Jak naprawić problemy ze zdalnym FireStick

>

Jeśli Twój pilot Firestick nie działa lub nie łączy się, jesteś na właściwej stronie.

Pewnej nocy oglądałem jeden z moich ulubionych filmów na moim urządzeniu FireStick. Byłem prawie w połowie filmu, kiedy postanowiłem zrobić sobie krótką przerwę i wybrać napój z lodówki. Wyciągnąłem pilota Fire Stick do telewizora, aby zatrzymać film, ale nic się nie wydarzyło. Naciskałem przyciski kilkakrotnie, ale urządzenie nie reagowało, a film był odtwarzany. Wyciągnąłem wtyczkę z zasilacza w nadziei, że ponowne uruchomienie może załatwić sprawę.

FireStick uruchomił się ponownie normalnie, ale pilot nie działał. Jeszcze kilka minut zajęło mi zrozumienie, że coś jest nie tak z pilotem Fire Stick. Jeśli masz podobne problemy i pilot Amazon Fire Stick nie działa, powinieneś go naprawić. Oto przegląd różnych przyczyn i ich rozwiązań, które odkryłem. Czytaj dalej! 

FireStick Remote nie działa

Przedstawiłem typowe przyczyny, które powodują problemy z pilotem FireStick / Fire TV / Fire TV Cube. Przejrzyj je jeden po drugim i jestem pewien, że twój pilot będzie znowu działał.

pilot firestick nie działa

1. Sprawdź baterie Fire Stick Remote

Amazon Fire Stick Remote to jedno energochłonne akcesorium. Po dłuższym korzystaniu z FireStick i kilkakrotnym napotkaniu problemów z rozładowaniem baterii, mogę śmiało powiedzieć, że jeśli pilot nie działa, istnieje duża szansa, że ​​baterie się wyczerpały.

Akumulator rozładowuje się bez ostrzeżenia. Jeśli Twój pilot Fire Stick przestanie nagle działać (denerwująco w środku nocy, kiedy nie masz nawet zapasowych baterii), postawię na baterię.

Szczerze mówiąc, nie jestem jeszcze pewien, dlaczego pilot zużywa tyle energii baterii. Czasami bateria wyczerpuje się w ciągu zaledwie kilku tygodni. Pilot Fire Stick korzysta z technologii Alexa, rozpoznawania głosu i poleceń głosowych. Niektórzy mogą chcieć obwinić Alexę. Ale to nie tak, że pilot zawsze nasłuchuje. Aby rozpocząć słuchanie, musisz przytrzymać przycisk Alexa na pilocie.

Niezależnie od przyczyn jedynym prawdopodobnym rozwiązaniem jest użycie dobrej jakości baterii alkalicznych i trzymanie pod ręką części zamiennych. Baterie alkaliczne są jak dotąd najlepsze i utrzymują pilot Fire Stick najdłużej. Nie kupuj jednak żadnych alkaliów. Kup markę od renomowanego producenta.

Tydzień temu mogłem nawet zalecić akumulator alkaliczny wielokrotnego ładowania tylko wtedy, gdy nie miałem problemu z moim. Jedna ze zdalnych baterii wyciekła, a na złączu osadził się biały osad. Nawet zupełnie nowa bateria nie działała, dopóki nie zeskrobałem białego materiału.

Więc wybacz mi, jeśli nie jestem pewien co do akumulatorów. To prowadzi mnie do tego, że dobrym pomysłem byłoby wyjęcie baterii i sprawdzenie, czy nie pozostały na nich wycieki z wycieków baterii na złączach. Ich wyczyszczenie może po prostu sprawić, że pilot Fire Stick ponownie zacznie działać.

I jest jeszcze jedna rzecz, o której prawie zapomniałem powiedzieć. Prawdopodobnie już wiesz, że baterie mają końcówki „+” (plus) i „-” (minus). Złącza w komorze baterii mają również strony + i -. Strona + akumulatora powinna być wyrównana z + złącza (a minusy zostaną automatycznie wyrównane). Umieściłem baterie w niewłaściwy sposób i przez jakiś czas walczyłem z pilotem.

Jeśli pilot Amazon Fire Stick nadal nie działa, nawet po wyczyszczeniu złączy baterii i użyciu nowych baterii, czytaj dalej, aby uzyskać więcej rozwiązań!

2. Czy sparowałeś już pilot FireStick??

Zazwyczaj pilot FireStick jest fabrycznie sparowany z urządzeniem. Jeśli nie zostanie sparowany, będziesz musiał to zrobić automatycznie. Lub, jeśli twój nowy / zastępczy pilot FireStick nie działa, istnieje szansa, że ​​nie został poprawnie sparowany.

Parowanie jest proste. Wykonaj poniższe kroki.

  1. Podłącz FireStick do portu HDMI telewizora.
  2. Włącz FireStick i telewizor.
  3. Po uruchomieniu FireStick przytrzymaj przycisk „Home” na pilocie przez co najmniej 10 sekund.
  4. Spowoduje to sparowanie pilota Amazon FireStick i musi zacząć działać.

Jeśli się nie sparuje, ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk Home przez 10-20 sekund. W wielu przypadkach użytkownicy musieli kilkakrotnie powtórzyć proces, aby uzyskać udane połączenie.

pilot amazon fire stick

FireStick można podłączyć do maksymalnie 7 urządzeń Bluetooth, w tym do pilotów zdalnego sterowania. Jeśli podłączyłeś już 7 urządzeń, musisz odłączyć przynajmniej jedno z nich. Oto jak możesz to zrobić:

  • Wybierz Ustawienia z ekranu głównego FireStick. Opcja ustawień znajduje się na górnym pasku menu
  • Otwórz kontrolery & Urządzenia Bluetooth na następnym ekranie
  • Zobaczysz listę wszystkich podłączonych urządzeń. Po prostu wybierz urządzenie, które chcesz sparować i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Pamiętaj również, że jeśli pilot nie sparuje się z urządzeniem FireStick przy pierwszej próbie, spróbuj ponownie. Zwykle łączy się za pierwszym razem, ale w rzadkich przypadkach może wymagać 2-3 prób. Jeśli problem nadal występuje, musisz wypróbować następne rozwiązanie nr 3 w celu zresetowania i naprawy pilota. Działa dla wielu użytkowników.

3: Przyciski FireStick nie działają

Przyciski zwykle nie działają, gdy pilot nie jest poprawnie sparowany z urządzeniem FireStick. Przytrzymaj Dom przycisk na pilocie przez co najmniej 10 sekund, aby ponownie go sparować.

Jeśli nadal nie działa, wykonaj następujące kroki, aby zresetować pilota i ponownie sparować go z FireStick:

Uwaga: Poniższe kroki NIE resetują FireStick do ustawień fabrycznych. Po prostu resetują i usuwają sparowanie pilota i ponownie łączą go z FireStick

1- Odłącz FireStick od źródła zasilania (odłącz adapter od gniazdka zasilania lub od urządzenia FireStick)

2- Teraz przytrzymaj następujące przyciski (wszystkie razem) przez co najmniej 20 sekund:
- Przycisk powrotu
- Przycisk MENU
- Lewa część pierścienia nawigacyjnego

przyciski pilota firestick nie działają

3- Zdejmij baterie z pilota FireStick

4- Włącz FireStick i poczekaj, aż zobaczysz ekran główny w telewizorze

5- Włóż baterie z powrotem do pilota FireStick

6- Poczekaj 1-2 minuty

7- Twój pilot FireStick musi być już sparowany. Jeśli nie został sparowany, przytrzymaj Dom przycisk przez co najmniej 10 sekund

4. Czy pilot Fire Stick jest zgodny?

To pytanie nie jest dla tych, którzy mają problemy ze swoim zdalnym urządzeniem. Mówię o pilotach zakupionych osobno. Istnieje przyzwoity asortyment pilotów wewnętrznych i zewnętrznych, które współpracują z FireStick & Urządzenia Fire TV.

FireStick obsługuje również kontrolery gier Amazon i innych firm, które mogą być używane jako piloty do interakcji z urządzeniem. Każdy oficjalny produkt Amazon, który wyraźnie stwierdza, że ​​jest zgodny z FireStick, będzie działał z twoim urządzeniem. Jeśli jednak zastanawiasz się nad kupnem zewnętrznego kontrolera lub kontrolera gier, upewnij się, że jest on przeznaczony do współpracy z Fire TV lub FireStick.

Istnieją również tanie repliki pilota o tym samym projekcie i układzie. Produkty te łatwo uznają za oryginalne, ale ostatecznie nie działają. Przed zakupem pilota Amazon Fire Stick sprawdź autentyczność sprzedawcy.

5. Czy Twój FireStick jest uszkodzony?? 

Jeśli masz oryginalny produkt, włożyłeś także nowe baterie i wypróbowałeś wszystkie inne rozwiązania, prawdopodobnie nadszedł czas, aby rozważyć możliwość uszkodzenia pilota.

W takim przypadku jedyną opcją jest zakup zastępczego pilota. Dobrą wiadomością jest to, że piloty zastępcze nie kosztują dużo. Możesz je kupić za około 10 USD. Idź i sprawdź na Amazon. Znajdziesz wiele opcji. Możesz również znaleźć spersonalizowanego pilota z dodatkowymi, dedykowanymi przyciskami do Netflix i innych aplikacji. Niektóre piloty mają również regulację głośności.

Pamiętaj, że niestandardowe piloty niekoniecznie pochodzą z Amazon. Kup produkt o wysokiej ocenie (co najmniej 4) i pozytywnych recenzjach.

6. Aplikacja Amazon Fire TV Remote - Twoja kopia zapasowa 

Pilot Amazon Fire TV jeszcze nie działa? Lub, właśnie skończyły Ci się baterie o północy i nie ma żadnych zapasowych baterii.

Nie musi to oznaczać, że Twoje urządzenie FireStick jest bezużyteczne. Nadal możesz kontrolować urządzenie za pomocą aplikacji Amazon Fire TV Remote.

pilot amazon firestick nie działa

Ta aplikacja przekształca smartfon w pilota i umożliwia interakcję z FireStick, tak jak w przypadku fizycznego pilota.

Aplikacja Amazon Fire TV Remote jest dostępna na platformy Android i iOS. Ściągnij aplikację i skonfiguruj ją za pomocą FireStick lub Fire TV. Upewnij się tylko, że smartfon i urządzenie FireStick są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

7. Inne ogólne rozwiązania

Istnieją również inne powody, które mogą powodować zdalne problemy. Są to zwykle mało prawdopodobne, ale nie wspominam o nich nie wspominając.

  • Należy wziąć pod uwagę odległość pilota Amazon Fire Stick od urządzenia. Pilot działa dobrze, gdy znajduje się w odległości 10 stóp od urządzenia. Jeśli masz duży pokój lub korytarz, zbliż pilota do telewizora w zasięgu.
  • Pilot FireStick łączy się z urządzeniem za pośrednictwem Bluetooth, a nie promieni podczerwonych. Oznacza to, że pilot i FireStick nie muszą się wzajemnie widzieć. Ale trzymanie urządzenia w szafce lub w obudowie może zakłócać sygnały. Dobrym pomysłem będzie ujawnienie go na zewnątrz, aby sprawdzić, czy to właśnie powoduje problem
  • Staraj się nie trzymać wielu urządzeń elektrycznych w pobliżu FireStick, ponieważ może to powodować zakłócenia sygnału.

Uwaga Użytkownicy FireStick: Przeczytaj zanim przejdziesz dalej

Rządy i dostawcy usług internetowych na całym świecie monitorują aktywność online swoich użytkowników. Jeśli znajdziesz strumień chroniony prawami autorskimi na swoim Fire TV Stick, możesz mieć poważne kłopoty. Obecnie twoje IP jest widoczne dla wszystkich. Zdecydowanie zalecamy, aby uzyskać dobry FireStick VPN i ukryć swoją tożsamość, aby oglądanie filmów nie zmieniło się źle.

używam ExpressVPN która jest najszybszą i najbezpieczniejszą siecią VPN w branży. Jest bardzo łatwy do zainstalowania na dowolnym urządzeniu, w tym na Amazon Fire TV Stick. Ponadto jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli nie podoba Ci się ich usługa, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy. ExpressVPN ma również specjalną ofertę, w której możesz uzyskaj 3 miesiące za darmo i zaoszczędź 49% na abonamencie rocznym.

Oto powody, dla których musisz cały czas korzystać z VPN.

Wniosek

Wszystkie dotychczasowe zdalne problemy z Fire Stick zawsze były związane z akumulatorami. Pilot rozładowuje baterię szybciej niż lubię. Dlatego zawsze przechowuję części zamienne. Zainstalowałem również aplikację Amazon Fire TV Remote na swoim telefonie jako kopię zapasową. W tym artykule starałem się opisać wszystkie możliwe przyczyny, które mogą doprowadzić cię do zdalnych problemów i wszystkie możliwe rozwiązania. Jeśli masz jakieś nowe lub inne doświadczenia, bardzo chciałbym, abyś podzielił się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej. Dziękuję za przeczytanie!

Związane z:

Jak Jailbreak FireStick
Jak zaktualizować Kodi w FireStick
Najlepsza sieć VPN dla FireStick
Najlepsze aplikacje Amazon Fire Stick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me