Ako vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou Kodi

>

Hladký a nepretržitý zážitok zo zábavy je to, čo si všetci všetci užívame. Prerušenia v akejkoľvek podobe sú prinajmenšom nepríjemné. Kodi je zábavný nástroj, ktorý používajú milióny ľudí na celom svete na streamovanie vysokokvalitného obsahu na požiadanie väčšinou zadarmo. Aj keď táto platforma preklenuje priepasť medzi miliónmi online streamov a tisíckami streamovaných zdrojov, problémy s vyrovnávaním Kodi nie sú úplne nezvyčajné. Keď sa bude stále viac a viac streamov pridávať nezačiarknuté, problémy s vyrovnávaním údajov Kodi budú stále častejšie. Našťastie existuje niekoľko riešení, ktoré môžu opraviť problémy s ukladaním vyrovnávacej pamäte Kodi 18.5 a Kodi 17.6, alebo aspoň znížiť výskyt inštancií. A tieto opravy sa dajú ľahko použiť. Pokračujte v čítaní!

Kodi je značne populárny prehrávač médií medzi strojmi na strihanie káblov na celom svete. Táto aplikácia vyvinutá spoločnosťou XBMC okamžite prevádza vaše zariadenie na mediálne centrum. Nielenže vám umožňuje prehrávať a prenášať lokálne uložené médiá prostredníctvom rôznych doplnkov a zostavení, ale tiež vám umožňuje streamovať bezplatný a hojne dostupný obsah cez web. Ešte neuveriteľnejšie je, že túto službu podporuje široká škála platforiem vrátane Fire TV Stick, Android, iOS, Windows Mobile, Windows PC, Mac OS a Linux.

Kodi je nesporne skvelý, ale má svoje vlastné problémy. Niektorým je ťažšie nastaviť v porovnaní s inými službami, ako je Plex. Myslel som si, že keď obtočíte hlavu okolo Kodi, existuje spravodlivá šanca, že sa vám nebude páčiť žiadny iný prehrávač médií..

Aj keď to nie je jediný aspekt, ktorý som mal na mysli pri rozhovore o problémoch tejto platformy. Najviac trápia spoločnosť Kodi problémy s vyrovnávaním. Počas sledovania obľúbeného filmu alebo televíznej relácie nemôže byť nič frustrujúcejšie ako časté prerušenia.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako napraviť problémy s vyrovnávaním pamäte Kodi alebo ich minimalizovať. V tejto príručke sa naučíme, ako opraviť vyrovnávaciu pamäť na Kodi Leia 18 a Kodi Krypton 17.6. Pokračujte v čítaní!

Ako vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou Kodi

ako zastaviť problémy s vyrovnávaním vyrovnávacej pamäte kodi

Povoliť v Kodi neznáme zdroje

Predtým, ako budeme pokračovať, je treba sa postarať o jednu maličkosť.

Kodi je navrhnutý tak, aby poskytoval bezpečný zážitok zo zábavy. Na tento účel používa veľa bezpečnostných funkcií a protokolov.

Aby sa zabránilo prenikaniu nebezpečných stavieb a doplnkov do, spoločnosť Kodi v predvolenom nastavení nepovoľuje inštaláciu z neznámych zdrojov tretích strán. Nie všetky doplnky tretích strán však nie sú bezpečné, najmä nie tie, o ktorých sa budeme v tomto sprievodcovi dozvedieť vopred..

Aby bolo možné tieto doplnky nainštalovať, budeme musieť dočasne povoliť neznáme zdroje. Takto to môžete urobiť:

Krok 1: Na domovskej obrazovke Kodi kliknite na ikonu Nastavenia (ikona ozubeného kolieska) v pravom hornom rohu.

kodi nastavenia

Krok 2: Ďalej kliknite na ikonu „Nastavenia systému“ (alebo jednoducho „Systém“, ak používate Kodi Leia 18)

nastavenia systému kodi
Krok 3: Kliknite na položku „Doplnky“ vľavo a potom prepnite prepínač „Neznáme zdroje“ / prepnite ho doprava, čím ho povolíte..

povoliť neznáme zdroje

To bude všetko! Po nainštalovaní všetkých požadovaných doplnkov nezabudnite vypnúť neznáme zdroje.

Na ktorých platformách tieto metódy fungujú?

Kodi používa rovnaké rozhranie na všetkých platformách a zariadeniach (okrem niekoľkých dodatkov špecifických pre danú platformu). Či už chcete vyriešiť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte Windows, Android, iOS alebo Amazon Fire Stick Kodi, nižšie uvedené metódy budú fungovať rovnako.

  Best Kodi Porn Addons: Как смотреть фильмы для взрослых на Kodi

Oprava vyrovnávacej pamäte Kodi: Optimalizácia veľkosti vyrovnávacej pamäte

Vyrovnávacia pamäť je pomocná pamäť, ktorá pomáha pri vysokorýchlostnom získavaní údajov. Aj keď sa vyrovnávacia pamäť používa vo svete počítačov, pri streamovaní alebo prehrávaní videa je najdôležitejšia práve vyrovnávacia pamäť.

Keď streamujete video cez internet, celé video sa do prehliadača alebo aplikácie nestiahne naraz. Namiesto toho je malá časť videa uložená do vyrovnávacej pamäte a uložená na dočasnom mieste (zvyčajne RAM zariadenia). Museli ste si všimnúť, že keď streamujete video, ak stratíte pripojenie na internet, video sa chvíľu zastaví a potom sa zastaví. Video, ktoré sa prehrá aj po strate internetu, sa ukladá do vyrovnávacej pamäte v miestnom systéme.

Na zmiernenie problémov s vyrovnávaním údajov Kodi je potrebné sa postarať o dve veci. Najprv musíte Kodi v RAM prideliť značnú vyrovnávaciu pamäť. Po druhé musíte vymazať vyrovnávaciu pamäť na Kodi z predtým prehrávaných videí, pretože zbytočne zaberá pridelený priestor.

V nasledujúcom texte sa naučíme meniť nastavenia vyrovnávacej pamäte Kodi tak, aby vyhovovali optimálnemu priestoru v medzipamäte, a tiež pochopíme, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť v Kodi. Existuje päť metód na riešenie problémov s vyrovnávaním pamäte Kodi. Metódy 1 až 4 budú fungovať na všetkých zariadeniach vrátane Amazon Fire TV / Stick, zatiaľ čo metóda 5 pre FireStick nefunguje..

Pozor Používatelia KODI: Prečítajte si skôr, ako budete pokračovať

Doplnky a zostavy spoločnosti Kodi ponúkajú neobmedzený obsah streamingu, ale mohli by vás tiež dostať do legálnych problémov, ak by vás zachytili streamingy zadarmo Filmy / televízne relácie / Šport. Používateľom spoločnosti Kodi dôrazne odporúčame, aby ste pri online streamovaní vždy pripojili sieť VPN. Dobrá sieť Kodi VPN skryje vašu identitu, obchádza vládny dohľad, geoblokovaný obsah a škrtenie ISP (čo tiež pomáha pri streamovaní bez vyrovnávacej pamäte).

Používam ExpressVPN, čo je najrýchlejšia a najbezpečnejšia VPN. Inštalácia je veľmi jednoduchá na akomkoľvek zariadení vrátane Amazon FireStick. Získate zadarmo 3 mesiace a ušetríte 49% z jeho ročných plánov. Tiež prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak nie ste spokojní, vždy môžete požiadať o vrátenie platby.

Kliknutím TU získate zadarmo 3 mesiace a ušetríte 49% na ExpressVPN

Prečítajte si: Ako nainštalovať a používať sieť Kodi VPN

Metóda 1: Ako zastaviť ukladanie vyrovnávacej pamäte Kodi pomocou Ares Wizard

Sprievodca Ares je jedným z najčastejšie používaných nástrojov údržby a diagnostiky Kodi. Dozvieme sa, ako pomocou tohto nástroja vylepšiť nastavenia vyrovnávacej pamäte a vyriešiť problém vyrovnávacej pamäte Kodi. Ale predtým, ako budeme pokračovať, nainštalujte prosím Ares Wizard na Kodi.

Teraz, keď ste nainštalovali sprievodcu Ares, uvidíme, ako môžeme vyriešiť problém vyrovnávacej pamäte Kodi optimalizáciou vyrovnávacej pamäte.

Krok 1: Spustite Sprievodcu Ares a kliknite na tlačidlo Vylepšenia v hornej časti

Sprievodca pokročilými nastaveniami kodi buffera ares

Krok 2: Teraz kliknite na tlačidlo „Sprievodca rozšírenými nastaveniami“

kodi rozšírené nastavenia

V pravom dolnom rohu je tlačidlo „Ďalej“, na ktoré musíte kliknúť. Predtým, ako to urobíte, nezabudnite si prečítať slovo „Pozor“ od vývojárov tohto doplnku.

Sprievodca otázkami vyrovnávacej pamäte kodi

V skratke je potrebné vedieť, že:

– Neexistuje žiadne jediné rozdelenie veľkosti pamäte cache, ktoré je ideálne pre všetkých. Závisí to do veľkej miery od zariadenia, na ktorom používate Kodi, a od špecifikácií systému (najmä veľkosť pamäte RAM).

– Môžete uložiť vyrovnávaciu pamäť do úložiska zariadenia (napríklad na pevný disk) alebo RAM (čo sa veľmi odporúča)

  Programas de TV que no funcionan en Kodi: soluciones de error CDATA

– Spoločnosť Kodi používa na účely ukladania do pamäte cache 60 MB pamäte RAM. Ale ak máte veľa náhradnej pamäte RAM, môžete naraziť na veľkosť

Krok 3: Teraz, keď už rozumiete vyššie uvedeným bodom, kliknite na tlačidlo „Ďalej“

Teraz spoločnosť Kodi teraz zobrazí dostupnú pamäť RAM a navrhne ideálnu veľkosť alokácie pre vyrovnávaciu pamäť videa (čo je 1/3 dostupnej pamäte RAM). Odporúča sa však zachovať 10% maržu aj v prípade, že ďalšie programy budú pamätať ďalej.

Napríklad, ak máte pamäť 900 MB, 1/3 z toho by bola 300 MB. 10% marža by bola 30 MB. Ideálna alokácia pre vyrovnávaciu pamäť videa je 270 MB.

POZNÁMKA: Príliš veľa pamäte na vyrovnávaciu pamäť Kodi môže ovplyvniť celkový výkon zariadenia.

Krok 4: Vľavo dole kliknite na tlačidlo „Generovať nastavenia“

Sprievodca ares Wizard slúži na optimalizáciu kodi cache

Krok 5: Na ďalšej obrazovke je potrebné zmeniť veľkosť vyrovnávacej pamäte videa potiahnutím posúvača doľava alebo doprava (pozrite obrázok nižšie)

kodi rozšírené nastavenia vyrovnávacej pamäte

Ako vidíte, mal som náhradné 900 MB RAM. Preto mi Ares Wizard odporučil 270 MB.

Sprievodca Ares tiež ponúka 4 režimy vyrovnávacej pamäte, ako môžete vidieť na spodnej časti obrazovky hneď nad tlačidlom „Použiť tieto nastavenia“. Tieto režimy fungujú takto:

Režim 1: V tomto režime bude Kodi ukladať do vyrovnávacej pamäte každý stream, ktorý je na internete, vrátane streamu z cloudového zdroja a FTP

Režim 2 (odporúčané): Toto je predvolený režim. V tomto režime sa spoločnosť Kodi pokúsi ukladať do vyrovnávacej pamäte takmer všetko. Bude dokonca vyrovnávať súbory prehrávané z lokálneho úložiska

Režim 3: V tomto režime je ukladanie do vyrovnávacej pamäte obmedzené iba na streamy webových stránok

Režim 4: Vyrovnávacia pamäť je úplne zakázaná

Ak máte problémy s ukladaním vyrovnávacej pamäte Kodi napriek tomu, že máte značnú veľkosť pamäte RAM, skontrolujte, či je vybratý režim 2. Toto je režim, ktorý ponúka najhladšie prehrávanie, pretože vopred ukladá veľkú časť videa do vyrovnávacej pamäte.

Odstráňte dočasné súbory Kodi pomocou údržby Ares Wizard

Ak spoločnosť Kodi pravidelne zamrzá alebo havaruje, je tu veľká šanca, že ste vyčerpali úložný priestor. Zvyčajne sa to deje so zariadeniami s nízkym úložiskom. Napríklad, ak máte vreckové zariadenie s Androidom, napríklad 16 GB úložného priestoru a pravidelne používate Kodi s rôznymi doplnkami, môže sa stať, že budete mať nedostatok úložnej pamäte. Okrem nájdenia opravy vyrovnávacej pamäte Kodi bude stáť za to, aby ste tento problém vyriešili, aby ste mali plynulejší a žiadanejší zábavný zážitok..

Krok 1: Ak chcete vymazať dočasné súbory, najskôr kliknite na tlačidlo Údržba v hornej časti. Mali by ste vidieť túto obrazovku:

údržba ares sprievodcu

Krok 2: Postupne kliknite na nasledujúce tlačidlá:

– Odstrániť miniatúry

– Odstrániť balíky

Ako som nedávno odstránil Miniatúry a balíčky, miesto, ktoré zaberajú v mojom úložisku, je menšie. Spolu však zjedli takmer 1 GB priestoru.

Ak máte uložené alebo uložené vyrovnávacie pamäte, zaberajú tiež veľa miesta. Môžete vymazať vyrovnávaciu pamäť v zariadení Kodi a podstatne uvoľniť úložný priestor. Nerobte si starosti! Odstránenie vyrovnávacej pamäte nebude mať vplyv na nastavenia, o ktorých sme práve hovorili v sekcii vyššie.

Metóda č. 2: Oprava vyrovnávacej pamäte Kodi pomocou VPN

Väčšina poskytovateľov internetových služieb (ISP) uvádza vznešené nároky na poskytovanie vysokorýchlostných, neobmedzených internetových služieb svojim zákazníkom. Aj keď sú ich sľuby dodržované pre väčšinu priemerných používateľov, ťažké streamery sú často ovplyvnené obmedzením šírky pásma. To môže alebo nemusí byť nezákonné v závislosti od vašej krajiny. Niekedy majú tiež niektoré ustanovenia v jemných výtlačkoch Zmluvných podmienok & Podmienky, ktoré akceptujeme bez toho, aby sme sa na ne pozreli; to je to, čo väčšina z nás robí.

  6 Terbaik Kodi Alternatif untuk Digunakan pada tahun 2023

Škrtenie poskytovateľa internetových služieb skutočne obmedzuje alebo obmedzuje rýchlosť internetu, keď konkrétny používateľ prekročil určitú hranicu používania údajov. Ako som už povedal, zvyčajne sa to stáva ťažkým používateľom. Ak ste niekto, kto miluje pozeranie filmov a relácií online pomocou služieb, ako je Kodi, môžete tiež spadnúť do kategórie ťažkých používateľov. Právne aspekty škrtenia sa čoraz viac zatemňujú od čias, keď bolo vyhlásené pred niekoľkými mesiacmi, že v Spojených štátoch bude v nadchádzajúcom období v USA zabíjaná neutralita siete..

Najlepším spôsobom, ako predísť obmedzovaniu internetu a do veľkej miery sa vyhnúť problémom s vyrovnávaním údajov Kodi, je použitie spoľahlivej siete VPN. Dobrá služba VPN robí viac ako len zakrývanie vašej identity vo webovom svete. Tiež maskuje vaše údaje o použití dát od vášho ISP. Jednoducho povedané, ak používate sieť VPN, váš poskytovateľ internetových služieb už nebude môcť vidieť, aký druh údajov používate. Dokázali by určiť iba množstvo použitých údajov.

najlepšie kodi vpn

Viacerí používatelia na celom svete uviedli, že škrtenie ovplyvňuje tých, ktorí najviac streamujú videá, sťahujú z torrentov a zdieľajú ťažké súbory cez web..

S nasadenou sieťou VPN nebudete mať dôvod na obavy z obmedzovania počtu poskytovateľov internetových služieb. Nasleduje tabuľka piatich najlepších VPN v tomto odvetví. Osobne používam ExpressVPN, čo je najrýchlejšia VPN v danom čase.

 • Ako nainštalovať & používať VPN na FireStick
 • Ako nainštalovať VPN na akomkoľvek streamingovom zariadení

Súbor pod: Kodi

Hľadať na tejto webovej stránke

Najlepšie VPN

Ako vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou Kodiexpressvpn bočný panelAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou Kodi30-dňová záruka vrátenia peňazíVisit ExpressVPNPrečítajte si recenziu
ipvanish sidebarAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou Kodi7-dňová záruka vrátenia peňazíVisit IPVanishViac informácií
nordvpn bočný panelAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou KodiAko vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou Kodi7-denná záruka vrátenia peňazíVisit NordVPN

Obsah príspevku

 • 1 Ako vyriešiť problémy s ukladaním vyrovnávacej pamäte Kodi
  • 1.1 Povolenie neznámych zdrojov na serveri Kodi
 • 2 Oprava vyrovnávacej pamäte Kodi: Optimalizujte veľkosť vyrovnávacej pamäte
  • 2.1 Metóda 1: Ako zastaviť ukladanie vyrovnávacej pamäte Kodi pomocou Ares Wizard
   • 2.1.1 Odstránenie dočasných súborov Kodi pomocou údržby Ares Wizard
  • 2.2 Metóda č. 2: Oprava vyrovnávacej pamäte Kodi pomocou VPN
  • 2.3 Metóda 3: Ako zastaviť ukladanie vyrovnávacej pamäte Kodi pomocou Sprievodcu zostavením najvyššej kvality
  • 2.4 Metóda č. 4: Na opravu vyrovnávacej pamäte Kodi použite opravné prostriedky Real-Debrid
  • 2.5 Metóda č. 5: Ako vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou Kodi pomocou kódu
   • 2.5.1 Kroky pre Windows PC / Laptop
   • 2.5.2 Kroky pre iné platformy
 • 3 Ako opraviť vyrovnávaciu pamäť Kodi na Dohovore / Exoduse / Sportsdevile
  • 3.1 Opravte vyrovnávaciu pamäť Kodi na doplnkoch vymazaním vyrovnávacej pamäte
 • 4 Možné dôvody pomalého streamovania / ukladania do vyrovnávacej pamäte v Kodi
  • 4.1 Dôvod č. 1: Pomalé pripojenie k internetu
   • 4.1.1 Dôležité tipy na zvýšenie rýchlosti internetu
   • 4.1.2 Čo ak budem mať rýchly internet a problém stále pretrváva?
  • 4.2 Dôvod č. 2: Streamovanie zdroja je preplnené
 • 5 Záverečných slov k otázkam vyrovnávacej pamäte Kodi

Trendy – sprievodcovia

 1. Najlepšie VPN pre FireStick
 2. Ako útek z väzenia
 3. Ako nainštalovať Kodi na FireStick
 4. Najlepšie doplnky Kodi
 5. Najlepšie postavenia spoločnosti Kodi
 6. Najlepšie aplikácie FireStick
 7. IPTV
 8. Kino APK
 9. Exodus Redux Addon
 10. Najlepšie torrent stránky

Posledné príspevky

 • 8 najlepších alternatív Showboxu (2023)
 • Ako útek z väzenia FireStick (február 2023)
 • Najlepšie stavby spoločnosti Kodi (aktualizované na február 2023)
 • Najlepšie doplnky pre spoločnosť Kodi, ktoré zvíťazia na celom svete [2023]
 • Ako nainštalovať Real Debrid exkluzívne filmy Kodi Addon

dementi – Streamovanie alebo sťahovanie obsahu chráneného autorskými právami je nezákonné.

FireStickTricks.com žiadnym spôsobom neospravedlňuje, nepropaguje ani nepodporuje nezákonné používanie Kodi, Fire Stick alebo našich sprievodcov. Používatelia sú zodpovední za svoje konanie. Prečítajte si naše úplné vylúčenie zodpovednosti.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me