Dlaczego mój kodi nie działa? Typowe problemy i poprawki

>

W tym artykule omówimy różne problemy Kodi i ich możliwe rozwiązania. Jeśli Twój Kodi nie działa, może to być spowodowane wieloma przyczynami. Podczas kilkuletniego doświadczenia z Kodi napotkałem kilka problemów i często zastanawiałem się - raczej frustrująco - dlaczego Kodi nie działa? Ale zdałem sobie również sprawę, że większość problemów z Kodi można rozwiązać za pomocą dość prostych poprawek.

kodi nie działa

Kodi nie działa - typowe poprawki

Podzielę problemy Kodi na dwie ogólne kategorie - związane z lokalnymi i serwerowymi. Lokalne problemy są czymś, na co zwykle możemy znaleźć rozwiązanie. Jeśli jednak wystąpi problem z serwerem, niewiele możemy na to poradzić. Zadaniem programistów jest zajęcie się takimi problemami i wszystko, co możemy zrobić, to czekać.

Poniżej przedstawiono typowe problemy i poprawki dla odtwarzacza multimedialnego Kodi.

# 1. Zawsze używaj VPN z Kodi

Kodi nie działa? Istnieje możliwość, że Twój dostawca usług internetowych zablokuje żądania przesyłania strumieniowego pochodzące od Kodi. Tak, dostawcy usług internetowych znani są z takich praktyk. Ale nie musisz się już o to martwić. Możesz tego uniknąć, używając VPN dla Kodi.

VPN po prostu ukryje wszystkie żądania przesyłania strumieniowego z twojego urządzenia, a twój dostawca usług internetowych nawet nie poczuje powiewu. Ponieważ dostawca usług internetowych nie może już stwierdzić, czy transakcja danych należy do Kodi, nie będzie w stanie jej zablokować.

ExpressVPN od dawna jest moim osobistym rekordem. Jest to najszybsza i najbardziej niezawodna usługa VPN, z której kiedykolwiek korzystałem. ExpressVPN chroni twoje połączenie internetowe przed tymi, którzy podważają twoje działania online, w tym twój dostawca usług internetowych. Express VPN uniemożliwia mi także ograniczanie dostępu do Internetu, co często spowalnia moje korzystanie z Kodi.

# 2. Kodi często się zawiesza - Pobierz najnowszą aktualizację

Jeśli Kodi ulega awarii zbyt często, pierwszą rzeczą, którą chcesz sprawdzić, jest to, że masz najnowszą wersję. W chwili pisania tego artykułu Kodi 18.5 jest najnowszą stabilną i oficjalnie wydaną wersją.

Aby sprawdzić wersję Kodi w urządzeniu, wykonaj poniższe czynności.

# 1. Przejdź do ekranu głównego Kodi i kliknij ikonę Ustawienia w lewym górnym rogu. Ustawienia to ikona koła zębatego umieszczona pod logo Kodi.

kodi nie działa

# 2. Teraz kliknij Informacje o systemie w następnym oknie

kodi nie działa

# 3. W prawym dolnym rogu następnego okna zobaczysz wersję Kodi. Jak widać na poniższym obrazku, używana przeze mnie wersja Kodi jest aktualna (Kodi 18.5). Jeśli nie masz najnowszej wersji, będziesz chciał zaktualizować Kodi.

informacje o systemie kodi nie działa

Z jakiegoś powodu Kodi nie pozwala się aktualizować z poziomu aplikacji. Nie ma też wielu sposobów na aktualizację Kodi do najnowszej wersji. Metody aktualizacji są zwykle niestabilne i nieprzewidywalne.

Tak więc, ilekroć pojawi się nowa wersja Kodi, najlepiej odinstalować Kodi w systemie i przejść na nową instalację.

Tak, rozumiem, że mogłeś dodać kilka dodatków i wprowadzić zmiany w ustawieniach. Prawdą jest, że wszystkie zostaną utracone podczas ponownej instalacji Kodi. Zauważyłem jednak, że wiele dodatków i tak nie działa z nową wersją, a stare ustawienia często nie mają zastosowania.

Możesz zainstalować Kodi na Androida z Google Play Store, na Windows z Microsoft Store.

W FireStick trzeba załadować Kodi, ponieważ nie jest jeszcze dostępny w sklepie Amazon. Użytkownicy FireStick mogą także aktualizować do nowszej wersji Kodi bez utraty danych.

# 3. Repozytoria Kodi nie działają

Repozytoria Kodi to biblioteki, które przechowują dodatki i kompilacje. Kodi ma oficjalne repozytorium o nazwie Kodi Add-on Repository. To repozytorium zawiera wiele dodatków wideo, narzędzi i więcej. Ale to repozytoria stron trzecich, takie jak Kodi Bae i Fusion, są bardziej popularne i szerzej stosowane.

Repozytoria stron trzecich są tworzone przez niezależnych programistów. Istnieją dziesiątki repozytoriów i nie wszystkie są równie popularne.

Aby uzyskać repozytorium Kodi, dodajesz źródło do Kodi, a następnie instalujesz repozytorium z tego źródła. Jeśli którekolwiek z repozytoriów Kodi nie działa, nie będzie można zainstalować z nich dodatków ani kompilacji.

Jak więc rozwiązać ten problem? Niestety w większości przypadków nic nie można na to poradzić. Nawet jeśli lokalnie instalujesz repozytorium, jego zawartość jest nadal przechowywana na zdalnym serwerze. Jeśli nie możesz zainstalować dodatku lub kompilacji za pośrednictwem Kodi, zwykle oznacza to problem z serwerem. Podczas gdy popularne repozytoria są dobrze utrzymane, te mało popularne nie. Będziesz musiał poczekać, aż serwer ponownie będzie w trybie online, aby repozytorium działało. Jeśli repozytorium nie działa przez kilka dni, istnieje prawdopodobieństwo, że zostało przerwane.

Jeśli uważasz, że istnieje lokalny problem z repozytorium i nie ma on nic wspólnego z serwerem, możesz wypróbować niektóre popularne techniki rozwiązywania problemów.

Śmiało i zainstaluj ponownie repozytorium. Czasami może to rozwiązać problem. Możesz także zrestartować urządzenie i sprawdzić, czy działa repozytorium. Jeśli nic nie działa, odinstaluj Kodi i zainstaluj go ponownie. To może pomóc!

Pamiętaj jednak, że lokalne problemy z repozytoriami są niezwykle rzadkie. Najprawdopodobniej istnieje problem z serwerem.

# 4. Kodi nagle przestał działać

Od dłuższego czasu nie miałem do czynienia z tym problemem, więc uważam, że można śmiało powiedzieć, że problem występuje rzadko. Ale pamiętam, że Kodi nagle przestała dla mnie działać, kiedy działała zaledwie kilka godzin temu. Za każdym razem, gdy próbowałem uruchomić Kodi, jego uruchomienie trwało długo lub powodowało błąd.

Po chwili podrapania mnie w tył głowy doszedłem do wniosku, że co najmniej jeden ważny plik w folderze instalacyjnym Kodi musiał zostać uszkodzony, powodując nieprawidłowe ładowanie aplikacji. Ponownie zainstalowałem Kodi i znów zaczął działać poprawnie.

Jeśli jest to problem, z którym się utknąłeś, uważam, że ponowna instalacja jest jedynym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że spowoduje to utratę danych Kodi, a zainstalowanych dodatków zniknie. Niestety niewiele możemy na to poradzić.

Możesz także udostępnić plik dziennika Kodi na forum pomocy technicznej Kodi i sprawdzić, czy mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

# 5. Kodi buduje dodatki OR / AND nie działają

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym, abyś określił, czy wszystkie dodatki nie działają, czy to tylko niektóre (lub prawdopodobnie tylko jeden).

Jeśli kompilacja Kodi nie ładuje się, żaden z twoich dodatków nie będzie działał. To bardziej przypomina problem z kompilacją, a nie z dodatkami. Dobrym pomysłem byłoby sprawdzenie w Google (lub innej wybranej wyszukiwarce) i sprawdzenie, czy występuje znany problem z tą konkretną kompilacją.

Zwykle interfejs kompilacji ładuje się, ponieważ jest zapisywany lokalnie na komputerze, ale kompilacja nie jest w stanie pobrać danych z serwera.

Jeśli jest to problem z kompilacją Kodi, ponownie jedynym rozwiązaniem jest odinstalowanie Kodi i ponowna instalacja. Odinstalowanie kompilacji z Kodi nie wydaje się dość łatwe, ponieważ wymaga tak skomplikowanego procesu. Dlatego zawsze wybieram nową instalację aplikacji.

Jeśli nie używasz żadnej kompilacji, ale nie działają dodatki Kodi, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest sprawdzenie połączenia z Internetem. Upewnij się, że Twoje urządzenie jest podłączone do Internetu.

Jeśli internet działa poprawnie, uruchom urządzenie ponownie. Spowoduje to odświeżenie systemu operacyjnego oraz aplikacji i może rozwiązać problem.

W przypadku problemów z tylko niektórymi dodatkami może to być problem z serwerem. Dodatki Kodi nie działają zwykle oznaczają, że nie pobierają żadnych linków do przesyłania strumieniowego lub łącza, które skrobią, nie przesyłają żadnych treści. Ten problem występuje częściej niż byś chciał i często dotyka mniej znanych dodatków. Radzę wybrać jeden z bardziej popularnych dodatków Kodi.

# 6. Problemy z buforowaniem Kodi

Kiedy mój Kodi nie działa, zwykle odinstalowuję aplikację i ponownie ją instaluję. Naprawia wiele problemów. Ale kiedy napotykam problemy z buforowaniem Kodi, muszę zrobić więcej.

Istnieje kilka sposobów rozwiązania problemów związanych z buforowaniem, w tym:

  • Czyszczenie pamięci podręcznej
  • Zwiększanie rozmiaru pamięci podręcznej wideo w Kodi
  • Korzystanie z VPN
  • Korzystanie z kodu

Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w naszym specjalnym przewodniku buforowania Kodi.

# 7. Zresetuj Kodi do domyślnych

W tym przewodniku wielokrotnie rozmawiałem o odinstalowaniu i ponownej instalacji Kodi. To dobry pomysł, ponieważ zapewnia, że ​​wszelkie brakujące pliki instalacyjne zostaną ponownie wdrożone w systemie. Przyznaję jednak, że nie wszystkie problemy związane z Kodi wymagają ponownej instalacji. Możesz nawet wyczyścić dane Kodi i zresetować je do wartości domyślnych. W ten sposób możesz oszczędzić sobie dodatkowego wysiłku.

Możesz zresetować Kodi do domyślnych ustawień systemu za pomocą Kreatora Ares. Oto jak możesz to zrobić:

# 1. Zainstaluj Ares Wizard na Kodi

# 2. Na ekranie głównym Kodi przejdź do Dodatki > Zaprogramuj dodatki i uruchom Kreatora Ares

# 3. Kliknij kartę „Więcej” w prawym górnym rogu interfejsu Kreatora Ares

kodi przestał działać

# 4. Kliknij przycisk „Usuń wszystkie dane / nowy start”

dlaczego kodi nie działa

# 5. Kliknij „Tak”, gdy pojawi się następujący monit

mój kodi nie działa

# 6. Teraz zobaczysz następujące okno. Jeśli chcesz zachować ulubione, źródła i ustawienia dodatków, wybierz odpowiednio. Mała szara kropka obok zmieni kolor na zielony po wybraniu elementu (patrz obrazek poniżej). Kliknij przycisk „Kontynuuj” u dołu tego okna, aby kontynuować

problemy i poprawki kodi

Możesz także zresetować dane Kodi w FireStick i dowiedzieć się, jak wykonać kopię zapasową danych Kodi przed zresetowaniem.

Wniosek

Właśnie to możesz zrobić, gdy Kodi w ogóle nie działa lub tak, jak powinno. Jak wyraźnie widać w tym przewodniku, większość problemów z Kodi można rozwiązać, usuwając aplikację i instalując ją ponownie lub usuwając dane Kodi. Czasami problem rozwiązuje coś tak prostego, jak ponowne uruchomienie urządzenia. Możesz rozwiązać większość lokalnych problemów z Kodi. Problemy z serwerem są jednak poza naszą kontrolą. Mam nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci w problemach z Kodi. Wypełnij nas, jeśli masz jakieś sugestie lub pytania w sekcji komentarzy poniżej.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me