Czy korzystanie z Kodi jest legalne i bezpieczne?

>

Kodi zyskał dużą popularność w niedawnej przeszłości dzięki możliwości błyskawicznego przekształcenia urządzenia w centrum multimedialne. Używam Kodi od kilku lat i nie drążyłem słów, mówiąc, że jest to prawdopodobnie najlepszy odtwarzacz multimedialny, z jakiego miałem okazję do tej pory korzystać. Kodi nie tylko odtwarza media z lokalnego magazynu, ale jego prawdziwa moc polega na ułatwianiu strumieniowego przesyłania online przez różne dodatki. Kodi zapewnia dostęp do bezdennej puli treści w Internecie. Istnieją setki bezpłatnych dodatków, które pozwalają nurkować w tej puli.

To jest znakomite! Prawda? Z pewnością tak jest. Kodi był jednak również przedmiotem debat prawnych, ponieważ umożliwia przesyłanie strumieniowe treści chronionych prawem autorskim za darmo. Możliwe, że zadałeś sobie pytanie - czy Kodi jest legalne i bezpieczne, czy mogę wpaść w kłopoty prawne przy użyciu tego odtwarzacza multimedialnego? Słyszeliśmy wiele o Kodi i rozumiem, skąd pochodzą twoje obawy. Dlatego piszę ten artykuł, aby pomóc odpowiedzieć na niektóre pytania i wyjaśnić sytuację prawną odtwarzacza multimedialnego Kodi.

jest kodi legalny

To, co zamierzam z tobą podzielić, nie jest jednoznaczne, ale musi pomóc ci w niektórych twoich wątpliwościach.

Czy Kodi jest legalne?

Prawa wokół Kodi pozostają w dużej mierze niejasne, ponieważ nie wprowadzono jeszcze jasnych przepisów dotyczących strumieniowania treści chronionych prawem autorskim, prawie nigdzie na świecie. Chociaż absolutnie nie ma wątpliwości, że sam Kodi jest legalnym odtwarzaczem multimedialnym. Pobieranie i instalowanie Kodi nie powoduje żadnych naruszeń. W rzeczywistości Kodi jest już dostępny w oficjalnych sklepach z aplikacjami, takich jak Google Play na Androida i Microsoft Store. W tych sklepach nigdy nie będzie hostowana nielegalna aplikacja.

Kodi jako samodzielna aplikacja jest legalna. Niektóre wtyczki Kodi umożliwiają bezpłatny dostęp do treści chronionych prawem autorskim, które zwykle przyciągają użytkowników w zasięg legalnego radaru. Oczywiście, jak już powiedziałem, nie ma czarno-białych przepisów zakazujących przesyłania strumieniowego treści chronionych prawem autorskim. Nie oznacza to jednak, że odtwarzanie bezpłatnych, licencjonowanych treści jest legalne; w rzeczywistości może być bardzo nielegalne i wpędzić cię w kłopoty. Wiele osób otrzymało informacje prawne dotyczące nielegalnego przesyłania treści chronionych prawem autorskim. Próbuję powiedzieć, że przepisy są bardziej jednoznaczne dla tych, którzy przechowują i rozpowszechniają pirackie / chronione prawem autorskim treści.

Wtyczki Kodi są popularniej nazywane dodatkami Kodi i są ich setki. Większość tych dodatków jest bezpłatna i umożliwia strumieniowe przesyłanie licencjonowanych treści, takich jak filmy i programy, również za darmo. Dodatki Kodi są pobierane za pośrednictwem repozytoriów obsługujących wiele dodatków. Istnieje jedno oficjalne repozytorium o nazwie Repozytorium dodatków Kodi. Oficjalny sklep ma wszystkie legalne dodatki, które albo dają dostęp do bezpłatnych treści w domenie publicznej, albo zawierają treści oparte na subskrypcji.

Jeśli pobierasz i używasz dodatku z oficjalnego repozytorium, nie musisz się martwić o legalność. Jednak to zewnętrzne repozytoria z dodatkami innych firm obiecują bezpłatne przesyłanie strumieniowe treści chronionych prawem autorskim, co sprawia, że ​​sprawy są nieco trudne.

Przesyłanie strumieniowe licencjonowanych treści za darmo stanowi wyraźne naruszenie praw autorskich. Jednak pytanie, które nasuwa odpowiedź, brzmi - jak karalne są te bezpłatne transmisje strumieniowe online?

Kodi jest legalny w USA?

Pozwól, że spróbuję odpowiedzieć na twoje pytanie - Czy Kodi jest legalne w USA? Prawa autorskie dotyczące strumieniowego przesyłania bezpłatnych treści online w USA nie są dokładnie tym, co nazwałbym „jasnym”. Widziałem jednak wiele osób uwikłanych w legalny bałagan z powodu oglądania bezpłatnych treści chronionych prawem autorskim. Na przykład słyszałem, że kilku użytkowników otrzymało powiadomienia ostrzegające przed nielegalną transmisją strumieniową.

Jedną rzeczą, która jest absolutnie pewna, jest to, że sprzedaż i dystrybucja treści chronionych prawem autorskim stanowi naruszenie praw autorskich, a sprawcy mogą zostać skazani również na wysokie grzywny i kary więzienia. Jeśli więc istnieje dodatek innej firmy oferujący bezpłatne przesyłanie strumieniowe treści chronionych prawem autorskim, jest to nielegalny dodatek, a deweloperzy mogą zostać oskarżeni.

Prawdopodobnie najlepiej zostawić zgadywanie i zachować bezpieczeństwo. Skorzystaj z ExpressVPN i upewnij się, że wszystkie Twoje działania online pozostają niemożliwe do wykrycia.

Czy Kodi jest legalne w UE i reszcie świata?

W Unii Europejskiej i innych częściach świata prawa autorskie są tak samo niejasne jak w USA. Korzystanie z Kodi w większości krajów jest legalne, ponieważ samo to oprogramowanie nie narusza żadnych przepisów. Jednak korzystanie z dodatków Kodi do oglądania treści chronionych prawem autorskim może łatwo wpaść w kłopoty prawne bez względu na to, w której części świata mieszkasz.

Przepisy są surowsze, jeśli dotyczą przechowywania i dystrybucji licencjonowanych treści. Promowanie i reklamowanie narzędzi do bezpłatnego streamingu online pociąga za sobą surowe kary (setki tysięcy dolarów) i wiele lat więzienia.

Na przykład sprzedaż dekoderów strumieniowych lub urządzeń (takich jak FireStick) z Kodi i wstępnie załadowanymi dodatkami jest przestępstwem w wielu krajach. Niedawno Europejski Trybunał orzekł przeciwko Holenderowi, który sprzedawał fabrycznie załadowane pudełka Kodi. Na uwagę zasługuje fakt, że sprzedaż samego pudełka nie była nielegalna. To, co uczyniło go niezgodnym z prawem, to fakt, że Kodi miał preinstalowaną i promował piractwo.

Jak bezpiecznie przesyłać strumieniowo na Kodi

Twój rząd, twój dostawca usług internetowych, a nawet niektóre osoby trzecie, mogą mieć oko na to, co robisz w Internecie. Ale zawsze możesz ukryć swoje działania online przed wścibskimi oczami. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie VPN dla Kodi.

VPN maskuje twoje połączenie internetowe i zapobiega śledzeniu twoich działań online. Dzięki VPN możesz bezpiecznie i bez obaw korzystać z Kodi.

Osobiście polecam korzystanie z ExpressVPN w celu ochrony twojego połączenia internetowego. Używam go od dłuższego czasu i zauważyłem, że jest to najszybsza usługa VPN. Express VPN jest również przyjazny dla Kodi.

Oprócz maskowania aktywności w Internecie, ExpressVPN pozwala również na przesyłanie strumieniowe treści z ograniczeniami geograficznymi i pomaga uniknąć dławienia Internetu.

Możesz również sprawdzić te poważne powody korzystania z VPN przez cały czas.

Uwaga: Nie akceptuję praktyki nielegalnego przesyłania treści chronionych prawem autorskim. Polecam korzystanie z usługi VPN w celu zachowania prywatności.

Czy korzystanie z aplikacji Kodi jest bezpieczne??

Jeśli masz na myśli pogodę, czy Kodi jest prawnie bezpieczny, czy nie, to pytanie pozostaje częściowo bez odpowiedzi z powodu niejasnych praw autorskich. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś użytkownikiem, który używa Kodi wyłącznie w celach rozrywkowych i nie dystrybuuje ani nie promuje sprzedaży pirackich treści, Kodi jest dla Ciebie całkowicie bezpieczny. Ale nie wierz mi na słowo i miej oko na wszelkie nowe orzeczenia w twoim kraju lub regionie.

Jeśli masz na myśli to, czy Kodi jest bezpieczną aplikacją bez złośliwego oprogramowania lub wirusów, o wiele łatwiej jest odpowiedzieć na pytanie. TAK! Kodi to bezpieczna aplikacja. Nie zawiera szkodliwych programów. Nie spowoduje to uszkodzenia twojego urządzenia.

Jak już mówiłem, Kodi jest hostowany w wielu oficjalnych sklepach z aplikacjami, takich jak Google Play i Microsoft Store. Sklepy te są poddawane każdej aplikacji szczegółowej analizie i wielu testom przed ich hostowaniem. Mam na myśli to, że sam Kodi jest całkowicie bezpieczną aplikacją, która nie stanowi zagrożenia dla urządzenia, na którym jest zainstalowana.

Pamiętaj jednak o dodatkach instalowanych na Kodi. Istnieją setki dodatków. Chociaż wiele z nich jest bezpiecznych, nie jest tak w przypadku wszystkich. Zawsze instaluj dodatek z wiarygodnego źródła. Oficjalne repozytorium dodatków Kodi zawiera wszystkie bezpieczne dodatki. Ale gdy pobierasz dodatki innych firm, najlepiej wybrać te, które są popularne i już przetrwały próbę czasu. Możesz spojrzeć na najlepsze dodatki Kodi, które uznałem za bezpieczne do zainstalowania w tym piśmie.

Wniosek

Jest jasne, że sam Kodi jest legalnym odtwarzaczem multimedialnym. Instalowanie i używanie Kodi do oglądania treści chronionych prawem autorskim za pośrednictwem autoryzowanych źródeł jest legalne. Jest to bezpłatny streaming online licencjonowanych treści, który często prowadzi do trudnych sytuacji. Jako użytkownik prawdopodobnie nie będziesz przyciągać kar ani kar za przesyłanie strumieniowe licencjonowanych treści. Jednak ci, którzy rozpowszechniają, sprzedają lub promują pirackie treści lub narzędzia umożliwiające dostęp do takich treści, wyraźnie naruszają przepisy prawa i podlegają surowym karom i karze więzienia. Nie akceptuję naruszenia praw autorskich i zachęcam do oglądania bezpłatnych treści dostępnych tylko w domenie publicznej. Zalecam jednak korzystanie z usługi VPN w celu ukrycia działań online przed rządem lub dostawcą usług internetowych.

Związane z:

Czy VPN są legalne?
Czy nielegalne jest Jailbreak a FireStick?
Czy Terrarium TV jest legalne i bezpieczne w użyciu?

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me