Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)

>

S exponenciálnym nárastom používateľov internetu sa zvyšuje aj riziko spustenia phishingových webových stránok alebo nebezpečných domén. Dôsledky nebezpečného surfovania na internete sú také závažné, že by ste sa mohli stať obeťou krádeže identity tým, že odhalíte svoje meno, e-mailovú adresu, vek a telefónne číslo! Preto by každá webová stránka, ktorá požaduje takéto podrobnosti, mala byť dôveryhodnou webovou stránkou, ale ako na to niekto príde? Virtuálny svet je plný pascí a nástrah a neexistuje absolútna istota, že vieme, čo je bezpečné a čo nie. Mohli by ste sťahovať neškodné vírusové video alebo poslednú sezónu slávnej show a mohli by ste otvárať brány zraniteľnosti. Tí, ktorí boli dlho na internete, by vedeli, že VPN sú pravdepodobne najbezpečnejším spôsobom, ako vykonať anonymný prenos údajov na internete. Ale dokonca aj tí najlepší z nás sa niekedy mohli diviť sú legálne VPN? A čo je dôležitejšie, je VPN bezpečný tak, ako to považujeme za?

Poďme zistiť.

Čo je to VPN?

Predtým, ako budeme diskutovať o otázke ‘sú VPN bezpečné?„Lepšie porozumieme, čo je to VPN. Na zjednodušenie je VPN (alebo virtuálna súkromná sieť) softvér, ktorý človek používa na to, aby zostal na internete anonymný, a je obzvlášť užitočný pri ochrane používateľa pred poskytovateľom internetových služieb alebo dokonca vládou. Tento tunelovací softvér pripája vašu sieť cez sériu serverov po celom svete, takže webhostingové servery sú bezradné, pokiaľ ide o vaše skutočné a presné umiestnenie. Vaša adresa IP je jedinečný identifikátor vašej virtuálnej prítomnosti a sieť VPN skryje vašu adresu IP, aby ste v zásade mohli prevziať novú a neznámu totožnosť..

Niektoré webové stránky ukladajú geografické bloky, v ktorých je webový obsah prístupný iba tým, ktorí sa nachádzajú na konkrétnom kontinente, v krajine alebo lokalite. VPN môže obísť toto obmedzenie a umožní prístup na akékoľvek geografické miesto. Napríklad, ak je nejaký obsah k dispozícii iba pre používateľov internetu s bydliskom v USA a je blokovaný na prezeranie v Indii, môžete efektívne použiť VPN na podvádzanie webovej stránky, aby ste verili, že v USA používate internetové pripojenie..

Platené a neplatené služby VPN sú k dispozícii na internete. Vo väčšine krajín majú k dispozícii viacero serverov, ktoré umožňujú ich používateľom spoofovať vo svojej sieti ako miestne internetové pripojenie prostredníctvom presmerovania pomocou týchto dostupných serverov. Poskytovatelia platených služieb VPN účtujú nominálny poplatok, ktorý sa môže líšiť od hodinových až ročných balíkov. Bezplatné siete VPN by mohli prísť o oveľa vyššiu cenu ako platené služby VPN. Samozrejme, existuje niekoľko spoľahlivých poskytovateľov služieb, ale existujú aj nečestní, ktorí namiesto svojich „bezplatných“ služieb využívajú a kompromitujú vaše osobné údaje. O tom sa budeme baviť v ďalších častiach.

sú nezákonné

Sú siete VPN nezákonné?

Ako sme už spomenuli vyššie, siete VPN možno použiť na to, aby sa vyhli sledovaniu zo strany vlády, samozrejme by to vyvolalo otázku: sú legálne VPN? Odpoveď na túto otázku je skôr špecifická pre danú krajinu, ale všeobecnejšia odpoveď by bola Áno. VPN nie sú nelegálne. Toto však neplatí na celom svete, pretože VPN sú v niektorých krajinách vyhlásené za nezákonné (viac o tom neskôr). Aj keď siete VPN môžu byť vo väčšine krajín legálne, je samozrejmé, že vykonávanie nezákonných aktivít prostredníctvom sietí VPN, ako je šírenie vírusov, predaj drog a / alebo materiálov chránených autorskými právami, by vás mohlo stále viesť k zodpovednosti za akékoľvek právne kroky..

  10 Anledning till att du behöver ett VPN

Krajiny ako Spojené kráľovstvo, USA a Kanada umožňujú používanie sietí VPN. Poskytovatelia služieb VPN však musia dodržiavať usmernenia stanovené riadiacimi orgánmi tej konkrétnej krajiny, v ktorej je ich organizácia zaregistrovaná.

Väčšina krajín akceptuje legitímne používanie sietí VPN, pretože má niektoré výrazné výhody, ako napríklad:

Zabezpečenie siete VPN

Táto bezpečnosť sa netýka iba náhodných používateľov internetu, ale rozširuje sa aj na veľké korporácie a vládne organizácie. VPN sa používajú ako obranná línia na ochranu citlivých údajov a duševného vlastníctva. Dokonca aj bankové prostredia využívajú VPN na zabezpečenie prístupu zamestnanca k svojej pracovnej stanici, keď pracujú z domu.

Anonymita siete VPN

V súčasnej dobe sú anonymita a súkromie najväčším záujmom každého jednotlivca. Či už majú pocit, že ich vláda sleduje alebo jednoducho chcú uniknúť zo spojov cielených reklám, stále viac ľudí používa VPN na bezpečné zabezpečenie svojich spojení. S VPN nie je možné sledovať ani sledovať hovory VoIP.

Tieto výhody prevažujú nad hlavnými nevýhodami používania VPN, čo ju robí legálnou vo väčšine krajín. Tu je viac dôvodov, prečo potrebujete sieť VPN.

Je nezákonné používať VPN pre Netflix?

Spomenutie geo-zamykania webového obsahu vyvoláva prvú pochybnosť, je nezákonné používať VPN pre Netflix? Netflix môže byť najväčšou a najobľúbenejšou službou online streamingu, ale používatelia mimo USA si všimnú obmedzenú knižnicu, ktorá porovná bohatý obsah, ktorý sa vyskytuje na stránkach Netflix v USA. Použitie VPN na prístup k tomuto prostriedku by mohlo byť porušením Zmluvných podmienok Netflixu, ktoré uvádza, že spoločnosť má právo obmedziť obsah na základe geografickej polohy používateľa. Napriek tomu by to nepredstavovalo porušenie autorských práv, pretože užívateľ by stále používal Netflix na prístup k svojim službám.

Zdá sa, že okrem tohto porušenia Zmluvných podmienok neexistujú žiadne iné zákony, ktoré sa uplatňujú, ak sú VPN vo vašej krajine legálne. Toto je dané, ak vaša krajina nemá žiadne zákony proti obchádzaniu akýchkoľvek geologických alebo kontinentálnych obmedzení uložených na obsah. Aj prístup k informáciám o sieti Netflix prostredníctvom siete VPN na komerčné použitie ich obsahu by vás určite mohol dostať do legálnej spleti. Okrem toho nezabúdajte, že ak vás spoločnosť Netflix chytí pri využívaní svojich služieb prostredníctvom siete VPN, potom má všetky práva zakázať vám využívať ich služby. Stručne povedané, je úplne legálne používať VPN pre Netflix bez obáv z akýchkoľvek občianskych alebo trestných následkov, pokiaľ nezneužijete získaný prístup. Aj keď niektoré siete VPN môžu byť veľmi pomalé, takže je takmer nemožné streamovať videoobsah, takže to nemusí stáť ani čas a úsilie..

Je nezákonné používať sieť VPN na školách?

Školy sa riadia pravidlami a nie zákonmi. Pokiaľ krajina poskytuje zákonné používanie VPN, automaticky sa stáva legálnym aj na školách. Interné pravidlá a politiky, ktoré školy dodržiavajú, sa medzi jednotlivými školami líšia. Závisí to aj od obsahu prístupného cez VPN. Ak škola považuje za nevhodné používať VPN, potom máte problémy so školskými úradmi. Získanie prístupu na neškodnú webovú stránku môže viesť k ľahkému nárazu do zápästia, ale prechod na temnú stránku internetu pomocou VPN môže viesť k vylúčeniu alebo zadržaniu. Trest je v súlade so závažnosťou vykonávania pravidla. Ale z väčšej perspektívy by použitie VPN v škole nemohlo prilákať žiadne právne kroky, pokiaľ sú VPN v celej krajine legálne.

  How to Install and Use ExpressVPN on Firestick

Krajiny, v ktorých je VPN nezákonná

Ako už bolo spomenuté, väčšina krajín umožňuje používanie VPN, ale niektoré proti nemu stanovili prísne zákony. Takže tu sú krajiny, ktoré zakázali alebo regulujú služby VPN.

Krajiny, v ktorých je VPN nezákonná

Rusko

Je všeobecne známe, že ruská vláda prevádzkuje spoľahlivý systém sledovania. Netreba dodávať, že akákoľvek technológia, ktorá ponúka anonymitu, ako je VPN, proxy, Tor atď., Bola vládou zakázaná a považovaná za nezákonnú. Táto akcia tiež zabezpečí, aby občania nezískali prístup k webovému obsahu, ktorý vláda nechce povoliť.

Čína

Používanie siete VPN je v Číne nezákonné. Čínska vláda v zásade sleduje všetky online aktivity a kontroly, cenzory a reguluje webový obsah, ku ktorému majú občania prístup. Hoci teoreticky má krajina zaregistrovaných poskytovateľov služieb VPN, v praxi musia spĺňať prísne a prísne usmernenia stanovené vládou. To v prvom rade znemožňuje celý účel použitia VPN. Niektoré regióny Číny okrem toho blokujú použitie VPN úplne bez ohľadu na poskytovateľa.

bielorusko

Na základe krokov vedúcich predstaviteľov Krajiny zakázané VPN, Rusko a Čína, Bielorusko tiež zakázali služby VPN a Tor, ktoré ponúkajú určitú mieru anonymity. Poskytovatelia internetových služieb v Bielorusku musia porovnávať denný zoznam zakázaných služieb. Tento zoznam vydáva vládna agentúra.

Irak

Irak bol od oživenia ISIS hotspotom teroristických aktivít. S cieľom sledovať všetky činnosti na internete a sledovať každého používateľa internetu bola VPN úplne zakázaná. Aj keď sa toto opatrenie môže javiť ako nevyhnutné na zákaz teroristov, občania krajiny musia robiť kompromisy v oblasti bezpečnosti a súkromia. Je zaujímavé, že vláda a vládne organizácie nemajú žiadne výhrady v používaní VPN.

Omán

Omán bol aktívny v cenzúre, a preto neprekvapuje, že okrem konvenčných médií je regulovaný aj prístup na internet. Na udržanie pevnosti je v Ománe zakázaná sieť VPN.

Turecko

Turecko sa pokúša zakázať všetky platformy sociálnych médií a akékoľvek prostriedky na získanie prístupu k nim. Turecká vláda tak zablokovala rôzne ďalšie webové stránky, ktoré zahŕňajú poskytovateľov VPN.

Spojené Arabské Emiráty

SAE ukladá striktnú pokutu tým, o ktorých sa zistí, že používajú VPN. Pokuta sa môže zvýšiť až na 575 800 dolárov. Je to preto, lebo vláda chce podporovať telekomunikačný priemysel. Tieto odvetvia utrpeli veľké straty v dôsledku služieb VoIP, ktoré znižujú svoje ziskové marže.

Saudská Arábia

Saudská Arábia je svedkom osobitného scenára, v ktorom je používanie sietí VPN legálne, ale vládne orgány zablokovali takmer 4 000 000 webových stránok. Podobne ako Spojené arabské emiráty, aj krajina zablokovala služby VoIP, aby podporila svoj telekomunikačný sektor. Potom Saudovia začali používať VPN na prístup k týmto službám. Našťastie, so zákazom zrušenia VoIP nemusí byť používanie VPN koniec koncov nevyhnutné.

Krajiny ako Severná Kórea, Irán a Turkménsko obmedzujú používanie VPN v rámci svojej všeobecnej cenzúry internetu a obmedzujú prístup na internet, ale majú tiež niekoľko schválených poskytovateľov služieb VPN, ktorí môžu túto službu ponúkať.. Tento zoznam krajín navyše nie je vyčerpávajúci, pretože zákony, ktorými sa spravuje krajina, sú dosť dynamické a môžu sa neustále meniť. Používateľom sa preto odporúča, aby si overili svoje miestne právne predpisy. 

Je použitie VPN bezpečné?

VPN sú určite bezpečnejšie ako používanie proxy serverov, pretože zahŕňajú šifrovanie údajov, ktoré môže chrániť vaše informácie. Na prvý pohľad sa zdá, že ideálna situácia sa zdá byť myšlienka použitia VPN na posilnenie bezpečnosti, anonymity a súkromia, ale prichádza so spravodlivým podielom pascí..

  Ücretsiz VPN'ler Nasıl Para Kazanır? Bilmeniz Gereken 5 Korkunç Gerçek

Pokiaľ ide o prístup k bezplatnej sieti VPN, je dôležité si uvedomiť, že nič nie je nikdy úplne „bezplatné“. Poskytovatelia VPN, ktorí ponúkajú služby zadarmo, môžu v skutočnosti umožniť akejkoľvek škodlivej tretej strane zhromažďovať vaše osobné údaje. Môžu dokonca poskytnúť prístup k vášmu internetovému pripojeniu, pomocou ktorého môžu nepoctivé subjekty vykonávať nezákonné činnosti. Niektorí poskytovatelia služieb VPN, ktorí predávajú svoje výrobky zadarmo, môžu sledovať a udržiavať záznamy o vašej IP adrese a histórii vášho používania internetu. Tieto osobné záznamy so všetkými vašimi informáciami by sa mohli predať na temnej strane internetu. V porovnaní s týmto sa môže zdať, že platené VPN sú atraktívnejšou možnosťou využitia týchto služieb.

Pred výberom najlepšej siete VPN zvážte niekoľko faktorov: rýchlosť pripojenia, počet serverov, protokoly, zásady ochrany osobných údajov a podpora zákazníkov. Tieto faktory ovplyvnia vašu celkovú skúsenosť s využívaním ich služieb. Z tohto dôvodu môžete urobiť informované rozhodnutie kontrolou týchto parametrov. Pred zakúpením ktoréhokoľvek z ich väčších balíkov môžete dokonca vyskúšať poskytovateľa VPN pomocou 30-dňovej skúšobnej verzie so zárukou vrátenia peňazí. Vyberte sieť VPN, ktorá je vybavená prepínačom „kill“, ktorý zablokuje celý prístup na internet, ak pripojenie nie je šifrované. Len preto, že za službu sa platí, vyžaduje si úplnú ochranu. Siete VPN sa môžu stať obeťou chýb a útokov hackerov, ktoré by mohli ohroziť vaše údaje. Aj keď sú tieto porušenia zriedkavé, je lepšie sa na ne pripraviť.

Aj keď sa môže zdať upokojujúce vedieť, že poskytovatelia služieb VPN musia pristúpiť k zoznamu usmernení a dodržiavať prísne zásady, znepokojujúce je, že tieto zákony určuje krajina, v ktorej má organizácia sídlo. Tíni poskytovatelia služieb VPN preto zakladajú operácie v krajinách, v ktorých tieto pravidlá súladu buď chýbajú alebo sú príliš laxné. Takto sa môžu zdať, že dodržiavajú slabé alebo neexistujúce právne predpisy, a napriek tomu sa môžu javiť ako legitímne podnikanie. Preto je dôležité zvážiť polohu vášho poskytovateľa VPN a posúdiť, ako prísne dodržiavajú zásady ochrany osobných údajov.

Ktorú sieť VPN by som si mal kúpiť?

Teraz, keď viete o právnom postavení sietí VPN vo vašej krajine, možno by vás zaujímalo, ktorá sieť VPN je najlepšia z hľadiska rýchlosti a bezpečnosti. Aby som odpovedal na vašu otázku, vyskúšal som doteraz viac ako 10 poskytovateľov VPN a našiel som ExpressVPN ako najrýchlejšiu VPN v tomto odvetví. V porovnaní s inými poskytovateľmi je to mierne nákladné, ale stojí za to každý cent. Nasleduje tabuľka 5 najlepších poskytovateľov VPN, ktoré môžete zvážiť, aby ste skryli svoje online aktivity.

Súbor pod: VPN

Hľadať na tejto webovej stránke

Najlepšie VPN

Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)expressvpn bočný panelSú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)30-dňová záruka vrátenia peňazíVisit ExpressVPNPrečítajte si recenziu
ipvanish sidebarSú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)7-dňová záruka vrátenia peňazíVisit IPVanishViac informácií
nordvpn bočný panelSú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)Sú siete VPN legálne a bezpečné na používanie? (Záleží)7-denná záruka vrátenia peňazíVisit NordVPN

Obsah príspevku

  • 1 Čo je to VPN?
  • 2 Sú siete VPN nezákonné?
    • 2.1 Zabezpečenie siete VPN
    • 2.2 Anonymita siete VPN
  • 3 Je nezákonné používať VPN pre Netflix?
  • 4 Je nezákonné používať sieť VPN na školách?
  • 5 krajín, kde je VPN nezákonná
    • 5.1 Rusko
    • 5.2 Čína
    • 5.3 Bielorusko
    • 5,4 Irak
    • 5,5 Omán
    • 5,6 Turecko
    • 5,7 Spojené arabské emiráty
    • 5.8 Saudská Arábia
  • 6 Je použitie VPN bezpečné?
  • 7 Ktorú sieť VPN by som si mal kúpiť?
  • 8 Záver

Trendy – sprievodcovia

  1. Najlepšie VPN pre FireStick
  2. Ako útek z väzenia
  3. Ako nainštalovať Kodi na FireStick
  4. Najlepšie doplnky Kodi
  5. Najlepšie postavenia spoločnosti Kodi
  6. Najlepšie aplikácie FireStick
  7. IPTV
  8. Kino APK
  9. Exodus Redux Addon
  10. Najlepšie torrent stránky

Posledné príspevky

  • 8 najlepších alternatív Showboxu (2023)
  • Ako útek z väzenia FireStick (február 2023)
  • Najlepšie stavby spoločnosti Kodi (aktualizované na február 2023)
  • Najlepšie doplnky pre spoločnosť Kodi, ktoré zvíťazia na celom svete [2023]
  • Ako nainštalovať Real Debrid exkluzívne filmy Kodi Addon

dementi – Streamovanie alebo sťahovanie obsahu chráneného autorskými právami je nezákonné.

FireStickTricks.com žiadnym spôsobom neospravedlňuje, nepropaguje ani nepodporuje nezákonné používanie Kodi, Fire Stick alebo našich sprievodcov. Používatelia sú zodpovední za svoje konanie. Prečítajte si naše úplné vylúčenie zodpovednosti.