Kodi’de ‘Bağımlılık Yüklenemedi’ Nasıl Onarılır

>

Bu sorun giderme kılavuzunda Kodi 18.5’teki ‘Bağımlılık yüklenemedi’ hata mesajını düzeltmeyi öğreneceğiz. Bu ileti, ilişkili bağımlılıklar yüklenemediğinde bir eklentinin yüklenmesi sırasında görünür.

Kodi, yalnızca yerel medyayı cihazınızın depolama alanında oynatmakla kalmaz, aynı zamanda dünyanın dört bir yanından çevrimiçi içerik akışı yapar. Kodi’yi gerçekten şaşırtıcı kılan üçüncü taraf Kodi eklentileri. Bu eklentiler, en sevdiğiniz içeriğin akışlarını çeşitli sunuculardan alır ve çevrimiçi oynatmanıza izin verir. Ancak, eklentiler tek başına çalışmaz. Büyük ölçüde “bağımlılıklar” adı verilen harici hizmetlere güveniyorlar.

Neredeyse tüm eklentiler, İnternet’i kazımak ve akışları almak için bağımlılık gerektirir. Aslında, popüler eklentilerin çoğu çoklu bağımlılıklar gerektirir. Exodus Redux, Covenant, Yoda veya başka herhangi bir eklenti yüklediğinizde, gerekli bağımlılıklar da yüklenir (önceden yüklenmediyse). Ancak, en az bir bağımlılık yüklenemezse, Kodi hatayı gösterir, ‘bağımlılık yüklenemedi.’ Bağımlılık yüklenmediğinde, eklentiyi de yükleyemezsiniz..

KODI Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Kodi Eklentileri / sürümleri sınırsız akış içeriği sunar, ancak ücretsiz Filmler / TV şovları / Spor akışı yakalanırsa sizi yasal sorunlara da sokabilir. Kodi kullanıcılarının çevrimiçi akış sırasında her zaman bir VPN bağlamaları önemle tavsiye edilir. İyi bir Kodi VPN kimliğinizi gizler, devlet gözetimini, coğrafi olarak engellenmiş içeriği ve İSS kısıtlamasını atlar (bu da arabelleksiz akışa yardımcı olur).

En hızlı ve en güvenli VPN olan ExpressVPN kullanıyorum. Amazon FireStick de dahil olmak üzere herhangi bir cihaza yüklemek çok kolaydır. 3 aylık ücretsizdir ve yıllık planlarında% 49 tasarruf edersiniz. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Memnun kalmazsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz.

3 aylık ücretsiz almak ve ExpressVPN’de% 49 tasarruf etmek için BURAYA tıklayın

Okuyun: Kodi VPN nasıl kurulur ve kullanılır

Onar Kodi’ye Bağımlılık Yüklenemedi

Birkaç kez bu hatayla karşılaştım ve çeşitli yöntemleri denedikten ve test ettikten sonra, bazı sorun giderme fikirleri buldum. Hatayı tam olarak neyin tetiklediğine parmak basmak zor olsa da, aşağıdaki çözümlerden birinin sizin için çalışacağından eminim.

1. Kodi Önbelleğini temizleyin

Kodi’deki önbelleği temizlemek bazen “bağımlılık yüklenemedi” hatasını düzeltmenize yardımcı olur. Önbelleği silmek, mevcut eklentilerinizi ve Kodi ayarlarınızı kaybetmediğiniz için tüm verileri temizlemenin daha iyi bir alternatifidir..

Önbelleği temizlemenin en iyi yolu Ares Sihirbazı’nı kullanmaktır. Henüz Ares Sihirbazınız yoksa, önce yükleyin. Ares Sihirbazı kurulumu yaklaşık 4-5 dakika sürer, ancak sahip olmak için harika bir araçtır.

Aşama 1: Şimdi devam edin ve Ares Sihirbazı’nı başlatın. Kodi Homescreen’de bulabilirsiniz > Eklenti > Program Eklentileri.

Adım 2: Sihirbaz yüklendiğinde, üstteki “Bakım” sekmesini tıklayın.

Bağımlılık yüklenemedi

Aşama 3: Ardından, sağ taraftaki Önbellek bölümündeki Cache Önbelleği / Sıcaklığı Sil’i tıklayın

kodi yüklemesi başarısız oldu

4. Adım: Önbellek silindikten sonra, aşağıdaki mesajı görürsünüz. Devam etmek için ‘Tamam’ı tıklayın.

Bağımlılık yüklenemedi

Gördüğünüz gibi, sistemimdeki önbellek boyutu sadece 1 MB idi. Çünkü Kodi’yi yakın zamanda yeniden kurdum ve çok fazla eklentim yok. Önbellek boyutu büyür ve büyüdükçe daha fazla soruna neden olabilir. Bu, önbelleği silmenizin size ‘Bağımlılık yüklenemedi hatası’ konusunda yardımcı olabilmesinin nedenidir.

2. Kodi Verilerini Temizle

Bazen önbelleği temizlemek yeterli olmaz. ‘Bağımlılık yüklenemedi’ çoğu kez daha inatçıdır ve önbelleği kaldırarak kaybolmaz. Diğer seçenek Kodi’yi kaldırıp yeni yüklemektir. Çoğunlukla, sorunla ilgilenecektir. Ancak bunu yapmadan önce Kodi verilerini temizlemeyi denemek istersiniz. Verilerin temizlenmesi Kodi’yi varsayılan fabrika ayarlarına geri döndürür ve size biraz zaman kazandırır.

FireStick’e bağımlılık yüklenemedi hata iletisini aldıysanız, bu cihazdaki Kodi verilerini Ayarlar menüsünden sıfırlayabilirsiniz. Ares Sihirbazı’nı Kodi destekli tüm cihazlardaki verileri (FireStick dahil) temizlemek için de kullanabilirsiniz..

Ares Sihirbazı’nı Kodi’ye yükleyin ve aşağıdaki adımları izleyin:

Aşama 1: Ares Sihirbazı’nı başlatın ve sağ üstteki “Diğer” sekmesini tıklayın (Ayarlar’ın solunda)

Bağımlılık yüklenemedi

Adım 2: Şimdi, sonraki ekrandaki seçenekler kümesinden ‘Tüm Verileri Sil / Yeni Başla’yı tıklayın

kodi bağımlılıkları karşılanmadı

Aşama 3: Aşağıdaki istem görüntülendiğinde ‘Evet’i tıklayarak işleminizi onaylayın

kodi bağımlılıkları karşılanmadı

4. Adım: Ardından, sık kullanılanlarınızı, kaynaklarınızı ve eklenti ayarlarınızı korumak isteyip istemediğinizi seçin ve devam etmek için Devam Et’i tıklayın.

versiyona bağımlılık tatmin edilemedi

Kodi verilerinin boyutuna bağlı olarak temizlenmesi bir veya iki dakika sürebilir. Veriler temizlendikten sonra Kodi yeni gibi tazelenecektir. Ares Sihirbazı dahil olmak üzere tüm eklentilerinizi kaybedeceksiniz.

3. Kodi Veritabanını Kaldırma ve Geri Yükleme

Kodi’nin veri tabanı Kodi’de birçok şeyi bir arada tutar ve bozulduğunda, daha önce hiç görmediğiniz hatalarla karşılaşmaya başlarsınız, örneğin söz konusu gibi veya “Kodi yüklemesi başarısız oldu”.

Kodi veritabanını onarmak, sihirli bir şekilde bu tür sorunlardan neredeyse anında kurtulmanıza yardımcı olabilir. İyi olan şey, bozuk veritabanının Kodi’yi kullanmasını engellememesidir. Yalnızca bazı hatalar görürsünüz. Bu yüzden bunu Kodi içinden düzeltebilirsiniz.

Kodi veritabanını nasıl kaldırabileceğiniz ve eski durumuna getirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Aşama 1: Kodi ana ekranına gidin ve sağ üstteki ‘Ayarlar’ı (dişli çark simgesi) tıklayın

bağımlılık ateş çubuğu yüklenemedi

Adım 2: Ardından, ‘Dosya yöneticisi’ni tıklayın

kodi dosya yöneticisi

Aşama 3: Bir sonraki pencerede “Profil Dizini” ni tıklayın

bağımlılık ateş çubuğu yüklenemedi

4. Adım: Ardından, ‘Veritabanı’yı tıklayın

kodi bağımlılıklarını yükle

Adım 5: Şimdi, ‘Eklentiler27.db’yi seçin ve bağlamsal açılır menüyü getirmek için uygun düğmeye / tuşa basın (örneğin, Windows PC’ye sağ tıklayın). Açılır pencerede ‘Sil’i tıklayın

bağımlılık yüklenemedi

6. Adım: İstendiğinde “Evet” i tıklayarak işleminizi onaylayın

bağımlılık yüklenemedi

7. Adım: Şimdi, Kodi’yi kapatın ve yaklaşık bir dakika sonra yeniden başlatın. “Bağımlılık yüklenemedi” hatasıyla karşılaştığınızda daha önce yüklemeye çalıştığınız eklentiyi yeniden yüklemeyi deneyin.

Not: Veritabanını kaldırdıktan sonra Kodi’yi yeniden başlattığınızda, Eklentiler’e gidin > Eklentilerim ve mevcut eklentilerinizi yeniden etkinleştirin.

4. Kodi Bağımlılıklarını Manuel Olarak Yükleme 

Hiçbir şey işe yaramıyorsa, TVAddons deposunu kullanarak Kodi bağımlılıklarını manuel olarak yüklemek harika bir fikir olacaktır. Aslında, sorunu diğer çözümlerden daha iyi çözme eğiliminde olduğu için deneyebileceğiniz ilk şeylerden biridir..

Yapman gerekenler işte burada:

Aşama 1: Kodi ana ekranından Ayarlar’ı açın ve sonraki pencerede ‘Sistem ayarları’nı tıklayın

Adım 2: Bir sonraki ekranda, solda ve sağda ‘Bilinmeyen Kaynaklar’ı gördüğünüz‘ Eklentiler’i seçin

kodi bağımlılıklarını yükle

Aşama 3: “Evet” i tıklayın ve işleminizi onaylayın

kodi bağımlılıkları nasıl kurulur

Aşama 3: Kodi ana ekranına dönün ve bu sefer Ayarlar’a gidin > Dosya yöneticisi

kodi dosya yöneticisi

4. Adım: Bir sonraki pencerede “Kaynak ekle” yi tıklayın

kodi'de kaynak ekle

Adım 5: Şimdi tıklayın

hiçbirini tıklama

6. Adım: Şimdi kaynak URL’yi şu şekilde girin: http://fusion.tvaddons.co. Depoyu kuracağınız kaynak olduğu için URL’yi doğru yazın. Devam etmek için ‘Tamam’ı tıklayın

füzyon tv eklentileri

7. Adım: Devam edin ve this Bu medya kaynağı için bir ad girin ’metin alanına bir ad yazın. İstediğiniz herhangi bir adı verebilirsiniz. Daha sonra kolayca tanımlayabilmem için buna ‘füzyon’ adını vereceğim. Devam etmek için tekrar “Tamam” ı tıklayın.

fusion kodi yükleyici

8. Adım: Kodi ana ekranına dönün ve bu sefer sol taraftaki “Eklentiler” i tıklayın

kodi eklentileri menüsü

9. Adım: Bir sonraki ekranın sol üst köşesindeki açık kutu simgesini tıklayın. Bu seçeneğe “Paket Yükleyici” de denir

kodi paket yükleyici

10. Adım: Sonraki “Zip dosyasından yükle” yi tıklayın

kodi'deki zip dosyasından yükle

Adım 11: Şimdi “füzyon” u veya kaynağı daha önce verdiğiniz adı tıklayın

füzyon

Adım 1/2: “Kodi-repos” u açın

kodi bağımlılıklarını yükle

Adım 13: Sonraki “ingilizce” yi tıklayın

kodi bağımlılıkları nasıl yüklenir

14. Adım: Sayfayı aşağı kaydırın ve “repository.xbmchug-3.0.0.zip” i tıklayın (sürüm numarası değişebilir)

kodi'ye bağımlılık yüklenemedi

Adım 15: Ekranın sağ üst köşesinde “TV Eklentileri Repo yüklü” bildiriminin görünmesini bekleyin

kodi bağımlılık hatası

TVAddons deposundan birkaç bağımlılık daha yüklemeniz gerekebilir. İşte takip etmeniz gereken adımlar:

Aşama 1: Kodi ana ekranına bir kez daha gidin ve ardından Eklentiler’e gidin > Paket yükleyici > Zip dosyasından yükle (yukarıdaki 9-11. adımlar)

Adım 2: “Füzyon” u (veya daha önce kaynak için seçtiğiniz adı) tıklayın ve “kodi-komut dosyalarını” açın

Aşama 3: Burada birkaç zip dosyası görmelisiniz. Biri adında “methandler”, diğeri “urlresolver” içerir (aşağıdaki resme bakın)

kodi bağımlılıkları nasıl yüklenir

4. Adım: Her komut dosyasını üzerine tıklayarak tek tek yükleyin

Gerekli tüm bağımlılıkları başarıyla yüklediniz. Şimdi, ‘bağımlılık yüklenemedi’ hata mesajını veren aynı eklentiyi tekrar yüklemeyi deneyin. Sorunu çözmesi için makul bir şans var.

Kodi Bağımlılıkları Karşılanmadı

“Kodi bağımlılıkları karşılanmadı”, bağımlılıkla ilgili diğer bir yaygın hatadır ve buna dokunmama hatırlatmam gerekir.

Bu sorun genellikle Kodi’nin eski bir sürümüne Kodi’nin daha yeni sürümü için güncelleştirilmiş bir eklentiyi yüklemeye veya kullanmaya çalıştığınızda oluşur. Örneğin, Kodi 17 için Kodi 18 için bir addon yüklemeye çalışırken hatayı görebilirim.

Birçok güncellenmiş eklenti eski sürümlerle çalışmaya devam ediyor, ancak hepsi için aynı şey söylenemedi. Neyse ki, bu sorunun düzeltilmesi nispeten daha kolaydır. Tek yapmanız gereken Kodi’yi en son sürüme güncellemek..

Kodi’nin uygulama içinden dahili güncellemeyi desteklemediğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, çoğunlukla yeni bir kurulum yapmanız gerekecektir. Bu ayrıca mevcut verilerinizi, ayarlarınızı ve yüklü eklentileri kaybetmek anlamına gelir.

Not: “Sürüme bağımlılık sağlanamadı” hatası, “Kodi bağımlılıkları karşılanmadı” gibi bir hatadır ve genellikle Kodi’yi en son sürüme güncelleyerek düzeltilebilir. Ancak, güncellemeye rağmen sorun devam ederse, yukarıda tarif ettiğim diğer yöntemlerden biriyle sorunu giderin.

Kodi Günlük Dosyasını Kontrol Edin 

Sizin için hiçbir şey işe yaramazsa, sonunda Kodi hata günlüğü dosyasını görüntülemenizi tavsiye ederim. Kodi günlüğü, soruna tam olarak neyin neden olduğunu belirlemenize yardımcı olur.

Kodi, günlüğü görüntülemenize ve hatta çevrimiçi yüklemenize yardımcı olan birkaç eklentiye sahiptir. Günlüğü görüntülerken “bağımlılık yüklenemedi” hata iletisini arayın. Sorunun temel nedenini anlayamasanız bile, günlük dosyasını paylaşabilirsiniz ve Kodi uzmanları size daha iyi yardımcı olabilir.

Sonuç

Bağımlılıklar, eklentilerin size Kodi’de akışları getirmeye bağlı oldukları şeydir. Deneyimlerime göre, size ‘bağımlılık yüklenemedi’ hatasının sıklığının sık olmadığını söyleyebilirim. Ancak, bununla karşılaştığınızda, kullanışlı bir çözüm elde etmek isteyeceksiniz. Yukarıdaki sorun giderme yöntemlerinden biri veya diğeri benim için farklı zamanlarda çalıştı. Sorunu sizin için çözmemeleri için hiçbir neden göremiyorum. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirin.