Top 6 najlepších alternatív Kodi na použitie v roku 2023

>

V tomto článku uvádzam najlepšie alternatívy Kodi na streamovanie filmov, relácií a ďalších možností. Tieto alternatívy ponúkajú možnosti streamovania pre celý rad mediálnych zariadení vrátane FireStick, PC, Mobiles a ďalších.

Kodi je neuveriteľný mediálny nástroj, ktorý ponúka veľa funkcií a podporuje stovky doplnkov a desiatky verzií. Nevidel som veľa multimediálnych prehrávačov tak všestranných a zapojených ako Kodi. Kodi však nie je užívateľsky najprijateľnejšia aplikácia a na to si vyžaduje trochu krivky učenia. Pre niektorých používateľov by to mohlo byť dokonca ohromujúce.

Našťastie spoločnosť Kodi nie je jedinou mediálnou službou. Je ich omnoho viac a niektoré sú omnoho ľahšie použiteľné. Môžete ich použiť ako alternatívy spoločnosti Kodi. V skutočnosti by bolo dobré používať ich spolu so spoločnosťou Kodi. Budete mať veľa streamu, kým sa dostanete na kĺb aplikácie Kodi.

Najlepšie alternatívy spoločnosti Kodi

Pozrime sa na niektoré z najlepších alternatív spoločnosti Kodi.

Pozornosť používateľov: Prečítajte si skôr, ako budete pokračovať

Vlády a poskytovatelia internetových služieb na celom svete monitorujú online aktivity svojich používateľov. Ak sa zistí, že streamuje obsah chránený autorskými právami online, môžete sa dostať do vážnych problémov. V súčasnosti je vaša adresa IP viditeľná pre všetkých. Dôrazne odporúčame, aby ste si vytvorili dobrú sieť VPN a skryli svoju identitu, aby sa zážitok zo sledovania filmu nezhoršil.

používam ExpressVPN čo je najrýchlejšia a najbezpečnejšia sieť VPN v tomto odvetví. Inštalácia na akékoľvek zariadenie vrátane Amazon Fire TV Stick je veľmi jednoduchá. Tiež prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak sa vám ich služby nepáčia, môžete vždy požiadať o vrátenie peňazí. ExpressVPN má tiež špeciálnu ponuku, kde môžete získajte 3 mesiace zadarmo a ušetrite 49% z ročného plánu.

Tu sú dôvody, prečo musíte neustále používať sieť VPN.

1. Stremio

najlepšie kodi alternatívy

Stremio zdieľa niektoré podobnosti so spoločnosťou Kodi. Toto sa kvalifikuje ako jedna z najlepších alternatív spoločnosti Kodi. Pre začiatočníkov je Stremio tiež multiplatformová mediálna služba, ktorá vám umožňuje streamovať filmy, relácie, živé televízne vysielanie a ďalšie. Je to prostredníctvom oficiálnych kanálov na mnohých zariadeniach a na iných je možné ho ľahko naložiť.

Stremio, podobne ako Kodi, podporuje aj oficiálne a neoficiálne streamovanie videa a doplnky. Jediným veľkým rozdielom je však to, že na rozdiel od spoločnosti Kodi nie sú doplnky Stremio nainštalované lokálne. Doplnky sú nainštalované online a sú prepojené s vaším účtom Stremio. Keď inštalujete doplnok Stremio na jednom zariadení, bude k dispozícii na všetkých zariadeniach, na ktorých ste sa prihlásili pomocou toho istého účtu. Nemusíte ho inštalovať jednotlivo na každé zariadenie.

Na rozdiel od spoločnosti Kodi nemusíte manuálne vyhľadávať doplnky Stremio. Sekcia doplnkov v aplikácii obsahuje zoznam všetkých podporovaných doplnkov. Môžete ich nainštalovať jediným kliknutím.

Stremio je užívateľsky prívetivejší ako Kodi. Potrebujete trochu učiacej sa krivky s Kodi, ale so Stremio môžete začať ihneď.

Odporúčaný obsah sa zobrazuje na domovskej obrazovke aplikácie. Ak sa chcete dozvedieť viac, prejdite do časti Objaviť. Kategória Moja knižnica vám umožňuje jednoduchú správu a údržbu vašej knižnice. Knižnica je synchronizovaná na všetkých zariadeniach Stremio. Môžete sa tiež prihlásiť do svojho účtu Trakt a načítať údaje o streame z iných aplikácií a služieb.

Stremio samozrejme nie je také univerzálne ako Kodi. Existuje iba veľa doplnkov tretích strán, zatiaľ čo spoločnosť Kodi ich má stovky. Rozhranie Stremio sa tiež nedá skutočne prispôsobiť. Nie sú k dispozícii žiadne vzhľady ani motívy. Ak však hľadáte ľahko použiteľnú platformu na streamovanie svojho obľúbeného obsahu, spoločnosť Stremio túto prácu zvládne veľmi dobre.

Ako nainštalovať Stremio na FireStick & Android box

2. Plex

najlepšia kodi alternatíva

Plex je ďalšou skvelou alternatívou k Kodi. Skutočná sila systému Plex spočíva v jeho dizajne klient-server, ktorý vám umožňuje prístup ku všetkým médiám na všetkých vašich zariadeniach z centrálneho umiestnenia servera. Namiesto spoliehania sa na ostatných vám spoločnosť Plex umožňuje vytvoriť si vlastný mediálny server.

Spôsob, akým Plex funguje, je jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je nastaviť počítač (alebo zariadenie Nas) ako server a pristupovať na lokálne médiá na serveri vzdialene na ľubovoľnom klientskom zariadení podľa vášho výberu. Klient Plex je podporovaný na mnohých platformách zariadení vrátane Android, Amazon Fire TV, Computers, iOS, Android TV Boxs a ďalších. Klient a server sa nemusia pripájať k rovnakej bezdrôtovej sieti. Klientské zariadenie má prístup k serveru odkiaľkoľvek na svete, pokiaľ sú obe zariadenia zapnuté a pripojené k internetu.

Plex tiež podporuje rôzne oficiálne a neoficiálne pluginy, viac populárne nazývané Plex Channels. Plex kanály sú podobné doplnkom Kodi, ale sú nainštalované na serveri a dostupné všetkým pripojeným klientom. Neoficiálne kanály umožňujú sledovať neobmedzené množstvo filmov, relácií, živej televízie atď.

Základné služby sú bezplatné, ale zakúpenie Plex Pass (prémiový Plex plán) ponúka ďalšie výhody vrátane mobilnej synchronizácie, sťahovania médií z klientskeho zariadenia, živej televízie & DVR, nahrávanie z kamery, automatické fotografovanie a ďalšie. Plex je určite jednou z najlepších alternatív spoločnosti Kodi, najmä ak máte záujem o vysielanie miestnych médií cez zariadenia.

3. Emby

najlepšie kodi alternatívy

Rovnako ako Plex, aj Emby ponúka dizajn klient-server a umožňuje prístup k vašim osobným médiám z ľubovoľného klientskeho zariadenia podľa vášho výberu. V skutočnosti majú Emby a Plex spoločné niekoľko podobností. Napríklad vám oboje poskytujú jednoduchý prístup k serverovým médiám prostredníctvom ktoréhokoľvek klienta. Obe sú podporované na širokom spektre zariadení. Umožňujú vám vysielať živé televízne vysielanie a ponúka jednoduché možnosti správy DVR.

Emby má užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré vám umožní začať streamovať v žiadnom momente. Môžete tiež ľahko spravovať a organizovať svoje osobné médiá. Službu podporuje silná komunita pripravená pomôcť a odpovedať na vaše otázky kedykoľvek budete chcieť.

Rovnako ako Plex a Kodi, Emby neposkytuje žiadny obsah. Je to agregátor, ktorý načíta obsah z rôznych zdrojov. Podporuje tiež rôzne oficiálne a neoficiálne doplnky, ktoré vám umožňujú prístup k širokej škále online médií.

Spoločnosť Emby tiež ponúka prémiové predplatné, ktoré vám umožní využívať špeciálne funkcie, ako sú mobilná synchronizácia, offline médiá, DVR, cloudová synchronizácia, obal a ďalšie..

Z dôvodov uvedených tu a ďalej sme vybrali spoločnosť Emby ako jednu z najlepších alternatív k spoločnosti Kodi.

4. Mediálny portál

aplikácie ako kodi

Mediálny portál je nástroj s otvoreným zdrojovým kódom určený na konverziu počítača do mediálneho centra. Ľahko sa pripája k externým zariadeniam, ako je váš televízor, DVD prehrávače, projektory, prehrávače Blue-ray a umožňuje organizovať médiá jednoduchšie pre užívateľa. Mediálny portál, ktorý je v súčasnosti k dispozícii iba v systéme Windows, je možné spustiť aj na mierne vybavených zariadeniach. To znamená, že nejde o utilitu náročnú na zdroje.

Táto mediálna služba je k dispozícii v dvoch verziách, Media Player 1 a Media Player 2. Media Player 1 je staršia stabilná verzia, zatiaľ čo Media Player 2 sa stále vyvíja. Vývojári však tvrdia, že MP2 je stabilný a pracuje na ňom ďalšie vylepšenia.

Mediálny portál podporuje širokú škálu doplnkov, ktoré vám umožňujú sledovať filmy, relácie, živé televízne vysielanie, počúvať rádio a ešte oveľa viac. Ak je počítač vašim hlavným zábavným zariadením, mediálny portál je pre vás určite jednou z najvýhodnejších alternatív spoločnosti Kodi.

5. Popcorn Time

najlepšia alternatíva kodi

Popcorn Time je ďalšou alternatívou spoločnosti Kodi, na ktorú by ste sa chceli pozrieť. Ide o službu streamovania tretích strán, ktorá vám umožní sledovať neobmedzené filmy a televízne programy bez obmedzenia. Pôvodne bol k dispozícii iba na mobilných telefónoch s Androidom a televíznych zariadeniach so systémom Android. Teraz je podporovaný aj na počítačoch Windows PC, Mac a iOS. Aplikáciu Windows si môžete stiahnuť z oficiálnej webovej stránky.

Keďže Popcorn Time je službou tretej strany, je najlepšie ho používať s VPN. Tým sa zabezpečí, že žiadna z vašich streamovacích aktivít nebude monitorovaná alebo zaznamenaná. Možno budete potrebovať aj sieť VPN na stiahnutie aplikácie, pretože jej odkaz na stiahnutie je v niektorých krajinách zablokovaný.

Popcorn Time nevlastní žiadny obsah. Funguje ako agregátor obsahu. Má neuveriteľne jednoduché a užívateľsky prívetivé rozhranie. Obsah je dobre usporiadaný pre ľahký prístup.

Ako nainštalovať Popcorn Time na FireStick

6. Univerzálny mediálny server

najlepšie kodi alternatívy

Ak hľadáte jednoduché mediálne riešenie, ktoré ľahko streamuje médiá do rôznych zariadení DLNA, mali by ste vyskúšať server Universal Media Server. Či už používate hernú konzolu, televízor alebo jednoduchý smartphone, táto mediálna služba bude fungovať so všetkými. Aj keď nemáte podporované zariadenie DLNA, môžete použiť webové rozhranie a stream bez akýchkoľvek problémov.

Užívateľské rozhranie UMS je mimoriadne jednoduché. Či už ste už nejakú takú aplikáciu použili alebo nie, nemalo by vám trvať príliš dlho, kým sa tento nástroj dostane na kĺb.

Univerzálny server médií podporuje širokú škálu obrazových formátov a ponúka automatické nastavenie prenosovej rýchlosti podľa rýchlosti pripojenia. Tento nástroj je podporovaný aktívnym tímom vývojárov, ktorí neustále poskytujú nové aktualizácie a vylepšenia softvéru. Som presvedčený, že je to jedna z najlepších alternatív spoločnosti Kodi.

Záverečné slová

Aj keď som poskytol tieto najlepšie alternatívy Kodi, musím povedať, že Kodi zostáva mojím najobľúbenejším. Kodi je vysoko prispôsobiteľný a podporuje stovky úžasných doplnkov (doplnky a zostavenia). Spoločnosti Kodi chýba ľahké používanie (iba dovtedy, kým sa neobrátite). Tam prichádzajú tieto alternatívy spoločnosti Kodi. Zoznámte sa s nami a dajte nám vedieť, ktorý z nich je váš obľúbený.

súvisiace:

Najlepšie alternatívy televízie Terárium
Najlepšie alternatívy prezentácie
Ako nainštalovať Kodi na FireStick