İhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilir

how-to-choose-the-best-vpn-for-your-needs[1]

>

VPN kullanıcılarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Giderek daha fazla insan interneti günlük ihtiyaçları için kullandığından ve dolaşımda çok fazla kişisel ve hassas bilgi bulunduğundan, insanlar VPN korumasına geçtiler. Günümüz dünyasında bir VPN kullanmak kesinlikle önemli olsa da, bir VPN seçmek söz konusu olduğunda doğru kararı vermek önemlidir. Bazı VPN kullanıcılarındaki artış, VPN hizmetlerinin sayısında buna karşılık gelen bir artışla sonuçlanmıştır. Temel olarak seçim için şımarıksınız. İhtiyacınız için doğru VPN’yi seçmeniz çok önemlidir, ancak seçim yapmak zorlaşmaktadır. Bu kararda size yardımcı olacağız.

VPN’ler Neden Bu Kadar Popüler?

# 1. Çevrimiçi Gizlilik Sağlıyorlar

VPN’ler yaklaşık yirmi yıldır var, ancak son yıllarda sadece gündelik kullanıcılarla küresel popülerlik kazandı. Bu, NSA ve GHCQ gibi devlet kurumlarının vatandaşlarını aktif olarak gözetleme çabaları nedeniyle küçük bir kısmı değildir. Edward Snowden, NSA’nın Prizma programını yayınladığında, herkes sert bir gerçeklik kontrolü yaptı. İnsanlar daha sonra çevrimiçi etkinliklerini gizlemek ve çevrimiçi gizliliklerini yeniden kazanmak için VPN sağlayıcılarına akın etti; yani ilk etapta sahip olsalardı.

# 2. Çevrimiçi Akış ile Yardım

Akış hizmetleri her zaman coğrafi olarak sınırlıdır, ancak iyi bir akış VPN’i bu hizmetlerin nerede olursanız olun engellemelerini kaldırmanıza yardımcı olabilir. İnternet kullanıcılarının artmasıyla Netflix gibi akış hizmetleri ve Kodi gibi cihazlar her zamankinden daha popüler. VPN’lerle Netflix’in ve diğer tüm akış hizmetlerinin engelini kaldırabilir ve etkinliğinizi de gizleyebilirsiniz. Bu özellikle ücretsiz akış bağlantılarını oldukça sık kullanan Kodi kullanıcıları için önemlidir.

3.. Sansürü Baypas Etme Yardımı

İnternet bir sebepten ötürü tüm dünyada kısıtlanmıştır. Küçük bir örnek, eğlence web sitelerine ve hizmetlerine erişimi engelleyen okullar ve işyerleri. Daha büyük bir örnek, İran, Suudi Arabistan, BAE, Çin gibi ülkeler, Wikipedia gibi internetin büyük bölümlerini, haber web sitelerini, sosyal medyayı vb. Engelliyor. VPN’lerle, bu filtrelerin üstesinden gelebilir ve web’e özgürce göz atabilirsiniz. Bu ülkelerin çoğu bile VPN kullanımını yasakladı.

VPN Gereksinimlerinizi Analiz Edin

vpn kullanmalı mıyım

Belirli bir VPN’i daraltma işlemine başlamadan önce, VPN ihtiyaçlarınızı analiz etmek akıllıca olacaktır. Neden bir VPN’e ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve bu daha iyi bir karar vermenize yardımcı olacaktır. Birçok nedeni var, ama hangisi senin? Ve bir VPN’ye abone olmak için yeterli sebep var mı? Aşağıda öğrenin.

# 1. Çok gezer misin?

VPN’ler göçmenler ve sık seyahat edenler için önemlidir. Herkese açık ağlara bağlanmanıza ve kurumsal verilere güvenli bir şekilde erişmenize olanak tanır. Seyahat ederken siz ve verileriniz VPN’lerle her zaman güvende olursunuz. Ayrıca, coğrafi kısıtlama ve sansürün üstesinden gelmenize yardımcı olurlar. BAE gibi birçok ülke de bir VPN kullanmayı yasadışı hale getirdiğinden, nereye seyahat ettiğinize de bağlıdır. Ancak bu ülkelerde de size yardımcı olabilecek satıcılar var, bu yüzden bunu unutmayın.

# 2. Coğrafi Sınırlı Hizmetlerin Engelini Kaldırmak Tek İhtiyacınız mı??

Bu durumda, VPN olmadan yapabilirsiniz. Bu sadece bir okul / işyeri sorunu ise, bir VPN’ye yatırım yapmaya kesinlikle gerek yoktur. Sadece eve dönmek için bekleyin! İçerik bölgenizde yoksa, engellemeyi kaldırmaya yardımcı oldukları ve daha hızlı oldukları için SmartDNS hizmetlerini kullanabilirsiniz. Ancak Kodi kullanıcıları için gerekli olan gizlilik ve anonimlik istiyorsanız, bir VPN kullanmalısınız..

3.. Şiddetli Kısıtlamalarla Bir Yerde mi Oturuyorsunuz??

Bu durumda, muhtemelen şu anda bir VPN kullanıyorsunuzdur. Ama soru hangisinin sizin için en iyisi olduğu. Kill-switch gibi özelliklere sahip güçlü şifrelemeli bir VPN’e ihtiyacınız var ve bu da bazen bir VPN kullandığınız gerçeğini verebilecek derin paket denetimi gibi tekniklerden kaçınabilir. Çin gibi ülkeler bu taktiği kullanıyor.

4.. Çalışmanız Hassas Bölgelerdeki Hassas Konularla İlgili Araştırmaları İçeriyor mu??

Bu sizin için doğruysa, kesinlikle güçlü bir VPN’e ihtiyacınız vardır. Devlet filtrelemesi açık bir konu olsa da, hassas konular üzerinde çalışmak hükümet ve hükümet dışı grupların istenmeyen ve tehlikeli ilgisini çekebilir. İşinizi herhangi bir koruma olmadan devam ederseniz, tehlikede olan sadece gizliliğiniz değildir.

5.. Ülkenizde Katı Veri Tutma Yasaları Var mı??

Sıkı veri saklama yasalarına sahip birçok ülke vardır. İnternet Servis Sağlayıcınızın yasalarla ayrıntılı kullanım ve etkinlik günlükleri tutması gerekmektedir ve bu da onlardan da teslim etmelerini isteyebilir. Kimse tüm çevrimiçi geçmişini başkalarının eline istemiyor ve bunu yapan ülkelerin sayısı artıyor. Five Eyes ve TPP gibi işbirliklerinin bir parçası oldukları takdirde bu bilgileri birbirleriyle bile paylaşırlar. Ülkenizdeki veri saklama yasaları hakkında bilgi edinin.

VPN’e ihtiyacınız olan tek neden bunlar değil. Çevrimiçi tehditler göz önüne alındığında, VPN artık bir seçenek değil, bir zorunluluktur. İşte her zaman bir VPN kullanmanızın 10 nedeni.

En İyi VPN Hizmeti Nasıl Seçilir

VPN gereksinimlerinizi analiz ettikten sonra, VPN kullanmanız gerekip gerekmediğini belirlemek için daha iyi bir konumda olursunuz, ancak bir VPN kullanmanız önerilir. Ancak, adını gördüğünüz ilk VPN’yi kullanmaya başlayamazsınız. Bir VPN’ye abone olmadan önce kontrol etmeniz gereken birkaç şey vardır.

en iyi vpn nasıl seçilir

# 1. Şifreleme ve Protokoller

VPN’ler bağlantınızı şifreler, ancak bu şifrelemenin gücü verilerinizin ve etkinliğinizin gerçekten güvenli olup olmadığını belirler. Şimdilik en güvenli protokol OpenVPN’dir ve en iyi VPN’lerin çoğu bunu desteklemektedir. VPN’niz yalnızca PPTP desteği sağlıyorsa, farklı bir satıcıya geçin. PPTP hızlı, ancak en az güvenli.

# 2. Günlükler Politikası

VPN’ler çevrimiçi etkinliğinizi ve verilerinizi herkesten gizler. Ancak VPN’in kendisi yaptığınız her şeyi görebilir. VPN’niz tüm bu bilgileri kaydeder ve ardından üçüncü taraflarla paylaşırsa, bu abonelik parasını hiçbir şey için harcamış olursunuz. Ücretsiz VPN’ler genellikle para üretmek için bunu yapar ve katı veri saklama yasalarına sahip konumlara dayanan VPN’ler genellikle bunu yapmaya zorlanır. Bu nedenle abone olmadan önce VPN’nin gizlilik politikasını daima kontrol edin. Aşağıdakilerden emin olun: kayıt tutmama politikası ve tercihen mahremiyete saygılı bir yere dayalıdır.

3.. hız

Tüm trafiği şifrelediklerinden, VPN’ler internet tarama hızınızı bir ölçüde azaltır. Ancak hız azaltmanın ne kadar büyük olduğu satıcıya bağlıdır. En iyi VPN’ler bu azalmanın en düşük düzeyde olmasını sağlar ve bazen VPN’ler indirme ve yükleme hızlarınızı da geliştirebilir.

4.. Global Kapsam

Bir VPN adı altındaki sunucu sayısı arttıkça, daha fazla bağlantı seçeneğiniz olur. Bu sunucu tıkanıklığını önler, yani bağlantı kesintileriyle karşılaşma olasılığınız daha düşüktür. Bu, özellikle coğrafi konumunuza yakın bir sunucuya bağlıysanız, bağlantı hızınızı artırmanıza da yardımcı olur..

5.. Platformlar Arası Destek

İnsanların interneti sadece bilgisayarları veya dizüstü bilgisayarları üzerinden kullandığı günler geride kaldı. Günümüzde insanlar internete bağlanmak için akıllı telefonlar, tabletler, Akıllı TV’ler, Fire Stick, Kodi, oyun konsolları vb. Cihazınız internet ile etkileşime giriyorsa, VPN koruması gerekir. VPN’inizin mümkün olduğunca çok cihazı ve işletim sistemini desteklemesi ve eşzamanlı bağlantılara izin vermesi önemlidir..

6.. Maliyet

Bir hizmet için ödeme yaptığınızda, paranızın karşılığını aldığınızdan emin olmak istersiniz. Ücretsiz VPN’ler sizden ücret almaz, ancak kimliğiniz, verileriniz ve etkinliğiniz asla onlarla güvenli değildir ve bunlarla bant genişliği ve sunucu sınırlamaları vardır. Ücretsiz VPN’lerden kaçınmanızın nedeni budur.

Ancak bu, tüm ücretli VPN’lerin iyi olduğu anlamına gelmez. Size istediğiniz her şeyi sunan ancak cüzdanınızda büyük bir delik açmayan bir VPN arayın. Birçok VPN 7 gün ile 30 gün arasında değişen para iade garantisi sunar. Bu VPN’leri seçmek ve hizmeti bu süre içinde tamamen test etmek en iyisidir. Memnun kalmazsanız tam para iadesi isteyebilirsiniz.

7.. Müşteri desteği

Bazen VPN’yi kurarken veya kullanırken bir engel olabilir. İlk kez kullanıcıysanız ve bu alanda iyi bir tecrübeye sahip değilseniz, bunun gerçekleşme ihtimali oldukça yüksektir. 24 saat yardım sunan samimi ve yetenekli bir müşteri destek ekibine sahip olmak bu durumlarda büyük bir destek. Sadece e-posta ve bilet desteği değil, aynı zamanda canlı sohbet desteği sunan bir VPN’e sahip olmak en iyisidir. VPN, hizmeti uzaktan kurmayı teklif ederse, buna benzer bir şey yoktur.

Hangi VPN Kullanmalısınız??

hangisi en iyi vpn

Artık VPN’lerin rolünü ve kendiniz için nasıl bir tane seçmeniz gerektiğini bildiğinize göre, işte hızlı hızları, askeri düzeyde şifreleme, sunucu konumlarının sayısı ve sektördeki konumlarından dolayı sektörde en iyi bulduğum 5 VPN para için değer. Bu VPN’ler hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, en iyi Kodi VPN ve FireStick VPN ile ilgili kılavuzlarımıza göz atın.

Alıcının İpucu – Bütçe sorunlarınız yoksa, her zaman aylık planlara kıyasla neredeyse yarı fiyatlı bir yıllık plan satın alın. Çoğu VPN sağlayıcısı kullanıcılarını para iade garantisi ile koruduğundan, hizmet beklentilerinize uygun değilse her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz.

Under: VPN

Bu web sitesinde ara

En İyi VPN’ler

İhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirexpressvpn kenar çubuğuİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilir30 günlük para iade garantisiVisit ExpressVPN’yi okuyun
ipvanish kenar çubuğuİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilir7 günlük para iade garantisi
nordvpn kenar çubuğuİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilirİhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilir7 günlük para iade garantisi NordVPN’i ziyaret edin

Gönderi İçeriği

 • 1 VPN’ler Neden Bu Kadar Popüler?
  • 1.1 # 1. Çevrimiçi Gizlilik Sağlıyorlar
  • 1.2 # 2. Çevrimiçi Akış ile Yardım
  • 1.3 # 3. Sansürü Baypas Etme Yardımı
 • 2 VPN İhtiyaçlarınızı Analiz Edin
  • 2.1 # 1. Çok gezer misin?
  • 2.2 # 2. Coğrafi Sınırlı Hizmetlerin Engelini Kaldırmak Tek İhtiyacınız mı??
  • 2.3 # 3. Şiddetli Kısıtlamalarla Bir Yerde mi Oturuyorsunuz??
  • 2.4 # 4. Çalışmanız Hassas Bölgelerdeki Hassas Konularla İlgili Araştırmaları İçeriyor mu??
  • 2.5 # 5. Ülkenizde Katı Veri Tutma Yasaları Var mı??
 • 3 En İyi VPN Hizmeti Nasıl Seçilir
  • 3.1 # 1. Şifreleme ve Protokoller
  • 3.2 # 2. Günlükler Politikası
  • 3.3 # 3. hız
  • 3.4 # 4. Global Kapsam
  • 3.5 # 5. Platformlar Arası Destek
  • 3.6 # 6. Maliyet
  • 3.7 # 7. Müşteri desteği
 • 4 Hangi VPN’yi Kullanmalısınız??
 • 5. Sonuç

Trend Olan Kılavuzlar

 1. FireStick için en iyi VPN
 2. Bir FireStick’i Jailbreak Etme
 3. FireStick’e Kodi Nasıl Yüklenir
 4. En İyi Kodi Eklentileri
 5. En İyi Kodi Yapıları
 6. En İyi FireStick Uygulamaları
 7. IPTV
 8. Sinema APK
 9. Exodus Redux Eklentisi
 10. En İyi Torrent Siteleri

yakın zamanda Gönderilenler

 • 8 En İyi Şov Kutusu Alternatifleri (2023)
 • FireStick Nasıl Jailbreak Yapılır (Şubat 2023)
 • En İyi Kodi Derlemeleri (Şubat 2023 için güncellendi)
 • Dünyada Kazanmak İçin En İyi Kodi Eklentileri [2023]
 • Gerçek Debrid Sadece Filmler Nasıl Kurulur Kodi Addon

feragat – Telif hakkı içeriğinin yayınlanması veya indirilmesi yasalara aykırıdır.

FireStickTricks.com, Kodi, Fire Stick veya rehberlerimizin yasa dışı kullanımını hiçbir şekilde göz ardı etmez, teşvik etmez veya teşvik etmez. Kullanıcılar eylemlerinden sorumludur. Feragatnamemizin tamamını okuyun.