Amazon FireStick Kordon Kesme Kaynakları

>

Mevcut bir FireStick kullanıcısıysanız veya bir tane satın almayı planlıyorsanız, ihtiyacınız olan tek kaynak budur. Bu kılavuzda, film, Canlı TV, şov, spor veya diğer şeyleri yayınlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz her hileyi ele alacağım.

FIRESTICK

Amazon FireStick, normal TV'leri anında akıllı bir TV'ye dönüştüren küçük ama inanılmaz derecede kullanışlı bir medya cihazıdır. TV'nizin HDMI bağlantı noktasına takılır ve en sevdiğiniz içerikleri Wi-Fi üzerinden yayınlamanızı sağlar. FireStick, cebinize girebileceğiniz ve her yere taşıyabileceğiniz taşınabilir bir cihazdır. HDMI girişi ve Wi-Fi özellikli bir TV'ye erişiminiz olduğu sürece, FireStick'i istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

FireStick, size tüm akış olanakları dünyasını açmanın uygun maliyetli bir yoludur. En yeni FireStick 4K'nın fiyatı 49.99 dolar. Yeni cihaz 4K akış yetenekleri, sadece Full HD (1080) akış sunan selefinden önemli bir yükseltme içeriyor.

FireStick, Android işletim sisteminin değiştirilmiş bir sürümünde çalışır ve Amazon Store'u resmi uygulama mağazası olarak kullanır. İndirmek ve kullanmak için düzinelerce uygulama ve oyun var.

Netflix, Hulu, Prime Videos, FireStick gibi popüler, abonelik tabanlı eğlence hizmetlerinin yanı sıra üçüncü taraf uygulamalar ve Kodi medya oynatıcı aracılığıyla sınırsız ücretsiz akışa erişmenizi sağlar. FireStick, Amazon Store'da bulunmayan üçüncü taraf uygulamaları kolayca yandan yüklemenize olanak tanır.

FireStick, Kodi ve diğer akış uygulamalarındaki en son gelişmelerden her zaman haberdar olmak için bu sayfayı işaretleyin.

FireStick: Başlarken

FireStick'inizi güç kaynağına takın ve HDMI bağlantı noktası üzerinden TV'nize bağlayın. Açılmasına izin verin. İlk kez kullanıyorsanız, cihaz sizi basit bir kurulum işleminden geçirecektir. Kurulum için bir Amazon hesabına ve Wi-Fi'ye ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak kurulum sürecinin tamamını öğrenebilirsiniz.

FireStick'i ilk kez ayarlama

Ücretsiz Filmler, TV Şovları, Spor İzle

FireStick'iniz artık hazır olduğuna göre, isteyeceğiniz bir sonraki şey ücretsiz filmleri, TV şovlarını, Sporları ve seçtiğiniz diğer içerikleri izlemeye başlamaktır. Bu yüzden makalenin bir sonraki bölümünde, FireStick'inizi güçlendirmek için ilginç kılavuzları paylaşacağım. Okumaya devam et!

Jailbreak Yangın Çubuğu

Kullanıcıların çoğu, cihazlarında ücretsiz içerik akışı için FireStick'lerini hapse atıyor. Buradaki "jailbreak" terimi, donanımınızla oynamaktan başka bir şey değildir, sadece Amazon App Store'da bulunmayan "Kodi" adlı bir uygulamayı yüklemek gibidir. Bu nedenle, FireStick'inizi jailbreak'in tamamen güvenli olduğundan ve garantiyi geçersiz kılmayacağından emin olabilirsiniz. Kolay anlaşılır adım adım kılavuz için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Jailbreak FireStick nasıl

Beladan uzak dur

Jailbroken FireStick'inizi kullanmaya başlamadan önce, akış faaliyetlerinizin gizli kalması için iyi bir Fire Stick VPN kullanmanız gerektiği konusunda sizi uyarmak istiyorum. Hükümetiniz, İSS'niz ve hatta bazı üçüncü taraf varlıklar tüm çevrimiçi etkinliklerinizi (FireStick kullanımı ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere) takip ediyor olabilir.

FireStick'i jailbreak yaptığınızda veya ücretsiz akış için üçüncü taraf eğlence uygulamalarını kullandığınızda, yasal sorunlara düşebilirsiniz. Telif hakkıyla korunan içeriğin akışını hiçbir zaman göz ardı etmeme rağmen, Gizliliğinizin asla tehlikeye atılmaması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle, bir VPN kullanmanızı öneririm.

Akış aygıtlarımda ExpressVPN kullanıyorum ve aynısını yapmanızı öneririm. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak hızlı bir şekilde yükleyebilirsiniz.

FireStick'e VPN Yükleme ve Kullanma

Kodi: Tüm Akış İhtiyaçlarınız İçin Tek Noktadan Alışveriş

Yukarıdaki bağlantıyı izleyerek FireStick'inizi Kodi ile hapse attığınıza inanıyorum. Ancak Kodi'nin kendi içeriği olmayan bir medya oynatıcı olduğunu bilmelisiniz. Bununla birlikte, Kodi eklentileri ve derlemeleri ile FireStick'te kendinizi sonsuz akış olasılıklarına açarsınız.

FireStick'inizde Kodi'yi kullanmaya başlamak için bazı eklentilere ihtiyacınız var. İşte bazı yararlı kaynaklar:

Yeni başlayanlar için - Kodi nasıl kullanılır

Eksiksiz Eklentiler koleksiyonum - En İyi Kodi Eklentileri

Bilmeniz Gereken Kılavuz - Kodi'ye herhangi bir addon nasıl kurulur

Popüler Eklentiler

Venom Kodi Eklentisi

Exodus Redux Kodi Eklentisi

7/9 Eklenti

Odin Kodi Eklentisi

DeathStar Kodi Eklentisi

SportsDevil Kodi Eklentisi

En sevdiğiniz içeriği yayınlamaya başlamak için yalnızca eklentilere ihtiyacınız vardır. Kodi yapıları zorunlu değildir, ancak önerilir. Bir yapı, arayüze görsel bir yükseltme ve arayüze daha etkileşimli öğeler ekleyerek deneyiminizi geliştirir. Yapılar genellikle önceden yüklenmiş eklentilerle birlikte gelir. En popüler yapılar en yeni ve popüler eklentilerle güncel kalır.

Yapı koleksiyonumun tamamı - En İyi Kodi Yapıları

Popüler Yapılar

Titanyum Kodi Yapı

Sınırsız Büyü İnşa Eder

Xanax Yapı

Derlemeyi kolaylaştırın

Bazen Kodi ile ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, kullanışlı olabilecek bazı kaynaklar aşağıdadır.

FireStick'te Kodi Sıfırlama

Kodi'de arabelleğe alma nasıl durdurulur

Kodi'de 'Bağımlılık yüklenemedi' hatası nasıl düzeltilir?

Kodi deneyiminizi tamamen yeni bir seviyeye taşımak için Gerçek Debrid'e kaydolmanızı öneririz. Bu hizmet, video oynatımı için istekte bulunduğunuzda onlarca yüksek kaliteli, premium akış bağlantısı ekler. Bu bağlantılar Full HD akış sunar ve en yüksek oynatma başarı oranına sahiptir. Gerçek Debrid, Kodi için en iyi çok hostordur ve en sevdiğiniz videoyu izlerken en az miktarda arabelleğe alma ile karşılaştığınızdan emin olur.

Kodi ile Gerçek Debrid nasıl kullanılır

FireStick için En İyi Akış Uygulamaları

Amazon Store'da yüksek kaliteli akış için birçok uygulama var. FireStick ayrıca çeşitli kanallara abone olmanıza veya görüntüleme başına ödeme akışını seçmenize olanak tanır. Bu harika. Ancak, bu bazen size çok pahalıya mal olur.

Firestick’in gerçek potansiyeli, sınırsız film, şov, canlı TV, spor ve çok daha fazlasını ücretsiz olarak keşfetmenize izin veren üçüncü taraf uygulamaları destekleme yeteneğinde yatmaktadır. Ücretsiz akış için üçüncü taraf uygulamaların kullanılması genellikle "Jailbreaking" olarak bilinir.

Orada çok sayıda uygulama var. Ancak, hepsi FireStick için uygun değildir. Kendilerini TV ekranına uyarlayan sadece bir grup Android uygulaması var. İyi bir deneyim için uygulama uzaktan uyumlu olmalıdır.

İşte kaynaklarımız ve önerilerimiz:

Sinema APK (HD Filmler) - Bu uygulama hızla merdiveni yukarı taşıdı ve muhtemelen şehirdeki en iyi ücretsiz akış uygulaması.

Titanyum TV - Terrarium TV klonu olarak bilinen bu uygulama, en sevdiğiniz filmleri ve şovları ücretsiz olarak izlemenizi sağlar.

Mobdro - Bu, FireStick'te canlı TV izlemek isteyen kablo kesiciler için mükemmel bir uygulama

CyberFlix TV - Terrarium TV'nin başka bir klonu, filmler ve şovlar için bu uygulama çok kısa bir sürede harika bir izlenim bıraktı

UnlockMyTV - Bu isteğe bağlı uygulama size saatlerce süren aşırı izlemeyle ilgili büyük bir film ve şov kütüphanesi getiriyor

İşte denemeniz için tüm popüler ve en iyi FireStick Uygulamaları listemiz.

FireStick için diğer popüler kaynaklar

FireStick'e Downloader nasıl yüklenir

Mouse Toggle'ı FireStick'e yükleme

MX Player nasıl kurulabilir

FireStick'e FileLinked nasıl kurulur

FireStick Remote Sorunları Nasıl Onarılır

Fire TV / Stick Çeşitleri

Şu anda, Fire TV'nin dört çeşidi aşağıdaki gibi satın alınabilir:

Yangın TV Çubuğu 4K: Fire TV Stick serisinde en son piyasaya sürülen bu 3. nesil cihaz 4K (UHD) oynatmayı ve tamamen yeni Alexa Voice Remote'u destekliyor.

Fire TV Stick (veya basitçe FireStick): Bu ikinci nesil akış cihazı, Fire TV serilerinde en popüler olmaya devam ediyor.

Yangın TV Üretimi 3: Biraz daha fazla işlemci gücü, iki kat daha fazla RAM ve 4K desteği ile bu Fire TV cihazı, Fire TV Stick'e göre önemli bir geliştirmedir

Yangın TV Küpü: Yankı Nokta ve Uzak Alan Ses Tanıma ile donatılmış Fire TV Cube, en gelişmiş olanıdır. Sadece inanılmaz bir eğlence deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda evde tüm akıllı cihazlarınızı sesinizle kontrol etmenize izin vererek faydacı değerini de kanıtlar.

Yangın TV ÇubuğuYangın TV Çubuğu 4KYangın TV (3. Nesil)Yangın TV Küpü
Fiyat $ 39.99 $ 49.99 $ 69.99 $ 119.99
4K Ultra HD Hayır Evet Evet Evet
HDR-10 Hayır Hayır Evet Evet
Dahili hoparlör Hayır Hayır Hayır Evet
Uzak Alan Ses Kontrolü Hayır Hayır Hayır Evet
Alexa Sesli Uzaktan Kumanda Evet Evet Evet Evet
İşlemci (Dört çekirdekli) 1,3 GHz 1,7 GHz 1,5 GHz 1,5 GHz
Depolama 8 GB 8 GB 8 GB 16 GB
Veri deposu 1GB 1,5 GB 2 GB 2 GB
Desteklenen Ses Dolby Ses Dolby Atmos Dolby Atmos Dolby Atmos
Ethernet Adaptörü Ayrı olarak satın alındı Ayrı olarak satın alındı Ayrı olarak satın alındı Dahil

Sonuç

İşte, FireStick'inizi kullanmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şey. Senden duymak çok isterim. Aşağıdaki yorumlar bölümünden FireStick ile olan deneyiminizin nasıl olduğunu bana bildirin.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me