Jak resetovat Kodi na Amazon FireStick

>

V tomto článku se naučíme, jak resetovat Kodi 18.5 / 18.4 Leia nebo Kodi 17.6 Krypton na výchozí tovární nastavení na FireStick. Kodi je neuvěřitelný mediální nástroj, který převádí vaše zařízení na mediální centrum a umožňuje vám streamovat váš oblíbený obsah - bezplatný a placený (samozřejmě z větší části zdarma). Tato bezplatná platforma s otevřeným zdrojovým kódem však nemá problémy. Zejména dlouhodobí uživatelé, kteří mají nainstalováno více doplňků Kodi, se mnohokrát potýkají s problémy s výkonem, než by chtěli..

Existuje několik hacků a řešení, která urychlují Kodi a opravují chyby omezující výkon. Existují však případy, kdy žádné z řešení nefunguje a obnovení výchozího nastavení Kodi zůstává jedinou schůdnou možností. Resetováním aplikace získáte čistou břidlici, jako byste začínali Kodi poprvé. Nezapomeňte však, že to také znamená ztrátu všech dat Kodi, například doplňků a nastavení. O to se lze postarat, byť do jisté míry.

Tento článek je také určen pro ty, kteří chtějí začít používat Kodi od začátku, aniž by museli projít procesem odinstalace a přeinstalování aplikace. Pokud jste například nainstalovali příliš mnoho doplňků a sestav v průběhu času a většinu z nich již nepoužíváte, místo jejich samostatného odebrání můžete zametat Kodi clean rychlým resetem a nastavit několik doplňků. chcete použít.

Jak resetovat Kodi na FireStick

jak resetovat kodi na firestick

V nadcházejících částech tohoto článku si povíme o tom, jak resetovat Kodi na FireStick, jak zálohovat a obnovit data a vše ostatní, co možná potřebujete vědět. Čti dál!

Uživatelé FireStick Attention: Přečtěte si, než budete pokračovat

Vlády a poskytovatelé internetových služeb po celém světě sledují online aktivity svých uživatelů. Pokud zjistíte, že na kartě Fire TV Stick streamujete obsah chráněný autorskými právy, můžete se dostat do vážných potíží. V současné době je vaše IP viditelná pro všechny. Důrazně doporučujeme, abyste si pořídili dobrou FireStick VPN a skryli svou identitu, aby se váš zážitek ze sledování filmu nezhoršil..

používám ExpressVPN což je nejrychlejší a nejbezpečnější VPN v oboru. Instalace na jakékoli zařízení, včetně Amazon Fire TV Stick, je velmi snadná. Také přichází s 30denní zárukou vrácení peněz. Pokud se vám jejich služby nelíbí, můžete vždy požádat o vrácení peněz. ExpressVPN má také speciální nabídku, kde můžete získejte 3 měsíce zdarma a ušetřete 49% ročního plánu.

Zde jsou důvody, proč musíte používat VPN po celou dobu.

KROK 1 - Zálohujte Kodi na FireStick

Pokud již nějakou dobu používáte Kodi na FireStick, možná jste již nainstalovali několik doplňků, sestavení a přizpůsobili několik nastavení. Při obnovení výchozího továrního nastavení Kodi na FireStick ztratíte veškerá data Kodi, včetně všech doplňků a přizpůsobení. Nastavení všeho znovu by mohlo být nějaké potíže. Nejenže to vyžaduje čas, ale také si nemusíte pamatovat předchozí nastavení.

Pokud chcete jen začít od nuly, nemusíte dělat nic. Stačí resetovat Kodi a je dobré jít. Pokud však chcete, aby se Kodi trochu vrátilo, doporučuji si před resetováním provést zálohu.

Poznámka: Existuje několik doplňků, které vám umožní zálohovat a obnovit Kodi. Žádná z nich nenabízí zálohovací řešení. Z nějakého důvodu obnovují addony během obnovy pouze část zálohovaných dat. Přesto je lepší něco načíst, než ztratit všechno.

Než resetujete Kodi, doporučujeme si poznamenat vše, co byste chtěli obnovit, abyste je mohli nastavit později ručně, v případě, že nebudou všechna data automaticky obnovena.

Pokud jde o zálohování dat Kodi, zjistili jsme, že Ares Wizard je nejefektivnější. Obnovuje většinu zálohovaných dat a snadno se nastavuje a používá. Zde se dozvíte, jak nainstalovat Ares Wizard na Kodi.

Jakmile budete mít Ares Wizard, můžete zálohovat svá data Kodi.

# 1. Přejděte na Doplňky > Naprogramujte doplňky z domovské obrazovky Kodi a otevřete Průvodce Ares

jak resetovat Kodi

# 2. Nyní vyberte a klikněte na záložku „Záloha“ v horní části rozhraní Ares Wizard

reset Kodi na výchozí

# 3. Pokud jste si dosud nevybrali cílovou složku, do které bude záložní soubor uložen, nebo si přejete jej změnit, klikněte v levém sloupci na „Vybrat cíl“ pod „Záloha“

jak resetovat Kodi na FireStick

# 4. V okně Nastavení Ares Wizard, které se objeví, klikněte vlevo na možnost „Záloha“

jak obnovit Kodi na tovární nastavení

# 5. Nyní klikněte na „Záložní cílovou složku“ a vyberte složku, do které chcete zálohovat data Kodi

jak resetovat kodi na požární televizi

# 6. Otevřete „kořenový souborový systém“

reset kodi na oheň tv stick

# 7. Klikněte na „sdcard“

jak zálohovat kodi dara

# 8. Nyní můžete v zařízení FireStick vybrat libovolnou složku, do které chcete uložit záložní data Kodi. FireStick již obsahuje složku „zálohy“, takže zde ukládám své záložní soubory. Můžete však vybrat libovolnou existující složku nebo vytvořit novou kliknutím na tlačítko „Nová složka“ na pravé straně.

jak zálohovat kodi na firestick

# 9. Ve složkách jsem vytvořil složku „kodi“. Ve výchozím nastavení neexistuje záložní složka Kodi.

kodi záloha

# 10. Nyní otevřete složku „kodi“, kterou jste právě vytvořili v záložní složce (v ní se nic nezobrazí, protože jsme ji ještě nezálohovali) a kliknutím na tlačítko „OK“ ji vyberte.

jak resetovat kodi

# 11. Nyní máte novou cílovou složku zálohy. Až se vrátíte do okna nastavení Ares Wizard, klikněte na „OK“

záložní složka kodi

# 12. Až se vrátíte do rozhraní Průvodce Ares, měla by se v části „Záloha“ zobrazit možnost „Obnovit“ (protože jste vybrali novou cílovou složku). Klikněte na tlačítko „Obnovit“.

jak zálohovat kodi před resetováním

# 13. Nyní je Průvodce Ares aktualizován o nový cíl zálohy. Jak je vidět na obrázku níže, můžete si vybrat, která data Kodi chcete zálohovat a co vynechat. Pokud chcete zálohovat vše, vyberte možnost „Úplné zálohování systému“. Pokud si jen přejete zálohovat své doplňky, vyberte možnost „Doplňky“ a vše ostatní nechte nezaškrtnuté. Jakmile se rozhodnete, klikněte na tlačítko „Vytvořit zálohu“.

jak vymazat data o kodi

# 14. Zobrazí se výzva s dotazem, zda chcete balíčky přeskočit nebo zálohovat.

Pokaždé, když aktualizujete doplněk nebo instalujete nový, stáhne se také balíček. Po aktualizaci nebo instalaci již tyto balíčky nepotřebujete a nadále zabírají místo ve vašem omezeném úložišti FireStick. Kliknutím na „Ano“ přeskočíte balíčky, protože je již nepotřebujete.

resetování kodi

# 15. Průvodce Ares začne zálohovat Kodi. Takto bude postup vypadat.

záložní kodi s průvodcem ares

# 16. Když je Kodi zálohován, vyskakovací okno se zeptá, zda si přejete zobrazit přeskočené soubory. Pokračujte kliknutím na „Ne“ (nebo vyberte „Ano“, pokud opravdu chcete vidět přeskočené soubory). Nezapomeňte také ignorovat celkovou velikost přeskočených souborů, které se zobrazí tato výzva. Jak vidíte, číslo je nesprávné (36722318 MB se převede na 36722 GB, což je téměř 4600krát maximální 8 GB velikosti vašeho zařízení FireStick). Je to zjevně závada.

Průvodce zálohováním ares

V další části se naučíme, jak resetovat Kodi. V následující části se podíváme, jak ji obnovit.

KROK 2 - Resetujte Kodi na FireStick

Kodi lze resetovat dvěma způsoby. Jedním z nich je vymazat data Kodi bez jejich odinstalování. Druhým je odinstalace aplikace z FireStick a odstranění všech souvisejících dat spolu s ní. Podíváme se jeden na druhého.

Takto vypadá Kodi se všemi nainstalovanými doplňky „před“ resetem.

reset kodi na firestick

Metoda č. 1: Vymazání dat Kodi

Nyní se naučíme, jak vymazat data na Kodi. Tato metoda je jednodušší a téměř bez námahy, protože vylučuje potřebu odinstalovat Kodi, což je další krok. Vymazání dat zachová Kodi ve vašem FireStick, ale odstraní všechny vaše doplňky a jejich nastavení, přizpůsobení, nastavení Kodi a vše ostatní. Pokud tedy chcete vědět, jak obnovit tovární nastavení Kodi, jednoduše vymažte data. Ukážu vám jak.

# 1. Pomocí dálkového ovladače vyberte v horní nabídce na domovské obrazovce FireStick položku „Nastavení“.

reset kodi amazon fire stick

# 2. Nyní přejděte do nabídky „Aplikace“ a otevřete ji stisknutím tlačítka „Vybrat“ na dálkovém ovladači

požární aplikace

# 3. Otevřete „Správa nainstalovaných aplikací“

jak odstranit kodi data na firestick

# 4. Nyní byste měli vidět seznam všech nainstalovaných aplikací v zařízení FireStick. Přejděte dolů a vyberte zde Kodi a stiskněte „Vybrat“ na dálkovém ovladači pro přístup k dostupným možnostem

jak vymazat data o kodi

# 5. Na další obrazovce klikněte na možnost „Vymazat data“. Na pravé straně můžete také zobrazit další informace o Kodi ve vašem FireSticku, včetně množství úložiště, které spotřebovává. Na obrázku níže zabírá aplikace Kodi sama 164 MB místa, zatímco přidružená data mají velikost 125 MB.

jak vymazat data na Kodi pro firestick

# 6. Chcete-li akci potvrdit, klikněte na „Vymazat data“ ještě jednou na další obrazovce

jak resetovat kodi

# 7. Stisknutím tlačítka Zpět na dálkovém ovladači se vrátíte do předchozí nabídky. Na pravé straně uvidíte, že data Kodi byla vymazána.

jak odstranit kodi data

# 8. Vraťte se na domovskou obrazovku a přejděte na ‘Vaše aplikace & Sekce her. Spustit Kodi odtamtud. Uvidíte „Příprava na první spuštění“ (viz obrázek níže). To znamená, že všechna data Kodi byla vymazána a vy jste resetovali Kodi na výchozí hodnoty.

po resetování otevřít kodi

# 9. Když přejdete do části Doplňky z domovské obrazovky Kodi, uvidíte, že byly odstraněny také všechny doplňky. Kodi je nyní stejně dobré jako nové.

kodi na firestick

V této části jsme se naučili, jak resetovat Kodi na FireSticku vymazáním dat. V další metodě uvidíme, jak odstranit Kodi z FireStick.

Metoda č. 2: Odinstalovat Kodi na FireStick

Samozřejmě dalším způsobem, jak resetovat Kodi na FireStick, je jeho úplné odstranění a opětovné nainstalování. Toto je delší proces nakreslení, ale přináší stejné výsledky. Někdy se odinstalací a opětovnou instalací postarají o určité problémy, které nemohou vymazat data.

Podívejme se tedy, jak odinstalovat Kodi na FireStick.

# 1. Stejně jako v první metodě vyberte na domovské obrazovce FireStick „Nastavení“ a v nabídce klikněte na „Aplikace“. Nyní klikněte na „Spravovat nainstalované aplikace“ a poté vyberte „Kodi ze seznamu“.

jak odinstalovat kodi na firestick

# 2. Znovu se zobrazí následující nabídka. Tentokrát klikněte na „Odinstalovat“

odinstalovat kodi na fire tv stick

# 3. Chcete-li akci potvrdit, klikněte na „Odinstalovat“ ještě jednou na další obrazovce.

jak odstranit Kodi z FireStick

Tím odstraníte Kodi ze zařízení FireStick. Po přeinstalaci Kodi budou všechna data odstraněna.

Nyní přeinstalujte aplikaci Kodi, přejděte sem a dozvíte se, jak útěk z vězení rozbít FireStick s Kodi.

KROK 3 - Obnovení zálohovaných dat Kodi pomocí průvodce Ares

Nyní, když resetujete Kodi, budete chtít obnovit zálohu vytvořenou v kroku 1. Protože jste zálohovali pomocí Ares Wizard, budete potřebovat znovu Ares Wizard pro obnovení dat.

Během procesu resetování budou všechny vaše doplňky odstraněny, včetně Ares Wizard. Proto musí být znovu nainstalován.

Tuto zprávu si můžete přečíst a nainstalovat Průvodce Ares na Kodi.

# 1. Po instalaci spusťte aplikaci a nahoře vyberte záložku Zálohování a v části Obnovit klikněte na možnost Vybrat záložní soubor (viz obrázek níže)

jak obnovit Kodi na tovární nastavení

# 2. Vyberte možnost „Obnovit“ v nastavení Ares Wizard na levém panelu nabídky

jak obnovit zálohu kodi dat po resetu

# 3. Nyní na pravé straně klikněte na záložní soubor

jak obnovit kodi na firestick

# 4. Nyní otevřete „kořenový souborový systém“ a přejděte do složky, do které jste dříve zálohovali data Kodi. V mém případě by to byl kořenový souborový systém > SD karta > zálohy > Kodi.

Klikněte na záložní soubor, ze kterého chcete data obnovit

jak přeinstalovat kodi na firestick

# 5. Poté pokračujte kliknutím na „OK“

jak resetovat kodi na firestick

# 6. Nyní klikněte na „REFRESH“ v části „Obnovit“ na pravé straně

jak resetovat kodi

# 7. Ve spodní části klikněte na tlačítko Obnovit zálohu

jak odstranit kodi z ohně

# 8. Pokud jste od resetování Kodi po resetování změnili některá nastavení a chcete je zachovat, vyberte požadované možnosti v následující nabídce a poté klikněte na „Pokračovat“. Pokud není vybrána žádná z možností, může být vaše aktuální nastavení přepsáno.

obnovit kodi na firestick

# 9. Po obnovení dat Kodi se zobrazí potvrzení „Obnovení bylo dokončeno“. Pokračujte kliknutím na „OK“.

jak obnovit zálohu kodi pomocí průvodce ares

# 10. Aby se guisettings.xml správně aplikovaly, Kodi bude muset být uzavřena. Chcete-li to provést, klikněte na „OK“. Tím se dostanete zpět do rozhraní FireStick, odkud můžete znovu spustit Kodi.

obnovit zálohu kodi

# 11. Vraťte se zpět na domovskou obrazovku Kodi. Jak vidíte, ne všechny doplňky byly obnoveny. To potvrzuje to, co jsem řekl dříve, že data jsou zálohována pouze částečně. Bohužel je to to nejlepší, co můžeme udělat. Ale ušetří vám to čas a úsilí, protože nemusíte Kodi nastavovat od nuly.

jak resetovat kodi na firestick

A co chybějící doplňky / sestavení?

Jak jsem již zmínil, Ares Wizard obnoví data, ale nemusí to být úplná data, která jste měli před resetováním Kodi. Pokud tedy chybí některé doplňky nebo sestavení, které znovu potřebujete, můžete je znovu nainstalovat. Chcete-li přidat doplňky, sestavení a aplikace, můžete zkontrolovat následující odkazy na zdroje.

  • Nejlepší doplňky Kodi
  • Nejlepší stavby společnosti Kodi
  • Nejlepší aplikace FireStick

Jak odpočívat Kodi (Video Guide)

Zabalení

Nyní jste se naučili, jak zálohovat data Kodi, resetovat Kodi, odinstalovat a znovu nainstalovat Kodi a jak obnovit data Kodi na Fire TV / Stick. Resetování nebo odebrání Kodi jistě zlepší výkon a také uvolní místo v úložišti FireStick. Nebo pokud máte pocit, že vaše aplikace Kodi je plná všech doplňků a sestav, které již nepoužíváte, může být resetování tím správným způsobem, jak jít.

Příbuzný:

Jak jailbreak Fire Stick
Jak nainstalovat Cinema APK na Fire Stick
Jak aktualizovat Kodi na Fire Stick
Jak opravit vyrovnávací paměť Kodi
Jak nainstalovat VPN na FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me