Firestick’e ExpressVPN Kurulumu ve Kullanımı

>

Bu eğitimde, ExpressVPN'i FireStick'e nasıl kuracağınızı öğreneceksiniz. Bu talimatlar, FireStick 4K ve Fire TV Cube dahil olmak üzere tüm Amazon Fire TV serisi cihazlarda eşit derecede iyi çalışır.

ExpressVPN en popüler akış VPN servislerinden biridir. VPN, kullanıcıların arabelleğe almadan HD içerik aktarmasına olanak tanıyan mükemmel işlevselliği ve üstün hızlarıyla bilinir.

ExpressVPN, dünya çapında kablo kesiciler tarafından kullanılan popüler bir cihaz olan Amazon Firestick için özel yapım bir uygulamaya sahiptir. Uygulamayı Firestick'e yükleyerek ve coğrafi kısıtlamalar, çevrimiçi gözetim ve ISS'yi geçmişte bırakan bir ISS kısıtlaması yaparak Firestick akış deneyiminizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz..

FireStick için Neden ExpressVPN'i Seçmelisiniz??

ExpressVPN gizlilik, güvenlik ve akış amaçları için en güvenilir VPN'dir. Şahsen, mükemmel hizmetlerinden dolayı bu VPN hizmetini son birkaç yıldır kullanıyorum.

İşte FireStick için en iyi VPN'lerden biri yapan bazı özellikler.

Mükemmel Hızlar

Adından da anlaşılacağı gibi, ExpressVPN en hızlı VPN'lerden biridir. 94 ülkede 160 konuma yayılmış 3.000'den fazla VPN sunucusundan oluşan, hızı optimize edilmiş bir ağa sahiptir. Bu, ortalama VPN'de durum böyle değil, HD ve 4K'da sorunsuz akış yapabilmenizi sağlar.

Tüm Akış Hizmetlerinin Engellemesini Kaldırır

Firestick ve Fire TV'de bir VPN'nin en yaygın kullanımlarından biri, kısıtlanmış içeriğin engellemesini kaldırmaktır. Bu hizmetlerin en kötü şöhretli ve en popüler olanı, farklı ülkeler için farklı içerik sunan ve VPN kullanımını engelleyen Netflix'tir..

ExpressVPN, Netflix'e sürekli erişim sağlayabilen birkaç VPN'den biridir. Bir hesap alıp VPN'yi yükledikten sonra Netflix ABD, İngiltere, Kanada, Hollanda, Almanya, Japonya, Hindistan ve diğer çeşitli kütüphanelerin engellemesini kaldırabilirsiniz.

Diğerlerinin yanı sıra BBC iPlayer, HBO Now, Hulu gibi coğrafi olarak kısıtlanmış diğer hizmetlere de erişebilirsiniz.

Sağlam Gizlilik & Güvenlik

ExpressVPN, tüm internet faaliyetlerinizin özel, güvenli ve anonim olmasını sağlayan bir kombinasyon olan AES 256 bit şifreleme ile birlikte etkileyici bir sıfır günlük politikası sunar.

Bu, özellikle Kodi veya Cinema HD, Titanium TV, CatMouse vb. Gibi üçüncü taraf Android akış uygulamalarını kullanarak akış yapıyorsanız önemlidir. Üçüncü taraf Kodi eklentileri ve bu tür uygulamalar korsan olabilecek içerik sağlıyorsa ve bu tür içerikleri yanlışlıkla yayınlıyorsanız bazı yasal sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, hükümetler ve İSS'ler kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini izledikleri için güvenli bir şekilde yayın yapmak önemlidir.

Kullanım kolaylığı

ExpressVPN, Ağ Kilidi Kill Switch ve VPN Split Tunneling gibi gelişmiş özellikler sunar, ancak nasıl kullanılacağını göreceğimiz gibi VPN arayüzünü düzenli ve kullanımı kolay tutmayı da başarırlar..

Firestick'e ExpressVPN Kurulumu

ExpressVPN, Amazon Fire Stick, Fire TV ve Fire TV Cube ile uyumlu özel bir uygulamaya sahiptir. Bu uygulama Amazon mağazasında kolayca kullanılabilir ve böylece birkaç saniye içinde yükleyebilirsiniz. Ancak, yüklemeye başlamadan önce ExpressVPN aboneliği satın almanız gerekir. Yıllık planında% 49 indirim alabilirsiniz.

Ancak, uygulamayı herhangi bir nedenle bu yöntemi kullanarak yükleyemiyorsanız, uygulamayı yüklemek de mümkündür. Size her iki yöntemi de göstereceğim.

Yöntem 1: Uygulamayı Amazon Store'dan yükleme

1. Firestick ana ekranında arama seçeneğine gidin ve “ExpressVPN

Yangın çubuğuna ExpressVPN nasıl kurulur

2. Uygulama ilk öneri olarak görünecektir. Üstüne tıkla

Firestick'e ExpressVPN Kurulumu

3. Şimdi size "Almak" seçenek. Vur ona

Amazon Fire TV çubuğu için ExpressVPN

4. ExpressVPN şimdi indirilecek ve size açma seçeneği sunacaktır.

Vpn'yi Ateş çubuğuna yükle

Ayrıca bu kılavuzun daha sonraki bir bölümünde ExpressVPN'i Firestick'te nasıl kullanacağımı gösterdim. Okumaya devam et.

Yöntem 2: ExpressVPN APK'sını FireStick'e Yandan Yükleme

Amazon mağazasında ExpressVPN'yi alamıyorsanız, APK dosyasını indirip yükleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için önce Firestick'in "bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamalar.

Seçeneği nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Cihazın Ana ekranındayken Ayarlar sonra seçin Fire TV / Cihazım

Firestick vpn expressvpn

2. Seçin Geliştirici Seçenekleri

ekspres vpn yangın sopa kurmak

3. Aç Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar

Firestick'te bilinmeyen kaynaklara izin ver

Bundan sonra, Express VPN uygulamasını indirebiliriz. Bunun için Downloader uygulamasını kullanacağız. Henüz sahip değilseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Ana menüde arama seçenek ve tür Downloader

firestick için indirme uygulaması

2. Uygulama ilk öneri olmalıdır. Seçin.

ekspres vpn yüklemek için downloader kullanın

3. Tıklayın Almak Uygulamayı Firestick'inize yüklemek için

firestick apk downloader

Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açın.

Şimdi, ExpressVPN'i kurmak için APK dosyasını indirmemiz gerekiyor.

1. İndiricinin URL alanına URL'yi girin https://www.firesticktricks.com/express ve tıkla Git

Firestick'te Expressvpn apk indir

2. ExpressVPN APK şimdi indirilecek

Amazon FireStick üzerinde Sideload ExpressVPN apk

3. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, Yüklemek

Firestick ve fire tv için ExpressVPN kurulumu

4. Yüklendikten sonra Bitti'yi tıklayın. Downloader APK'yı silmek isteyip istemediğinizi soracaktır. seçmek Sil biraz yer kazanmak için. Onaylamanız istendiğinde şunu seçin: Sil bir kez daha

Sideload ExpressVPN uygulaması

Uygulama, uygulama listenize eklenmelidir.

Firestick'te ExpressVPN nasıl kullanılır

ExpressVPN APK'sını Fire TV cihazınıza başarıyla yüklediğinize göre, nasıl devam edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Uygulamaya nasıl erişilir?

Yeni indirdiğiniz ExpressVPN uygulamanıza şu adrese giderek erişebilirsiniz: Tüm Uygulamalarım. En üste taşımak için Menü butonu, seçmek Taşı, sürükleyin istediğiniz konuma getirin ve ardından tamam.

Oradan VPN uygulamasını açabilirsiniz.

İlk kurulum

1. Uygulamayı Firestick'inize zaten yerleştirmiş olduğunuzdan. Açmak için tıklayın.

2. Bir sonraki ekranda Oturum aç kimlik bilgilerinizi girmek için. Henüz bir hesabınız yoksa, buradan giriş kimlik bilgilerini alabilirsiniz.

3. Oturum açtıktan sonra, uygulama Firestick'te yapılandırmayı ayarlamak için izin ister. Tamam'ı tıklatın ve Firestick bir bağlantı isteği istediğinde bir kez daha Tamam'ı tıklatın..

Firestick'te ExpressVPN nasıl kurulur ve kullanılır

3. VPN uygulaması ana ekranı artık görünmelidir

Firestick için ExpressVPN'i yapılandırma

4. Firestick / Fire TV'nize VPN bağlamak için kırmızı daire düğmesini tıklayın.

Fire TV / Stick'te ExpressVPN Sunucusunu Seçme

ExpressVPN'in kullanımı oldukça kolaydır ve güç düğmesine tıklayarak hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Bir sunucu seçmek için, ekranda görüntülenen sunucuyu tıklayın. Önerilen bölümdeki sunuculardan birini seçebilir veya Tüm mekanlar. Buradaki sunucular bölgeler, ülkeler ve hatta şehirler açısından iyi sunulur.

expressvpn sunucuları

Bağlantınızı Özelleştirme

ExpressVPN, VPN'in nasıl çalıştığını belirlemenizi ve kullanmak istediğiniz özellikleri seçmenizi sağlar. Ayarları açmak için ekranın sol üst tarafındaki üç yatay düğmeyi tıklayın ve ardından Ayarlar.

firestick veya fire tv için expressvpn ayarları

Yararlanabileceğiniz özellikler şunlardır:

Otomatik bağlantı: Bu seçenek, Firestick'i her açtığınızda ExpressVPN'in son sunucunuza otomatik olarak bağlanmasını sağlar.

Ağ Koruması: Burada kill anahtarını etkinleştirip etkinleştirmeyeceğinizi ve ayrıca cihazınızı yerel ağınızdaki diğer cihazlar tarafından görünür tutmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz..

Bölünmüş Tünel Açma: Bu özellik, VPN bağlantısından muaf tutmak istediğiniz uygulamaları veya VPN üzerinden tünel oluşturmak istediğiniz belirli uygulamaları seçmenizi sağlar. Diğer uygulamaların işlevselliğini etkilemek istemiyorsanız yararlı olabilir.

VPN Protokolü:  UDP ve TCP arasındaki Şifreleme için kullanmak istediğiniz protokolü seçebilirsiniz. Ancak, bu seçeneğin “Otomatik” olarak bırakılması önerilir.

Uygulamalar & Web siteleri: Bir sunucuya bağlandıktan sonra ExpressVPN'in önermesini istediğiniz uygulamaları ayarlayabilirsiniz.

Menünüze geri dönmeniz ve VPN'nizi bağladıktan sonra sık kullandığınız uygulamayı aramanıza gerek kalmayacağından bu oldukça yararlı olabilir.

firestick'te expressvpn nasıl kurulur ve kullanılır

Paketleme

ExpressVPN şüphesiz Firestick ve kişisel favorim için en iyi VPN seçeneklerinden biridir. Gizlilik ve güvenlik ile kısıtlı içeriğin engellemesini kaldırmak için kullanabileceğiniz çok yönlü bir üründür.

Firestick veya Fire TV'nize ExpressVPN kurmak için yukarıdaki kılavuzu kullanabilirsiniz. Firestick uygulaması uzaktan uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece onu kullanırken herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me