Kordon Kesme Başlayanlar için 10 FireStick İpuçları ve Püf Noktaları

>

Bu kılavuzda, kablo kesiciler için en iyi FireStick ipuçlarını ve püf noktalarını sağlıyorum. Bu hileler, Fire TV Stick 2.Nesil, FireStick 4K ve Fire TV Küpü dahil olmak üzere tüm Fire TV cihazlarında çalışır.


en iyi firestick ipuçları ve püf noktalarıFireStick muhtemelen şu anda en iyi akış cihazıdır. Uygun maliyetli, hızlı ve son derece kullanıcı dostudur. Cihaz, Netflix, Hulu, Disney + ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli akış platformlarıyla çalışır. Ayrıca, çeşitli üçüncü taraf uygulamaları kolayca indirmenize, yüklemenize ve kullanmanıza olanak tanır.

Bununla birlikte, bazı küçük ve kullanışlı ipuçları ve püf noktaları ile genel deneyimi geliştirmenin birçok yolu vardır. Bu yazıda bundan bahsedeceğiz.

Birkaç yıldır Fire TV cihazları kullanıyorum. Ben bir kablo kesiciyim ve bu makalede yuvarladığım ipuçları cihazımdan en iyi şekilde yararlanmama yardımcı oldu. Umarım sana aynı şekilde yardımcı olur.

Kablo kesiciler için en iyi FireStick İpuçları ve Püf Noktaları

İşte FireStick için en iyi ipuçlarını içeren listem. Bunlar basit, güvenli ve uygulaması kolaydır.

1. Jailbreak FireStick

Kordon Kesme Başlayanlar için 10 FireStick İpuçları ve Püf NoktalarıEn iyi şekilde yararlanmak için FireStick'inizi Jailbreak yapın. Ancak, telefonunuzda yaptığınız gibi geleneksel jailbreak işleminden bahsetmiyoruz. Jailbreaking FireStick basit, risksiz bir süreçtir. Tek yapmanız gereken bazı üçüncü taraf, jailbreak uygulamalarını yandan yüklemek.

FireStick'inizi jailbreak yaptığınızda, filmlere, şovlara, sporlara, haberlere ve çok daha fazlasına sınırsız erişime izin verirsiniz.

Cihazınızı jailbreak yapmak için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur. Benim gibi bir meslekten bile birkaç dakika içinde bunu yapabilir.

FireStick'inizi nasıl jailbreak yapacağınıza ve sonsuz akış dünyasını nasıl keşfedeceğinize ilişkin adım adım kılavuzumuza göz atın.

2. Telefonunuzu FireStick için uzaktan kumanda olarak kullanın

Bir Android veya iOS telefonunuz varsa, FireStick'iniz için uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Sadece Amazon Fire TV uygulamasını Google Play Store veya Apple App Store'dan indirmeniz gerekiyor.

kord kesiciler için firestick hileleri

Amazon Fire TV uzaktan kumanda uygulaması, fiziksel uzaktan kumandanızla aynı kontrollere sahiptir (TV'nizin ses seviyesi ve güç düğmeleri hariç). Gezinme halkası ve Seç / Tamam düğmesi yerine, cep telefonları için uzak uygulamada bir dokunmatik yüzey bulunur. Yüklü uygulamaların yanı sıra FireStick'te gezinmek için dokunmatik yüzeyi yukarı / aşağı veya sola / sağa kaydırabilirsiniz. Tıklamak için dokunmatik yüzeyin herhangi bir yerine dokunun.

FireStick uzaktan kumandanız çalışmıyorsa veya yalnızca alternatif bir uzaktan kumanda istiyorsanız, Fire TV uzaktan kumanda uygulaması oldukça etkili olabilir. FireStick 2nd Gen, Fire TV Stick 4K ve Fire TV Cube ile çalışır.

3. Belirli uygulamalarda gezinmek için Mouse Toggle'ı yükleyin

fire tv stick için en iyi uygulamalarBazı APK'ler TV veya FireStick'iniz için tasarlanmamıştır. Cep telefonunuz gibi dokunmatik cihazlar için tasarlanmıştır. Bunları yine de FireStick / Fire TV cihazınıza yandan yükleyebilirsiniz. Ancak, bu tür uygulamalarda gezinmek zor - hatta imkansızdır -. Ne kadar denerseniz deneyin uzaktan navigasyonunuz belirli bölümlere ulaşmaz.

Bu gibi durumlarda, Mouse Toggle adlı üçüncü taraf bir uygulama yükleyebilirsiniz. Bu uygulama FireStick'inizde bir fare işaretçisi görüntüler. Bu işaretçiyi uzaktan kumandanızla gezinebilirsiniz. Bu işaretçi, çeşitli uygulamaların FireStick uzaktan kumandanızın erişemeyeceği bölümlerine ulaşmak ve tıklamak için kullanılabilir.

Mouse Toggle'ı olmazsa olmaz uygulamalardan biri olarak öneririm. Aslında, FireStick için En İyi uygulamalar listemizde de bulunuyor.

Mouse Toggle'ı FireStick'e yükleme

4. TV ekranını videolara uyacak şekilde kalibre edin

Videoların TV ekranınızın boyutuna göre doğru şekilde kalibre edilmediğini düşünüyorsanız, bunu düzeltmenin bir yolu vardır. Videolar küçültülmüş veya ekranı aşmış olsun, kalibrasyon ekran boyutuyla eşleşmenize yardımcı olacaktır. Neyse ki, her şey izlemek istediğinizde bunu yapmanız gerekmez; sadece bir kez yapmalısın.

FireStick ekranını TV'nizle kalibre etme adımları şunlardır:

 1. Ayarlar FireStick'inizde (üstteki menü çubuğundan seçin)
 2. Tıklayın Görüntüle & sesler
 3. Tıklayın Görüntüle
 4. Tıklayın Ekranı Kalibre Et
 5. Ekranı ayarlamak için uzaktan kumandadaki Yukarı veya Aşağı düğmelerine basın

cordcutters için en iyi firestick hileler ve ipuçları

5. Daha güvenli ve daha iyi bir akış deneyimi için bir VPN kullanın

özel akışBir VPN'in kablo kesiciler için bir zorunluluk olduğuna inanıyorum. İlk olarak, sizi güvende tutar. Akış sırasında çevrimiçi kimliğinizi gizler ve sizi hükümet gözetimi, bilgisayar korsanları, üçüncü taraflar ve hatta İSS'nizin meraklı gözlerinden uzak tutar. Cinema APK ve Kodi gibi uygulamalardan ücretsiz içerik aktardığınızda VPN daha da önem kazanıyor.

İkinci olarak, bir VPN, Netflix, Hulu, vb. Gibi popüler akış platformlarındaki coğrafi olarak engellenen içeriğe sınırsız erişim elde etmenize yardımcı olur..

Ve daha da önemlisi, bir VPN ile hız azaltmayı önleyebilir ve tampon içermeyen akışın keyfini çıkarabilirsiniz.

Firestick ve diğer akış cihazlarında daima ExpressVPN kullanıyorum. En yüksek puanlı bir VPN'dir ve uzaktan kumandalı cihazlarla kusursuz çalışır. Zaten bir VPN kullanmıyorsanız, denemenizi şiddetle tavsiye ederim. ExpressVPN 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir, bu da ilk 30 gün boyunca özgürce kullanabileceğiniz ve devam etmek istemiyorsanız tam bir geri ödeme alabileceğiniz anlamına gelir. Özel Tatil fırsatı sayesinde, normal fiyatı üzerinden% 49 indirim de sunulmaktadır..

Okuyun: Amazon Firestick ve Fire TV'ye VPN nasıl kurulur ve kullanılır

6. Ses kontrolü ve sesli arama için Alexa'yı kullanın

firestick uzaktan ses düğmesiBu, kablo kesiciler için kullanışlı bir FireStick hilesi olabilir. Muhtemelen FireStick'inizin Alexa adında yerleşik, tatlı konuşan bir AI ile geldiğini zaten biliyorsunuzdur. “Manhattan'da hava nasıl” veya “Bana Cincinnati'de en iyi fırınları bul” gibi birçok sorunuza cevap verebilir..

Ancak, sorularınızı cevaplamaktan çok daha fazlasını yapabilir. Alexa ayrıca sizin için akış uygulamaları da açabilir - hatta bir başlık arayın. Bu, FireStick uzaktan kumandanızı her zaman kullanmanız gerekmediği anlamına gelir.

Alexa'nın yalnızca Amazon Store'daki resmi uygulamalarla çalıştığını unutmayın. Sizin için üçüncü taraf uygulamaları açmayacak.

7. Bluetooth kulaklıkları / hoparlörleri FireStick'e bağlayın

FireStick'inize bir Bluetooth kulaklık veya hoparlör bağlayabilirsiniz. Gece geç saatlerde bir film izlemek ve çevrenizdeki diğer kişilerin rahatsız olmasını istemiyorsanız, bir Bluetooth kulaklık bağlayabilirsiniz. Veya biraz sinematik bir ses deneyimi arıyorsanız, Bluetooth uyumlu harici hoparlörlerinizi FireStick ile eşleştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için adımlar şunlardır:

 • Kulaklığınızı veya hoparlörünüzü açın. Bluetooth'u açın ve 'bulunabilir' modunda olduğundan emin olun
 • FireStick'i açın Ayarlar ana ekrandan
 • Seçeneği tıklayın Kontrolörler & Bluetooth Cihazları
 • Tıklayın Diğer Bluetooth Cihazları
 • Tıklayın Bluetooth Cihazları Ekleyin
 • FireStick mevcut Bluetooth Cihazlarını tararken bekleyin
 • Cihazınız birkaç saniye içinde TV'nizde görünecektir. FireStick / Fire TV'nizle eşleştirmek için cihazınızı tıklayın

kordon kesiciler için firestick ipuçları

8. Uygulamaları sıfırlayın (verileri temizle / önbelleği temizle)

Bir kablo kesici olarak, belirli uygulamaların belirgin bir nedenden ötürü düzensiz davranmaya başladığını deneyimlemiş olabilirsiniz. Bu, Amazon Store uygulamalarının yanı sıra üçüncü taraf uygulamalarına da olabilir.

Sorunu çözmek için genellikle sorunlu uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme önerisini alırsınız. Aslında, bu sorun giderme tekniği genellikle işe yarar. Ancak, uygulamayı kaldırma ve yeniden yükleme işleminin uzun süredir devam etmesinden önce, önce uygulamayı sıfırlamak (hatta önbelleği temizlemek) isteyebilirsiniz. Bu size biraz zaman kazandırabilir.

Uygulamayı sıfırladığınızda, orijinal fabrika ayarlarına geri yüklersiniz. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • FireStick'e git Ayarlar ana ekrandan
 • Tıklayın Uygulamalar
 • Seçeneği aç Yüklü Uygulamaları Yönetme
 • Bir sonraki ekranda görünen uygulamalar listesinden sorunlu uygulamayı seçin
 • Tıklayın Önbelleği temizle (yalnızca önbelleği temizlemek ve uygulamayı sıfırlamak istemiyorsanız)
  Tıklayın Net veriler uygulamayı sıfırlamak istiyorsanız (bu ayrıca önbelleği de temizler)
 • Tıklayın Net veriler tekrar (önceki adımda Verileri temizle'yi seçtiyseniz)

amazon firestick ipuçları ve püf noktaları

9. Videoları FireStick'e yayınlayın / yansıtın

Diğer cihazlardaki içeriği FireStick'e yayınlayabilir / yansıtabilirsiniz. Yansıtma, cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlarla çalışır.

Videonun oynatıldığı platformun çalışması için yayınlama özelliğini desteklemesi gerekir. Ayrıca, FireStick ve yayın cihazınız aynı Kablosuz ağa bağlı olmalıdır.

Örneğin, YouTube yayınlama veya yansıtma özelliğini destekler. Bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda bir YouTube videosu oynuyorsanız, yayınla seçeneğini tıklayın ve FireStick'inizi seçin. Video TV'nizde oynatılmaya başlanacak.

ateşe atmak

Evet, tek yapmanız gereken bu. Bu özelliği bir kablo kesici olarak seviyorum. FireStick'ime ulaşamayacağım çeşitli platformlarda birçok video oynatabilirim.

10. IPTV Aboneliği Alın

Bu muhtemelen kablo TV kanallarını uygun bir fiyata yayınlamanın bir yolunu arayan bir kablo kesici için en iyi FireStick hilelerinden biridir..

Ücretli bir abonelik için yüzlerce uydu kanalına erişmenizi sağlayan bazı en iyi IPTV hizmetleri vardır. Bu hizmetler, diğer kablo servis sağlayıcılarına kıyasla düşük maliyetli bir IPTV çözümü sunar.

Derlediğimiz en iyi IPTV servis sağlayıcılarının listesine bir göz atın. Ayrıca her hizmet için kurulum kılavuzlarının bağlantısını da bulacaksınız.

Bu hizmet sağlayıcılarının gerçekliğini doğrulamadığımızı lütfen unutmayın. Davranışlarınızı iyi değerlendirin ve sadece yasal kaynaklardan yayın yapın. Gizliliğinizi ve anonimliğinizi korumak için her zaman bir VPN kullanın.

BONUS: Gerçek Debrid ve Trakt'ı Edinin

Gerçek Debrid ve Trakt iki farklı hizmettir. Real Debrid, çeşitli üçüncü taraf uygulamaları ve bir dizi Kodi eklentisiyle çalışan birinci sınıf bir barındırıcıdır. Video oynatımı istediğinizde (filmler ve bölümler) birkaç yeni ve yüksek kaliteli akış bağlantısına erişmenizi sağlar. Benim düşünceme göre, Gerçek Debrid kordon kesiciler için bir zorunluluktur.

Okuyun: Gerçek Debrid nasıl kurulur ve kullanılır

Trakt ayrıca birçok üçüncü taraf uygulaması ve Kodi eklentisiyle çalışır. Bu hizmet, akış verilerinizi çeşitli medya platformlarında senkronize etmenizi sağlar. İzleme geçmişinizi, istek listenizi (veya daha sonra izlenmek üzere işaretlediğiniz videoları) ve daha fazlasını senkronize eder. Birden fazla cihazda birden fazla akış platformu kullanıyorsanız, Trakt sahip olmak için iyi bir seçenektir.

Okuyun: Trakt nasıl kurulur ve kullanılır

Paketleme

Bu, kablo kesiciler için en iyi FireStick ipuçları ve püf noktaları listem. Yeni bir hile ile karşılaşırsam, hemen listeye eklendiğinden emin olacağım. Harika bir şey keşfettiyseniz ve bu listede zaten yoksa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünden bana bildirmekten çekinmeyin. Çok takdir edeceğim.

Daha ilginç konular:

Şimdi değiştirmeniz gereken firestick ayarları
Firestick'i ilk kez ayarlama
Firestick'te Kodi nasıl güncellenir?
Firestick'e Kodi nasıl kurulur
Sapphire Secure IPTV nasıl kurulabilir

Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me