین فعالیت های آنلاین شما نگه می دارند. این یک نقض اعتماد و حریم خصوصی است. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی کسب درآمد VPN رایگان کسب کنید.

حتی اگر به نظر می رسد VPN های رایگان گزینه مناسبی برای پنهان کردن IP هستند ، اما معمولاً اینگونه نیستند. وقتی صحبت از امنیت و حریم خصوصی است ، من هیچ مشکلی را نمی پرسم. بنابراین ، پول من همیشه در سرویس های VPN پرداخت ، مشهور و قابل اعتماد مانند ExpressVPN است.

بسته بندی کردن

این تقریباً روش هایی برای مخفی کردن IP شما و دلایلی که می خواهید آدرس IP خود را مخفی کنید خلاصه می کند.

اگر به دنبال محافظت همه جانبه و روشی تقریباً خنثی برای مخفی کردن آدرس IP خود هستید ، هیچ راه بهتر دیگری نسبت به VPN وجود ندارد. در هر دو جبهه امنیتی و سرعت برنده می شود. بیشتر ارائه دهندگان VPN چندین اتصال همزمان ارائه می دهند. این بدان معنی است که شما می توانید تمام دستگاه های خود را به طور همزمان ایمن کنید.

ما سعی کرده ایم که در این مقاله تمام اطلاعات مربوطه را پوشش دهیم که می تواند به افراد غیر فنی مانند من کمک کند. اگر نظرات یا پیشنهادی دارید ، لطفاً از طریق بخش نظرات در زیر به ما اطلاع دهید.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me