Recenzia ExpressVPN: Je to skutočne „najrýchlejšia VPN“ na svete?

>

ExpressVPN je služba VPN so sídlom na Britských Panenských ostrovoch. Je prevádzkovaná od roku 2009 a je jednou z najznámejších a najlepších služieb VPN na trhu. Zákazníci to považujú za užitočné pre takmer akýkoľvek účel. Jeho funkcie na ochranu súkromia a anonymizácia sú chvályhodné, ale to, čo upúta pozornosť každého okamihu, keď vstúpite Webové stránky ExpressVPN je nárok na rýchlosť. Slová „najrýchlejšia sieť VPN na Zemi“ sú výrazné a zdôraznené. Aj keď veľa sietí VPN tvrdí podobné nároky, pri kontrole ExpressVPN sme skúmali, či je to skutočne najrýchlejšia sieť VPN v okolí.

rýchla kontrola

Kontrola ExpressVPN

V tomto podrobnom preskúmaní ExpressVPN sa budeme venovať všetkým podrobnostiam ExpressVPN vrátane jeho serverov, cien, rýchlosti, podporovaných platforiem, stanovovania cien a ďalších informácií. Začnime s výhodami a nevýhodami.

Servery ExpressVPN

ExpressVPN má viac ako 3000 serverov v 94 krajinách a 160 a viac po celom svete. Aj keď existuje niekoľko sietí VPN, ktoré ponúkajú tieto veľa serverov, ide o exkluzívny klub. Tieto servery ponúkajú zdieľané statické adresy IP a sú umiestnené na všetkých hlavných miestach po celom svete. Vo vašom okolí je vždy server ExpressVPN. Pomáha to zlepšovať už tak rýchle rýchlosti pripojenia a zaisťuje, že nikdy nedôjde k preťaženiu servera, čo vedie k menšiemu poklesu pripojení. Poskytuje tiež servery typu Stealth pre krajiny ako Čína a Spojené arabské emiráty, ktoré používajú postupy ako hĺbková kontrola paketov na identifikáciu a blokovanie používateľov VPN. Používanie VPN je teraz v Spojených arabských emirátoch zakázané, preto je dôležité mať VPN, ktorá zakrýva skutočnosť, že používate VPN.

Pri ExpressVPN nedošlo k únikom DNS, IPv4 a WebRTC. Vždy vás chráni a výsledky DNS, IPv4 a WebRTC dávajú dobrú predstavu o tom, ako dobre VPN funguje pri ochrane vášho súkromia a identity.

ExpressVPN pre Netflix

Expresná recenzia netflix

Netflix prichádza na používateľov VPN skutočne tvrdo, pretože sa snaží udržať svoje služby geograficky obmedzené a zabrániť cudzincom v prístupe k Netflix USA. Táto verzia má najlepší obsah, takže je pochopiteľné, že chcete odblokovať Netflix USA. Ale tam, kde väčšina VPN zlyhá, ExpressVPN uspeje. Môže vám pomôcť odblokovať Netflix USA pomocou niekoľkých serverov. Všetky tieto servery sú samozrejme v USA, ale nič nenasvedčuje tomu, ktorý z nich vám môže pomôcť. Je to dosť inteligentné, pretože zverejnenie týchto informácií bude mať za následok zablokovanie týchto serverov pomocou Netflixu. Ak chcete získať prístup do Netflix USA pomocou ExpressVPN, opýtajte sa ich zákazníckej podpory o tom, ktoré servery vám môžu pomôcť. Na tento účel môžete tiež použiť ich službu SmartDNS (viac o tom neskôr). Môžete navštíviť aj stránku Netflix ExpressVPN.

ExpressVPN pre Kodi

rýchla recenzia

Kodi vám umožňuje zadarmo sledovať vaše obľúbené filmy a televízne programy. Aj keď je to skvelé zariadenie na streamovanie médií, nemôže ručiť za niektoré bezplatné odkazy na streamovanie, ktoré vám poskytuje. Nehovorí sa o tom, kto tieto odkazy prevádzkuje, a operátor by vás mohol špehovať. Preto je najlepšie používať ExpressVPN aj pre Kodi. Nastavenie ExpressVPN v Kodi je jednoduché a postupujte podľa inštalačnej príručky na ich webových stránkach.

ExpressVPN pre torrenty

Torrentové weby sú v dnešnej dobe dôležitou súčasťou používania internetu všetkými. Poskytujú vám všetky typy súborov a údajov, ktoré by ste mohli chcieť, ako sú filmy, televízne programy, hry, softvér, hudba atď. Je veľmi jednoduché sťahovať torrent prostredníctvom klienta, ale keď sťahujete torrent bez VPN, ktokoľvek vidíte svoju torrentovú aktivitu. Ľubovoľný škodlivý používateľ v bazéne vás môže špehovať alebo vaša aktivita môže vidieť akákoľvek zvedavá osoba pripojená k rovnakej verejnej sieti. Poskytovatelia internetových služieb navyše môžu a často často znižujú šírku pásma, ktorú máte k dispozícii pri sťahovaní torrentov..

Použite ExpressVPN, aby ste sa držali ďalej od všetkých zvedavých očí a voľne si sťahovali torrent. Skryje vašu činnosť v oblasti torrentu pred všetkými a jej vysokorýchlostné servery zabezpečujú, aby rýchlosť sťahovania vôbec neutrpela. Nie všetky servery ExpressVPN podporujú P2P, ale vždy môžete požiadať zákaznícku podporu o pomoc v tejto veci.

Ceny ExpressVPN

zľava na expresnú cenu

Ak hľadáte vreckovú službu VPN, potom ExpressVPN nie je váš čaj. Prostredníctvom balíka s balíkom 12,95 USD mesačne to nie je len pre ľudí, ktorí majú obmedzený rozpočet. Ročný balík ponúka značnú zľavu (6,67 dolárov / mesiac) v dôsledku dlhšieho predplatného a stále existujú zľavy, ale stále zostáva jednou z najdrahších služieb VPN.

Môžete však dobre využiť ich 30-dňovú záruku vrátenia peňazí bez otázok. Ak zistíte, že ExpressVPN nie je to, čo ste očakávali a služba v niektorých oblastiach chýba, môžete do jedného mesiaca požiadať o úplnú refundáciu. Zatiaľ čo väčšina ostatných sietí VPN poskytuje 7-dňovú záruku vrátenia peňazí, ExpressVPN ponúka 30-dňovú záruku. Aké je to pre dôveru!

Používatelia stolných počítačov nemajú možnosť bezplatnej skúšobnej verzie. Pre používateľov iOS a Android je však k dispozícii 7-dňová bezplatná skúšobná verzia a jednodňová bezplatná skúšobná verzia. Aj keď jeden deň nestačí na otestovanie služby, je v súlade s nariadeniami Google Play, takže sa toho nedá veľa urobiť. Pokiaľ ide o možnosti platby, môžete platiť pomocou kreditných kariet, PayPal, Bitcoin a rôznych obchodníkov tretích strán..

Rýchlosť ExpressVPN

Siete VPN majú tendenciu mierne znižovať rýchlosť prehľadávania, pretože sa do vášho pripojenia pridáva réžia šifrovania. Ale to, čo sa najlepšie oddeľuje od zvyšku, je to, aké prudké je zníženie rýchlosti. Lepšie VPN zabezpečujú, že zníženie rýchlosti je minimálne, zatiaľ čo najlepšie VPN zabezpečujú, že zníženie nie je viditeľné. ExpressVPN je jednou z najlepších sietí VPN, preto neprekvapuje, že nenájdete výrazný pokles rýchlosti pripojenia. Testovanie prostredníctvom rôznych serverov v rôznych časoch poskytuje primeraný odhad rýchlosti VPN a ExpressVPN vrátil sľubné výsledky.

výsledky rýchlostných skúšok expresvpn

Poskytuje jednu z najrýchlejších rýchlostí sťahovania zo všetkých sietí VPN. Streamovanie videí v rozlíšení 1080p a hranie online hier pre viacerých hráčov vám pri používaní ExpressVPN nedáva žiadny problém. Pri sťahovaní torrentov alebo bežných súborov si všimnete, že rýchlosti pripojenia sú podobné ako pri sťahovaní súborov bez VPN. V niektorých prípadoch môžete dokonca zistiť, že rýchlosti sú lepšie, podľa zvoleného servera. Jediným problémom, ktorému by ste mohli čeliť, je výpadok pripojenia alebo dva každý druhý deň.

Protokoly a šifrovanie

Aj keď existuje veľa dôvodov, prečo by ste mohli používať službu VPN, súkromie a šifrovanie sú na zozname požiadaviek každého. ExpressVPN vám poskytuje toľko možností, koľko chcete v rámci klienta. Môžete si vybrať z PPTP, L2TP, OpenVPN a SSTP. Šifrovanie je moderný štandardný AES 256-bit a overovanie je pôsobivým SHA-512. Obidve tieto poskytujú službu, ktorá chráni pred nepríjemnými večierkami a zaisťuje, že vaša online aktivita je vaša firma sama. Pomáha vám tiež zdieľať citlivé informácie na webe bez obáv, že dôjde k zachyteniu prostredníctvom útoku človek v strede.

Klienti a kompatibilita

ExpressVPN ponúka špecializovaných klientov pre Windows, Mac a Linux a ponúka aplikáciu pre Android, iOS a Amazon Fire TV Stick. Môžete tiež použiť sprievodcov nastavením na webe na nastavenie ExpressVPN na svojich inteligentných televízoroch, Roku, herných konzolách, Chromebookoch a smerovačoch. Ak chcete, môžete si predinštalovaný router objednať aj na pokrytie celej domácej siete pomocou ochrany ExpressVPN.

Najlepšie na tom je, že váš smerovač sa počíta iba ako jedno zariadenie a túto ochranu môžete rozšíriť na ľubovoľný počet zariadení, ktoré chcete k tomuto smerovaču pripojiť. Pred nastavením ExpressVPN na smerovači iba skontrolujte, či sú kompatibilné. Ak to tak nie je, ale napriek tomu chcete na svojom smerovači VPN, choďte na predkonfigurované smerovače.

Klienti VPN sú najintuitívnejší a najbohatší na funkcie, aké uvidíte. Aj keď z bezpečnostných dôvodov nemôžete zmeniť typ šifrovania z VPN, môžete protokoly a servery VPN voľne meniť. V predvolenom nastavení je nastavená hodnota OpenVPN oproti UDP, čo je dobrá voľba. Klient si automaticky vyberie najlepší server pre vás na základe vašej polohy a použitia, ale môžete ho prepísať a zvoliť si vlastný. Pri prvom nastavení musíte zadať aktivačný kód pre každé zariadenie, ktoré sa rozhodnete pripojiť. To vám umožní pripojiť sa k VPN v okamihu, keď spustíte klienta neskôr.

ako aktivovať expressvpn

Používateľské rozhranie je atraktívne a môžete použiť všetky funkcie ako „Network Lock“, ktoré fungujú podobne ako prepínač auto-kill. Sieťový zámok vás chráni pred únikom DNS a IP a zároveň vás chráni v prípade výpadku pripojenia. Toto je užitočné najmä vtedy, keď sťahujete čokoľvek s VPN, predovšetkým torrent súbory.

Sťahovanie torrentov bez ochrany VPN sa neodporúča, pretože ktokoľvek môže vidieť vašu torrentovú aktivitu z fondu a môžete čeliť právnemu konaniu a zažiť obmedzovanie šírky pásma od vášho poskytovateľa internetových služieb. Pretože ExpressVPN umožňuje P2P, môžete používať sťahovania torrentov ExpressVPN a môžete opustiť svoj systém, pretože máte istotu Network Lock.

Klient Mac sa od ostatných líši tým, že má tiež funkciu rozdelenia tunelov, ktorá vám umožňuje vybrať si, ktorá prevádzka aplikácií prechádza cez servery VPN. Predtým, ako to urobíte, vždy sa uistite, že viete, čo robíte. Inak skončíš vo svojej vlastnej obrane. ExpressVPN môžete používať až na piatich zariadeniach súčasne. Predtým ste mohli používať iba jedno zariadenie svojho druhu. ExpressVPN však túto funkciu upravil a umožnil vám vybrať zariadenia podľa vašich požiadaviek.

Môžete ho použiť na dvoch prenosných počítačoch a jednom telefóne alebo na ľubovoľnej kombinácii, ktorú chcete. Jediný problém, ktorý môžete mať, je, že predtým, ako sa budete chcieť pripojiť k šiestemu zariadeniu, musíte manuálne odpojiť jedno z piatich zariadení pomocou pripojenia. Samotné vypnutie zariadenia nepomôže vašej veci. Mierne nepríjemnosti, ale o niečo, od ktorého by ste očakávali, že sa o ExpressVPN postará.

Zásady protokolov ExpressVPN

VPN, ktorá vás skryje pred každým, ale zaznamenáva všetko, čo robíte, je nebezpečnejšia a škodlivejšia ako používanie internetu bez VPN. Preto je dôležité používať VPN so zásadou neprihlásenia. ExpressVPN patrí do tejto kategórie. Navyše, keďže je založená na Britských Panenských ostrovoch, nie je vystavená právnemu tlaku zo strany NSA alebo GCHQ atď. Na zverejňovanie užívateľských denníkov. To, čo by ste mali hľadať v akejkoľvek sieti VPN, je zásada neprihlásenia a žiadne zákony o uchovávaní údajov.

politika protokolu expresvpn

Záznamy ExpressVPN zaznamenávajú iba časové značky pripojenia, server, ku ktorému ste sa pripojili, a šírku pásma použitú počas pripojenia. Vaša osobná adresa IP sa nezaznamenáva a tieto informácie sa nikdy nikomu nezdieľajú. Aj keď niektorí ľudia s tým nájdu problém, existuje riešenie. Ak sa prihlásite na odber ExpressVPN pomocou ich novovytvoreného rozšírenia .onion alebo Tor proxy alebo systému niekoho iného a platíte prostredníctvom bitcoínov, ExpressVPN vás nebude môcť identifikovať..

Zákaznícka podpora

podpora expresvpn

ExpressVPN ponúka službu zákazníckej podpory 24X7 prostredníctvom živého chatu, e-mailu a systému lístkov. Všetky tri systémy fungujú ako kúzlo. Nemusíte čakať ani minútu, kým sa ozve výkonný pracovník podpory prostredníctvom živého rozhovoru a odpovede nie sú iba srdečné, ale poučné a užitočné. To isté sa dá očakávať od ich systémov elektronickej pošty a lístkov. Znalostná základňa je dosť dobrá na zvládnutie väčšiny všeobecných otázok. Služba podpory zákazníkov ExpressVPN je pravdepodobne najlepšia, akú sme doteraz videli.  

Extra funkcie v ExpressVPN

Stealth servery

ExpressVPN má určené tajné servery na pomoc ľuďom v Číne. Krajina má prísne cenzúrne zákony a hoci ľudia už roky používajú VPN, aby mali online slobodu, vláda to sťažuje. Teraz prenasledujú používateľov VPN a vymáhajú prísne právne sankcie voči používateľom VPN. Čínska vláda používa techniky ako hĺbková kontrola paketov na identifikáciu prenosu VPN a lokalizáciu používateľov VPN. Ale s ExpressVPN máte východisko. V Hongkongu má dedikované servery, aby porazila internetovú cenzúru čínskej vlády. Nie je veľa známe o tom, ako tieto servery fungujú a ktoré vám pomôžu zostať pod radarom, ale jediné, na čom záleží, je to, že vám pomáhajú obísť vládnu cenzúru, ak žijete alebo cestujete do čínskej pevniny..

Inteligentné DNS

Aj keď vám VPN umožňujú odblokovať geoobmedzený obsah, existuje iný spôsob, ako to urobiť, najmä v prípade streamovacích služieb. Služby SmartDNS vám umožňujú odblokovať služby streamovania geograficky obmedzené. Aj keď pracujú podobným spôsobom ako VPN, existuje niekoľko rozdielov. V prípade začiatočníkov SmartDNS zmení vaše nastavenia DNS a zabezpečí, aby požiadavky DNS na služby s obmedzeným geografickým pokrytím boli spracovávané ich vyhradenými servermi. To vám umožní prekonať geografické obmedzenia. Keďže nejde o šifrovanie, môžete využívať oveľa vyššie rýchlosti ako VPN, aj keď by ste mali pochopiť, že to stojí za to, že nemáte ochranu, ktorú ponúkajú VPN..

ExpressVPN ponúka službu SmartDNS, ktorá sa ľahko používa a môže vám pomôcť odblokovať populárne streamovacie služby, ako je Netflix USA a BBC iPlayer. Nastavenie je pomerne jednoduché a môžete navštíviť web, aby ste ho uviedli do prevádzky.

Rozšírenia prehľadávača

ExpressVPN ponúka rozšírenia prehliadača pre používateľov prehliadača Google Chrome a Mozilla Firefox. Od ostatných rozšírení prehľadávača VPN sa trochu líši v tom, že nie je k ničomu bez toho, aby ste v systéme mali aj klienta VPN. Rozšírenie prehľadávača poskytuje väčšiu kontrolu nad klientom VPN vo vašom systéme. K zážitku to neprináša nič, len zvyšuje pohodlie pri používaní služby vo vašom systéme.

záver

Ak hľadáte službu VPN, ktorá vám poskytne všetko, čo chcete, potom nie je lepšia voľba ako ExpressVPN. Má viac ako 3 000 serverov v 160 mestách v 94 krajinách sveta. Tieto servery vám poskytujú niektoré z najlepších rýchlostí pripojenia, ktoré uvidíte. Aj keď si nie sme istí, či je to skutočne rýchla VPN na Zemi, ako to tvrdí webová stránka, nie je príliš ďaleko od značky. Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov a bezpečnosť, nemusíte sa ich obávať, keď používate ExpressVPN, pretože v klientoch používa štandard OpenVPN ako UDP a používa silné šifrovacie a autentifikačné algoritmy. S 5 simultánnymi pripojeniami, vynikajúcou inteligentnou službou DNS na odblokovanie geoobmedzeného obsahu, podporou P2P, funkciami ako Network Lock a Stealth Servers a pravdepodobne najlepšou službou zákazníckej podpory v celom odvetví, nie je žiadnym prekvapením, že ExpressVPN patrí medzi špičkové -pájané VPN. Jedinou nevýhodou je, že je trochu drahá. Ale so 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí a 7-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou pre používateľov iOS máte dostatok času vyskúšať si službu v plnom rozsahu.

Získajte ExpressVPN