Kodi’im Neden Çalışmıyor? Genel Sorunlar ve Düzeltmeler

>

Bu yazıda, çeşitli Kodi sorunlarını ve olası çözümlerini tartışacağız. Kodi’niz çalışmıyorsa, bunun birçok nedeni olabilir. Kodi ile uzun yıllara dayanan tecrübemde, birkaç sorunla karşılaştım ve sık sık merak ediyorum – oldukça sinir bozucu – Kodi neden çalışmıyor? Ancak, Kodi sorunlarının çoğunun bazı basit düzeltmelerle halledilebileceğini de fark ettim..

kodi çalışmıyor

Kodi Çalışmıyor – Genel Düzeltmeler

Kodi sorunlarını iki geniş kategoriye ayıracağım – yerel ve sunucu ile ilgili. Yerel sorunlar genellikle çözümü bulabileceğimiz bir şeydir. Ancak, bir sunucu sorunu varsa, bu konuda yapabileceğimiz çok fazla bir şey yoktur. Bu tür problemlerle ilgilenmek geliştiricilere kalmış ve yapabileceğimiz tek şey beklemek.

Kodi ortam yürütücüsünün genel sorunları ve düzeltmeleri aşağıdadır.

# 1. Kodi ile Her Zaman Bir VPN Kullanın

Kodi çalışmıyor mu? ISS’nizin Kodi kaynaklı akış isteklerini engelleme şansı var. Evet, ISS’ler bu tür uygulamalar için bilinir. Ama artık bunun için endişelenmene gerek yok. Kodi için bir VPN kullanarak bundan kaçınabilirsiniz.

Bir VPN, cihazınızdan gelen tüm akış isteklerini maskeleyecek ve İSS’niz buna karşı bile gelmeyecektir. İSS’niz artık bir veri işleminin Kodi’ye ait olup olmadığını söyleyemediğinden, bunu engelleyemez.

ExpressVPN uzun zamandır kişisel olarak en iyisiydim. Şimdiye kadar kullandığım en hızlı ve en güvenilir VPN hizmetidir. ExpressVPN, İnternet bağlantınızı İSS’niz de dahil olmak üzere çevrimiçi aktivitelerinize meraklı olanlara karşı korur. Ekspres VPN aynı zamanda internet kısıtlamamı engelliyor, bu da genellikle Kodi deneyimimi yavaşlatma eğiliminde.

# 2. Kodi Sık Çöküyor – En Son Güncellemeyi Alın

Kodi çok düzenli çöküyorsa, tespit etmek istediğiniz ilk şey en son sürüme sahip olmanızdır. Bu makaleyi yazarken, Kodi 18.5 en son kararlı ve resmi olarak yayınlanan sürümdür.

Cihazınızdaki Kodi sürümünü kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  Como instalar o Supremacy Addon no Kodi

# 1. Kodi ana ekranına gidin ve sol üst taraftaki Ayarlar simgesini tıklayın. Ayarlar, Kodi logosunun altına yerleştirilen dişli simgesidir.

kodi çalışmıyor

# 2. Şimdi, sonraki pencerede Sistem Bilgileri’ni tıklayın

kodi çalışmıyor

3.. Bir sonraki pencerenin en altında Kodi sürümünü göreceksiniz. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, kullandığım Kodi sürümü güncel (Kodi 18.5). En son sürüme sahip değilseniz Kodi’yi güncellemek isteyeceksiniz.

sistem bilgisi kodi çalışmıyor

Nedense Kodi, uygulama içinden kendini güncellemenize izin vermez. Kodi’yi en yeni sürüme güncellemenin de pek çok yolu yoktur. Güncelleme yöntemleri genellikle kararsız ve öngörülemezdir.

Kodi’nin yeni bir sürümü olduğunda, sisteminizde Kodi’yi kaldırmak ve yeni bir yükleme yapmak en iyisidir.

Evet, bazı eklentiler ekleyip ayarlarda değişiklik yapmış olabileceğinizi anlıyorum. Kodi’yi yeniden yüklediğinizde hepsinin kaybedileceği doğrudur. Ancak, fark ettiğim şey, birçok eklentinin yeni sürümle çalışmadığı ve eski ayarların genellikle geçerli olmadığıdır.

Kodi’yi Android’e Google Play Store’dan, Windows’a Microsoft Store’dan yükleyebilirsiniz.

FireStick’te, henüz Amazon Store’da bulunmadığı için Kodi’yi yandan yüklemeniz gerekecek. FireStick kullanıcıları, verileri kaybetmek zorunda kalmadan Kodi’nin daha yeni sürümüne de güncelleme yapabilir.

3.. Kodi Depoları Çalışmıyor

Kodi depoları, eklentileri ve yapıları barındıran kütüphanelerdir. Kodi, Kodi Eklenti Deposu adlı resmi bir depoya sahiptir. Bu havuzun bir dizi video eklentisi, yardımcı programı ve daha fazlası vardır. Ancak, Kodi Bae ve Fusion gibi daha popüler ve daha yaygın olarak kullanılan üçüncü taraf depoları.

Üçüncü taraf depoları bağımsız geliştiriciler tarafından oluşturulur. Orada düzinelerce depo var ve hepsi eşit derecede popüler değil.

Bir Kodi havuzu almak için, Kodi’ye bir kaynak ekler ve daha sonra havuzu bu kaynaktan yüklersiniz. Kodi depolarından herhangi biri çalışmıyorsa, bunlardan eklentileri veya yapıları yükleyemezsiniz.

Peki, bu sorunu nasıl çözersiniz? Ne yazık ki, çoğunlukla, bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Yerel olarak bir depo yükleseniz bile, içeriği hala uzak bir sunucuda depolanır. Kodi aracılığıyla bir eklenti veya derleme yükleyemiyorsanız, bu genellikle sunucuda bir sorun olduğu anlamına gelir. Popüler depolar iyi korunurken, popüler olmayanlar korunmaz. Deponun çalışması için sunucunun yeniden çevrimiçi olmasını beklemeniz gerekir. Depo birkaç gün boyunca çalışmazsa, durdurulması ihtimali vardır.

  Kodi nedir, nasıl çalışır ve önemli olan her şey

Havuzda yerel bir sorun olduğunu ve sunucuyla ilgisi olmadığını düşünüyorsanız, bazı genel sorun giderme tekniklerini deneyebilirsiniz.

Devam edin ve havuzu yeniden yükleyin. Bazen sorunu çözebilir. Aygıtı yeniden başlatmak ve deponun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek de isteyebilirsiniz. Hiçbir şey işe yaramazsa Kodi’yi kaldırın ve yeniden yükleyin. O yardımcı olabilir!

Ancak, havuzlarla ilgili yerel sorunların oldukça nadir olduğunu unutmayın. Herhalde, sunucuda bir sorun var.

4.. Kodi Aniden Çalışmayı Durdurdu

Uzun zamandır bu sorunla karşılaşmadım, bu yüzden sorunun nadir olduğunu söylemenin güvenli olduğuna inanıyorum. Ancak, Kodi’nin sadece birkaç saat önce çalıştığında aniden benim için çalışmayı bıraktığını hatırlıyorum. Kodi’yi her çalıştırmayı denediğimde başlaması uzun sürecek ya da bir hata atacaktı.

Bir süre kafamın arkasını çizdikten sonra, Kodi kurulum klasöründeki en az bir önemli dosyanın bozuk olması ve uygulamanın düzgün yüklenmemesine neden olduğunu düşündüm. Kodi’yi yeniden yükledim ve tekrar iyi çalışmaya başladı.

Sıkıştığınız bir sorunsa, yeniden yüklemenin tek çözüm olduğunu düşünüyorum. Ancak, bunun Kodi verilerinizi kaybetmenize neden olacağını ve yüklü eklentilerinizin kaybolacağını bilin. Ne yazık ki, bu konuda yapabileceğimiz çok şey yok.

Kodi günlük dosyasını Kodi destek forumunda paylaşabilir ve sorununuzla ilgili size yardımcı olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz..

5.. Kodi, OR / AND Eklentilerini Çalışmıyor Oluşturuyor

Tüm eklentilerin işe yarayıp yaramadığını belirlemenizi istediğiniz ilk şey, sadece bazıları mı (yoksa muhtemelen sadece biri mi).

Kodi derlemesi yüklenmiyorsa, hiçbir eklentiniz çalışmaz. Bu, eklentilere değil, derleme sorununa benziyor. Google’da (veya seçtiğiniz herhangi bir arama motorunda) arama yapmak ve söz konusu yapıda bilinen bir sorun olup olmadığını öğrenmek iyi bir fikirdir..

Genellikle, derlemenin arabirimi, makinenize yerel olarak kaydedildiği için yüklenir, ancak derleme verileri sunucudan alamaz.

Kodi derlemesinde sorun varsa, yine tek çözüm Kodi’yi kaldırıp yeniden yüklemektir. Yapıyı Kodi’den kaldırmak, bu kadar karmaşık bir süreç içerdiği için pek kolay görünmüyor. Bu yüzden her zaman uygulamanın yeni bir kurulumuyla devam ediyorum.

Herhangi bir yapı kullanmıyorsanız ancak Kodi eklentileri çalışmıyorsa, yapmak istediğiniz ilk şey internet bağlantısını kontrol etmektir. Cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun.

İnternet iyi çalışıyorsa, devam edin ve cihazı yeniden başlatın. Bu, işletim sisteminin yanı sıra uygulamayı da yenileyecek ve sorunu çözebilir.

  So installieren und einrichten Sie Trakt auf Kodi

Yalnızca bazı eklentilerle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bu bir sunucu sorunu olabilir. Kodi eklentileri genellikle herhangi bir akış bağlantısı almadıkları veya kazıma bağlantıları herhangi bir içerik akışı olmadığı anlamına gelir. Bu sorun istediğinizden daha yaygındır ve genellikle daha az bilinen eklentileri etkiler. Benim tavsiyem daha popüler Kodi eklentilerinden birine gitmek..

6.. Kodi Arabelleğe Alma Sorunları

Kodi’m çalışmadığında, genellikle uygulamayı kaldırıp yeniden yüklerim. Bir çok sorunu giderir. Ancak, Kodi arabelleğe alma sorunlarıyla karşılaştığımda, bundan daha fazlasını yapmam gerekiyor.

Arabelleğe alma sorunlarına dikkat etmenin birkaç yolu vardır:

  • Önbelleği Temizleme
  • Kodi’de Video önbellek boyutunu artırma
  • VPN kullanma
  • Kod Kullanma

Özel Kodi arabelleğe alma kılavuzumuzda bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

7.. Kodi’yi Varsayılana Sıfırla

Bu kılavuzda, Kodi’nin kaldırılması ve yeniden yüklenmesi hakkında sürekli olarak konuştum. Bu, eksik kurulum dosyalarının sisteminize yeniden konuşlandırılmasını sağladığından iyi bir fikirdir. Ancak, tüm Kodi sorunlarının yeniden yüklenmesini gerektirmediğini kabul ediyorum. Kodi verilerini temizleyebilir ve varsayılana sıfırlayabilirsiniz. Bu şekilde kendinize ekstra çaba sarf edebilirsiniz.

Ares Sihirbazı’nı kullanarak Kodi’yi sistem varsayılanına sıfırlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

# 1. Kodi’ye Ares Sihirbazı Kur

# 2. Kodi ana ekranından Eklentiler’e gidin > Eklentileri programlayın ve Ares Sihirbazı’nı çalıştırın

3.. Ares Sihirbazı arayüzünde sağ üstteki ‘Diğer’ sekmesini tıklayın

kodi çalışmayı durdurdu

4.. All Tüm verileri sil / Yeni Başlangıç ​​’düğmesini tıklayın

neden kodi çalışmıyor

5.. Aşağıdaki istem görüntülendiğinde ‘Evet’i tıklayın

kodum çalışmıyor

6.. Şimdi aşağıdaki pencereyi göreceksiniz. Sık kullanılanlarınızı, kaynaklarınızı ve eklenti ayarlarınızı korumak istiyorsanız, buna göre seçim yapın. Sonraki küçük gri nokta, öğeyi seçtikten sonra yeşile dönecektir (aşağıdaki resme bakın). Devam etmek için bu pencerenin altındaki ‘Devam Et’ düğmesini tıklayın

kodi sorunları ve düzeltmeleri

FireStick’teki Kodi verilerini sıfırlayabilir ve sıfırlamadan önce Kodi verilerinizi yedeklemeyi öğrenebilirsiniz.

Sonuç

Kodi hiç çalışmadığında ya da olması gerektiği gibi olduğunda yapabileceğiniz hemen hemen budur. Bu kılavuzda çok açık olduğu gibi, Kodi sorunlarınızın çoğu uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek veya Kodi verilerini temizleyerek çözülebilir. Bazen, cihazın yeniden başlatılması kadar basit bir şey sorunu halleder. Yerel Kodi sorunlarının çoğunu düzeltebilirsiniz. Ancak, sunucu sorunları bizim kontrolümüzün ötesindedir. Umarım bu kılavuz Kodi sorunlarınızda size yardımcı olmuştur. Aşağıdaki yorumlar bölümünde herhangi bir öneriniz veya sorunuz varsa lütfen bizi doldurmaktan çekinmeyin..

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me