Kodi Yasal ve Güvenli mi?

>

Kodi, cihazınızı anında bir medya merkezine dönüştürme özelliği sayesinde yakın geçmişte çok popüler oldu. Kodi’yi birkaç yıldır kullanıyorum ve muhtemelen şu ana kadar kullanma şansına sahip olduğum en iyi medya oynatıcı olduğunu söyleyerek sözlerimi küçümsemiyorum. Kodi yalnızca yerel depolama ortamından medya oynatmakla kalmaz, aynı zamanda gerçek gücü çeşitli eklentiler aracılığıyla çevrimiçi akışı kolaylaştırmaktır. Kodi, web’deki dipsiz içerik havuzuna erişmenizi sağlar. Ve o havuza dalış yapmanıza izin veren yüzlerce ücretsiz eklenti var.

Bu olağanüstü! Öyle değil mi? Kesinlikle öyle. Bununla birlikte, Kodi ayrıca yasal tartışmalara konu olmuştur, çünkü telif hakkıyla korunan içeriği ücretsiz olarak yayınlamanıza izin verir. Kendinize sormuş olabilirsiniz – Kodi yasal ve güvenli mi veya bu medya oynatıcıyı kullanarak yasal sorunlara yakalanabilir miyim? Kodi hakkında çok şey duyduk ve endişelerinizin nereden geldiğini anlıyorum. Bu nedenle, bazı sorularınızı yanıtlamanıza yardımcı olmak ve Kodi medya oynatıcısının yasal durumu hakkında size netlik sağlamak için bu makaleyi yazıyorum.

kodi yasal mı

Sizinle paylaşacağım şey kesin değil, ama bazı şüphelerinizde size yardımcı olmalı.

Kodi Yasal mı?

Kodi’nin etrafındaki yasallıklar, dünyanın neredeyse hiçbir yerinde, telif hakkıyla korunan içeriğin akışına karşı henüz net bir yasa yapılmadığından, belirsizliğini korumaktadır. Yine de, Kodi’nin yasal bir medya oynatıcı olduğu konusunda kesinlikle şüphe yoktur. Kodi’nin indirilmesi ve yüklenmesi herhangi bir ihlale neden olmaz. Aslında Kodi, Android’in Google Play ve Microsoft Store gibi resmi uygulama mağazalarında zaten mevcut. Bu mağazalar hiçbir zaman yasa dışı bir uygulamaya ev sahipliği yapmayacak.

Bağımsız bir uygulama olarak Kodi yasaldır. Kullanıcıları yasal radar aralığında sürükleme eğiliminde olan, telif hakkıyla korunan içeriğe ücretsiz erişim sağlayan bazı Kodi eklentileridir. Tabii ki, daha önce de söylediğim gibi, telif hakkıyla korunan içeriğin akışına karşı siyah beyaz yasalar yoktur. Ancak, ücretsiz, lisanslı içerik oynatmanın yasal olduğu anlamına gelmez; aslında, çok yasadışı olabilir ve başınızı belaya sokabilir. Birçok kişi, telif hakkıyla korunan içeriğin yasa dışı bir şekilde akışıyla ilgili yasal bildirimler aldı. Söylemeye çalıştığım şey, korsan / telif hakkıyla korunan içeriği depolayan ve dağıtanlar için yasaların daha açık olduğu.

  Top 6 najlepších alternatív Kodi na použitie v roku 2023

Kodi eklentilerine daha popüler olarak Kodi eklentileri denir ve yüzlerce vardır. Bu eklentilerin çoğu ücretsizdir ve filmler ve şovlar gibi lisanslı içeriği de ücretsiz olarak yayınlamanızı sağlar. Kodi eklentileri, birden çok eklentiyi barındıran depolar aracılığıyla indirilir. Kodi Eklenti Deposu adı verilen bir resmi havuz var. Resmi mağaza, herkese açık alandaki ücretsiz içeriğe erişim sağlayan veya abonelik tabanlı içeriğe sahip tüm yasal eklentilere sahiptir..

Resmi depodan bir eklenti indirip kullanıyorsanız, yasallıklarla ilgili endişelenecek bir şeyiniz yoktur. Ancak, işleri biraz zorlaştıran, telif hakkıyla korunan içeriğin ücretsiz akışını vaat eden üçüncü taraf eklentileri olan üçüncü taraf depolarıdır.

Lisanslı içeriği ücretsiz olarak yayınlamak, telif hakkı yasalarını açıkça ihlal etmektedir. Ancak, cevabı isteyen soru şu – bu ücretsiz çevrimiçi akış etkinlikleri ne kadar cezalandırılabilir??

Kodi ABD’de Yasal mı?

Sorunuzu cevaplamaya çalışayım – Kodi ABD’de yasal mı? ABD’de ücretsiz içeriğin çevrimiçi akışına karşı telif hakkı yasaları tam olarak “açık” olarak adlandırdığım şey değildir. Ancak, birçok insanın ücretsiz, telif hakkıyla korunan içerik izlemesi nedeniyle yasal karmaşaya karıştığını gördüm. Örneğin, birkaç kullanıcının bildirim gönderilmesini duydum ve onları yasadışı akış etkinlikleri konusunda uyardım.

Kesinlikle kesin olan bir şey, telif hakkıyla korunan içeriğin satışının ve dağıtımının, telif hakkı yasalarının ihlali olduğudur ve failler de ağır para cezalarına ve hapis cezasına çarptırılabilir. Dolayısıyla, telif hakkıyla korunan içeriğin ücretsiz akışını sunan üçüncü taraf bir eklenti varsa, yasa dışı bir eklentidir ve geliştiriciler suçlanabilir.

Tahmin yapmayı bırakmak ve güvende kalmak muhtemelen en iyisidir. ExpressVPN kullanın ve tüm çevrimiçi etkinliklerinizin izlenebilir olmadığından emin olun.

Kodi AB ve Tüm Dünyada Yasal mı??

Avrupa Birliği’nde ve dünyanın diğer bölgelerinde, telif hakkı yasaları ABD’deki kadar belirsizdir. Bu yazılımın kendisi herhangi bir yasayı ihlal etmediği için Kodi’yi birçok ülkede kullanmak yasaldır. Bununla birlikte, telif hakkıyla korunan içeriği izlemek için Kodi eklentilerini kullanmak, dünyanın hangi bölgesinde yaşarsanız yaşayın, sizi kolayca dertte tutabilir.

  How to Install Medusa Kodi Addon

Yasalar, lisanslı içeriğin depolanması ve dağıtımı ile ilgili olduğunda daha katıdır. Ücretsiz çevrimiçi akış için araçların tanıtımı ve reklamı, ağır cezalar (yüz binlerce dolar) ve uzun yıllar hapis cezası çekiyor.

Örneğin, akışlı set üstü kutuların veya cihazların (FireStick gibi) Kodi ve eklentileri önceden yüklenmiş olarak satılması birçok ülkede bir suçtur. Bir Avrupa Mahkemesi kısa süre önce önceden yüklenmiş Kodi kutuları satan bir Hollandalıya karşı karar verdi. Dikkat çeken şey, kutunun kendisinin satılmasının yasadışı olmamasıdır. Yasadışı yapan şey, Kodi’nin önceden yüklenmiş ve korsanlığı desteklemiş olmasıydı.

Kodi’de Güvenli Akış

Hükümetiniz, İSS’niz ve hatta bazı üçüncü taraflar web üzerinde neler yaptığınızı takip ediyor olabilir. Ancak, çevrimiçi etkinliklerinizi her zaman meraklı gözlerden gizleyebilirsiniz. Bunun en basit çözümü Kodi için bir VPN kullanmaktır.

VPN, internet bağlantınızı maskeler ve çevrimiçi etkinliklerinizin izlenmesini veya izlenmesini önler. VPN ile Kodi’yi güvenle ve endişelenmeden kullanabilirsiniz.

İnternet bağlantınızı korumak için kişisel olarak ExpressVPN kullanmanızı tavsiye ederim. Uzun süredir kullanıyorum ve en hızlı VPN hizmeti olduğunu fark ettim. Express VPN ayrıca Kodi dostudur.

İnternet etkinliklerinizi maskelemenin yanı sıra ExpressVPN, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriği yayınlamanıza olanak tanır ve İnternet kısıtlamasını önlemenize yardımcı olur.

Her zaman bir VPN kullanmak için bu ciddi nedenleri kontrol edebilirsiniz..

Not: Telif hakkıyla korunan içeriğin yasadışı akışı uygulamasına izin vermiyorum. Gizliliğinizi korumak için bir VPN hizmeti kullanmanızı öneririm.

Kodi Uygulaması Kullanımı Güvenli mi??

Hava durumu Kodi’nin yasal olarak güvenli olup olmadığını kastediyorsanız, bu soru belirsiz telif hakkı yasaları nedeniyle kısmen cevaplanmamıştır. Genel olarak, Kodi’yi yalnızca eğlence amaçlı kullanan ve korsan içeriğin satışını dağıtmayan veya tanıtmayan bir kullanıcıysanız, Kodi sizin için oldukça güvenlidir. Ancak, sözümü tutmayın ve ülkenizdeki veya bölgenizdeki yeni kararlara dikkat edin.

  15 meilleurs skins Kodi pour changer l'apparence de votre Kodi

Kodi’nin kötü amaçlı yazılım veya virüs içermeyen güvenli bir uygulama olup olmadığını kastediyorsanız, soruyu cevaplamak çok daha kolaydır. EVET! Kodi güvenli bir uygulamadır. Kötü amaçlı program içermiyor. Cihazınıza zarar vermez.

Daha önce de söylediğim gibi Kodi, Google Play ve Microsoft Store gibi birçok resmi uygulama mağazasında barındırılıyor. Bu mağazaların herhangi bir uygulamayı ağır bir inceleme ve birden fazla teste ev sahipliği yapmadan önce koydukları bilinmektedir. Söylemek istediğim, Kodi’nin kendisinin yüklü olduğu cihaza hiçbir tehdit oluşturmayan tamamen güvenli bir uygulama olması..

Ancak, Kodi’ye yüklediğiniz eklentilere dikkat edin. Dışarıda yüzlerce eklenti var. Birçoğu güvende olsa da, durum böyle değil. Eklentiyi her zaman güvenilir bir kaynaktan yükleyin. Resmi Kodi Eklenti Deposu tüm güvenli eklentilere sahiptir. Ancak, herhangi bir üçüncü taraf eklentisini indirirken, popüler olan ve zamanın testini yapmış olanlara gitmek en iyisidir. Bu yazıdan sonra yüklemeyi güvenli bulduğum en iyi Kodi eklentilerine göz atabilirsiniz..

Sonuç

Kodi’nin kendisinin yasal bir medya oynatıcı olduğu açıkça belirlendi. Yetkili kaynaklar aracılığıyla telif hakkıyla korunan içeriği izlemek için Kodi’yi yüklemek ve kullanmak yasaldır. Genellikle zor durumlara yol açan lisanslı içeriğin ücretsiz çevrimiçi akışıdır. Bir kullanıcı olarak, lisanslı içeriğin akışı için ceza veya ceza çekmeniz pek olası değildir. Bununla birlikte, korsan içerik dağıtan, satan veya tanıtanlar veya bu içeriğe erişim sağlayan araçlar yasaları açıkça ihlal eder ve ağır cezalara ve hapis cezasına tabidir. Telif hakkı ihlaline göz yummuyorum ve yalnızca herkese açık alanda bulunan ücretsiz içeriği izlemenizi tavsiye etmiyorum. Yine de, çevrimiçi etkinliklerinizi Hükümetinizden veya İSS’nizden maskelemek için bir VPN hizmeti kullanmanızı öneririm.

İlişkili:

VPN’ler Yasal mı?
Bir FireStick’i Jailbreak Yapmak Yasadışı mı??
Terrarium TV Yasal ve Kullanımı Güvenli mi??

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me