Jak Sideload aplikace na Android TV Box

>

V této příručce ukážu, jak stahovat aplikace do krabic Android TV. Poskytl jsem samostatné metody pro boxy True Android TV OS a Stock Android Box Box. Rozdíl mezi těmito boxy pro Android je vysvětlen v první části tohoto příspěvku. 

Na trhu najdete širokou škálu krabic Android TV. Existují však pouze dvě široké kategorie, do kterých můžete všechny tyto boxy vložit - Pravda pro Android TV OS OS a Stock Android TV Boxes.

Podpora obou obchodů podporuje obchod Google Play. Ze služby Play Store si můžete stáhnout spoustu oficiálních aplikací, jako jsou Netflix, Hulu, Plex atd. Ale skutečný potenciál jakéhokoli zařízení pro streamování je prozkoumán pomocí aplikací třetích stran, které nejsou dostupné prostřednictvím oficiálního obchodu. Takové aplikace je třeba do zařízení naložit do boku nebo je nainstalovat ručně. To je přesně to, o čem je tento průvodce.

V tomto příspěvku projdeme následující:

- Povolení neznámého zdroje (pro povolení vedlejšího zatížení)
- Porozumění různým typům krabic Android TV
- Jak stahovat aplikace do pravých krabic systému Android TV
- Jak stahovat aplikace na Stock Android TV boxy
- Jak stahovat aplikace v zařízení Android Box pomocí počítače (funguje pro oba typy krabic)

Poznámka: „Pravda“ pro Android TV OS není oficiální termín. Použil jsem slovo „True“, abych vám pomohl jasně rozlišit mezi těmito dvěma typy krabic. 

Povolte neznámý zdroj pro aplikace Sideload v zařízení Android TV Box

Ano, do svého zařízení Android nemůžete nainstalovat žádnou třetí aplikaci, dokud v nastavení zabezpečení nepovolíte Neznámé zdroje. To platí pro oba typy krabic - True TV TV OS a Stock Android Box.

Následující obrázky byly převzaty z Mi Boxu. Kroky pro povolení Neznámých zdrojů jsou však v obou typech krabic Android TV téměř stejné. Co musíte udělat:

1 - Klikněte Nastavení na domovské obrazovce vašeho zařízení Android TV Box (vpravo nahoře na Mi Boxu)

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

2- Přejděte dolů a klepněte na Bezpečnostní & omezení (Některá zařízení mohou jen říct Bezpečnostní)

aplikace ke stažení na android tv boxu

3 - Klikněte Neznámé zdroje

Poznámka: Pokud vaše zařízení běží na starším operačním systému Android, najdete na této obrazovce přepínač umožňující univerzálně povolit neznámé zdroje pro všechny aplikace. Stačí zapnout neznámé zdroje. Na následující výzvě klikněte na ANO. Není třeba postupovat podle následujících kroků.

nainstalovat downloader na Android TV

4 - Nyní můžete povolit Neznámé zdroje jednotlivě pro každou aplikaci, kterou chcete použít pro účely bočního načítání.

V této příručce jsme například použili aplikace Downloader, prohlížeč a správce souborů

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

Porozumění různým typům krabic Android TV

Je důležité porozumět různým typům krabic Android TV a určit metody postranního zatížení, které se na ně budou vztahovat. K dispozici jsou pouze 2 typy krabic Android, kterými se musíme zabývat:

1. Pravý operační systém Android TV
2. Sklad Android Box

Dejme se o nich něco více:

1. Pravý operační systém Android TV: Toto jsou zařízení, která běží na operačním systému Android, plně přizpůsobená pro televizní zážitky. Systém True TV se obvykle nachází v inteligentních televizích s integrovaným rozhraním Android. Oni jsou také obyčejní mezi více populární značky prodávat Android TV krabice, takový jako Mi box a Nvidia štít.

Vzhledem k tomu, že operační systém Android TV je speciálně navržen pro televizní obrazovky, má také vlastní verzi Obchodu Google Play. Zde si můžete stáhnout televizní verzi populárních streamovacích služeb, jako jsou Netflix a Hulu.

Zařízení se skutečným operačním systémem Android TV jsou zřejmě nákladnější. Používají však vysoce kvalitní designové materiály, plně reagují na dálkové ovládání a mají uživatelsky přívětivější uživatelské rozhraní.

  Jak nastavit Amazon Fire TV Stick poprvé

2. Sklad Android Box: Toto je typ pole, které běží na operačním systému Android, podobné (nebo dokonce stejné), jaké se používá v mobilních zařízeních a tabletech Android. Nougat, Oreo a nejnovější Pie jsou některé z kódových jmen, které byly přiřazeny různým verzím operačního systému Android.

Pokud používáte telefon se systémem Android a standardní televizní box pro Android, nepřekvapujte, pokud zjistíte, že obě běží na stejné verzi systému Android. Televizní skříňky však obvykle nepoužívají nejnovější verze.

Pouze hrstka zařízení přichází s nejnovější verzí Android 9 Pie. Ve skutečnosti je Android 8 Oreo také poměrně vzácný. Většina televizních zařízení běží na Android 7 Nougat, jak to píšu.

Většina krabic Android používá upravenou verzi systému Android pro lepší orientaci s větší obrazovkou vašeho televizoru. Ve svém jádru jsou však téměř stejné.

I když tyto boxy vykonávají základní práci, často jsou špatně navrženy z levných materiálů. Rozhraní také nereaguje na dálkové ovládání tak, jak byste chtěli. Také se nehodí pro ty, kteří rádi streamují populární a oficiální streamovací služby, jako jsou Netflix, Hulu atd. Je to proto, že stahují mobilní verzi těchto aplikací z Obchodu Google Play. Mobilní aplikace jsou určeny pro dotyková zařízení. Nejsou příliš přátelští na dálku.

Přesto jsou díky své nízké ceně a snadné dostupnosti stále velmi populární.

Pozornost: Přečtěte si, než budete pokračovat

Vlády a poskytovatelé internetových služeb po celém světě sledují online aktivity svých uživatelů. Pokud na vašem zařízení najdete streamování obsahu chráněného autorskými právy, můžete se dostat do vážných potíží. V současné době je vaše IP viditelná pro všechny. Důrazně doporučujeme získat dobrou VPN a skrýt svou identitu, aby se váš zážitek ze sledování filmu nezměnil.

používám ExpressVPN což je nejrychlejší a nejbezpečnější VPN v oboru. Instalace na jakékoli zařízení, včetně Amazon Fire TV Stick, je velmi snadná. Také přichází s 30denní zárukou vrácení peněz. Pokud se vám jejich služby nelíbí, můžete vždy požádat o vrácení peněz. ExpressVPN má také speciální nabídku, kde můžete získejte 3 měsíce zdarma a ušetřete 49% ročního plánu.

  • Jak nainstalovat VPN na FireStick / Fire TV
  • Jak nainstalovat VPN na jiných streamovacích zařízeních

Jak naložit aplikace do pravého systému Android TV OS

Nejprve trochu intro.

Obě verze True TV TV OS a Stock TV TV podporují obchod Google Play. Obě však mají různé verze Obchodu.

Existuje mnoho aplikací, které nejsou mezi těmito dvěma zařízeními běžné. Jedním z nich je:

Downloader

Downloader je doplňkový nástroj určený pro zařízení Android, jako jsou Android TV boxy, FireStick atd. Tato aplikace je k dispozici v obchodě Play pro skutečná zařízení Android TV OS, jako jsou Mi Box a Nvidia Shield.

to je NE k dispozici na platformě Android Android včetně zařízení Android Mobil, tabletů a tabletů Android. V případě zařízení Stock TV pro Android nabízím v této příručce samostatně způsob instalace prohlížeče.

Nyní se chystáme nainstalovat aplikaci Downloader a použít ji ke stažení aplikace do systému Android TV OS. Postupujte podle následujících pokynů:

Poznámka: Na Mi Boxu byly pořízeny následující obrázky 

1- Zapněte zařízení Android TV Box a počkejte, až se načte domovská obrazovka

2- Vyberte a otevřete Google Play obchod

nainstalovat downloader na Android TV

3 - V levém horním rohu klikněte na možnost Hledat (lupa)

aplikace sideload na Android TV boxu

4 - Použijte hlasové funkce a vyhledávání AFTVNEWS

Nebo jednoduše zadejte do vyhledávacího pole AFTVNEWS

Poznámka: Z nějakého důvodu vaše televizní zařízení nehledá aplikaci s názvem aplikace

5- Zvýrazněte řádek, který zobrazuje aplikace ve výsledku vyhledávání. V řádku vyberte položku Downloader a klikněte na ni

Poznámka: Downloader může nebo nemusí být první aplikací ve výsledcích vyhledávání. Pokud ne, přejděte doprava, dokud jej nenajdete

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

6- Klikněte Nainstalujte v dalším okně

nainstalovat downloader na Android TV

7- Počkejte, až se aplikace Downloader stáhne a nainstaluje do vašeho zařízení

8- Klikněte otevřeno spusťte program Downloader

  Jak nainstalovat na Flix Kodi Addon

Poznámka: Můžete také spustit později z Aplikace na domovském okně vašeho zařízení Android TV Box

aplikace sideload na Android TV boxu

9 - Při prvním otevření aplikace Downloader může vás požádat o povolení. Klikněte na Dovolit

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

10- Nyní se načte hlavní okno aplikace Downloader. Pokud se při prvním spuštění zobrazí vyskakovací okno, zavřete jej stisknutím tlačítka Zpět
Všimněte si, že ve výchozím nastavení je vybrána karta Domů v levé části
V pravé části stačí zadat požadovaný URL a klikněte JÍT

Důležité!!! Ujistěte se, že adresa URL odkazuje přímo na soubor APK, nikoli na webovou stránku. Stahování založené na prohlížeči nejsou podporovány v krabicích Android TV OS

11 - Stáhněte si kino HD APK pro demonstrační účely. Zadejte adresu URL https://www.firesticktricks.com/cinema a klikněte JÍT

aplikace ke stažení na android tv boxu

Poznámka: Můžete také zadat kratší verzi adresy URL, což by bylo firesticktricks.com/cinema

aplikace sideload na Android TV boxu

12 - Počkejte, než se do zařízení Android TV stáhne soubor Cinema HD APK

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

13- Klikněte Nainstalujte po zobrazení výzvy v pravém dolním rohu

aplikace ke stažení na android tv boxu

14- Počkejte na Aplikace nainstalována oznámení

Klikněte na HOTOVO

Poznámka: Vracíme se do okna aplikace Downloader, abychom smazali soubor Cinema APK, který již není zapotřebí. Aplikaci spustíme později v sekci Aplikace. Pokud však chcete aplikaci spustit právě teď, klikněte na OPEN

aplikace sideload na Android TV boxu

15- Klikněte Odstranit

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

16- Klikněte Odstranit znovu

aplikace ke stažení na android tv boxu

17 - Ukončete aplikaci Downloader a vraťte se zpět do domovského okna zařízení Android TV Box. Klikněte na Aplikace

Poznámka: V Mi Boxu je v levé části, v horním řádku. Pokud se na vašem zařízení nenachází na stejném místě, najděte jej. Najít to nebude těžké.

nainstalovat downloader na Android TV

18 - Nyní otevřete Cinema APK a začněte sledovat svůj oblíbený obsah

aplikace sideload na Android TV boxu

Takto přidáváte aplikace do zařízení Android TV OS Box.

Jak Sideload aplikace na skladech Android TV boxy

Jak jsem již řekl, aplikace Downloader není k dispozici prostřednictvím obchodu Google Play na mobilní platformě Android. Není tedy k dispozici ani na skladech Stock TV Box.

Naštěstí akcie televizních zařízení umožňují stahování prohlížečů (jako je tomu u mobilních telefonů a tabletů Android).

Ke stažení aplikací stačí použít předinstalovaný prohlížeč nebo si stáhnout jeden z oblíbených, jako je Google Chrome nebo Firefox, z obchodu Google Play..

Následující snímky jsem pořídil z televizoru X96 Mini Android TV Box. Vaše zařízení může mít stejné, podobné nebo odlišné uživatelské rozhraní. Metoda však zůstává víceméně stejná.

1 - Existuje velká šance, že již máte vestavěný prohlížeč. Obvykle je k dispozici na domovské obrazovce zařízení. Pokud není na domovské obrazovce, můžete k ní přistupovat z Aplikace zásuvková část

2- Některá zařízení jsou předinstalovaná s jedním nebo více populárními prohlížeči, jako je Chrome nebo Firefox.

Pokud nechcete používat vestavěný prohlížeč a požadovaný prohlížeč není předinstalován, klikněte na domovském okně na Google Play Store, vyhledejte prohlížeč a nainstalujte jej

3 - Přejít na Aplikace a spusťte prohlížeč

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

4. Vyberte adresní řádek prohlížeče a zadejte URL https://www.firesticktricks.com/cinema

Některé prohlížeče také akceptují zkrácenou verzi adresy URL firesticktricks.com/cinema

aplikace sideload na Android TV boxu

5- Počkejte, až se APK stáhne

6- Po stažení APK, pokud vás prohlížeč vyzve ke spuštění APK, můžete zahájit instalaci okamžitě. Pokud taková výzva neexistuje, přejděte k dalšímu kroku

7- Většina krabic Android (Stock i Android TV OS) je předinstalovaná pomocí aplikace Správce souborů (nebo prohlížeč souborů). Najdete ji na domovské obrazovce nebo můžete přejít do sekce Aplikace.

Pokud nemáte aplikaci pro správu souborů, můžete si ji nainstalovat z Obchodu Google Play

8- Spusťte aplikaci Správce souborů a otevřete složku v interním úložišti, kde byl APK stažen. Soubory APK se obvykle stahují do systému Windows Stahování ve výchozím nastavení

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

9 - Spusťte instalaci jednoduše pomocí souboru APK

aplikace ke stažení na android tv boxu

10- Klikněte Nainstalujte

nainstalovat downloader na Android TV

11- Po dokončení instalace klikněte na OTEVŘENO a spusťte aplikaci. K aplikaci můžete také přistupovat později ze zásuvky aplikací

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

Tímto způsobem můžete pomocí prohlížeče doplňovat aplikace na skladě krabic Android TV.

  Jak nainstalovat TeaTV na FireStick

Aplikace Sideload v zařízení Android TV Box pomocí počítače

Pokud adresa URL směřuje přímo do souboru APK, můžete snadno doprovodit aplikace do svých polí True TV TV. Pokud však adresa URL otevře webovou stránku, kde musíte klepnutím na odkaz stáhnout soubor APK, nebude fungovat na zařízení se systémem Android TV. Je to proto, že tato zařízení nepodporují stahování z prohlížeče.

V takovém případě můžete do počítače TV OS Box stahovat aplikace pomocí počítače. Za tímto účelem musí být splněny následující požadavky:

- Zařízení Android TV OS Box a počítač musí být připojeny ke stejné síti Wi-Fi
- V zařízení Android TV Box musíte mít aplikaci pro správu souborů, která obsahuje funkci připojení k PC

Zde jsou kroky, jak postoupit aplikace do zařízení pomocí počítače:

1 - Přístup k URL v prohlížeči v počítači, odkud si přejete stáhnout soubor APK a stáhnout APK

2 Ujistěte se, že vaše zařízení Android TV Box a počítač jsou připojeny ke stejnému Wi-Fi

3 - Otevřete v obchodě Google Play Store a vyhledejte nástroj pro správu souborů s funkcí připojení k PC (např Velitel souboru)

Nainstalujte správce souborů

aplikace sideload na Android TV boxu

4 - Otevřete právě nainstalovanou aplikaci Správce souborů. Najděte funkci připojení k PC (nebo PC File Transfer)

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

5 - Povolte přístup k souboru do aplikace Správce souborů

6- Povolit připojení k počítači (některé aplikace pro správu souborů tuto funkci automaticky povolí v okamžiku, kdy přistupujete k funkci připojení k počítači)

nainstalovat downloader na Android TV

7- Nyní musíte buď vidět http cesta nebo ftp cesta v závislosti na správci souborů, který máte v krabici Android

Ve spodní části také povolte možnost Povolit všechna příchozí připojení k počítači

aplikace sideload na Android TV boxu

8.1 - Pokud se zobrazí správce souborů http cestu, otevřete v počítači prohlížeč a otevřete cestu
Nyní máte přístup ke všem složkám Android TV Boxu v prohlížeči v počítači

Musíte také najít možnost nahrát soubory někde na webové stránce

Vyhledejte soubor APK, který jste dříve stáhli do svého počítače. Nahrajte jej do jedné ze složek v zařízení Android TV Box

Jak Sideload aplikace na Android TV Box

8.2 - Pokud vám správce souborů dal ftp cesta otevřete libovolnou složku v počítači a zadejte ftp cesta do adresního řádku této složky

Nyní budete moci zobrazit všechny své složky Android TV Box v počítači

Nyní můžete zkopírovat soubor APK v počítači do jedné ze složek Android Box

9 - Nyní se vraťte do svého zařízení Android TV Box

Pomocí správce souborů přejděte do složky, ve které jste zkopírovali soubor APK z počítače

Řekněme, že jste soubor zkopírovali do složky Ke stažení

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

10- Vyberte a klepněte na soubor APK

Poznámka: Povolte neznámé zdroje pro aplikaci Správce souborů pomocí metody, kterou jsem uvedl na začátku. Pokud jste tak ještě neučinili, zobrazí se několik výzev, které vám umožní povolit je před instalací

nainstalovat downloader na Android TV

11- Klikněte Nainstalujte na výzvu

aplikace sideload na Android TV boxu

12- Počkejte na instalaci aplikace

jak na straně načítat aplikace na android tv boxy

Tímto způsobem přidáváme aplikace do zařízení Android TV Box pomocí počítače

Zabalení

Protože existují dva typy krabic Android s různými technikami postranního zatížení, věci mají tendenci být trochu složitější. Zatímco skladový box Android umožňuje stahování z prohlížeče, krabice systému Android TV, jako je Mi Box a Nvidia shield, nemají žádnou podporu prohlížeče.

Na svém počítači Mi Box, Nvidia Shield nebo TV s vestavěným operačním systémem Android můžete nainstalovat aplikaci Downloader z obchodu Google Play. Tato aplikace vám umožní načíst aplikace třetích stran z adresy URL, která přímo odkazuje na soubor APK.

Pokud máte adresu URL webové stránky s odkazem na soubor APK, můžete si nejprve stáhnout soubor APK do svého počítače. Později můžete k připojení k počítači a přenosu souboru APK do zařízení použít nástroj Správce souborů v krabici Android TV OS nebo Android TV. Vypadá to trochu komplikovaně, ale to je vše, dokud podpora prohlížečů nebude přidána do vašich OS Android TV.

Věci jsou o něco jednodušší s běžnými zařízeními Android TV, protože si můžete soubory stáhnout přímo z prohlížeče, ať už adresa URL směřuje přímo do souboru APK.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me