Amazon na vás špionuje novou aktualizací Fire TV Stick

>

Amazon zveřejnil nové aktualizace pro zařízení FireStick a Fire TV ještě nedávno. Upřímně řečeno, možná jsem ani nevěděl, jak se aktualizace FireStick aktualizuje, ani jsem si nevšiml, že možnost „Zařízení“ v Nastavení byla přejmenována na „Moje požární televize“. Ale to není změna, o které jsme tady mluvili.

Aktualizace provedla některé změny v nastavení ochrany osobních údajů, které ve výchozím nastavení umožňuje společnosti Amazon shromažďovat data o používání zařízení a aplikací, podle toho, co společnost říká: „Marketing a účely vylepšení produktu.“ Tato aktualizace také umožňuje Amazonu sledovat spotřebu dat na vašem FireSticku. a Fire TV zařízení. Jinými slovy, bez ohledu na to, že vás nic netuší, Amazon se nechal na vás špehovat.

Tato aktualizace se týká všech nedávno aktualizovaných existujících zařízení FireStick, zatímco nová zařízení jsou dodávána s předinstalovanou aktualizací.

Nejsem si jistý, jak budou tato data použita a jestli mohu věřit Amazonu se svými statistikami využití zařízení. Jsem si jist, že nemám příjemné sdílení dat s jakoukoli organizací bez ohledu na její postavení nebo pověst.

Existují však dobré zprávy. Amazon možná tiše proklouzla tato nastavení kolem vás, ale také vám umožní vypnout je. Tato nastavení ochrany osobních údajů můžete deaktivovat a zabránit sdílení dat s Amazonem. Řeknu vám jak.

Poznámka: I když můžete zabránit Amazonu v shromažďování informací o vašem používání, vaše online aktivity jsou stále vystaveny vašemu poskytovateli internetových služeb, vládě a několika subjektům třetích stran. Získejte VPN a užijte si stoprocentní soukromí.

amazonský výstřel špionáže

Zkontrolujte aktualizaci FireStick (pokud již nebyla aktualizována)

Jak jsem již řekl, nová nastavení ochrany osobních údajů mají vliv pouze na zařízení s nejnovějšími aktualizacemi nebo na zcela nová zařízení (například Fire TV Stick 4K)..

Chcete zkontrolovat, zda je vaše zařízení aktuální s nejnovější verzí firmwaru. Postupujte takto:

 • Přejít na FireStick Nastavení

amazon špionáž na vás

 • Klikněte na přístroj (nebo Moje požární televize)

požární uživatelé špehování

 • Klikněte na O

špionážní požár

 • Vybrat Zkontrolujte aktualizaci systému

amazon špionáž na vás

Pokud je k dispozici nová aktualizace, pokračujte a nainstalujte ji. Ano, udělejte to, i když do vašeho zařízení přidá nové nastavení ochrany osobních údajů. Přesto toto nastavení deaktivujeme. Doporučujeme, abyste si na FireStick nebo Fire TV nainstalovali nejnovější aktualizace.

Zabraňte Amazonovi, aby vás špehoval

Nyní deaktivujeme nastavení ochrany osobních údajů a zabráníme Amazonu shromažďovat veškerá data o použití:

 • otevřeno Nastavení z domovské obrazovky FireStick
 • Klikněte na Preference

přestaňte na vás amazon špehovat

 • Když uvidíte následující možnosti, klikněte na Nastavení ochrany osobních údajů

horké pro změnu nastavení ochrany osobních údajů ve firestick

 • Nyní byste měli vidět dvě možnosti - Data o použití zařízení a Shromažďujte data o používání aplikací. Otáčet se VYPNUTO obě tyto možnosti

vypněte soukromí na firestick

 • Nyní stačí kliknout na tlačítko Zpět na dálkovém ovládání FireStick jednou pro návrat na předchozí obrazovku
 • Klikněte na Monitorování dat

zakázat monitorování dat na firestick

 • Klikněte na Monitorování dat znovu a vypněte jej (pokud je zapnutý)

vypněte monitorování dat

Udržujte své streamovací aktivity soukromé

I když jste vypnuli údaje o používání zařízení / aplikací a monitorování dat, vaše online aktivity stále nejsou soukromé. Váš poskytovatel internetových služeb a vláda mohou snadno zjistit, co streamujete a přistupujete online online přes Fire Fire nebo jiné zařízení. Připojuji ExpressVPN ke všem mým streamovacím zařízením a navrhuji, abyste udělali totéž.

ExpressVPN je nejrychlejší a nejbezpečnější VPN k datu. Má vyhrazené aplikace pro všechna zařízení, včetně Amazon Fire TV / Stick. Zde je návod, jak rychle získat ExpressVPN na vaší Fire TV / Stick.

Krok 1: Přihlaste se k odběru ExpressVPN TADY. Má 30denní záruku vrácení peněz. To znamená, že jej můžete používat zdarma prvních 30 dní a pokud nejste spokojeni s výkonem (což je vysoce nepravděpodobné), můžete požádat o plnou náhradu.

Krok 2: Zapněte svůj Fire TV / Stick a v levém horním rohu přejděte na možnost „Hledat“. Nyní do vyhledávacího pole zadejte „Expressvpn“ (bez uvozovek) a vyberte ExpressVPN, když se zobrazí ve výsledcích vyhledávání

nainstalovat firtick Expressvpn

Krok 3: Klepnutím na „Získat“ stáhnete a nainstalujete aplikaci ExpressVPN pro Fire TV / Stick.

získejte expressvpn na firestick

Krok 4: Otevřete aplikaci a zadejte přihlašovací údaje, které jste vytvořili při nákupu předplatného ExpressVPN. Klikněte na „Přihlásit se“

login expressvpn na firestick

Krok 5: Klepnutím na ikonu Napájení se připojte k serveru VPN. To je vše. Vaše připojení je nyní zabezpečeno pomocí nejrychlejší a nejlepší VPN pro FireStick.

připojit ExpressVPN na FireStick

Můžete si také přečíst podrobnější informace o používání ExpressVPN s Fire TV / Stick.

Likvidace

Přál bych si, aby Amazon byl o těchto změnách trochu nadcházející. Proč by nás však soukromí mělo zajímat, kdyby tyto společnosti byly tak komunikativní o tom, že si naše osobní údaje vyberou přímo pod nosem. Naštěstí, jakmile zjistíte, že vás někdo špehuje, vám Amazon dává možnost zabránit tomu, aby se to stalo. Rád bych slyšel, jak si myslíte o těchto změnách. Neváhejte a dejte nám vědět prostřednictvím sekce komentářů níže.

Populární průvodci

Jak útěk z vězení FireStick
Nejlepší doplňky Kodi
Nejlepší stavby společnosti Kodi
Kino APK
Nejlepší aplikace pro FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me