Amazon, Yeni Fire TV Stick Güncellemesi ile Sizi Gözetliyor

>

Amazon, çok uzun zaman önce FireStick ve Fire TV cihazlarının yeni güncellemelerini yayınladı. Dürüst olmak gerekirse, FireStick'imin güncellenmesini bile bilmiyor olabilirdim, Ayarlar'daki "Cihaz" seçeneğinin "Ateş TV'im" olarak yeniden adlandırıldığını fark etmemiş olabilirdim. Ancak, konuşmak için burada olduğumuz değişiklik bu değil.

Güncelleme, Gizlilik Ayarlarında, varsayılan olarak, Amazon'un şirketin “Pazarlama ve ürün geliştirme amaçları” için söylediği cihaz ve Uygulama Kullanımı verilerini toplamasına izin veren bazı değişiklikler yaptı. Güncelleme, Amazon'un FireStick'inizdeki veri tüketimini izlemesine de izin veriyor. ve Fire TV cihazları. Başka bir deyişle, şüphelenmediğinizi bilmeden, Amazon sizi gözetlemesine izin verdi.

Güncelleme, en son güncellenen mevcut tüm FireStick cihazlarını etkilerken, yeni cihazlar güncelleme önceden kurulmuş olarak gelir.

Bu verilerin nasıl kullanılacağından ve cihaz kullanım istatistiklerimle Amazon'a güvenip güvenemeyeceğimden emin değilim. Kesin olduğum şey, veri veya yapısı ne olursa olsun verilerimi herhangi bir kuruluşla paylaşmak konusunda rahat olmadığım..

Yine de iyi haberler var. Amazon bu ayarları sessizce önünüzde kaydırmış olabilir, ancak bunları kapatmanıza da izin verir. Bu gizlilik ayarlarını devre dışı bırakabilir ve verilerin Amazon ile paylaşılmasını engelleyebilirsiniz. Sana nasıl söyleyeceğim.

Not: Amazon'un kullanım bilgilerinizi toplamasını engelleyebilirsiniz, ancak çevrimiçi etkinlikleriniz hala ISS'nize, Hükümetinize ve üçüncü taraf kuruluşlara açıktır. Bir VPN edinin ve yüzde yüz gizliliğin tadını çıkarın.

amazon firestick casusluk

FireStick Güncellemesini kontrol edin (Henüz Güncellenmediyse)

Daha önce söylediğim gibi, yeni gizlilik ayarları yalnızca en son güncellemelere sahip cihazları veya yeni cihazları (Fire TV Stick 4K gibi) etkiler.

Cihazınızın en son ürün yazılımı sürümüyle güncel olup olmadığını kontrol etmek istersiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • FireStick şehrine git Ayarlar

amazon seni gözetliyor

 • Tıklayın cihaz (veya Ateş TV'm)

firestick casusluk kullanıcıları

 • Tıklayın hakkında

itfaiyeci casusluk

 • seçmek Sistem Güncellemesini Kontrol Et

amazon seni gözetliyor

Yeni bir güncelleme varsa devam edin ve yükleyin. Evet, cihazınıza yeni Gizlilik Ayarları eklese bile bunu yapın. Bu ayarları yine de devre dışı bırakacağız. FireStick veya Fire TV'nizde en son güncellemelerin yüklü olması önerilir.

Amazon'un Sizi Gözetlemesini Önleyin

Şimdi Gizlilik Ayarlarını devre dışı bırakalım ve Amazon'un herhangi bir kullanım verisi toplamasını önleyelim:

 • Açık Ayarlar FireStick ana ekranından
 • Tıklayın Tercihler

amazon'un seni gözetlemekten vazgeç

 • Aşağıdaki seçenekleri gördüğünüzde, Gizlilik ayarları

firestick gizlilik ayarlarını değiştirmek için sıcak

 • Şimdi iki seçeneği görmelisiniz - Cihaz Kullanım Verileri ve Uygulama Kullanım Verilerini Toplama. çevirin KAPALI her iki seçenek de

Firestick'te gizliliği kapat

 • Şimdi FireStick uzaktan kumandanızın geri düğmesini tıklayın bir Zamanlar önceki ekrana geri dönmek için
 • Tıklayın Veri İzleme

Firestick'te veri izlemeyi devre dışı bırak

 • Tıklayın Veri İzleme tekrar açın ve KAPATIN (AÇIK ise)

veri izlemeyi kapat

Akış Etkinliklerinizi Gizli Tutun

Cihaz / Uygulama kullanım verilerini ve veri izlemeyi kapatmış olsanız bile, çevrimiçi etkinlikleriniz hala özel değil. ISS'niz ve Hükümetiniz, Fire Stick'iniz veya başka bir cihaz aracılığıyla çevrimiçi olarak nelere akış yaptığınızı ve eriştiğinizi kolayca öğrenebilir. ExpressVPN'i tüm akış cihazlarıma bağlarım ve aynı şeyi yapmanızı öneririm.

ExpressVPN, tarihteki en hızlı ve en güvenli VPN'dir. Amazon Fire TV / Stick dahil tüm cihazlar için özel uygulamalara sahiptir. ExpressVPN'i Fire TV / Stick'inize nasıl hızlıca bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: ExpressVPN'e abone olun BURAYA. 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Yani, ilk 30 gün boyunca özgürce kullanabilirsiniz ve performanstan memnun değilseniz (ki bu pek olası değildir), tam geri ödeme isteyebilirsiniz.

Adım 2: Fire TV / Stick'inizi AÇIN ve en soldaki "Ara" seçeneğine gidin. Şimdi arama çubuğuna "tırnak işareti" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve arama sonuçlarında göründüğünde ExpressVPN'i seçin

expressvpn firestick'i yükle

Aşama 3: Fire TV / Stick için ExpressVPN uygulamasını indirmek ve yüklemek için “Al” a tıklayın.

firestick'te expressvpn al

4. Adım: Uygulamayı açın ve ExpressVPN aboneliği satın alırken oluşturduğunuz giriş kimlik bilgilerinizi girin. "Oturum aç" ı tıklayın

firestick giriş expressvpn

Adım 5: Bir VPN sunucusuna bağlanmak için Güç simgesine tıklayın. Bu kadar. FireStick için en hızlı ve en iyi VPN ile bağlantınız artık güvende.

FireStick'te ExpressVPN'i bağlama

ExpressVPN'i Fire TV / Stick ile kullanma hakkında daha ayrıntılı bilgi de okuyabilirsiniz.

Kuruyor

Keşke Amazon bu değişiklikler hakkında biraz yaklaşmış olsaydı. Ancak, bu şirketler kişisel bilgilerimizi burnumuzun altından almak konusunda bu kadar iletişimsel olsaydı, gizlilik bizim için neden bir endişe olsun? Neyse ki, bir şekilde casusluk yaptığınızı tespit ettikten sonra, Amazon size bunun olmasını önleme seçeneği sunar. Bu değişiklikler hakkında ne düşündüğünüzü duymak isterim. Aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirmekten çekinmeyin.

Popüler Kılavuzlar

Bir FireStick'i Jailbreak Etme
En İyi Kodi Eklentileri
En İyi Kodi Yapıları
Sinema APK
FireStick için En İyi Uygulamalar

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me