Co to jest Kodi, jak to działa i wszystko inne, co ma znaczenie

>

W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Kodi i jak zacząć. Dam ci wszystkie porady i wskazówki oraz dostęp do wszystkich niezbędnych zasobów, których możesz potrzebować. Z pomocą tego przewodnika zapoznasz się nie tylko z Kodi, ale znasz także wszystkie narzędzia do rozpoczęcia bezpłatnego przesyłania strumieniowego filmów, programów telewizyjnych, telewizji na żywo, sportu i nie tylko. Kodi 18.5 to najnowsza oficjalna wersja. Jeśli jednak nadal używasz Kodi 17.6 Krypton, ten przewodnik nadal będzie dla ciebie odpowiedni.

kodi

Co to jest Kodi?

Kodi to darmowy odtwarzacz multimedialny typu open source. To najprostsza i najzdolniejsza definicja tej niezwykle popularnej aplikacji.

Kiedy myślisz o nazwach odtwarzaczy multimedialnych, takich jak VLC, przyjdź do głowy. Zwykle odtwarzacze multimedialne służą do odtwarzania multimediów z lokalnego magazynu. Kodi też może to zrobić. Ale prawdziwy potencjał Kodi zostaje odblokowany, gdy używasz go do odtwarzania multimediów w Internecie i to za darmo.

Tak, Kodi zapewnia bezpłatny dostęp do wielu treści, w tym programów, filmów, telewizji na żywo, sportu i wielu innych. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednie dodatki Kodi. A jeśli chcesz poprawić swoje ogólne wrażenia z Kodi, możesz wypróbować również kompilacje Kodi. Za chwilę porozmawiamy o dodatkach i kompilacjach.

Kodi jest kompatybilny z prawie wszystkimi popularnymi platformami. Niektóre platformy obsługują Kodi w ich oficjalnych sklepach z aplikacjami (takich jak smartfony z Androidem, urządzenia Android TV Box, Windows 10 itp.). W innych można go łatwo załadować z boku (np. Amazon Fire Stick & Fire TV, Mac itp.). W rzeczywistości porozmawiamy o instalacji w następnej sekcji.

Jak zainstalować Kodi

Proces instalacji różni się w zależności od urządzenia. Jak powiedziałem, Kodi jest oficjalnie dostępny na niektórych urządzeniach, a na niektórych należy go ręcznie zainstalować przy użyciu metody sideloading. Oto krótkie spojrzenie:

Amazon FireStick, Fire TV Stick 4K, Fire TV, Fire TV Cube

Te urządzenia są prawie takie same pod każdym względem. Dlatego proces instalacji aplikacji Kodi jest również taki sam.

Amazon nie hostuje Kodi w App Store. Możesz jednak szybko załadować go na boczny tor we wszystkich urządzeniach Fire TV. Oto nasze przydatne zasoby.

Jak zainstalować Kodi w FireStick

Smartfony z systemem Android, tablety, Android TV & Pudełka na Androida

Wszystkie te urządzenia z Androidem mają wbudowaną obsługę usług Google Play, w tym Google Play Store. Kodi jest oficjalnie włączony do Sklepu Play.

Dlatego wszystko, co musisz zrobić, aby zainstalować Kodi, to pobrać go ze Sklepu Play, jeśli używasz któregokolwiek z tych urządzeń z Androidem.

Komputer z systemem Windows & Xbox

Windows 10 & Xbox One: Kodi jest oficjalnie dostępny w sklepie Microsoft Store dla użytkowników systemu Windows 10. Po prostu wpisz „Kodi” w Cortanie i kliknij ikonę Kodi w wynikach wyszukiwania. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować Kodi

Windows 8.1, Xbox 360 i starsze wersje: Możesz pobrać instalator z oficjalnej strony Kodi https://kodi.tv/download. Gdy jesteś na tej stronie, kliknij Windows.

Mac i iOS & Inne urządzenia

W przypadku komputerów Mac, iOS i innych urządzeń przejdź na stronę pobierania Kodi pod adresem https://kodi.tv/download i kliknij ikonę swojego systemu operacyjnego. Na przykład kliknij Mac OS na Mac i iOS na iOS.

Pojawi się małe okno z linkiem do pobrania pliku instalatora. Okno ma również Jak link, który poprowadzi Cię przez przewodnik instalacji Kodi na wybranym systemie operacyjnym na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy.

Jak zacząć korzystać z Kodi

Kodi nie obsługuje żadnych treści. Kodi to tylko odtwarzacz multimediów, który po prostu ułatwia odtwarzanie zawartości. Możesz odtwarzać multimedia na lokalnej pamięci za pośrednictwem Kodi. Ale, jak już powiedziałem, nie z tego najbardziej znana jest Kodi. Kodi jest popularny, ponieważ umożliwia odtwarzanie bezpłatnych filmów i muzyki przez Internet.

Aby rozpocząć pracę z Kodi, potrzebujesz dodatków i kompilacji.

Kodi Addons

Dodatki w największym stopniu przyczyniają się do sukcesu Kodi. Są bramą do ogromnego świata bezpłatnych treści w Internecie. Niezależnie od tego, czy lubisz oglądać filmy i programy telewizyjne, telewizję satelitarną przez Internet, czy sport, to dodatki, które to umożliwią. Krótko mówiąc, dodatki Kodi są absolutnie niezbędne, aby zacząć.

Dodatki Kodi również nie zawierają własnych treści. Są to agregatory, które pobierają strumienie lub łącza strumieniowe z różnych źródeł w Internecie.

Znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o dodatkach w Fire Stick Tricks. Oto niektóre z naszych najlepszych zasobów i poradników:

Jak korzystać z Kodi

Najlepsze dodatki Kodi

Jak zainstalować dowolny dodatek Kodi

Jak zainstalować Exodus Redux

Jak zainstalować 7 z 9 Kodi Addon

Jak zainstalować All Eyez on Me Kodi Addon

Jak zainstalować dodatek Deathstar

Jak zainstalować SportsDevil

Kompilacje Kodi

Kompilacje zapewniają wizualną zmianę interfejsu Kodi. Zmieniają sposób interakcji z Kodi. Te kompilacje są również fabrycznie wyposażone w popularne i działające dodatki, dzięki czemu nie musisz instalować ich ręcznie.

Kompilacje Kodi ostatecznie polegają na dodatkach do strumieniowego przesyłania treści. Można zatem powiedzieć, że są to rzeczy nieistotne. To nie do końca nieprawda. Możesz zacząć od wielu dodatków i bez żadnej kompilacji. Ale Kodi jest o wiele bardziej zabawny dzięki kompilacjom. Chociaż nie jest to obowiązkowe, osobiście polecam wersję Kodi.

Nie wiesz, jak to zrobić? Nie martw się, mamy wszystko, aby pomóc Ci wybrać odpowiednią wersję. Oto niektóre z naszych przydatnych zasobów:

Najlepsze wersje Kodi

Jak zainstalować kompilację Titanium

Jak zainstalować kompilację No Limits Magic

Jak zainstalować Xanax Kodi Build

Jak zainstalować Streamline Kodi Build

Czy Kodi jest legalne i bezpieczne?

Zacznę od stwierdzenia, że ​​Kodi jest w stu procentach legalne. Jest to również całkowicie bezpieczne, jeśli upewnisz się, że instalujesz dodatki i kompilacje tylko z zaufanych źródeł. Wszystkie nasze zasoby i poradniki obejmują tylko te bezpieczne dodatki i wersje. Osobiście testujemy każdy dodatek i kompilację przed udostępnieniem Tobie instrukcji instalacji.

Kodi jest legalne, a roszczenie to jest uzasadnione faktem, że jest on zawarty w Google Play Store i Microsoft Store. Zaufaj mi, to test lakmusowy niełatwy do zaliczenia.

Ale podczas przesyłania strumieniowego bezpłatnych treści za pomocą dodatków Kodi możesz mieć problemy z prawami autorskimi. To, co robisz w Internecie, może być monitorowane przez Twojego dostawcę usług internetowych, Twój rząd, a nawet podmioty zewnętrzne. Nie zachęcamy do łamania praw autorskich w jakikolwiek sposób, ale jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami twojego prawa do prywatności.

Korzystanie z VPN jest najlepszym sposobem na uniknięcie problemów podczas przesyłania strumieniowego darmowych treści. VPN zapewni, że Twoje działania online są szyfrowane i trzymane z dala od wścibskich oczu.

Jak zainstalować najlepszą VPN dla Kodi

Jak naprawić problemy Kodi

Masz problemy z Kodi? Nie martw się, mamy cię tutaj również. Kodi to stabilna, zaufana aplikacja. Ale zaakceptujmy to. Jest to narzędzie cyfrowe i chociaż problemy Kodi są rzadkie, nie są niespotykane.

Oto niektóre zasoby, które pomogą Ci przywrócić Kodi do bezproblemowego działania:

Dlaczego mój kodi nie działa? Typowe problemy i poprawki

Jak naprawić problemy z buforowaniem Kodi

Jak naprawić błąd „Nie można zainstalować zależności” w Kodi

Jak sprawdzić dziennik błędów Kodi, aby uzyskać więcej informacji i szybką poprawkę

Podsumowanie

To krótkie podsumowanie wszystkich ważnych aspektów Kodi, o których każdy użytkownik musi wiedzieć przed rozpoczęciem. Każda sekcja tego przewodnika jest dalej rozwijana poprzez linki do różnych przydatnych zasobów. Jakie było twoje doświadczenie? Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me