Je Kodi legálne a bezpečné použitie?

>

Spoločnosť Kodi získala v nedávnej minulosti veľkú popularitu vďaka svojej schopnosti okamžite transformovať vaše zariadenie na mediálne centrum. Kodi používam už niekoľko rokov a nechcel by som vyjadriť svoje slová tvrdením, že je to pravdepodobne najlepší prehrávač médií, ktorý som mal možnosť použiť. Kodi nielen prehráva médiá z lokálneho úložiska, ale jeho skutočná sila spočíva v uľahčovaní online streamovania prostredníctvom rôznych doplnkov. Kodi vám poskytuje prístup k bezednej oblasti obsahu na webe. A sú tu stovky bezplatných doplnkov, ktoré vám umožnia potápať sa v tomto bazéne.

To je vynikajúce! Nie je to tak? Urcite je. Spoločnosť Kodi však bola tiež predmetom právnych diskusií, pretože vám umožňuje bezplatne vysielať obsah chránený autorskými právami. Možno ste sa pýtali sami seba - je spoločnosť Kodi legálna a bezpečná alebo sa môžem pomocou tohto prehrávača médií chytiť legálnych problémov? Počuli sme veľa o spoločnosti Kodi a ja chápeme, odkiaľ pochádzajú vaše obavy. Preto píšem tento článok, aby som vám pomohol odpovedať na niektoré z vašich otázok a objasnil vám právne postavenie prehrávača Kodi Media Player..

je kodi legálne

To, čo s vami zdieľam, nie je presvedčivé, ale musí vám pomôcť s niektorými vašimi pochybnosťami.

Je spoločnosť Kodi Legal?

Zákony týkajúce sa spoločnosti Kodi zostávajú do značnej miery nejednoznačné, pretože zatiaľ neboli prijaté žiadne jasné zákony proti šíreniu obsahu chráneného autorskými právami, takmer nikde na svete. Napriek tomu niet pochýb o tom, že spoločnosť Kodi je sama legálnym prehrávačom médií. Stiahnutie a inštalácia Kodi nespôsobuje žiadne priestupky. Kodi je už k dispozícii prostredníctvom oficiálnych obchodov s aplikáciami, ako sú Google Play pre Android a Microsoft Store. Tieto obchody nikdy nebudú hostovať nelegálnu aplikáciu.

Kodi ako samostatná aplikácia je legálna. Niektoré doplnky spoločnosti Kodi, ktoré umožňujú bezplatný prístup k obsahu chránenému autorskými právami, majú tendenciu vtiahnuť používateľov do dosahu zákonného radaru. Ako som už povedal, samozrejme neexistujú žiadne čiernobiele zákony proti šíreniu obsahu chráneného autorskými právami. Neznamená to však, že hranie bezplatného licencovaného obsahu je legálne; v skutočnosti by to mohlo byť veľmi nezákonné a dostať sa do problémov. Mnoho ľudí dostalo právne oznámenia o nezákonnom streamovaní obsahu chráneného autorskými právami. Snažím sa povedať, že zákony sú jednoznačnejšie pre tých, ktorí ukladajú a distribuujú pirátsky obsah / obsah chránený autorskými právami..

Doplnky Kodi sa bežne nazývajú doplnky Kodi a existuje ich stovky. Väčšina z týchto doplnkov je zadarmo a umožňuje vám streamovať licencovaný obsah, napríklad filmy a relácie, zadarmo. Doplnky Kodi sa sťahujú prostredníctvom úložísk, v ktorých je umiestnených viac doplnkov. Existuje jeden oficiálny archív, ktorý sa nazýva úložisko doplnkov Kodi. Oficiálny obchod obsahuje všetky legálne doplnky, ktoré buď umožňujú prístup k bezplatnému obsahu vo verejnej doméne, alebo majú obsah založený na predplatnom.

Ak sťahujete a používate doplnok z oficiálneho úložiska, nemusíte sa obávať o zákonnosť. Avšak úložiská tretích strán s doplnkami tretích strán, ktoré sľubujú bezplatné streamovanie obsahu chráneného autorskými právami, robia veci trochu komplikovanejšími.

Bezplatné streamovanie licencovaného obsahu je v zjavnom rozpore s autorskými zákonmi. Odpoveďou je však otázka - aké trestné sú tieto bezplatné online streamingové aktivity?

Je spoločnosť Kodi Legal v USA?

Skúsim odpovedať na vašu otázku - Je spoločnosť Kodi legálna v USA? Zákony o autorských právach proti online streamovaniu bezplatného obsahu v USA nie sú presne také, ktoré by som nazval „jasný“. Ale videl som veľa ľudí, ktorí sa zapletú do neporiadku kvôli sledovaniu bezplatného obsahu chráneného autorskými právami. Napríklad som sa dozvedel o zasielaní upozornení viacerým používateľom, ktoré ich varujú pred nezákonnými streamovacími činnosťami.

Jedno je absolútne isté, že predaj a distribúcia obsahu chráneného autorskými právami je porušovanie autorských zákonov a páchatelia môžu čeliť vysokým pokutám a väzeniu. Ak teda existuje doplnok tretej strany ponúkajúci bezplatné streamovanie obsahu chráneného autorskými právami, je to nezákonný doplnok a vývojári môžu byť obviňovaní.

Pravdepodobne je najlepšie nechať dohady a zostať v bezpečí. Použite ExpressVPN a uistite sa, že všetky vaše online aktivity zostávajú nevysledovateľné.

Je spoločnosť Kodi legálna v EÚ a vo zvyšku sveta?

V Európskej únii a ďalších častiach sveta sú zákony o autorských právach rovnako nejasné ako v USA. Používanie Kodi vo väčšine krajín je zákonné, pretože tento softvér sám neporušuje žiadne zákony. Používanie doplnkov Kodi na sledovanie obsahu chráneného autorskými právami vás však môže ľahko dostať do právnych problémov bez ohľadu na to, v ktorej časti sveta, v ktorej žijete.

Zákony sú prísnejšie, pokiaľ ide o ukladanie a distribúciu licencovaného obsahu. Propagácia a propagácia nástrojov na bezplatné online vysielanie priťahuje vysoké pokuty (stovky tisíc dolárov) a mnoho rokov vo väzení.

Napríklad predaj streamingových set-top boxov alebo zariadení (napríklad FireStick) s Kodi a jeho doplnkami je v mnohých krajinách trestným činom. Európsky súd nedávno rozhodol proti Holanďanom, ktorý predával vopred uložené škatule Kodi. Pozoruhodné je, že predaj samotnej škatule nebol nelegálny. To, že bolo nezákonné, bola skutočnosť, že spoločnosť Kodi predinštalovala a podporovala pirátstvo.

Ako bezpečne streamovať na Kodi

Vaša vláda, váš poskytovateľ internetových služieb a dokonca aj niektoré tretie strany môžu dohliadať na to, čo robíte na webe. Svoje online aktivity však môžete mať vždy pred skrytými očami. Najjednoduchším riešením je použitie VPN pre Kodi.

VPN maskuje vaše pripojenie k internetu a zabraňuje sledovaniu alebo sledovaniu vašich online aktivít. S VPN môžete Kodi používať bezpečne a bez obáv.

Osobne odporúčam používať ExpressVPN na ochranu vášho internetového pripojenia. Používam ho už dlhú dobu a všimol som si, že ide o najrýchlejšiu službu VPN. Express VPN je tiež vhodný pre Kodi.

Okrem maskovania vašich internetových aktivít vám ExpressVPN umožňuje streamovať aj geograficky obmedzený obsah a pomáha vám vyhnúť sa škrteniu internetu..

Môžete si tiež prečítať tieto vážne dôvody na používanie siete VPN po celú dobu.

Poznámka: Nepodceňujem prax nezákonného vysielania obsahu chráneného autorskými právami. Na zachovanie vášho súkromia vám odporúčame používať službu VPN.

Je Kodi aplikácia bezpečná na používanie?

Ak máte na mysli počasie, spoločnosť Kodi je právne bezpečná alebo nie, táto otázka zostáva čiastočne nezodpovedaná z dôvodu nejasných autorských zákonov. Celkovo možno povedať, že ak ste používateľom, ktorý používa spoločnosť Kodi iba na zábavné účely a nedistribuuje alebo nepodporuje predaj pirátskeho obsahu, spoločnosť Kodi je pre vás do značnej miery bezpečná. Neberte si však moje slovo a dajte si pozor na nové rozhodnutia vo vašej krajine alebo regióne.

V prípade, že máte na mysli, či je Kodi bezpečná aplikácia bez škodlivého softvéru alebo vírusov, je oveľa ľahšie odpovedať na otázku. ÁNO! Kodi je bezpečná aplikácia. Neobsahuje škodlivé programy. Nepoškodí to vášmu zariadeniu.

Ako som už povedal, spoločnosť Kodi je hosťovaná v mnohých oficiálnych obchodoch s aplikáciami, ako sú Google Play a Microsoft Store. Je známe, že tieto obchody podrobujú akúkoľvek aplikáciu prísnym skúmaním a niekoľkými testami pred ich hosťovaním. Chcem tým povedať, že samotná spoločnosť Kodi je úplne bezpečná aplikácia, ktorá nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre zariadenie, na ktorom je nainštalovaná.

Nezabudnite však na doplnky, ktoré inštalujete na serveri Kodi. Existujú stovky doplnkov. Zatiaľ čo veľa z nich je v bezpečí, nie je tomu tak u všetkých. Doplnok vždy inštalujte z dôveryhodného zdroja. Oficiálne úložisko doplnkov Kodi má všetky bezpečné doplnky. Ale keď sťahujete akékoľvek doplnky tretích strán, je najlepšie ísť za populárne a už obstáli v skúške času. Môžete sa pozrieť na najlepšie doplnky spoločnosti Kodi, ktoré som od tohto písania považoval za bezpečné nainštalovať.

záver

Je zrejmé, že spoločnosť Kodi je sama legálnym prehrávačom médií. Inštalácia a používanie Kodi na sledovanie obsahu chráneného autorskými právami prostredníctvom autorizovaných zdrojov je legálne. Je to bezplatné online streamovanie licencovaného obsahu, ktoré často vedie k zložitým situáciám. Ako používateľ pravdepodobne nebudete získavať sankcie alebo tresty za streamovanie licencovaného obsahu. Tí, ktorí distribuujú, predávajú alebo propagujú pirátsky obsah alebo nástroje na poskytovanie prístupu k takémuto obsahu, však jasne porušujú zákony a podliehajú prísnym sankciám a trestu odňatia slobody. Neoprávňujem porušenie autorských práv a povzbudzujem vás, aby ste sledovali bezplatný obsah dostupný iba vo verejnej doméne. Odporúčam vám však používať službu VPN na maskovanie vašich online aktivít od vašej vlády alebo poskytovateľa internetových služieb.

súvisiace:

Sú siete VPN legálne?
Je nezákonné útek z väzenia FireStick?
Je Terrarium TV legálne a bezpečné použitie?

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me