Amazon Fire TV Stick’i İlk Kez Kurma

>

TV izleme, Hulu, Netflix, Hotstar, Amazon Prime, vb. Video Akış hizmetleri yalnızca çok daha fazla ve daha iyi içerik sunmakla kalmaz, aynı zamanda izleyicilere gerçek bir seçenek sunar. Milyonlarca TV şovu, Film, Belgesel vb. Arasından istediklerini seçebilirler. Video akışı segmentindeki en son giriş Amazon Fire TV Stick’tir..

FireStick özel bir Amazon teklifidir ve Amazon Prime Video, Hotstar, Netflix, Gaana ve diğerleri gibi çok sayıda hizmet sunar. Ancak bu, Fire Stick’in tek vurgusu değil. Doğru tahmin ettin. Fire Stick uzaktan kumandası Alexa desteği ile birlikte gelir. Böylece şimdi koltuğunuzda arkanıza yaslanıp her şeyi sesinizle kontrol edebilirsiniz. Harika, değil mi?

amazon fire tv stick nasıl kurulur

Amazon Fire TV Stick’i satın alacak veya daha önce satın aldıysanız ve nasıl kurulacağından endişe ediyorsanız, arkanıza yaslanın ve rahatlayın. Amazon Fire TV Stick kurulumunda TV’nizde ilk kez size yardımcı olmak için buradayız. Sadece bu adımları yakından takip edin ve her şey bir cakewalk olacak.

Ancak bu eğiticiye başlamadan önce, size ilk önkoşullardan birkaçını söyleyelim. Bunlar, ihtiyacınız olacak şeyler Amazon Fire TV Stick’inizi kurun ve çalıştırın. Lütfen bunların açıkça Sopa Kutunuza dahil edilmeyeceğini unutmayın !!! Bunlar:

  • Uyumlu Bir TV: Bu en başta gelen şart. Fire Stick’i kullanmak için en az bir HDMI bağlantı noktasına sahip HDTV’ye ihtiyacınız olacak.
  • İnternet bağlantısı: Fire Stick’in kendi internet bağlantısı yok. Fire Stick’inizi aktif ve güçlü bir WiFi bağlantısına bağlamanız gerekir, böylece yüksek çözünürlüklü videoları düzgün bir şekilde aktarabilir.
  • Amazon Hesabı: Son olarak, Amazon Fire Stick’inizi Amazon hesabınıza kaydetmeniz gerekir. Fire Stick’i Amazon hesabınızdan sipariş ederseniz, söz konusu hesaba zaten kayıtlı olacaktır. İstediğiniz zaman bile değiştirebilirsiniz.

Amazon Fire Stick Kurulum Talimatları

Artık hepiniz hazırsınız, başlayalım. Amazon Fire TV Stick’inizi ilk kez nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır. İşleri kolaylaştırmak için kurulum işlemini 4 alakalı parçaya ayırdım.

Bölüm 1: Başlarken

AŞAMA 1: Al Yangın TV Çubuk Cihazı. Orada bir mikro USB bağlantı noktası ve bir HDMI bulacaksınız. Şimdi USB güç kablosunu Fire Stick’inizin mikro USB bağlantı noktasına takın ve güç kablosunun diğer ucunu Güç Adaptörüne takın.

  FireStick ve Android TV Box'a Plex Kurulumu

Firestick'i güç kablosuna ve güç adaptörüne bağlayın

ADIM 2: Şimdi Güç Adaptörünü bir elektrik prizine takın. (Not: Birkaç TV tarafından sunulan elektrikli USB Bağlantı Noktalarını değil, Güç Adaptörünü kullanmanız önerilir).

AŞAMA 3: Şimdi Fire Stick’i TV’nizdeki herhangi bir HDMI bağlantı noktasına takın. TV’nizdeki ilgili HDMI giriş Kanalı’nı açmanız gerekeceğinden lütfen HDMI Bağlantı Noktası numarasını unutmayın.

tv'nin hdmi bağlantı noktasına firestick ekle

4.ADIM: TV’nizi AÇIN ve ilgili HDMI giriş Kanalı’nı açın. Fire TV Stick logolu bir yükleme ekranı görürsünüz. İlk kez yüklenmesi biraz zaman alabilir, bu yüzden endişelenmeyin.

Adım 5: Şimdi Fire Stick’inizi uzaktan kurma zamanı. İlk olarak, kutuda bulunan iki AAA pili takın.

uzak pilleri takın

Şimdi uzaktan kumanda otomatik olarak Fire Stick ile eşleşmelidir. Ancak, otomatik olarak eşleşmezse, uzaktan kumandanızdaki Ana Ekran düğmesini 10 saniye basılı tutun. Bu, Fire Stick’inizi Keşif Moduna gönderir ve eşleştirme yapılır.

Uzaktan kumanda FireStick ile eşleştirildikten sonra, Oynat durdur düğmesine basın.

amazon ateş sopa 4k nasıl kurulur

6. Adım: FireStick şimdi sizden tercih ettiğiniz dili seçmenizi isteyecek. Uzaktan kumandadaki gezinme tuşlarını kullanarak istenen dili vurgulayın ve Tamam / Seç Dili ayarlamak için uzaktan kumandadaki düğmesine basın.

Not: Seç / Tamam, uzaktan kumandadaki gezinme düğmelerinin içindeki dairesel düğmedir

amazon fire stick kurulum talimatları

Bölüm 2: Amazon Fire Stick’i Wifi’ya bağlayın

7. Adım: FireStick’iniz artık kapsama alanındaki mevcut Wi-Fi ağlarını tarayacak. Ağların listesini gördüğünüzde Wi-Fi’nizi seçin ve bağlanmak için SSID’nizi ve şifrenizi (gerekirse) girin

amazon ateş sopa wifi bağlamak nasıl

Bölüm 3: Fire TV / Stick’i bir Amazon Hesabı ile Kaydedin

8. Adım: Şimdi cihazınızı Amazon hesabınıza kaydetme zamanı. Amazon’dan sipariş ettiyseniz, Amazon Fire TV Stick’iniz önceden kaydedilecektir. Ancak, durum böyle değilse veya farklı bir Amazon hesabı üzerinden kaydolmak istiyorsanız, Fire TV’nizi Kaydetmek veya Kayıttan Çıkarmak için ekrandaki talimatları uygulamanız yeterlidir. (Burada daha fazla bilgi edinebilirsiniz.)

FireStick’iniz önceden kaydedilmemişse, aşağıdaki pencereyi görmelisiniz. Amazon hesabınız varsa, devam edin ve ilk seçeneği seçin. Değilse, önce bir Amazon hesabı oluşturun. Amazon’da yeniyim. 

amazon fire stick kurulum talimatları

9. Adım: FireStick’iniz şimdi kaydolacak. Birkaç saniye bekleyin.

amazon firestick nasıl kurulur

Bölüm 4: Kurulum İşleminin Tamamlanması

10. Adım: Kayıt tamamlandığında, FireStick Wi-Fi şifrenizi Amazon hesabınıza kaydetmek isteyip istemediğinizi soracaktır..

  FireStick'te CkayTV APK Nasıl Kurulur

FireStick ile aynı Amazon hesabına kayıtlı birden fazla Amazon cihazı kullanıyorsanız, seçmek iyi bir fikir olacaktır. Evet bu cihazların Kablosuz ağınıza hızlı bir şekilde bağlanmasına izin vermek için. Başka Amazon cihazınız yoksa ve gelecekte bir tane satın almayı bile düşünmüyorsanız, Hayır 

amazon ateş sopa wifi şifre

Adım 11: FireStick’inizde Ebeveyn Denetimlerini etkinleştirmek istiyorsanız, Ebeveyn Denetimlerini Etkinleştir sonraki ekranda. Bunu yaparsanız, sonraki pencerede bir PIN oluşturmanız istenir. FireStick’teki çoğu etkinlik için PIN kodunu girmeniz gerekecek.

Ebeveyn Denetimlerine ihtiyacınız yoksa, Ebeveyn Kontrolü Yok Devam etmek için.

amazon fire tv stick 4k üzerinde ebeveyn kontrolü

Adım 1/2:  Şimdi Başlayın’ı tıklayabilir ve FireStick’i kullanmaya başlamadan önce yüklemek istediğiniz uygulamaları / akış hizmetlerini seçebilirsiniz. Daha sonra yüklemek istiyorsanız, Hayır teşekkürler

amazon firestick ve fire tv cihazları nasıl kurulur

Uzaktan kumandada TV kontrol düğmesi (ses ve güç düğmeleri) bulunmayan bir FireStick 2. Nesil varsa, cihazınızı ayarlamak için tek yapmanız gereken budur.

TV kontrol düğmelerine sahip daha yeni bir FireStick’iniz varsa, aşağıdaki Bölüm 5 ile devam edin

Bölüm 5: TV ile FireStick uzaktan Eşleştirme

Aşağıdaki adımlar yalnızca TV denetimli Uzaktan Kumandalar içindir. Ses düzeyi düğmelerine sahip uzaktan kumandanız yoksa bu bölümü atlayıp sonraki bölüme geçebilirsiniz.

Adım 13: Bu pencereyi gördüğünüzde, Sonraki

Firestick'te TV kontrolünü ayarlama

Adım 14: Uzaktan kumandanızdaki Sesi Açma ve Sesi Kısma düğmelerine basın

TV’deki uzak noktaların olduğundan emin olun. TV kontrol düğmeleri TV’niz için IR profilini kullanır. Bu nedenle, TV kontrol işlevlerinin çalışması için TV’nizin ve uzaktan kumandanızın görünür olması gerekir.

amazon fire tv ve firestick 4k kurulum

Adım 15: Tıklayın Evet Sesi duyduysan. Değilse, işlemi tekrarlamak için HAYIR’ı tıklayın.

firestick 4k nasıl kurulur

Adım 16: Fire TV uzaktan kumandası başarıyla senkronize edildiğinde, ekranda aşağıdaki mesajı göreceksiniz

Amazon Fire TV Stick'i İlk Kez Kurma

FireStick’inizi başarıyla kurdunuz

Fire Stick’inizi Kullanmaya Başlama

Artık FireStick’iniz ayarlandığına göre, hemen başlamak istersiniz. İşte size daha iyi bir FireStick deneyimi sunacağından emin olmak istediğiniz bazı heyecan verici şeyler.

FireStick’inizi Jailbreak

FireStick harika bir medya akış cihazıdır. Netflix, Hulu, Amazon Prime ve daha pek çok uygulama aracılığıyla en sevdiğiniz bölümleri, filmleri ve hatta canlı TV’yi izlemenizi sağlar. Ancak, ciddi bir sınırlama vardır. Bu hizmetler, bütçenizi kolayca dindirebilecek paraya mal olur. Ayrıca, tek bir hizmetten izlemek istediğiniz her şeyi elde edemezsiniz. Birden fazla aboneliğiniz olmalı ve bu daha da pahalı.

Ancak, FireStick’i kolayca jailbreak yapabilir ve film, şov, canlı TV ve hemen hemen istediğiniz herhangi bir şeyi izlemek için bir kuruş ödemek konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Jailbreak yapmak basit, hızlı, güvenli ve yasal bir süreçtir. Aslında Kodi’yi Fire TV Stick’inize yükler ve ardından Kodi Eklentileri ve Kodi derlemelerini kullanarak içerik akışı yapar. Kısacası, dipsiz bir ücretsiz içerik havuzuna erişmenizi sağlar.

  Exodus Redux ve Exodus Kodi Eklentisi Nasıl Kurulur

Jailbreak FireStick nasıl

FireStick Uygulamalarını Yükleme

Hiçbir medya cihazı uygulamaları olmadan iyi değildir ve FireStick düzinelerce desteği destekler. Hem ücretsiz hem de ücretli birçok uygulama var, FireStick’inize yükleyebilir ve sonsuz saatlerce akışın keyfini çıkarabilirsiniz. Amazon Store, Netflix, Hulu ve Amazon Prime gibi harika uygulamaların büyük bir deposudur. Ancak, bu yeterli değilse, filmleri ve şovları ücretsiz olarak izlemenize izin veren birçok şaşırtıcı üçüncü taraf uygulaması alabilirsiniz.

FireStick değiştirilmiş bir Android’de çalışıyor, ancak özünde diğer Android cihazlara çok benziyor. Bu nedenle, FireStick’inizde birçok üçüncü taraf Android uygulaması kusursuz bir şekilde çalışır. Birçoğu uzaktan dosttur ve olmayanlar her zaman FireStick’teki Mouse Toggle ile kullanılabilir. En iyi FireStick uygulamalarımıza bir göz atın ve başlayın.

Bir VPN ile Korunun

Çevrimiçi güvenliğinizi sağlamak için dikkatli olmanın ve uygun önlemleri almanın ne kadar önemli olduğu hakkında asla yeterli bir şey söyleyemeyeceğime inanıyorum. İnternet sizi İSS’nizin meraklı gözlerine, bilgisayar korsanları gibi üçüncü taraflara ve hatta kendi hükümetinize maruz bırakır. Tüm çevrimiçi etkinlikleriniz kolayca izlenebilir. Üçüncü taraf uygulamalardan ücretsiz film ve şovlar yayınladığınızda, başınız belada olabilir.

Telif hakkı ihlallerini kınamıyorum. Ancak, gizlilik haklarımız kavramını katı bir şekilde destekliyorum ve asla taviz verilmemelidir. Bu nedenle, FireStick ile bir VPN kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir VPN, çevrimiçi etkinliklerinizi şifreli bir sunucu aracılığıyla yönlendirir ve İnternet’teki varlığınızın gizli ve anonim kalmasını sağlar. Fire TV Stick için en hızlı ve en güvenilir VPN hizmeti olduğu için ExpressVPN’i öneriyorum. Yüklemek için bu adım adım kılavuzu kontrol edebilirsiniz & Fire Stick’te VPN kullanma.

3 aylık ücretsiz almak ve ExpressVPN’de% 49 tasarruf etmek için BURAYA tıklayın

Sonuç

Bu kadar. Amazon Fire TV Stick’inizi ilk kez başarıyla kurdunuz ve şimdi yukarıda önerdiğim gibi farklı uygulamalar veya jailbreak işlemi yardımıyla geniş multimedya içeriğinin tadını çıkarabilirsiniz. Umarım bu yardımcı olmuştur. Yine de, Amazon Fire Stick kurulum sorunlarıyla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünden bana bildirmekten çekinmeyin. Ayrılmadan önce, her kullanıcının şu anda başvurması gerektiğine inandığım Firestick için en iyi ayarları kontrol etmeyi unutmayın.

İlgili Kılavuzlar:

  • FireStick Remote Sorunları Nasıl Onarılır
  • Firestick’in aşırı ısınmasını önleme
  • FireStick Nasıl Yeniden Başlatılır / Yeniden Başlatılır
  • FireStick’e Mobdro nasıl kurulur
  • FireStick’te Cinema APK nasıl kurulur

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me