Ako opraviť „Nepodarilo sa nainštalovať závislosť“ v spoločnosti Kodi

>

V tejto príručke na riešenie problémov sa naučíme opraviť chybovú správu „Nepodarilo sa nainštalovať závislosť“ na zariadení Kodi 18.5. Táto správa sa zobrazí v čase inštalácie doplnku, keď nie je možné nainštalovať súvisiace závislosti.

Kodi je jeden výkonný prehrávač médií, ktorý nielen prehráva miestne médiá v úložisku zariadenia, ale streamuje aj online obsah z celého sveta. Čo robí Kodi skutočne úžasným, sú doplnky Kodi od tretích strán. Tieto addony načítajú prúdy vášho obľúbeného obsahu z rôznych serverov, čo vám umožňuje ich prehrávanie online. Doplnky však nefungujú izolovane. Veľmi sa spoliehajú na externé služby nazývané „závislosti“..

Takmer všetky doplnky vyžadujú závislosť od škrabania internetu a získavania prúdov. V skutočnosti väčšina populárnych doplnkov vyžaduje viacnásobné závislosti. Pri inštalácii doplnkov, ako sú Exodus Redux, Covenant, Yoda alebo iné, sa nainštalujú aj požadované závislosti (ak ešte nie sú nainštalované). Ak sa však inštalácia aspoň jednej závislosti nepodarí, Kodi zobrazí chybu „zlyhala inštalácia závislosti“. Ak by sa táto závislosť nenainštalovala, doplnok nie je možné nainštalovať..

Pozor Používatelia KODI: Prečítajte si skôr, ako budete pokračovať

Doplnky a zostavy spoločnosti Kodi ponúkajú neobmedzený obsah streamingu, ale mohli by vás tiež dostať k právnym problémom, ak ich zachytia streamingy zadarmo Filmy / Televízne relácie / Šport. Používateľom spoločnosti Kodi dôrazne odporúčame, aby ste pri online streamovaní vždy pripojili sieť VPN. Dobrá sieť Kodi VPN skryje vašu identitu, obchádza vládny dohľad, geoblokovaný obsah a škrtenie ISP (čo tiež pomáha pri streamovaní bez vyrovnávacej pamäte).

Používam ExpressVPN, čo je najrýchlejšia a najbezpečnejšia VPN. Inštalácia je veľmi jednoduchá na akomkoľvek zariadení vrátane Amazon FireStick. Získate zadarmo 3 mesiace a ušetríte 49% z jeho ročných plánov. Tiež prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak nie ste spokojní, vždy môžete požiadať o vrátenie platby.

Kliknutím TU získate zadarmo 3 mesiace a ušetríte 49% na ExpressVPN

Prečítajte si: Ako nainštalovať a používať sieť Kodi VPN

Oprava zlyhala pri inštalácii závislosti na Kodi

Niekoľkokrát som sa s touto chybou stretol a po vyskúšaní a testovaní rôznych metód som prišiel s niekoľkými nápadmi na riešenie problémov. Aj keď je ťažké dať prst na to, čo presne spôsobuje chybu, som si istý, že jedno z nasledujúcich riešení bude pre vás fungovať.

1. Vymažte vyrovnávaciu pamäť Kodi

Vymazanie vyrovnávacej pamäte v zariadení Kodi vám niekedy pomôže opraviť chybu „zlyhala inštalácia závislosti“. Vymazanie vyrovnávacej pamäte je lepšou alternatívou k vymazaniu celých údajov, pretože sa nestratia existujúce doplnky a nastavenia Kodi..

Najlepší spôsob, ako vyčistiť vyrovnávaciu pamäť, je cez Sprievodcu Ares. Ak ešte nemáte Ares Wizard, nainštalujte ho ako prvý. Inštalácia Ares Wizard trvá asi 4-5 minút, ale je to skvelý nástroj.

Krok 1: Teraz choďte do toho a spustite Ares Wizard. Nájdete ho na stránke Kodi Homescreen > Add-ons > Programové doplnky.

Krok 2: Keď sa sprievodca načíta, kliknite na kartu Údržba v hornej časti.

Zlyhanie pri inštalácii zlyhalo

Krok 3: Potom kliknite na položku Odstrániť medzipamäť / Temp v časti Vyrovnávacia pamäť napravo

Inštalácia kodi zlyhala

Krok 4: Po odstránení vyrovnávacej pamäte sa zobrazí nasledujúca správa. Pokračujte kliknutím na „OK“.

Zlyhanie pri inštalácii zlyhalo

Ako vidíte, veľkosť vyrovnávacej pamäte v mojom systéme bola iba 1 MB. Je to preto, že som nedávno preinštaloval Kodi a nemám veľa doplnkov. Veľkosť vyrovnávacej pamäte sa bude zväčšovať a čím väčšia bude, tým viac problémov môže spôsobiť. To je dôvod, prečo vám odstránenie vyrovnávacej pamäte môže pomôcť pri chybe „Nepodarilo sa nainštalovať chybu závislosti“. “

2. Vymažte údaje Kodi

Vymazanie vyrovnávacej pamäte niekedy nestačí. „Nepodarilo sa nainštalovať závislosť“ je mnohokrát tvrdohlavejšie a neodstráni sa jednoducho odstránením vyrovnávacej pamäte. Druhou možnosťou je odinštalovať Kodi a znova ho nainštalovať, čerstvé. Z väčšej časti sa o problém postará. Predtým, ako to urobíte, by ste však mali skúsiť vymazať údaje Kodi. Vymazaním údajov sa zariadenie Kodi vráti na predvolené továrenské nastavenie a chvíľu vás ušetrí.

Ak sa zobrazilo chybové hlásenie, ktoré zlyhalo pri inštalácii závislosti na FireStick, môžete obnoviť údaje Kodi na tomto zariadení z ponuky Nastavenia. Na vymazanie údajov na všetkých zariadeniach s podporou Kodi (vrátane FireStick) môžete použiť aj Ares Wizard..

Nainštalujte sprievodcu Ares na server Kodi a postupujte podľa nasledujúcich krokov:

Krok 1: Spustite Sprievodcu Ares a kliknite na kartu Viac v pravom hornom rohu (zľava na Nastavenia)

Zlyhanie pri inštalácii zlyhalo

Krok 2: Teraz kliknite na položku „Vymazať všetky údaje / nový začiatok“ zo súboru možností na nasledujúcej obrazovke

kodi závislosti neboli splnené

Krok 3: Ak sa zobrazí nasledujúca výzva, potvrďte svoju akciu kliknutím na „Áno“

kodi závislosti neboli splnené

Krok 4: Ďalej vyberte, či si chcete zachovať svoje obľúbené nastavenia, zdroje a nastavenia doplnkov a pokračujte kliknutím na Pokračovať

závislosť od verzie sa nedala uspokojiť

Vymazanie údajov Kodi môže v závislosti od jeho veľkosti trvať minútu alebo dve. Po vymazaní údajov bude Kodi čerstvé ako nové. Stratíte všetky svoje doplnky vrátane Ares Wizard.

3. Odstráňte a obnovte databázu Kodi

Databáza spoločnosti Kodi obsahuje veľa vecí spolu v spoločnosti Kodi a keď dôjde k jej poškodeniu, začnete narážať na chyby, ktoré ste nikdy predtým nevideli, ako je napríklad tá, ktorá sa týka, alebo vyslovte „Inštalácia Kodi zlyhala.“

Oprava databázy Kodi vám môže záhadne pomôcť zbaviť sa mnohých takýchto problémov takmer okamžite. Dobrá vec je, že skorumpovaná databáza vás nezabráni v používaní Kodi. Vidíte iba niektoré chyby. To je dôvod, prečo to môžete opraviť zvnútra Kodi.

Takto môžete odstrániť a obnoviť databázu Kodi:

Krok 1: Prejdite na domovskú obrazovku Kodi a v pravom hornom rohu kliknite na položku „Nastavenia“ (ikona ozubeného kolieska)

zlyhala inštalácia závislej paľby

Krok 2: Ďalej kliknite na položku Správca súborov

správca súborov kodi

Krok 3: V nasledujúcom okne kliknite na položku „Adresár profilu“

zlyhala inštalácia závislej paľby

Krok 4: Ďalej kliknite na položku „Databáza“

inštalácia závislostí kodi

Krok 5: Teraz vyberte „Addons27.db“ a stlačením príslušného tlačidla / klávesu otvorte kontextové kontextové menu (napríklad kliknite pravým tlačidlom myši na Windows PC). V rozbaľovacej ponuke kliknite na príkaz Odstrániť

zlyhala inštalácia závislosti

Krok 6: Ak sa zobrazí výzva, potvrďte svoju akciu kliknutím na „Áno“

zlyhala inštalácia závislosti

Krok 7: Teraz zatvorte Kodi a znova ho spustite asi po minúte. Skúste znova nainštalovať doplnok, ktorý ste sa pokúsili nainštalovať skôr, keď ste narazili na chybu „zlyhala pri inštalácii“.

Poznámka: Po opätovnom spustení programu Kodi po odstránení databázy prejdite na položku Doplnky > Moje doplnky a znova povoľte existujúce doplnky.

4. Ručne nainštalujte závislosti od spoločnosti Kodi 

Ak sa zdá, že nič nefunguje, bolo by skvelým nápadom manuálne nainštalovať závislosti od spoločnosti Kodi pomocou úložiska TVAddons. V skutočnosti je to jedna z prvých vecí, ktoré by ste mohli vyskúšať, pretože má tendenciu problém vyriešiť lepšie ako iné riešenia.

Toto je potrebné urobiť:

Krok 1: Na domovskej obrazovke Kodi otvorte položku Nastavenia a v nasledujúcom okne kliknite na položku Nastavenia systému

Krok 2: Na ďalšej obrazovke vyberte položku Doplnky, ktoré vidíte naľavo a napravo, a povolíte možnosť Neznáme zdroje.

inštalácia závislostí kodi

Krok 3: Kliknite na „Áno“ a potvrďte svoju akciu

ako nainštalovať závislosti na kodi

Krok 3: Vráťte sa na domovskú obrazovku Kodi a tentoraz prejdite na Nastavenia > Správca súborov

správca súborov kodi

Krok 4: V ďalšom okne kliknite na položku Pridať zdroj

pridať zdroj na kodi

Krok 5: Teraz kliknite na

klikni na žiadny kodi

Krok 6: Teraz zadajte zdrojovú adresu URL ako http://fusion.tvaddons.co. Zadajte adresu URL správne, pretože ide o zdroj, z ktorého budete ukladať archív. Pokračujte kliknutím na tlačidlo „OK“

fúzne televízne doplnky

Krok 7: Pokračujte a do textového poľa „Zadajte názov tohto zdroja médií“ zadajte názov. Môžete mu dať ľubovoľný názov podľa vášho výberu. Budem ju nazývať „fúzia“, aby som sa s ňou mohla ľahko identifikovať neskôr. Pokračujte kliknutím na tlačidlo „OK“.

inštalátor jadrovej syntézy

Krok 8: Vráťte sa na domovskú obrazovku Kodi a tentokrát kliknite na položku Doplnky vľavo

kodi addons menu

Krok 9: Kliknite na ikonu otvoreného poľa v ľavom hornom rohu nasledujúcej obrazovky. Táto možnosť sa tiež nazýva „Inštalátor balíkov“

inštalátor balíka kodi

Krok 10: Ďalej kliknite na možnosť Inštalovať zo súboru zip

inštalácia zo súboru zip na kodi

Krok 11: Teraz kliknite na možnosť „fúzia“ alebo na meno, ktoré ste zdroju uviedli skôr

fúzie

Krok 12: Otvorte „Kodi-repo“

inštalácia závislostí kodi

Krok 13: Ďalej kliknite na „anglicky“

ako nainštalovať kodi závislosti

Krok 14: Posuňte zobrazenie nadol a kliknite na možnosť „repozitár.xbmchug-3.0.0.zip“ (číslo verzie sa môže zmeniť)

zlyhala inštalácia závislosti na kodi

Krok 15: Počkajte, kým sa v pravom hornom rohu obrazovky nezobrazí upozornenie „TV Addons Co repo Installed“

chyba závislosti kodi

Možno budete musieť nainštalovať niekoľko ďalších závislostí z úložiska TVAddons. Nasledujú tieto kroky:

Krok 1: Znova prejdite na domovskú obrazovku Kodi a potom prejdite na položku Doplnky > Inštalátor balíkov > Inštalácia zo súboru zip (kroky 9 - 11 vyššie)

Krok 2: Kliknite na položku „fusion“ (alebo na názov, ktorý ste vybrali pre zdroj skôr) a otvorte „kodi-scripts“

Krok 3: Mali by ste tu vidieť niekoľko súborov zip. Jeden obsahuje „metandler“ v názve a druhý obsahuje „urlresolver“ (pozri obrázok nižšie)

ako nainštalovať kodi závislosti

Krok 4: Nainštalujte každý skript jeden po druhom tak, že naň jednoducho kliknete

Úspešne ste nainštalovali všetky potrebné závislosti. Teraz skúste znova nainštalovať ten istý doplnok, ktorý hádzal chybové hlásenie „Nepodarilo sa nainštalovať závislosť“. Existuje spravodlivá šanca, že problém vyrieši.

Závislosti spoločnosti Kodi neboli splnené

„Závislosti od spoločnosti Kodi neboli splnené“ je ďalšou častou chybou súvisiacou so závislosťou a bolo by mi chybou, keby som sa jej nedotkla..

Tento problém sa často vyskytuje, keď sa pokúšate nainštalovať alebo použiť doplnok už aktualizovaný pre novšiu verziu Kodi na staršiu verziu Kodi. Napríklad sa mi pri pokuse o inštaláciu doplnku určeného pre Kodi 18 na Kodi 17.6 môže zobraziť chyba.

So staršími verziami naďalej pracuje veľa aktualizovaných doplnkov, ale to isté sa nedá povedať o všetkých. Našťastie je tento problém relatívne ľahšie vyriešiť. Všetko, čo musíte urobiť, je aktualizovať Kodi na najnovšiu dostupnú verziu.

Upozorňujeme, že spoločnosť Kodi nepodporuje internú aktualizáciu z aplikácie. Z väčšej časti preto budete potrebovať novú inštaláciu. To ďalej znamená stratu existujúcich údajov, vašich nastavení a nainštalovaných doplnkov.

Poznámka: „Závislosť od verzie sa nedá uspokojiť“ je chyba, ktorá sa podobá „Závislosti od spoločnosti Kodi nie sú splnené“ a zvyčajne ju možno opraviť aktualizáciou verzie Kodi na najnovšiu verziu. Ak problém pretrváva aj napriek aktualizácii, odstráňte ho pomocou jednej z ďalších metód, ktoré som opísal vyššie.

Skontrolujte súbor denníka Kodi 

Ak pre vás nič nefunguje, odporúčame vám, aby ste si naposledy prečítali protokolový súbor chýb Kodi. Protokol Kodi vám pomôže určiť, čo presne spôsobuje problém.

Kodi obsahuje niekoľko doplnkov, ktoré vám pomôžu zobraziť denník a dokonca ho odovzdať online. Pri prezeraní denníka vyhľadajte chybové hlásenie „zlyhala inštalácia závislosti“. Aj keď nedokážete zistiť príčinu problému, môžete zdieľať súbor protokolu a odborníci spoločnosti Kodi vám pomôžu lepšie.

záver

Závislosti sú závislé od toho, od ktorých doplnkov závisí, aby vám na Kodi priviedli prúdy. Z mojej skúsenosti môžem povedať, že výskyt chyby „zlyhalo pri inštalácii závislosti“ nie je častý. Ale keď na to narazíte, budete chcieť mať po ruke riešenie. Jedna alebo druhá z vyššie uvedených metód riešenia problémov pre mňa fungovala v rôznych časoch. Nevidím dôvod, prečo by nemali problém vyriešiť. Ak máte akékoľvek otázky alebo návrhy, dajte nám vedieť prostredníctvom nižšie uvedenej sekcie komentárov.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me