Kodi / Firestick’e Gerçek Debrid Nasıl Kurulur ve Kullanılır

>Bu kılavuzda, Kodi 18.5 Leia ve Kodi 17.6 Krypton ve FireStick uygulamalarında Real-Debrid’in nasıl kurulacağını ve kullanılacağını göstereceğim. Kodi veya FireStick uygulamalarına Gerçek Debrid’i eklediğinizde, belirli bir film veya TV şovu için birçok yeni akış elde edersiniz. Muhtemelen Kodi platformunda desteklenen en popüler çoklu barındırıcıdır ve neredeyse tüm düzenli olarak kullanılan eklentilerle uyumludur. Kodi ve FireStick’teki Real Debrid ayrıca başka hiçbir yerde bulamayacağınız birçok tam HD akış kaynağı sunar. Kodi deneyiminizi tamamen değiştirebilir. Real-Debrid’in kendisi bir eklenti değil, zaten kullandığınız eklentiler aracılığıyla sınırsız indirmeleri kolaylaştıran bir araçtır. Kodi’de arabelleğe alma ücretsiz HD akışının tadını çıkarmak için tüm kılavuzu okuyun.

Kodi’nin dünyanın dört bir yanından yüzlerce sunucu aracılığıyla kaliteli içerik sağladığı bilinmektedir. Yapmanız gereken tek şey Kodi’yi kurmak ve en iyi kodi eklentilerini yapılandırmak. Bu eklentiler toplayıcılar gibi davranır ve istenen videolar için çoklu akış bağlantılarına erişmenizi sağlar. Kodi platformunda desteklenen bir dizi eklenti eklentisi var. Kodi’de saatlerce ve ücretsiz eğlence mevcuttur.

Bu harika! Ancak, küçük bir sorun var. En sevdiğiniz film veya TV dizileri için mevcut yayınların çoğunun düşük çözünürlüklü olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. 720p veya daha düşük kalite sunan birçok ana bilgisayar bulacaksınız. Ancak, 1080p full HD akışı bulmak zordur. Full HD akışlar olsa bile, çoğunlukla çalışmazlar. Donanım ve ekran teknolojilerimiz ilerledikçe, internet bağlantılarımız hızlanıyor ve dünya zaten 4K çözünürlüğe yükseliyorsa, birçoğumuz en az 1080 full HD çözünürlükten daha az bir şeye razı olmazdık. Gerçek Debrid burada devreye giriyor.

Aynı şey FireStick uygulamaları için de geçerlidir. Ücretsiz akış bağlantılarını kullanarak içerik izleyebilmenize rağmen, bunlar her zaman güvenilir olmayabilir. Ancak, desteklenen uygulamaları Real Debrid ile eşleştirdiğinizde görüntüleme deneyiminiz önemli ölçüde artar.

Gerçek Debrid Nedir

gerçek debrid

Real Debrid, abonelerine başka hiçbir kullanıcının eline geçemediği premium akış kaynaklarına erişim sağlayan bir çoklu ev sahibi. Şirket, indirme hızını İnternet bağlantınızın tüm potansiyeline göre optimize etmenizi sağlayan ve premium ana bilgisayarlara erişmenizi sağlayan ‘Sınırsız İndirici’ olarak kendini tanıttı. Gerçek Debrid etkinken, listenize çok sayıda yeni (ve daha önce hiç görülmemiş) akış kaynağı eklenir.

Gerçek Debrid’in bir eklenti OLMADIĞINI unutmayın; sadece mevcut listenize ek kaynaklar ekleyen bir çoklu barındırıcıdır. Çalışması için zaten destekleyici eklentilerden en az birine sahip olmanız gerekir. Neyse ki, Real Debrid, Exodus Redux, Neptune Rising ve Cinema HD, Bee TV, CatMouse APK ve daha pek çok FireStick uygulaması gibi bir dizi en iyi Kodi eklentisi tarafından destekleniyor.

Full HD akış, yüksek hızlı indirme ve Kodi tamponlama sorunları için daha fazla yeni ve çalışan kaynak arıyorsanız, Real-Debrid göz önünde bulundurmak istediğiniz şeydir. Bu hizmet çeşitli medya platformlarıyla çalışır. Bu kılavuzda, Kodi’de Gerçek Debrid’in nasıl kullanılacağını öğreniyoruz. Bizi izlemeye devam edin!

Çevrimiçi Gerçek Debrid Hesabı Nasıl Kurulur

Önce çevrimiçi Gerçek Debrid hizmetlerine kaydolmalı ve bir hesap oluşturmalıyız. Kodi’de Gerçek Debrid’i etkinleştirmek için bu hesaba ihtiyacınız olacak (daha sonra daha ayrıntılı olarak konuşacağız). İlk olarak, Gerçek Debrid’e nasıl kaydolacağınızı öğrenelim.

Real-Debrid’e kaydolmadan önce, Size çoğu insanın farkında olmadığı bir şey söylemek istiyorum. Kullanıcılar arasında Real-Debrid kullandıklarında, her şey Real-Debrid sunucularından geldiğinden akış etkinliklerinin özel olduğu konusunda yanlış bir fikir vardır. Ancak, Real-Debrid’in Gizlilik Politikasından geçecek olursanız, kullanıcıların IP adresi, coğrafi konum ve indirme etkinlikleri gibi verilerini günlüğe kaydettiğini açıkça belirtir. Ayrıca, yasal nedenlerle kullanıcıların verilerini ifşa edebileceğini belirtir. Aşağıda, Real-Debrid’in web sitesinden alınan gizlilik politikasının ekran görüntüsü bulunmaktadır..

gerçek debrid gizlilik politikası

Akış etkinliğinizi anonim tutmak ve kişisel bilgilerinizin yasal makamların eline geçmesini önlemek istiyorsanız, tek ve en iyi yol – Kodi VPN kullanın.

Kullanıyorum ve tavsiye ediyorum ExpressVPN, Kodi için en güvenli ve en hızlı VPN olan.

Riskin farkında olduğunuza göre size Kodi için Real-Debrid hesabını nasıl alacağınızı göstereyim.

# 1. Https://real-debrid.com adresini ziyaret edin ve sağ üstteki ‘Kaydol’ düğmesini tıklayın (ayrıca sağ altta)

# 2. Kayıt formu görünecektir. Kişisel bilgileri belirtildiği şekilde girin ve free Ücretsiz kaydolun ’düğmesini tıklayın

gerçek debrid hesabı

3.. Şimdi yukarıda verdiğiniz e-posta adresine hesabınızı doğrulamanızı isteyen bir e-posta gönderilecektir. Gerçek Debrid hesabını doğrulamak ve etkinleştirmek için bağlantıyı tıklayın

4.. Şimdi https://real-debrid.com adresine geri dönün ve sayfanın sağ üst kısmındaki “Giriş” düğmesini tıklayın. Kayıt sırasında oluşturduğunuz kimlik bilgileriyle giriş yapın.

gerçek debrid ücretsiz hesap

Gerçek Debrid hesabını başarıyla oluşturdunuz. Artık Kodi’ye Gerçek Debrid’i ekleyebilir ve hizmetleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Hizmetleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak, ücretsiz hesapla sınırlı özelliklere erişebildiğinizi unutmayın.

Ücretsiz hesapla Real-Debrid’i yalnızca Orta Avrupa Saati ile 06:00 ile 12:00 arasında (05:00 – 23:00 GMT) kullanabilirsiniz..

Ücretsiz Kullanım Penceresi sırasında (Happy Hour diyebilirsiniz) premium sunucuların büyük bir yüzdesi çevrimdışı.

Tam özellikli bir Real Debrid hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, mevcut premium planlardan birini satın alabilirsiniz. Aşağıdaki premium üyelik hakkında daha fazla bilgi.

Gerçek Debrid Premium Üyelik Özellikleri & Fiyatlandırma

Real-Debrid’in geliştiricileri, premium hesapla aşağıdaki ek özelliklerden ve avantajlardan bazılarını iddia ediyor:

 1. 300 Mbps’ye kadar yüksek hızlı indirme ve akış
 2. Aynı anda birden fazla indirme ve akış
 3. Sınırsız Trafik
 4. Eklenti olmadan HTML 5 akışı
 5. Reklamsız deneyim ve sıfır bekleme süresi
 6. Full HD, HD ve SD kalitesinde çok sayıda yeni akış

Real Debrid, değişen abonelik süresi ve sadakat puanlarıyla 4 katmanlı fiyatlandırma sunar. Fiyatlandırma Euro’dur. Cari döviz kuruna göre USD cinsinden kabaca bir tahmin yaptım. İşte planların listesi:

 1. 15 Gün: 3 Eur (3.70 $) ve 150 sadakat puanı
 2. 30 Gün: 4 Eur (4.93 $) ve 200 sadakat puanı
 3. 90 Gün: 9 Eur (11.09 $) ve 450 sadakat puanı
 4. 180 Gün: 16 Eur (19.71 $) ve 800 sadakat puanı

Real-Debrid web sitesine göre, 90 Gün planı en popüler.

Sadakat puanları hizmetlere ek süre erişimi sunar. 1.000 sadakat puanı biriktirdiyseniz, premium hizmetlere 30 gün ücretsiz erişim elde edersiniz.

kodi için gerçek debrid fiyatı

Ödemeyi tüm kredi ve banka kartlarını kullanarak yapabilirsiniz. Bitcoin ve Amazon Pay’ı da kullanabilirsiniz. Aşağıdaki resimde mevcut tüm ödeme modları listelenmektedir.

Hizmetlere kaydolduğunuza göre (ücretsiz veya premium olsun) şimdi Kodi ile Gerçek Debrid’i nasıl kullanacağımızı öğrenelim.

Kodi’de Gerçek Debrid Nasıl Kurulur (18 & 17.6)

Kodi’de Real-Debrid’i kurmak oldukça kolaydır. Ancak, her adımın doğru şekilde takip edilmesi gerekir. Lütfen bu kılavuzu dikkatlice okuyun.

Not: Aşağıdaki yöntem Windows 10 üzerinde çalışan Kodi 17.6 içindir. Gerektiğinde Kodi 18 ile arasındaki farkları belirtmiştim. Kodi arayüzü, Amazon Fire TV Stick dahil tüm cihazlarda hemen hemen aynıdır ve bu nedenle bu yöntem tüm cihazlarda çalışacaktır. Yeni bir Fire Stick kullanıcısıysanız, FireStick’i nasıl jailbreak yapıp Kodi’yi nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kodi geliştiricileri Kodi 18.5 Leia’yı resmi olarak piyasaya sürdü. Kodi Kripton 17.6’yı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak, Kodi 18’e yükseltmek istiyorsanız, Kodi’yi nasıl güncelleyeceğinize ve Leia’nın en son sürümünü nasıl alacağınıza bakın..

Başlayalım!

# 1. Kodi’yi cihazınızda çalıştırın ve Ayarlar’ı açın (aşağıdaki resimde olduğu gibi sol üstteki dişli çark simgesi)

kodi ana sayfa

# 2. Şimdi ‘Sistem ayarları’nı seçin (veya sadece Kodi 18’deki‘ Sistem’i seçin)

kodi sistem ayarları

3.. Sol altta, Cog simgesinin yanında, ’Temel’ (veya than Gelişmiş ’dışında) bir şey varsa,‘ ​​Gelişmiş’i görene kadar tıklamaya devam edin (aşağıdaki iki resme bakın)

gerçek debrid kodi

kodi gelişmiş sistem ayarları

4.. Şimdi sol kenar çubuğundan Eklentiler’i seçin (dokunmatik cihazlara dokunun veya fareyi bir bilgisayarın üzerine getirin)

5.. Sağ taraftaki “Bağımlılıkları yönet” i seçin

kodi bağımlılıkları yönetmek

6.. En alta kadar aşağı kaydırın ve ‘URLResolver

Önemli!! Exodus Redux gibi bazı eklentiler ResolveUrl yerine bağımlılık URLResolver.  Birini veya her ikisini de bulabilirsiniz.

Her ikisini de görürseniz, URLResolver için 6 ile 17 arasındaki adımları izlediğinizde, ResolveURL için tekrarlayın.

Not: URL Çözümleyici’yi görmüyorsanız, bu adımı gerçekleştirmeden önce Covenant Kodi Addon’u yüklemeniz gerekir. ResolveURL için, Exodus Redux eklentisini yükleyebilirsiniz.

kodi üzerinde gerçek debrid

7.. Bir sonraki ekranda “Yapılandır” ı seçin

kodi url çözümleyiciyi yapılandır

8.. Ekranda görünen “Evrensel Çözümleyiciler” i seçin

kodi evrensel çözümleyiciler

9.. “Gerçek Debrid” bölümünü görene kadar sayfayı aşağı kaydırın. Bu bölümde “Öncelik” i tıklayın

kodi url çözümleyici gerçek debrid ayarları

10.. Fareyi, klavyeyi kullanın veya 90 değerini (tam olarak) girmek için dokunun ve ‘Bitti’yi seçin

gerçek debrid kodi url çözümleyici ayarları

# 11. Şimdi sağdaki “Tamam” düğmesine basın (bu adım önemlidir veya öncelik değeri tekrar 100’e sıfırlanır)

gerçek debrid kodi ayarlarını kaydet

# 12. Tekrar “Yapılandır” ı tıklayın (bkz. 7. ile elde edilmiş)

kodi url çözümleyiciyi yapılandır

# 13. “Evrensel Çözümleyiciler” i tekrar seçin ve “Gerçek Debrid” bölümüne bir kez daha gidin. Account (Hesabımı Yetkilendir) ‘i seçin

Not – “Hesabımı Yetkilendir” i seçmeden önce, https://real-debrid.com/device adresine gidip daha önce yapmadıysanız önce oturum açmanız en iyisidir. Hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiği için bir sonraki adımda size zaman kazandıracak.

kodi gerçek debrid

# 14. Artık ekranda https://real-debrid.com/device adresinden girmeniz gereken bir kod göreceksiniz (aşağıdaki resme bakın).

İşte bilmen gereken:

 • Kod yalnızca 2 dakika (120 saniye) geçerli / etkin kalacaktır
 • Kod kopyalanamaz ve yapıştırılamaz. Manuel olarak girmeniz gerekecek
 • Kodi’deki hizmetleri yetkilendirmek için web sitesinde Real-Debrid hesabına (hizmete kaydolurken oluşturduğunuz hesap) giriş yapmanız gerekir.
 • Bu kod büyük / küçük harfe duyarlı DEĞİLDİR

Kodi'de gerçek debrid kur

15.. Https://real-debrid.com/device adresindeki yetkilendirme sayfası bu şekilde görünecektir. Devam etmek için ‘Devam Et’i tıklayın

kodi gerçek debrid kurulumu

# 16. Doğru kod girilirse ve 120 saniye içinde web sayfasında görürsünüz

kodi üzerinde gerçek debrid nasıl kullanılır

# 17. Kodi’de göreceğiniz şey budur (sağ üstte) – “Gerçek Debrid Çözümleyici Yetkili” yazan bir bildirim

kodi gerçek debrid yetkilendirme

Kodi 18 Leia veya 17.6 Kripton’a Gerçek Debrid’i bu şekilde eklersiniz. Şimdi bitti, size Kodi ile Real Debrid’i nasıl kullanacağınızı göstereyim. Herhangi bir adımda herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum yapmaktan çekinmeyin.

Kodi Eklentileri / Sürümleri ile akış yapmaya başlamadan önce, Kodi’de akışla yayınladığınız her şeyin İSS’niz ve Hükümetiniz tarafından görülebileceği konusunda sizi uyarmak istiyorum. Bu, telif hakkıyla korunan içeriğin (ücretsiz filmler, TV şovları, Spor) akışının sizi yasal sıkıntıya sokabileceği anlamına gelir.

Kodi kullanıcılarının akış sırasında bir VPN bağlamaları önemle tavsiye edilir. Kodi için bir VPN, popüler Eklentilerde ISS azaltma, Devlet Gözetimi ve coğrafi kısıtlamayı atlayacaktır. Her zaman bağlanırım ExpressVPN tüm akış cihazlarımda ve aynı şeyi yapmanızı öneririm.

ExpressVPN en hızlı ve en güvenli VPN’dir. 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Yani, ilk 30 gün boyunca özgürce kullanabilirsiniz ve performanstan memnun değilseniz (ki bu pek olası değildir), tam geri ödeme isteyebilirsiniz.

NOT: Telif hakkı yasalarının ihlalini teşvik etmiyoruz. Ancak, yanlışlıkla gayri meşru bir kaynaktan içerik akışı yaparsanız ne olur? Yasal ve yasadışı bir kaynak arasındaki farkı söylemek her zaman kolay değildir.

Kodi’de akış yapmaya başlamadan önce, 3 basit adımda VPN korumasını nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: ExpressVPN aboneliğini edinin BURAYA.

Adım 2: Tıklayın BURAYA uygulamasını ExpressVPN uygulamasını indirip yüklemek için.

Aşama 3: Bir VPN sunucusuna bağlanmak için Güç simgesine tıklayın. Bu kadar. Kodi için en hızlı ve en iyi VPN ile bağlantınız artık güvende.

kodi için expressvpn bağlamak

Kodi’de Gerçek Debrid Nasıl Kullanılır

Pek çok eklenti ile, hizmetlere kaydolduktan ve Kodi uygulamasında yetkilendirdikten sonra Kodi Real Debrid’i kullanmak için özel veya ek bir şey yapmanıza gerek yoktur. Her zamanki gibi iş. İzlemek istediğiniz filmi veya TV şovunu açtığınızda bir dizi yeni akış eklendiğini göreceksiniz. Real-Debrid, Covenant, Exodus ve daha birçoğu dahil olmak üzere içeriğin çoğunluğu ile çalışır.

Aşağıdaki iki resimde Kodi’ye Gerçek Debrid’i eklemeden önce ve sonra akış sayısındaki farkı görebilirsiniz. Real Debrid ile çok daha fazla akış olduğunu açıkça görebiliyoruz (Real Debrid’den gelen akış kaynağında “RD” var)

Kodi’de Gerçek Debrid’den Önce:

kodi gerçek debrid

Kodi’de Gerçek Debrid Sonrası:

gerçek debrid kodi

Gerçek Debrid Otomatik Etkinleştirilmezse ne olur?

Çoğu Eklenti Gerçek Debrid otomatik olarak etkinleştirilir ve ayarlarda herhangi bir değişiklik yapılması gerekmez. Exodus ve Covenant, içeriğe önceden doldurulmuş Real Debrid akışlarıyla erişebileceğiniz örneklerdir.

Ancak, belirli bir eklenti ile listelenen RD akışlarını görmüyorsanız, etkinleştirmeniz gerekir. Neptune Rising eklentisinde durum böyle. Neptune Rising kullanıyorsanız (veya RD varsayılan olarak devre dışı bırakılmış başka bir eklentiyi) kullanıyorsanız, yapmanız gerekenler:

# 1. Kodi ana ekranından Eklentiler’e gidin > Video eklentileri ve açık Neptün Rising.

# 2. Listeden ‘Araçlar’ı seçin

neptün yükselen aletler

3.. Açık AYARLAR: Sağlayıcılar

Neptün yükselen gerçek debridman

4.. Sol kenar çubuğundan ‘Sağlayıcılar’ı seçin. Şimdi, düğmeyi sağa kaydırarak ‘Debrid Sağlayıcılarını Etkinleştir’i açın. “Tamam” ı tıklayın (bunu yapmayı unutmayın).

Neptün riskli kodi addon ile gerçek debrid kullanın

Şimdi devam edin ve izlemek istediğiniz film veya TV şovuna erişin. RD’den yeni yayınları göreceksiniz.

FireStick Uygulamaları ile Gerçek Debrid nasıl kullanılır?

Real Debrid premium hesabına zaten kaydolduğunuzu varsayıyorum. Değilse, bu kılavuzdaki bu bölüme bakın.

Gerçek Debrid, birkaç üçüncü taraf FireStick uygulamasıyla uyumludur. Bir uygulamada Gerçek Debrid’i ayarlamak, Kodi’de kurmak nispeten daha kolaydır.

Gösterim amacıyla Real Debrid’i Cinema HD V2 uygulamasıyla eşleştireceğiz. Ancak, adımlar diğer uyumlu uygulamalarla aynı şekilde çalışır.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1: Gerçek Debrid ile eşleştirmek istediğiniz uygulamayı açın

Gerçek Debrid seçeneğini genellikle uygulama Ayarları’nda bulabilirsiniz. Ve ayarları ana menüde bulabilirsiniz.

Sol üst köşedeki menü seçeneğini tıklayacağımız Cinema HD’nin ekran görüntüsü aşağıdadır.

firestick üzerinde gerçek debrid

2: Şimdi tıklıyoruz Ayarlar açılır menüde

firestick uygulamaları ile gerçek debrid nasıl kullanılır

3: Gerçek Debrid seçeneğini bulmak için biraz aşağı kaydırmanız gerekebilir

Bulduğunuzda tıklayın

firestick uygulamasında gerçek debrid'i tıklayın

4: Şimdi kodlu bir pencere görmelisiniz

firestick üzerinde gerçek debrid nasıl kurulur

5: Bir mobil veya bilgisayar tarayıcısında real-debrid.com/device bağlantısını açın

TV’nizde görüntülenen kodu girin

Henüz yapmadıysanız Gerçek Debrid hesabınızda oturum açmanız gerekebilir

6: Gerçek Debrid’in yetkilendirildiğini göreceğiniz FireStick’teki uygulamaya dönün

gerçek debrid firestick otomatikleştirilmiş

7: Devam edin ve akışa başlayın. “RD” ile Gerçek Debrid bağlantıları olarak tanımlanan çeşitli yeni bağlantılar bulacaksınız

Paketleme

Yani, Real-Debrid Kodi’nin kurulumu hakkında. Artık en sevdiğiniz filmleri ve şovları full HD kalitede izlemek için yeni akışları keşfetmeye başlayabilirsiniz. Real-Debrid’i bir süredir kullandım ve çoğunlukla harcadığım paraya değer buluyorum. Sadece bazı nadir durumlarda, bazı akışların çalışamayacağı sorunlarla karşılaştım. Ama sonra, her zaman başka bir kaynağa atlayabilirdim. Sonuçta, RD eklentilerime bir sürü yeni akış ekler. Umarım bu makaleyi faydalı bulmuşsundur. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirmekten çekinmeyin. Kabul etmekten mutluluk duyacağız. Mutlu akış!