Google Play’i Fire TV Stick’e Yükleme (Aptoide)

>

Bu kılavuzda, sizinle Google Play’i FireStick ve Fire TV cihazlarında kullanma hakkında konuşacağım. Google Play Store, binlerce uygulama, oyun ve yardımcı programla en çok kullanılan uygulama deposudur. Büyük uygulama koleksiyonu ve kullanım kolaylığı en büyük çekimleridir. Ancak, Play Store tüm Android platformlarında mevcut değildir. Örneğin, Amazon FireStick ve Fire TV cihazlarının Amazon Mağazası vardır ve Play Store’u desteklemezler. Ne yazık ki, Amazon’un uygulama envanteri o kadar büyük değil ve bu yüzden FireStick kullanıcıları genellikle başka seçenekler aramaya gidiyor.

Play Store bu Amazon cihazlarında resmi olarak kullanılamıyor. Peki, yandan yüklemenin bir yolu var mı? Cevap Evet! Ancak, burada, FireStick’te Google Play’den çok daha iyi bir şeyden bahsedeceğim. Bu kılavuzda, sizi en iyi Play Store alternatifi olan ve Fire device platformları için optimize edilmiş Aptoide TV adlı üçüncü taraf uygulama mağazasına tanıtacağım..

firestick aptoide oyun mağazası

Google Play’i Fire Stick’e Yükleme (Alternatif)

Play Store’u FireStick’e yandan yükleme işlemi sıkıcı, uzun süreli, aksaklıklara eğilimlidir ve genellikle çalışmaz. Boşuna bir buçuk saat geçirirdin. Zamanını boşa harcamak istemiyorum. Aptoide’den Google Play’den ve daha da fazlasını yapabilirsiniz. Aptoide TV çoğunlukla FireStick’te hatasız çalışır. Ayrıca, ihtiyacınız olacak FireStick için iyi bir uygulama koleksiyonuna sahiptir. Şimdi Aptoide uygulama mağazasının nasıl kurulacağını ve kullanılacağını öğrenelim.

Çevrimiçi Gizliliğiniz Hakkında Endişeli misiniz??

Devam etmeden önce, dikkatinizi çekmek istediğim önemli bir konu var. Gizlilik, World Wide Web ortamında büyük bir endişe kaynağıdır. Muhtemelen bilgisayar korsanları ve kimlik hırsızları ve hatta kendi hükümetiniz ve İSS’niz tarafından izleniyor ve takip ediliyorsunuz. Bu nedenle, anonim kalmanın ve gizliliğinizi internetin dijital yayılımında tutmanın bir yolunu bulmak çok mantıklıdır.

Kendinize şimdi bir VPN alın ve huzurun tadını çıkarın. VPN, cihazlarınızdan gelen tüm trafiği şifreler ve tam bir anonimlik sunar. VPN ayrıca, internet hızının kurbanı olmamanızı sağlar, bu da her geçen gün daha da yaygınlaşan bir uygulamadır.

oku: FireStick’te VPN nasıl kurulur ve kullanılır

SideSting Aptoide TV için FireStick’i hazırlayın

FireStick’te Google Play’in en umut verici alternatifi Aptoide, üçüncü taraf bir uygulama mağazasıdır ve Amazon Store’da barındırılmaması şaşırtıcı değildir. Uygulamayı resmi mağazanın dışından alacağımızdan, FireStick’e kuruluma izin vermesi talimatını vereceğiz. Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar seçeneği varsayılan olarak devre dışıdır.

Üçüncü taraf uygulama yüklemesini etkinleştirmek için hızlı adımlar

Adım 1: FireStick ana ekranından Ayarlar’ı seçmek için uzak yön tuşlarınızı kullanın. Bu seçenek üst menü çubuğundadır. Şimdi, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Cihaz’a gidin:

cihaz ayarlarını aç firestick

2. Adım: Aşağıdaki sonraki ekranda Geliştirici Seçenekleri’ni seçin

  FireStick'te FileLinked Nasıl Kurulur ve Kullanılır

geliştirici seçenekleri firestick

3. Adım: Geliştirici seçenekleri bölümünde Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar seçeneğini vurgulayın ve uzaktan kumandanızdaki Seç düğmesine basın

Google Play'i Fire TV Stick'e Yükleme (Aptoide)

4. Adım: Aşağıdaki istemi gördüğünüzde uyarıyı yok sayın ve ‘Aç’ düğmesine basın. Bazı üçüncü taraf uygulamalarının cihazınıza zarar verebileceği doğrudur. Ancak, Aptoide gibi uygulamalar son derece tanınmış ve tamamen güvenlidir. Endişelenmeye gerek yok.

bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamalara izin ver

Artık cihazınıza Aptoide (veya herhangi bir üçüncü taraf uygulaması) yüklemeye hazırsınız.

FireStick’te Play Store Alternatifini (Aptoide Mağazası) Yükleme Adımları

Şimdi Google Play Store’u Amazon Fire Stick cihazınıza nasıl yükleyeceğinizi göstereceğim (daha kesin olmak için alternatif Aptoide). Bu uygulamayı Downloader uygulamasını ve ES Explorer uygulamasını (bilgisayarlı veya bilgisayarsız) kullanarak yükleyebileceksiniz

Neden iki uygulama sorabilirsiniz. Downloader, üçüncü taraf uygulamaları Fire Stick’te yandan yüklemek için en popüler kullanılan uygulamadır. Ancak, uygulama Amazon Store’da her yerde mevcut değildir ve birkaç bölge için yan yüklü olmalıdır. Öte yandan, ES Dosya Gezgini ülkenize veya bölgenize bakılmaksızın Amazon Store’dan indirilebilir.

Downloader Kullanarak Aptoide Nasıl Kurulur (Yöntem 1)

Yapmanız gereken ilk şey, henüz sahip değilseniz Downloader uygulamasını edinmek. Onu Amazon Store’da bulacaksınız ve bunu yapmazsanız, Downloader’ı nasıl yükleyeceğinizi kontrol edin.

Downloader uygulamasını yükledikten sonra, Aptoide’i Fire Stick veya Fire TV’ye yüklemek için nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1. Adım: Fire Stick ana ekranından Downloader uygulamasını çalıştırın (uygulama simgesini buraya taşıdıysanız).

google play'i yüklemek için downloader uygulamasını kullanın

Uygulamayı ana ekranda göremiyorsanız, uzaktan kumandadaki Ana Ekran düğmesini basılı tutun ve “Uygulamalar” ı seçin. Tüm uygulamalarınızın listesini göreceksiniz. Downloader’a gidin ve çalıştırın.

2. Adım: Downloader ana ekranından, sol kenar çubuğundaki Ana Sayfa seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun

google play apk fire stick indir

Adım 3: URL alanında imlecin yanıp söndüğünü göreceksiniz. Ekran klavyesini görüntülemek için uzaktan kumandanızdaki “Seç” düğmesine basın. URL’yi girin https://www.firesticktricks.com/store tuş takımındaki ‘Git’ düğmesine (veya uzaktan kumandanızdaki Oynat düğmesine) basın. Aşağıdaki resme bakın. Bu, FireStick’te Google Play’e alternatif olan Aptoide’i almak için bağlantıdır.

google play apk indir

Adım 4: Aptoide APK dosyası şimdi cihazınızın depolama alanına otomatik olarak indirilmeye başlanacak

yangın çubuğuna aptoid nasıl kurulur

5. Adım: İndirme işlemi tamamlandığında aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Sağ alttaki “İleri” düğmesi “Yükle” olarak değişene kadar uzaktan kumandanızdaki aşağı düğmesine basmaya devam edin; ve ‘Yükle’ düğmesini vurgulayın ve tıklayın.

ateşböceği üzerinde aptoid

Adım 6: Kurulum ilerleme ekranı görüntülenir. Kurulum tamamlandığında, ‘Bitti’ ve ‘Aç’ düğmeleriyle birlikte ‘Uygulama yüklendi’ bildirimi alırsınız.

firestick'te google play store

7. Adım: Uygulamayı henüz açmak istemediğimiz için ‘Bitti’ düğmesini tıklayın (ancak uygulamayı hemen açmak istiyorsanız, devam edin ve ‘Aç’ düğmesini tıklayın; çağrınız!)

Adım 8: Şimdi aşağıdaki iletişim kutusunu göreceksiniz. Uygulama zaten yüklendiğinden ‘Yükle’ düğmesini tıklamanız gerekmez. Bunun yerine, APK dosyasını kaldırmak için ‘Sil’ düğmesini tıklayın. Artık ihtiyacımız yok ve depolama alanını gereksiz yere alacak.

firestick'te google play store

Bu kadar! FireStick’te bir Google Play alternatifi olan Aptoide uygulamasını başarıyla yüklediniz.

Bilgisayar Olmadan ES Dosya Gezgini’ni Kullanarak Aptoide’i FireStick’e Yükleme (Yöntem 2)

: Bu alternatif bir yöntemdir. Downloader uygulamasını kullanarak Aptoide’i zaten yüklediyseniz bu adımları izlemenize gerek yoktur. Ayrıca, eğer yan yükleme özelliğini kullanmak istiyorsanız, ES Dosya Gezgini artık aylık 9,99 ABD dolarına mal olacak.

  En iyi 10 Stremio Eklentileri | 2023 İçin Nihai Liste

Downloader’ı alamıyorsanız veya yan yüklemek istemiyorsanız veya ES Dosya Gezgini’ni daha iyi tercih ediyorsanız, Fire TV Stick’te Aptoide uygulamasını yüklemek için ikincisini nasıl kullanacağınızı göstereceğim..

ES Dosya Gezgini de oldukça popülerdir ve daha önce de söylediğim gibi, Downloader’dan daha yaygındır, bu nedenle sadece bu yöntemi dahil etmek mantıklıdır.

Google Play’i Fire Stick alternatifine kurmanın iki yolu vardır; bunlardan biri bilgisayar, diğeri ise.

Bilgisayarsız yöntem daha kolay ve daha hızlıdır (ancak aylık 9,99 ABD doları premium abonelik gerektirir). İlk önce bu yöntem hakkında konuşacağız. Aptoide APK’sını bilgisayarınıza indirmiş olmanız durumunda, ikinci yönteme daha sonra bakmak isteyebilirsiniz.

İşte herhangi bir bilgisayar gerektirmeyen ES Explorer yöntemi geliyor.

Adım 1: ES Dosya Gezgini’ni açın, sol kenar çubuğundaki Araçlar’a gidin ve genişletin. Araçlar alt menüsünden “İndirme Yöneticisi” ni seçin ve ardından alttaki “+” düğmesini tıklayın

ateşböceği üzerinde aptoid

2. Adım: Şimdi İndir iletişim kutusunu görmelisiniz

firestick'te google play store

3. Adım: Yol alanına URL’yi girin https://firesticktricks.com/store. Ad bölümünde, istediğiniz herhangi bir adı girin ancak yüklediğimiz uygulamayla alakalı hale getirin. Yüklediğim uygulamanın adı olarak Aptoide TV adını verdim.

firestick aptoide oyun mağazası

Adım 4: Şimdi İndir düğmesini tıklayın ve APK’nın indirilmesini bekleyin

İndirildikten sonra, APK dosyasını çalıştırmak için ‘Dosya aç’ düğmesini tıklayın. Bu, kurulum işlemini başlatacaktır.

firestick'te google play store

5. Adım: Şimdi, aşağıdaki istemi gördüğünüzde “Yükle” yi tıklayın

firestick aptoide oyun mağazası

Adım 6: Bir sonraki ekranda, alttaki bir düğme vurgulanana kadar uzaktan kumandanızdaki ‘Aşağı’ düğmesine birkaç kez basın. Sağ alt taraftaki “İleri” düğmesi “Yükle” düğmesine dönüşecektir. Devam etmek için tıklayın

google play'i root olmadan yükle

7. Adım: Uygulama yüklendiğinde şunları göreceksiniz. Uygulamayı hemen başlatmak istiyorsanız “Aç” düğmesini tıklayın. Aksi takdirde, ‘Bitti’ düğmesini tıklayın. Uygulamayı daha sonra Google Apps’tan çalıştırabilirsiniz & Oyunlar bölümü

yangın tv stick aptoide nasıl yüklenir

Hepsi bu kadar! Şimdi Google Play’i FireStick yedek uygulamasına, Aptoide’i ES Dosya Gezgini’ni ve bilgisayarı kullanarak nasıl yükleyeceğimizi görelim.

Bilgisayarla ES Dosya Gezgini Kullanarak FireStick Üzerinde Aptoide Kurulumu

Bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Windows, Mac veya Linux – herhangi biri yapacak!

Ayrıca, bilgisayarınızın ve FireStick’in aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.

İşte başlıyoruz!

Bilgisayarınızda: Önce Aptoide APK dosyasını https://www.firesticktricks.com/store adresinden bilgisayarınıza indirin.

FireStick’te: Şimdi ES File Explorer uygulamasını FireStick cihazınızdaki Amazon Mağazasından edinin. Fire Stick ana ekranının sol üst köşesindeki Ara seçeneğini seçin, ES Dosya Gezgini’ni arayın ve yüklemek için ekrandaki basit talimatları izleyin..

Adım 1: Uygulamalarınızdan ES Dosya Gezgini’ni çalıştırın & Oyunlar bölümü. Sol kenar çubuğundaki Ağ menüsüne gidin ve genişletin. Şimdi mevcut ağ seçeneklerinden Uzaktan Yönetim’i seçin (aşağıdaki resim)

Yangın çubuğu uygulamalarını yandan yüklemek için ağı kullanın

2. Adım: Şimdi büyük “Aç” düğmesini tıklayın. Şimdi bir FTP adresi görmelisiniz. Benimki ftp://192.168.1.7:3721/

Adresiniz farklı olacaktır. Bu adresi not edin. PC’nize girmeniz gerekecek. Tüm FireStick dosyalarınızı ve klasörlerinizi bilgisayarınızdan yönetmenizi sağlar

yangın tv stick uygulamaları yüklemek için ftp adresi nasıl kullanılır

Aşama 3: Bilgisayarınızda: Şimdi bilgisayarınıza dönün ve herhangi bir klasörü açın. ES Explorer ekranında gördüğünüz Fire TV Stick’inizin FTP adresini bilgisayarınızdaki klasör penceresinin adres çubuğuna yazın ve Enter tuşuna basın. PC’nizdeki ES Dosya Gezgini içeriğini açar.

  8 En İyi Şov Kutusu Alternatifleri (2023)

Aşağıdaki görüntü Windows 10’da çekilmiştir. Ancak bu, Mac’inizde ve Linux’unuzda da işe yarayacaktır..

bilgisayar kullanarak yangın sopa google play nasıl kurulur

Adım 4: Şimdi, daha önce bilgisayarınıza indirdiğiniz Aptoide APK for Fire Stick’i kopyalayın. Ve önceki adımda FTP adresiyle açtığınız herhangi bir ES Dosya Gezgini klasörüne yapıştırın. Gerekirse yeni bir klasör bile oluşturabilirsiniz.

APK dosyasını bilgisayarımdan kopyalamak için her zaman “İndir” klasörünü seçerim. Her nasılsa, bu benim için daha anlamlı. Ama bu sadece benim! Seçim tamamen senin!

yangın çubuğunda google play apk indir

Adım 5: FireStick’te: FireStick’e dönün ve henüz yoksa ES Dosya Gezgini’ni açın.

Soldaki ‘Yerel’ menüsüne gidin ve genişletin. İkinci Ana Sayfa seçeneğini seçin (ana görüntüye sahip olanı değil). Daha fazla netlik için aşağıdaki resme bakın.

google play amazon fire tv yükle

6. Adım: Şimdi, ekranın sağındaki “İndir” klasörüne gitmek için uzaktan kumandayı kullanın

yangın tv sopa için app store

Adım 7: Klasörü açın ve burada Aptoide APK dosyasını göreceksiniz (hatırlayın? Bu dosyayı İndirme klasörüne kaydettim. Başka bir klasöre kopyaladıysanız, buna göre seçin)

amazon yangın tv stick aptoide yüklemek

Adım 8: Bu APK dosyasını çalıştırmak için FireStick uzaktan kumandanızdaki “Seç” düğmesine basın. “Özellikler” başlıklı istemi gördüğünüzde “Yükle” düğmesini tıklayın (aşağıdaki resim)

amazon yangın tv stick aptoide tv yüklemek

Adım 9: Şimdi her zamanki gibi iş yapın! Sonraki ekranın alt kısmına gidin ve işleminizi onaylamak ve uygulamayı yüklemek için sağ alt kısımdaki “Yükle” yi tıklayın.

Google Play'i Fire TV Stick'e Yükleme (Aptoide)

Adım 10: Uygulama yüklendiğinde, daha önce gördüğünüz şey budur. Aptoide TV’yi hemen başlatmak istiyorsanız, ‘OPEN’ düğmesini tıklayın veya daha sonra açmak için ‘DONE’ düğmesini tıklayın.

Google Play'i Fire TV Stick'e Yükleme (Aptoide)

Fire TV Stick’te Google Play (Alternatif) Nasıl Kullanılır

Google Play’in alternatifini root olmadan Fire TV’ye yüklediniz. Şimdi, devam et ve koş!

Muhtemelen apps Uygulamalarınızdaki tüm uygulamalarınıza erişebileceğinizi zaten biliyorsunuzdur. & Oyunlar ’bölümü. Uzaktan kumandadaki ‘Ana Sayfa’ düğmesini basılı tutmanız yeterlidir ve aşağıdaki menüyü gördüğünüzde ‘Uygulamalar’ı seçin

yangın tv stick google play nasıl kullanılır

Çok havalı! Ancak, son yüklenen uygulamalar ana ekranda görünmez ve Uygulamalar listesinde en altta bulunurlar. Hızlı erişim yerine sık kullanılan uygulamaları en üste taşımak istiyorsunuz.

Gördüğünüz gibi, Apptoide listenin hemen altında. Ancak, kolayca yukarı taşıyabilirsiniz. Aşağı kaydırın ve Aptoide’i seçin.

aptoide tv ile firestick'te uygulamalar nasıl indirilir

Şimdi, uzaktan kumandanızdaki “Seç” düğmesini basılı tutun. Alternatif olarak, uzaktan kumandadaki Menü düğmesine (üç yatay çizgi) basabilir ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi sağ altta görünen menüden “Taşı” yı seçebilirsiniz:

aptoide uygulamasını yukarı taşı

Aptoide uygulaması en üst sıraya gelene kadar uzaktan kumandanızdaki “Yukarı” yön düğmesine basmaya devam edin.

Şimdi üst sıradaki Aptoide uygulama simgesini bırakmak için ‘Seç’ düğmesine basın. FireStick ana ekranına dönün ve orada Aptoide simgesini bulacaksınız!

Şimdi, Aptoide Ana Ekranı böyle görünüyor. Diğer her şey oldukça basittir. Sol üstteki “Ara” işlevini kullanarak herhangi bir uygulamayı arayabilirsiniz. Devam edin ve Aptoide’ı keşfedin ve ihtiyacınız olan tüm uygulamaları indirin.

firestick aptoide oyun mağazası

Kuruyor

FireStick’te Google Play’e alternatifi nasıl indirdiğimiz aşağıda açıklanmıştır. Play Store’u Fire aygıtlarınıza indirmek için bir geçici çözüm olsa da, uzun süredir çizilmiştir ve çoğunlukla çalışmaz. Kendimi defalarca denedim ve sık sık hayal kırıklığına uğradı. Aptoide’den hiç ihtiyaç duyduğum FireStick için en iyi uygulamaları alabildiğimde, Google Play’i FireStick’te almak için bunu denemenin bir anlamı yok. Ayrıca Play Store, Fire Stick platformunda çalışacak şekilde tasarlanmamış ve optimize edilmemiştir. Hatta uygulamalarının çoğu çalışmaz. Aptoide alın ve tüm zorlukları ortadan kaldırın.

Doğrudan gelen kutunuza Gizli Kablo Kesme Hileleri almak için burayı tıklayın.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me