Jak naprawić problemy z buforowaniem telewizji terrarium

>

Wielu naszych czytelników pyta, czy mamy jakieś rozwiązanie problemów z buforowaniem Terrarium TV. Wygląda na to, że instancje buforujące stały się bardziej regularne niż wcześniej. W rzeczywistości ostatnio zacząłem doświadczać tych problemów. Nie można zaprzeczyć, że Terrarium TV to jedna z najlepszych aplikacji Amazon Fire Stick do oglądania filmów na żądanie i programów telewizyjnych. Ma prawie każdy tytuł, o który możesz poprosić. Ale prawdą jest również to, że czasami napotkasz problemy z buforowaniem. Jeśli masz obecnie do czynienia z buforowaniem w aplikacji Terrarium TV, czytaj dalej.

Jak naprawić problemy z buforowaniem w Terrarium TV

buforowanie telewizji terrarium

Nie ma jednej poprawki, która rozwiązuje problemy z terrarium TV. Jednak po kilku próbach i błędach udało mi się ograniczyć buforowanie i sprawić, że korzystanie z aplikacji będzie przyjemniejsze. W tym artykule dzielę się z Tobą różnymi sposobami, które dla mnie zadziałały. Jestem przekonany, że one też będą dla ciebie pracować.

Uwaga: Jeśli jesteś nowym użytkownikiem i nie masz jeszcze Terrarium TV, sprawdź ten link - Jak zainstalować Terrarium TV na FireStick

Sprawdź szybkość połączenia internetowego

Przesyłanie strumieniowe online w tych dniach wymaga co najmniej 5 Mb / s prędkości Internetu, ale w przypadku przesyłania strumieniowego Full HD co najmniej 10 Mb / s, a dla przesyłania strumieniowego 4K zalecane jest co najmniej 20 Mb / s. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość dostawców mobilnych i szerokopasmowych usług internetowych oferuje wyższą prędkość internetu. W rzeczywistości niektórzy dostawcy oferują prędkość nawet 100 Mb / s, nawet w przypadku połączeń domowych. Przy tak dużej prędkości możesz pomyśleć, że nigdy nie powinieneś mieć problemów z buforowaniem telewizji terrarium. Niestety nie zawsze tak jest.

Jeśli napotykasz problemy z buforowaniem telewizji terrarium rzadko, istnieje prawdopodobieństwo, że w Internecie występują pewne sporadyczne problemy od końca twojego dostawcy. W takich przypadkach problem jest zazwyczaj rozwiązywany na zapleczu i jest krótkotrwały.

Polecam sprawdzenie prędkości połączenia internetowego, aby ustalić, czy masz minimalną przepustowość. Istnieje wiele aplikacji i stron internetowych, które pozwalają przetestować prędkość za darmo. Ookla to najpopularniejsza usługa testowania prędkości w Internecie. Możesz pobrać aplikację Ookla na urządzenie z Androidem lub iOS lub odwiedzić ich stronę internetową http://www.speedtest.net/, aby przetestować prędkość.

Jeśli wyniki testu wykazują stałą niską prędkość, może to oznaczać problem z połączeniem internetowym. Konieczne może być uaktualnienie planu lub routera. W każdym razie skontaktuj się z usługodawcą internetowym i znajdź rozwiązanie.

Stream z serwerów zalecanych przez Terrarium TV

Terrarium TV pobiera łącza strumieniowe z kilkudziesięciu serwerów stacjonujących na całym świecie. Ale jest kilka serwerów, które sama aplikacja poleca. Na poniższym obrazku znajduje się lista zalecanych serwerów.

buforowanie telewizji terrarium

Osobiście przekonałem się, że te serwery są szybsze i ledwo mam problemy z buforowaniem Terrarium TV.

Wyskakujące okienko na obrazie pojawi się za każdym razem, gdy klikniesz tytuł. Możesz zaznaczyć opcję „Nie pokazuj ponownie” na dole, aby nie pojawiała się następnym razem. Zanim sprawdziłem tę opcję, zanotowałem wszystkie zalecane serwery, ponieważ wiedziałem, że nie będę w stanie ich zapamiętać. Sugeruję, abyś zrobił to samo.

Problemy z serwerem terrarium TV

Jeśli prędkość Internetu nie stanowi problemu i nadal występują problemy z Terrarium TV, oznacza to, że może występować problem z serwerem, na którym hostowana jest treść.

Jak zapewne wiesz, Terrarium TV nie zawiera własnych treści. Ta aplikacja to agregator, który pobiera wiele linków do określonej zawartości z różnych serwerów. Po otwarciu łącza urządzenie zaczyna próbować przesyłać strumieniowo zawartość z serwera, na który wskazuje łącze.

Terrarium TV stara się zapewnić najlepsze działające linki. Ale czasami kończy się to również wyświetlaniem złych linków. Złe łącze może oznaczać przestój lub spowolnienie serwera. W rezultacie występują problemy z buforowaniem telewizji terrarium.

Gdy występuje problem z serwerem, niewiele można zrobić, aby naprawić buforowanie. Możesz jednak otworzyć kolejne łącze do innego serwera i istnieje spora szansa, że ​​rozwiążesz problem.

Zauważyłem, że problemy z Terrarium TV zwykle pojawiają się, gdy próbuję przesyłać strumieniowo treści w jakości Full HD. I nie ma to nic wspólnego z moją szybkością Internetu ani możliwościami mojego urządzenia do strumieniowego przesyłania filmów HD lub programów HD; problem dotyczy serwera, który nie jest w stanie obsłużyć wielu żądań przesyłania strumieniowego.

Używaj odpowiedniego odtwarzacza multimedialnego z Terrarium TV

Terrarium TV nie ma własnego odtwarzacza multimedialnego. Musisz zauważyć, że po uruchomieniu Terrarium TV prosi o zainstalowanie preferowanego odtwarzacza multimedialnego w celu uzyskania lepszej wydajności przesyłania strumieniowego. W rzeczywistości aplikacja mówi nawet, że bez preferowanego odtwarzacza mogą wystąpić problemy z buforowaniem.

Kiedy zacząłem używać Terrarium TV, zignorowałem wyskakujące okienka z prośbą o zakup innego odtwarzacza multimedialnego. Myślałem, że to nie będzie konieczne. Ale potem zacząłem zauważać, że Terrarium TV nie działa poprawnie i regularnie mam problemy z buforowaniem. Właśnie wtedy zdecydowałem się zainstalować odtwarzacz multimediów w Terrarium TV. I chociaż udowodniono, że się mylę, przyznałbym, że zauważalna różnica była w działaniu. Wiele linków buforowanych przed uruchomiło się płynnie po zainstalowaniu nowego odtwarzacza.

Chociaż Terrarium TV jest kompatybilne z kilkoma odtwarzaczami multimedialnymi, w tym VLC i MX Player, nadal może poprosić o zainstalowanie innego odtwarzacza. W rzeczywistości najnowsza wersja Terrarium TV nie przesyła strumieniowo żadnych linków, jeśli nie masz YesPlayer (patrz zdjęcie poniżej).

telewizor terrarium nie działa

Tak więc zainstaluj YesPlayer i być może będziesz mógł zająć się problemami z buforowaniem TV Terrarium. Ten odtwarzacz multimedialny jest dostępny w Sklepie Play i Amazon Store.

Użyj sieci VPN i unikaj dławienia Internetu

Czy wiesz, że wielu internautów w Stanach Zjednoczonych padło ofiarą dławienia internetu i nigdy nie są tego świadomi? Ograniczanie dostępu do Internetu jest praktyką powszechną wśród dostawców usług internetowych (ISP).

Jeśli transmisja strumieniowa online pochłania największą część Twojej aktywności online, Twój dostawca usług internetowych może obniżyć prędkość Internetu do mniejszej niż ta, którą oferuje Twój abonament internetowy. Nie twierdzę, że taka praktyka jest niezgodna z prawem. Ale czuję, że jest to nieetyczne. Zazwyczaj dostawcy usług internetowych mają klauzulę w swoich Warunkach & Warunki, w których stwierdza się, że ilość danych wykorzystywanych do transmisji strumieniowej online rośnie poniżej określonej wartości, może spowodować zmniejszenie prędkości.

Niestety często brakuje nam tych drobnych odcisków. I nawet gdybym przeczytał tę klauzulę, nadal chciałbym cieszyć się internetem w pełni. Na szczęście istnieje sposób, aby zapobiec dławieniu Internetu. Zacznij korzystać z usługi VPN, która zamaskuje wszystkie Twoje działania w Internecie. W ten sposób Twój dostawca Internetu nigdy nie będzie wiedział, czy oglądasz film online, czy pobierasz pliki danych.

Używam ExpressVPN od dłuższego czasu i polecam to samo. Jest szybki, niezawodny i przyjazny dla terrarium.

 Wyczyść dane aplikacji Terrarium TV

Jest jeszcze jedno rozwiązanie problemów z Terrarium TV, które możesz spróbować uniknąć problemów z buforowaniem. Możesz wyczyścić dane Terrarium TV i przywrócić je do ustawień domyślnych. To tak, jakbyś używał Terrarium TV po raz pierwszy.

Oczyszczenie danych oznacza oczywiście utratę wszystkich ustawień osobistych. Ale nie ma prawie żadnych ustawień Terrarium TV, które należy zachować. Po prostu zanotuj wszystkie wprowadzone zmiany i zastosuj je później.

Na tym etapie zalecamy także wyczyszczenie pamięci podręcznej Terrarium TV podczas usuwania danych. Aplikacja z usuniętą pamięcią podręczną może zacząć działać cuda.

Jeśli używasz Terrarium TV na Androidzie, otwórz Ustawienia i przejdź do opcji Aplikacje (ścieżka może się nieco różnić na różnych urządzeniach). Wybierz Terrarium TV i dotknij przycisków, aby wyczyścić dane i pamięć podręczną.

Jeśli używasz Terrarium TV w FireStick, oto jak wyczyścić dane i pamięć podręczną:

# 1. Wybierz Ustawienia (na górnym pasku) z ekranu głównego

# 2. Kliknij „Aplikacje”

# 3. Przewiń w dół i otwórz „Zarządzaj zainstalowanymi aplikacjami”

# 4. Przewiń w dół do końca i kliknij „Terrarium TV”. Jak widać na poniższym obrazku, rozmiar danych wynosi 40,82 MB, a pamięć podręczna to 110 MB

problemy z terrarium tv

# 5. Teraz kliknij „Wyczyść dane” (pod opcją „Wyczyść pamięć podręczną”. Ale nie musisz jej używać, ponieważ wyczyszczenie danych spowoduje również wyczyszczenie pamięci podręcznej, jak pokazano na poniższych obrazkach)

problemy z buforowaniem telewizji terrarium

# 6. Kliknij ponownie „Wyczyść dane” na następnym ekranie

Terrarium TV wciąż marznie

# 7. Teraz naciśnij jeden raz przycisk Wstecz, aby powrócić do poprzedniego ekranu. Jak widać na poniższym obrazku, dane i pamięć podręczna zostały usunięte

rozwiązywanie problemów z terrarium tv

OWIJANIE

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci rozwiązać problemy z buforowaniem telewizji Terrarium. Chociaż Terrarium TV to niezwykle popularna aplikacja do treści na żądanie, serwery, z których pobiera strumienie, nie zawsze są świetne. Tak więc, jeśli napotykasz problemy z buforowaniem, problem z serwerem jest bardziej prawdopodobny niż jakikolwiek lokalny problem z połączeniem internetowym lub urządzeniem. Dla mnie wybranie innego strumienia zwykle działa. W końcu takie jest piękno Terrarium TV - łączenie wielu linków w jednym miejscu. Jeśli masz podobne problemy z Kodi, nie zapomnij sprawdzić możliwych poprawek buforowania Kodi.

Związane z:

Jak zainstalować Kodi w FireStick
Jak zainstalować Exodus na Kodi
Jak zdobyć napisy na Kodi
Jak zresetować Kodi

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me