Daha Fazla Bilgi ve Hızlı Onarım için Kodi Hata Günlüğü Nasıl Denetlenir

>

Bu kılavuzda, Kodi 18.5’teki Kodi günlük dosyasını nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğim. & Kodi 17.6. Kılavuz, tüm popüler Kodi destekli cihazlar için manuel işlemi kapsar. Ayrıca, ilgili Kodi eklentilerini kurmak için ayrıntılı talimatları da alacaksınız. 

Neden sorabileceğiniz Kodi günlük dosyasına ihtiyacım var? Kodi, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan harika bir medya oynatıcıdır. Ama mükemmel değil. Bazen, kaybolmayan gibi görünen hatalarla karşılaşırsınız. Daha sonra Kodi resmi forumlarında veya tanıyabileceğiniz bir Kodi uzmanından yardım isteyebilirsiniz. Sorununuzu gideren kişi sizden Kodi günlük dosyasını isteyecektir. Kodi’deki hatalarla birlikte “Daha fazla bilgi için günlüğü kontrol et” mesajını fark etmiş olabilirsiniz. Günlük dosyası, hataya özel bilgiler içerir, böylece daha alakalı ve doğru çözümler bulmamıza olanak tanır.

Bu kılavuzda, Kodi’deki günlüğün nasıl kontrol edileceğini öğreneceksiniz. İlk olarak, cihaz deposunda bulunan Kodi günlük dosyasını elle nasıl bulacağınızı göreceksiniz. Daha sonra Kodi uygulamasının içinden Kodi günlük konumuna erişmenizi sağlayan iki Kodi eklentisini tanıtacağım. Okumaya devam et!

KODI Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Kodi Eklentileri / sürümleri sınırsız akış içeriği sunar, ancak ücretsiz Filmler / TV şovları / Spor akışı yakalanırsa sizi yasal sorunlara da sokabilir. Kodi kullanıcılarının çevrimiçi akış sırasında her zaman bir VPN bağlamaları önemle tavsiye edilir. İyi bir Kodi VPN kimliğinizi gizler, devlet gözetimini, coğrafi olarak engellenmiş içeriği ve İSS kısıtlamasını atlar (bu da arabelleksiz akışa yardımcı olur).

En hızlı ve en güvenli VPN olan ExpressVPN kullanıyorum. Amazon FireStick de dahil olmak üzere herhangi bir cihaza yüklemek çok kolaydır. 3 aylık ücretsizdir ve yıllık planlarında% 49 tasarruf edersiniz. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Memnun kalmazsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz.

3 aylık ücretsiz almak ve ExpressVPN’de% 49 tasarruf etmek için BURAYA tıklayın

Okuyun: Kodi VPN nasıl kurulur ve kullanılır

Kodi Günlüğünü Manuel Olarak Kontrol Etme

Kodi günlük dosyasını el ile de kontrol edebilirsiniz. Günlük dosyası basit bir metin dosyasıdır. Bu nedenle, Windows’ta Not Defteri gibi herhangi bir temel metin düzenleyici / görüntüleyici ile açabilirsiniz..

Günlük dosyasının bulunduğu aygıt deposundaki klasöre manuel olarak gitmeniz gerekir. Klasörün yolu cihazlara göre değişir.

Kodi günlük konumunun cihazlara göre listesi. Etkinlikte dosyayı bulamazsınız, Kodi Günlük Dosyası Yükleyici eklentisini kullanın.

Windows’da Kodi Günlük Dosyasını Kontrol Etme

Windows kullanıcıları aşağıdaki yolu izleyebilir.

Windows Sürücüsü (genellikle C 🙂 > Kullanıcılar > {Kullanıcı adı} > Uygulama verisi > Paketler > XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p > LocalCache > Dolaşım > Kodi > Kodi.log

  Jak nainstalovat Planet MMA na Kodi

Mac’te Kodi Günlüğü’nü bulun

MacBook kullanıcısıysanız, Kodi günlük dosyasını aşağıdaki konumda bulmalısınız.

Kullanıcılar > {Kullanıcı adı} > Kütüphane > Uygulama desteği > Kodi > Kodi.log

Android’de Kodi Log konumunu bulun

Cihaz Belleği > Android > Veri > org.xbmc.kodi > Dosyalar > .kodi > geçici > kodi.log

Android cihazlarda “.kodi” klasörü gizlidir. Günlük dosyasına erişmek için önce onu göstermeniz gerekir. Tüm dosya yöneticisi uygulamalarının ayarlarında gizli klasörleri ve dosyaları gösterme seçeneği vardır. Örneğin, ES Dosya Gezgini kullanıyorsanız, Ayarlar’dan hidden Gizli dosyaları göster’i açarak gizli klasörü ve dosyaları görünür yapabilirsiniz > Görüntü ayarları.

daha fazla bilgi için günlüğe bakın kodi hatası

İOS’ta Kodi Günlüğünü kontrol edin

özel> var > seyyar > Kütüphane > Tercihler > Kodi > kodi.log

Linux’ta Kodi Günlük Dosyası

Linux kullanıcıları aşağıdaki yolu izleyerek günlüğü kontrol edebilir-

Kök klasör > .kodi > kodi.log

FireStick’te Kodi Girişini Kontrol Etme

FireStick deposuna kaydedilen Kodi günlük dosyasını görüntülemek için herhangi bir dosya yöneticisini kullanabilirsiniz. FireStick depolamasını keşfetmek için en iyi FireStick uygulamalarından biri olan ES Dosya Gezgini’ni tercih ederim.

 • ES Dosya Gezgini’ni edinin – FireStick evleri ekranından sağ üstteki arama simgesini seçin ve “ES Dosya Gezgini” ni (tırnak işaretleri olmadan) yazın. Arama sonucundan ES Dosya Gezgini’ni seçin ve uzaktan kumandanızdaki seçme düğmesine basarak tıklayın. Bu uygulamayı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

firestick kodi günlüğü nasıl kontrol edilir

 • Uygulamayı ‘Uygulamalarınız’dan çalıştırın & Oyunlar bölümünü yükledikten sonra. Şimdi soldaki Ayarlar seçeneğini açın

firestick kodi günlüğü

 • “Görüntü Ayarları” nı tıklayın

daha fazla bilgi için log'a bakın firestick

 • “Gizli dosyaları göster” e gidin ve yanındaki kutuyu işaretleyerek etkinleştirin

kodi günlük dosyası konumu firestick

 • ES Dosya Gezgini ana ekranına dönün. Sol sütundaki ‘Yerel’ seçeneğini vurgulayın, genişletin ve ikinci ‘Ana Sayfa’ seçeneğini tıklayın (yanında ev simgesi olmayan seçenek)

firestick kodi günlük dosyasının konumu

 • Şimdi Android klasörünü açın

kodi hata günlüğü firestick

 • Verilere gidin > org.xbmc.kodi > Dosyalar >  sıc. Burada “kodi.log” dosyasını göreceksiniz.

firestick kodi günlüğü nasıl kontrol edilir

FireStick veya Fire TV cihazınızdaki Kodi günlüğünü bu şekilde kontrol edersiniz. Yeni bir Fire TV Stick’iniz varsa ve üzerinde Kodi yoksa, aşağıdaki kaynaklar bağlantısını izleyin.

 • Jailbreak FireStick nasıl
 • FireStick’e Kodi Nasıl Yüklenir

Kod Kodi için Günlük Görüntüleyicisi ’ile Kodi Günlüğünü görüntüleyin Eklenti

Herhangi bir nedenle cihazınızın depolama alanındaki günlük dosyasına gidemiyorsanız, her zaman Kod Kodi için Günlük Görüntüleyicisi ’adlı bir Kodi eklentisi kullanabilirsiniz. Bu eklenti, klasörü aramak zorunda kalmadan günlükleri Kodi içinden görüntülemenizi sağlar..

Kodi için Günlük Görüntüleyicisi, resmi Kodi Eklenti deposunda mevcuttur. Bu eklentiyi nasıl yükleyeceğinizi göstereceğim. İşte adımlar.

# 1. Yapmanız gereken ilk şey, sol kenar çubuğundaki “Eklentiler” seçeneğini tıklamaktır. Kodi ana ekranında bulacaksınız.

Kodi hata günlüğü

# 2. Şimdi sol üst kısımdaki Paket Yükleyici olarak da adlandırılan açık kutu simgesini tıklayın.

Kodi günlük görüntüleyicisi

3.. Rep Depodan yükle ’seçeneğini açın

Kodi günlük konumu

4.. Bir sonraki ekranda Kodi Eklenti Deposu’nu tıklatın.

kodi hata günlüğü

5.. Biraz aşağı kaydırın ve “Program eklentileri” ni seçin

kodi günlüğü nasıl kontrol edilir

6.. Şimdi ‘L’ bölümüne kadar aşağı kaydırın. Biraz kaydırma gerekecektir. Kod Kodi için Günlük Görüntüleyicisi ’eklentisini seçin

  Best Kodi Porn Addons: Cara Menonton Film Dewasa di Kodi

kodi günlüğü nasıl kontrol edilir

7.. Kodi Log Viewer eklentisini yüklemek için bir sonraki ekranın sol alt kısmındaki “Yükle” düğmesini tıklamanız yeterlidir

Kodi günlük görüntüleyicisi

8.. Eklentinin yüklenmesini bekleyin. 30 ila 60 saniyeden fazla sürmemelidir. Kurulum tamamlandığında, sağ üstte “Eklenti yüklendi” yazan bir bildirim görünür

Kodi günlük konumu

9.. Şimdi Kodi ana ekranına dönün ve Eklentiler’e gidin  > Program Eklentileri. Şimdi diğer program eklentileri arasında Kod Kodi için Günlük Görüntüleyicisi ’eklentisini göreceksiniz. Eklentiyi açmak için tıklayın

daha fazla bilgi için günlüğe bakın kodi hatası

10.. Şimdi üç seçenek göreceksiniz – Günlüğü Göster, Eski Günlüğü Göster ve Ayarlar. En son günlükleri Log Günlüğü Göster ’bölümünde görüntüleyebilirsiniz. Herhangi bir Kodi hatasıyla karşılaştıysanız, bu en son Kodi günlüklerini almak için açmak istediğiniz bölümdür.

Eski günlükleri görüntülemek istiyorsanız, bunları ‘Eski Günlüğü Göster’ bölümünde bulacaksınız.

“Ayarlar” bölümünde, bazı ayarları değiştirebilir ve günlük görüntüsünü özelleştirebilirsiniz. Ayarlar hakkında daha sonra konuşacağız. İlk olarak, Log Günlüğü Göster’i açalım

kodi günlüğü nasıl kontrol edilir

# 11. Kodi günlüğünüz böyle görünecektir. Neden olduğundan emin değilim, ancak günlükler önce eski tarafından sıralanır. En son günlükler için en aşağıya doğru kaydırmanız gerekir. Ancak, günlüklerin nasıl sıralanacağını değiştirebilir ve en sonuncuyu önce görüntüleyebilirsiniz.

kodi hata günlüğü

# 12. Kodi için Günlük Görüntüleyiciyi tekrar çalıştırın ve bu sefer ‘Ayarlar’ı açın

kodi hata günlük dosyası nerede bulunur

# 13. Ayarlar bölümünde göreceğiniz şey budur. Günlükleri yeniden eskiye doğru sıralamak için Log Günlüğü Ters Çevir (en sonuncusu) ’seçeneğini etkinleştirin. Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, show Gösterilecek satır sayısı’nı da etkinleştirir. “Tümü” satırlarının görüntülenmesini sağlayabilir veya istediğiniz sayıyı seçebilirsiniz (20, 50 ve 100 diğer seçeneklerdir)

kodi hata ayrıntıları

Hata oluştuğunda Kodi günlüğünü otomatik olarak görüntülemek istiyorsanız, an Bir hata oluştuğunda günlüğü göster’i etkinleştirin.

“Özel metin kutusunu kullan” seçeneğini etkinleştirdiğinizde günlükler tam ekran modunda gösterilir

Hata Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Hata Ayıklama Günlüğünü Etkinleştir

Kodi veya bir eklenti düzensiz davranıyorsa ve uzmanlardan yardım almak istiyorsanız, hata hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi verdiğinizden emin olmak istersiniz. Bu, Kodi Destek Forumu’ndaki sorun gidericilerin sorunu daha iyi anlamalarına ve daha alakalı çözümler sunmalarına yardımcı olur.

Hata ayıklama günlüğü etkinleştirildiğinde, Kodi günlüklerine hata hakkında ek bilgiler ekler. Eklenen bu bilgiler, sorunun çözülmesinde hayati öneme sahip olabilir. Dolayısıyla, günlük dosyasını i Kodi için Günlük Görüntüleyicisi ’veya başka bir eklenti kullanarak oluşturmadan önce, Hata Ayıklama Günlüğünü Etkinleştirme zaman ayırmaya değer.

Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

# 1. Kodi ana ekranının sol üst köşesindeki dişli çark simgesini tıklayarak Ayarlar menüsünü açın

kodi ayarları

# 2. Şimdi Kodi 17.6’daki seçenekler listesinden “Sistem ayarları” nı açın veya Kodi 18’deki yalnızca “Sistem” i açın

kodi sistem ayarları

3.. Sol kenar çubuğundan ‘Günlüğe Kaydetme’yi seçin, sağda ilgili seçenekleri göreceksiniz. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, geçiş düğmesini hareket ettirerek ‘Hata ayıklama günlüğünü etkinleştir’ seçeneğini açın. Bunu yaptığınızda, Kodi penceresinin sol üst köşesinde ek günlük bilgileri görünmeye başlayacaktır..

kodi hata günlüğü dosyasının konumu

Kendinizi bu bilgilerle ilgilenmek zorunda değilsiniz. Ancak, Kodi günlüğüne Kodi Destek Forumu’ndaki geliştiricilerin veya uzmanların sorunu çözmek için kullanabileceği bazı yararlı veriler ekleyecektir. Tek yapmanız gereken bu seçeneği etkinleştirdikten sonra Kodi’yi yeniden başlatmak ve hatayı yeniden oluşturmaktır. Günlük dosyasına birçok yeni ayrıntı eklenecek.

  Top 6 najlepších alternatív Kodi na použitie v roku 2023

Her Kodi ekranının üstündeki bu ek kaplamanın oldukça can sıkıcı olabileceğini biliyorum. Bir filmi veya başka bir içeriği izlerken dikkatinizi içerikten uzaklaştırabilir. Ancak, ‘Hata ayıklama günlüğünü etkinleştir’i her zaman açık tutmanız gerekmez. Hatayı yeniden oluşturduktan ve günlüğe daha fazla ayrıntı ekledikten sonra tekrar kapatabilirsiniz.

Kodi Hata Günlüğü Kodi LogFile Uploader ile Doğrudan Sunucuya Nasıl Yüklenir

Kodi eklentisi için Günlük Görüntüleyicisi günlükleri görüntülemenizi sağlar. Bu iyi! Ancak, günlükleri destek forumunda veya bir uzmanda paylaşmak zorunda kalsaydınız? Tabii ki, bir yöntem, günlük dosyasını aygıt depolama alanında bulmak ve dosyayı Kodi destek forumuna yüklemek. Bu uzun bir süreç gibi görünüyor ve genellikle kullanıcılar günlük klasörünü bulamıyor. Neyse ki, daha kolay bir yol var.

‘Kodi Günlük Dosyası Yükleyici’ eklentisini kullanarak günlüklerinizi doğrudan sunucuya yükleyebilir ve URL’yi ilgili kişilerle paylaşabilirsiniz. Bu eklenti ayrıca resmi Kodi Eklenti Deposunda da bulunmaktadır.

Kodi Logfile Uploader’ı nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı göstereceğim. Üstteki simgeleri gizlediğinden ve resimler sizin için çok net olmayacağından Hata Ayıklama Günlüğü’nü devre dışı bıraktım. Bu nedenle, aşağıdaki adımları izlemeden önce Hata Ayıklama Günlüğü’nü açtığınızdan emin olun..

# 1. Eklentileri ana ekrandan tekrar açın ve sol üst taraftaki Paketi Aç simgesini tıklayın

kodi addon yükleyici

# 2. Bir sonraki ekranda rep Havuzdan yükle ’seçeneğini tekrar açın ve‘ Kodi Eklenti Deposu’nu seçin

kodi günlük yükleyici

3.. Şimdi Program Eklentilerini açın

kodi hata günlüğü nasıl yüklenir

4.. ‘K’ bölümüne gidin ve ‘Kodi Günlük Dosyası Yükleyici’ eklentisini tıklayın

kodi günlük dosyası yükleyici

5.. Bir sonraki ekranda ‘Yükle’yi (sağ alt taraftaki düğme) tıklayın ve her zaman olduğu gibi eklentinin yüklenmesini bekleyin. Ekranınızın sağ üst köşesinde Eklenti yüklü bildirimini gördüğünüzde, bu,.

kodi hata günlüğü

6.. Şimdi ana ekrana dönün ve Eklentiler’e gidin > Program Eklentileri ve burada eklenti simgesini görmelisiniz

kodi günlüğü nasıl kontrol edilir

7.. Eklentiyi açın. İlk olarak, günlük dosyasını görüntülemek mi yoksa yüklemek mi istediğinizi soran bir istem görüntülenir. Yalnızca günlük dosyasını görüntülemek için ‘Görüntüle’yi tıklayın. Yüklemek için ‘Yükle’yi tıklayın.

Yükleme tıklandığında, URL içeren yeni bir açılır pencere görünür. Günlükleri görüntülemek için bu URL’ye erişebilirsiniz. Bu URL’yi Kodi Destek Forumu’ndaki sorunun açıklamasıyla paylaşın.

daha fazla bilgi için günlüğe bakın kodi hatası

Gördüğünüz gibi, günlük dosyası için bir QR kodu var. Sadece kodu cep telefonunuzla tarayın ve dosyayı cihazınıza indirme bağlantısını alacaksınız.

Bu eklentiyi her açtığınızda, güncellenmiş günlük dosyasıyla yeni bir URL oluşturulur.

8.. URL aracılığıyla görüntülendiğinde Kodi hata günlüğü ayrıntıları aşağıdaki gibi görünecektir:

kodi hata günlüğü

Kodi Hata Günlüğü: Kaydırma

Çözümü bulamadığınız bir Kodi hatasıyla karşılaştığınızda, Kodi Destek Forumu’ndan veya bildiğiniz başka bir Kodi uzmanından yardım isteyebilirsiniz. Kodi günlük dosyası istenecek adil bir şans var. Bu dosya Kodi hatasının tüm ilgili ayrıntılarına sahiptir ve daha doğru bir çözüm bulmanıza yardımcı olur. Kodi.log dosyasına, sağladığım yoldan gidebilirsiniz. Bununla birlikte, biraz uzun çizilmiş olduğunu görürseniz Kodi ve Kodi Logfile Uploader eklentileri için Günlük Görüntüleyicisi’ni yükleyebilirsiniz.

Bu eklentilerin her ikisi de resmi Kodi Eklenti Deposunda bulunur. Günlük dosyasına her gün ihtiyacınız yoktur. Ancak, “Daha fazla bilgi için günlüğe bakın” hata iletisini aldığınızda, bunu nasıl alacağınızı bilmeniz gerekir. Bu makalenin konusu bu. Umarım faydalı bulmuşsundur. Herhangi bir öneriniz veya sorunuz varsa lütfen aşağıya yorum yapmaktan çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler!

İlişkili:

 • Kodi Nasıl Güncelleştirilir
 • Kodi için en iyi VPN
 • Kodi’de arabelleğe alma nasıl düzeltilir
 • Kodi’de Real-Debrid nasıl edinilir
 • FireStick’te Kodi Sıfırlama