Kodi Buffering Sorunları Nasıl Onarılır

>

Pürüzsüz, sürekli eğlence deneyimi hepimizin tadını çıkarır. Kesinti, herhangi bir biçimde, en azından söylemek gerekirse, can sıkıcıdır. Kodi, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kişi tarafından talep üzerine, yüksek kaliteli içeriği çoğunlukla ücretsiz olarak yayınlamak için kullanılan bir eğlence aracıdır. Bu platform milyonlarca çevrimiçi yayıncı ile binlerce yayın kaynağı arasındaki boşluğu doldururken, Kodi arabelleğe alma sorunları pek de nadir değildir. Giderek daha fazla akış denetlenmedikçe Kodi arabelleğe alma sorunları daha yaygın hale geliyor. Neyse ki, Kodi 18.5 ve Kodi 17.6’daki Kodi arabelleğe alma sorunlarını düzeltebilecek veya en azından örnekleri azaltabilecek bazı çözümler var. Ve bu düzeltmelerin uygulanması da kolaydır. Okumaya devam et!

Kodi, dünya çapında kablo kesiciler arasında oldukça popüler bir medya oynatıcıdır. XBMC tarafından geliştirilen bu uygulama anında cihazınızı bir medya merkezine dönüştürür. Sadece çeşitli eklentiler ve derlemeler aracılığıyla yerel olarak depolanan medyayı oynatmanıza ve yayınlamanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda web üzerinden ücretsiz ve bol miktarda kullanılabilir içerik yayınlamanızı sağlar. Daha da inanılmaz olan şey, bu hizmetin Fire TV Stick, Android, iOS, Windows Mobile, Windows PC, Mac OS ve Linux gibi çok çeşitli platformlar tarafından desteklenmesidir..

Kodi yadsınamaz derecede büyük ama kendi sorunları var. Bazıları, Plex gibi diğer hizmetlerle karşılaştırıldığında kurulumu daha zor buluyor. Anladığım şey, kafanızı Kodi’nin etrafına sardığınızda, başka bir medya oynatıcısını sevmemenizin adil bir şansı var..

Yine de, bu platformun sorunları hakkında konuşurken aklıma gelen tek şey bu değildi. Kodi’yi en çok rahatsız eden şey tamponlama sorunlarıdır. En sevdiğiniz filmi veya TV şovunu izlerken hiçbir şey sık aralıklarla yapılan kesintilerden daha sinir bozucu olamaz.

Neyse ki, Kodi arabelleğe alma sorunlarını düzeltmenin veya en aza indirmenin birkaç yolu vardır. Bu kılavuzda, Kodi Leia 18 ve Kodi Krypton 17.6’da arabelleğe almayı nasıl düzelteceğinizi öğreneceğiz. Okumaya devam et!

Kodi Buffering Sorunları Nasıl Onarılır

kodi arabelleğe alma sorunları nasıl durdurulur

Kodi’de Bilinmeyen Kaynakları Etkinleştir

Devam etmeden önce ilgilenilmesi gereken küçük bir şey var.

Kodi, güvenli eğlence deneyimi sağlamak için tasarlanmıştır. Bu amaçla birçok güvenlik özelliği ve protokolü kullanır.

Güvenli olmayan yapıların ve eklentilerin gizlice girmesini önlemek için, Kodi varsayılan olarak bilinmeyen üçüncü taraf kaynaklardan yüklemeye izin vermez. Ancak, tüm üçüncü taraf eklentileri güvenli değildir, özellikle ilerideki bu kılavuzda öğreneceğimiz eklentiler.

Bu eklentileri yükleyebilmek için Bilinmeyen Kaynakları geçici olarak etkinleştirmemiz gerekecek. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Aşama 1: Kodi giriş ekranında sağ üstteki Ayarlar’a (dişli çark simgesi) tıklayın.

kodi ayarları

Adım 2: Ardından, ‘Sistem Ayarları’ simgesini tıklayın (veya Kodi Leia 18 kullanıyorsanız ‘Sistem’ i tıklayın)

kodi sistem ayarları
Aşama 3: Soldaki “Eklentiler” i tıklayın ve ardından “Bilinmeyen Kaynaklar” geçişini etkinleştirmek için sağa / sola kaydırın.

  Kodi 18.5 Leia - nové funkce, návody ke stažení a instalaci

bilinmeyen kaynaklara izin ver

Bu kadar! İstenen tüm eklentileri yükledikten sonra Bilinmeyen Kaynakları devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Bu Yöntemler Hangi Platformlarda Çalışır??

Kodi, tüm platformlarda ve cihazlarda aynı arabirimi kullanır (platforma özgü birkaç ekleme hariç). Windows, Android, iOS veya Amazon Fire Stick Kodi arabelleğe alma sorunlarını düzeltmek istiyorsanız, aşağıdaki yöntemler aynı şekilde çalışır.

Kodi Tamponlama Düzeltmesi: Önbellek Boyutunu Optimize Edin

Önbellek, yüksek hızlı geri almayı sağlayan yardımcı bir bellektir. Önbellek bilgisayar dünyasında yaygın olarak kullanılırken, video akışı veya oynatmada en önemli olan video önbelleğidir.

İnternet üzerinden video akışı gerçekleştirdiğinizde, videonun tamamı tarayıcınıza veya uygulamanıza aynı anda indirilmez. Bunun yerine, videonun küçük bir kısmı önbelleğe alınır ve geçici bir yerde (genellikle cihaz RAM’i) saklanır. İnternet bağlantısını kaybederseniz video akışı yaparken videonun durmadan önce bir süre daha oynatmaya devam ettiğini fark etmiş olmalısınız. İnternet kaybettikten sonra bile oynatılan video, yerel sistemde önbelleğe alınmış.

Kodi arabelleğe alma sorunlarını azaltmak için iki şeye dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle, RAM’deki Kodi’ye önemli bir önbellek ayırmanız gerekir. İkincisi, Kodi’deki önbelleği daha önce oynatılan videolardan temizlemeye devam etmelisiniz çünkü gereksiz yere ayrılan alanı dolduruyor.

Aşağıdaki metinde, Kodi tampon ayarlarını en uygun Önbellek alanına uyacak şekilde değiştirmeyi ve ayrıca Kodi’de önbelleğin nasıl temizleneceğini öğreneceğiz. Kodi arabelleğe alma sorunlarını düzeltmek için beş yöntem vardır. Yöntem 4 ila 4, Amazon Fire TV / Stick dahil tüm cihazlarda çalışır, ancak yöntem 5, FireStick için çalışmaz.

KODI Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Kodi Eklentileri / sürümleri sınırsız akış içeriği sunar, ancak ücretsiz Filmler / TV şovları / Spor akışı yakalanırsa sizi yasal sorunlara da sokabilir. Kodi kullanıcılarının çevrimiçi akış sırasında her zaman bir VPN bağlamaları önemle tavsiye edilir. İyi bir Kodi VPN kimliğinizi gizler, devlet gözetimini, coğrafi olarak engellenmiş içeriği ve İSS kısıtlamasını atlar (bu da arabelleksiz akışa yardımcı olur).

En hızlı ve en güvenli VPN olan ExpressVPN kullanıyorum. Amazon FireStick de dahil olmak üzere herhangi bir cihaza yüklemek çok kolaydır. 3 aylık ücretsizdir ve yıllık planlarında% 49 tasarruf edersiniz. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Memnun kalmazsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz.

3 aylık ücretsiz almak ve ExpressVPN’de% 49 tasarruf etmek için BURAYA tıklayın

Okuyun: Kodi VPN nasıl kurulur ve kullanılır

Yöntem 1: Ares Sihirbazı Kullanarak Kodi Arabelleğe Alma Nasıl Durdurulur

Ares Sihirbazı en çok kullanılan Kodi bakım ve teşhis araçlarından biridir. Önbellek ayarlarını değiştirmek ve Kodi arabelleğe alma sorununu çözmek için bu aracı nasıl kullanacağımızı öğrenelim. Ama devam etmeden önce, lütfen Kodi’ye Ares Sihirbazı’nı yükleyin.

Ares Sihirbazı’nı yüklediğinize göre, önbelleği optimize ederek Kodi tamponlama sorununu nasıl çözebileceğimizi görelim.

Adım 1: Ares Sihirbazı’nı başlatın ve üstteki “Tweaks” düğmesini tıklayın

kodi buffer gelişmiş ayarlar ares sihirbazı

Adım 2: Şimdi ‘Gelişmiş Ayarlar Sihirbazı’ düğmesini tıklayın

kodi gelişmiş ayarları

Sağ altta tıklamanız gereken ‘İleri’ düğmesi vardır. Ancak, bunu yapmadan önce, bu eklentinin geliştiricilerinden ‘Dikkat’ kelimesini okumayı unutmayın..

kodi arabelleğe alma sorunları ares sihirbazı

Özetle, bilmeniz gerekenler:

– Herkes için mükemmel olan tek bir Önbellek boyutu tahsisi yoktur. Büyük ölçüde Kodi’yi kullandığınız cihaza ve sistem özelliklerine (özellikle RAM boyutu) bağlıdır

  Como instalar o Boom Kodi Builds

– Önbelleği aygıt depolama alanına (sabit sürücü gibi) veya RAM’e (şiddetle tavsiye edilir) yerleştirebilirsiniz

– Kodi, önbellekleme amacıyla 60MB RAM kullanır. Ancak, çok fazla yedek RAM’iniz varsa, boyutu artırabilirsiniz

3. Adım: Artık yukarıdaki noktaları anladığınıza göre, ‘İleri’yi tıklayın

Şimdi Kodi bu noktada kullanılabilir RAM’i gösterecek ve video önbellek için (mevcut RAM’in 1 / 3’ü) ideal tahsis boyutunu önerecektir. Ancak, diğer programların belleği daha fazla kaplaması durumunda% 10’luk marjın tutulması önerilir..

Örneğin, 900 MB belleğiniz varsa, 1 / 3’ü 300 MB olur. % 10 kenar boşluğu 30 MB olacaktır. Yani, video önbellek için ideal ayırma 270 MB.

NOT: Kodi önbelleğine çok fazla bellek ayrılması cihazın genel performansını etkileyebilir.

4. Adım: Sol alt taraftaki Settings Ayarları Oluştur ’düğmesini tıklayın

ares sihirbazı gelişmiş ayarlar kodi önbellek optimize etmek

Adım 5: Bir sonraki ekranda, kaydırıcıyı sola veya sağa sürükleyerek değiştirmeniz gereken Video Önbellek Boyutu (aşağıdaki resmi kontrol edin)

kodi gelişmiş arabellek ayarları

Gördüğünüz gibi yedek 900 MB RAM’im vardı. Bu nedenle, Ares Wizard bana 270 MB önerdi.

Ares Sihirbazı ayrıca ‘Bu ayarları uygula’ düğmesinin hemen üstünde gördüğünüz gibi 4 Arabellek Modu sunar. Bu modların yaptıkları:

Mod 1: Bu modda Kodi, bulut kaynağı ve FTP de dahil olmak üzere internette var olan her akışı arabelleğe alır

Mod 2 (önerilir): Bu varsayılan moddur. Bu modda, Kodi hemen hemen her şeyi arabelleğe almaya çalışacaktır. Hatta yerel depodan oynatılan dosyaları arabelleğe alır

Mod 3: Bu modda, arabelleğe alma yalnızca web sitesi akışlarıyla sınırlıdır

Mod 4: Arabelleğe alma tamamen devre dışı

Önemli RAM boyutuna rağmen Kodi arabelleğe alma sorunları yaşıyorsanız, Mod 2’nin seçili olduğundan emin olun. Bu, videonun büyük bir bölümünü önceden önbelleğe aldığından en düzgün oynatmayı sunan moddur.

Ares Sihirbazı Bakımını Kullanarak Kodi Geçici Dosyalarını Silme

Kodi düzenli olarak donmaya veya çökmeye devam ederse, depolama alanınız tükenmiştir. Bu genellikle düşük depolama alanına sahip cihazlarda olur. Örneğin, 16 GB depolama alanına sahip bir elde taşınır Android cihazınız varsa ve Kodi’yi çeşitli eklentilerle düzenli olarak kullanıyorsanız, kısa süre içinde kendinizi depolama belleğinde yetersiz bulabilirsiniz. Kodi arabelleğe alma düzeltmesini bulmanın yanı sıra, daha sorunsuz, daha arzu edilen bir eğlence deneyimi yaşamak için bu sorunu çözmek için zaman ayırmaya değer..

Adım 1: Geçici dosyaları temizlemek için, önce üstteki Bakım düğmesine tıklayın. Bunun gibi bir ekran görmelisiniz:

ares sihirbazı kodi bakım

Adım 2: Şimdi, aşağıdaki düğmeleri tek tek tıklayın:

– Küçük Resimleri Sil

– Paketleri Sil

Kısa bir süre önce Küçük Resimler ve Paketler’i sildiğim için, depolama alanımda işgal ettikleri alan daha az. Ama birlikte yaklaşık 1 GB yer kaplıyorlardı.

Depolanmış / kaydedilmiş önbellekleriniz varsa, bunlar da çok yer kaplar. Kodi’deki önbelleği temizleyebilir ve depolama alanını önemli ölçüde boşaltabilirsiniz. Yine de endişelenme! Önbelleğin silinmesi, yukarıdaki bölümde az önce bahsettiğimiz ayarları etkilemez.

Yöntem # 2: Bir VPN ile Kodi Tamponlamasını Düzeltme

Çoğu İnternet Servis Sağlayıcısı (İSS) müşterilerine yüksek hızlı, sınırsız internet hizmeti sunma konusunda yüksek iddialarda bulunur. Vaatleri çoğu ortalama kullanıcı için tutulurken, ağır yayıncılar genellikle bant genişliği daralmasından etkilenir. Ülkenize bağlı olarak bu yasa dışı olabilir veya olmayabilir. Ayrıca, bazen ince baskılarda bazı hükümleri vardır. & Bir bakış bile vermeden kabul ettiğimiz koşullar; pek çoğumuz böyle yapıyor.

  Как сбросить коди на Amazon FireStick

İSS kısıtlaması, belirli bir kullanıcı belirli veri kullanımı sınırını aştığında aslında internet hızını kısıtlar veya kısıtlar. Bu, daha önce de söylediğim gibi, genellikle ağır kullanıcılara olur. Kodi gibi hizmetleri kullanarak çevrimiçi film ve şov izlemeyi seven biriyseniz, ağır kullanıcı gruplarına da girebilirsiniz. Kısıtlamanın yasal yönleri, birkaç ay önce ABD’de Net Tarafsızlığın öldürüleceğini ilan ettiği için giderek daha belirsiz hale geliyor..

İnternet kısıtlamasını önlemenin ve Kodi arabelleğe alma sorunlarını büyük ölçüde önlemenin en iyi yolu güvenilir bir VPN kullanmaktır. İyi bir VPN hizmeti, web dünyasında kimliğinizi gizlemekten daha fazlasını yapar. Ayrıca ISS’nizden veri kullanım ayrıntılarınızı da maskeler. Basit bir deyişle, bir VPN kullanıyorsanız, İSS’niz artık ne tür veriler kullandığınızı göremeyecektir. Yalnızca kullanılan veri miktarını belirleyebilirler.

en iyi kodi vpn

Dünya çapında birkaç kullanıcı tarafından, azaltmanın, videoları akışa alan, torrentlerden indiren ve ağır dosyaları web üzerinden paylaşanları en çok etkilediği bildirildi.

Bir VPN varken, ISS azaltma konusunda endişelenmenize gerek yok. Aşağıda, sektördeki en iyi 5 VPN’in tablosu bulunmaktadır. Şahsen ben tarihteki en hızlı VPN olan ExpressVPN kullanıyorum.

 • Nasıl kurulur & FireStick’te VPN kullan
 • Herhangi bir akış cihazına VPN nasıl kurulur

Under: Kodi

Bu web sitesinde ara

En İyi VPN’ler

Kodi Buffering Sorunları Nasıl Onarılırexpressvpn kenar çubuğuKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl Onarılır30 günlük para iade garantisiVisit ExpressVPN’yi okuyun
ipvanish kenar çubuğuKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl Onarılır7 günlük para iade garantisi
nordvpn kenar çubuğuKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl OnarılırKodi Buffering Sorunları Nasıl Onarılır7 günlük para iade garantisi NordVPN’i ziyaret edin

Gönderi İçeriği

 • 1 Kodi Buffering Sorunları Nasıl Onarılır
  • 1.1 Kodi’de Bilinmeyen Kaynakları Etkinleştir
 • 2 Kodi Tamponlama Düzeltmesi: Önbellek Boyutunu Optimize Edin
  • 2.1 Yöntem 1: Ares Sihirbazı Kullanarak Kodi Arabelleğe Alma Nasıl Durdurulur
   • 2.1.1 Ares Sihirbazı Bakımını Kullanarak Kodi Geçici Dosyalarını Silin
  • 2.2 Yöntem # 2: Kodi Tamponlamasını Bir VPN ile Düzeltme
  • 2.3 Yöntem 3: Yüce Derlemeler Sihirbazı kullanılarak Kodi Arabelleğe Almayı Durdurma
  • 2.4 Yöntem # 4: Kodi Tamponlamasını Düzeltmek için Gerçek Debrid’i Kullanma
  • 2.5 Yöntem # 5: Kod Kullanarak Kodi Arabelleğe Alma Sorunlarını Giderme
   • 2.5.1 Windows PC / Dizüstü Bilgisayar için Adımlar
   • 2.5.2 Diğer Platformlar için Adımlar
 • 3 Covenant / Exodus / Sportsdevil Üzerinde Kodi Tamponlama Nasıl Onarılır
  • 3.1 Önbelleği Temizleyerek Eklentilerde Kodi Tamponlamasını Düzeltme
 • Kodi’de Yavaş Akış / Arabelleğe Alma İçin 4 Neden
  • 4.1 Sebep # 1: Yavaş İnternet Bağlantısı
   • 4.1.1 İnternet Hızını Artırmaya Yönelik Önemli İpuçları
   • 4.1.2 Hızlı internete sahipsem ve hala sorun devam ederse ne olur??
  • 4.2 Sebep # 2: Akış Kaynağı Aşırı kalabalık
 • Kodi Tamponlama Sorunları Üzerine 5 Son Söz

Trend Olan Kılavuzlar

 1. FireStick için en iyi VPN
 2. Bir FireStick’i Jailbreak Etme
 3. FireStick’e Kodi Nasıl Yüklenir
 4. En İyi Kodi Eklentileri
 5. En İyi Kodi Yapıları
 6. En İyi FireStick Uygulamaları
 7. IPTV
 8. Sinema APK
 9. Exodus Redux Eklentisi
 10. En İyi Torrent Siteleri

yakın zamanda Gönderilenler

 • 8 En İyi Şov Kutusu Alternatifleri (2023)
 • FireStick Nasıl Jailbreak Yapılır (Şubat 2023)
 • En İyi Kodi Derlemeleri (Şubat 2023 için güncellendi)
 • Dünyada Kazanmak İçin En İyi Kodi Eklentileri [2023]
 • Gerçek Debrid Sadece Filmler Nasıl Kurulur Kodi Addon

feragat – Telif hakkı içeriğinin yayınlanması veya indirilmesi yasalara aykırıdır.

FireStickTricks.com, Kodi, Fire Stick veya rehberlerimizin yasa dışı kullanımını hiçbir şekilde göz ardı etmez, teşvik etmez veya teşvik etmez. Kullanıcılar eylemlerinden sorumludur. Feragatnamemizin tamamını okuyun.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me