Amazon cię szpieguje dzięki nowej aktualizacji Fire TV Stick

>

Niedawno Amazon wprowadził nowe aktualizacje linii urządzeń FireStick i Fire TV. Szczerze mówiąc, mogłem nawet nie wiedzieć o aktualizacji FireStick, czy nie zauważyłem, że opcja „Urządzenie” w Ustawieniach została przemianowana na „Moja Fire TV”. Ale to nie o zmianie, o której tu mówimy.

Aktualizacja wprowadziła pewne zmiany w ustawieniach prywatności, które domyślnie zezwalają Amazonowi na zbieranie danych o użytkowaniu urządzeń i aplikacji, co, jak mówi firma, „Cele marketingowe i ulepszenia produktu”. Aktualizacja pozwala również Amazonowi monitorować zużycie danych przez FireStick i Fire TV. Innymi słowy, nieświadoma niczego niczego nie podejrzewając, Amazon pozwoliła ci się szpiegować.

Aktualizacja dotyczy wszystkich ostatnio aktualizowanych istniejących urządzeń FireStick, podczas gdy nowe urządzenia są dostarczane z preinstalowaną aktualizacją.

Nie jestem pewien, w jaki sposób te dane zostaną wykorzystane i czy mógłbym zaufać Amazonowi ze statystykami użytkowania mojego urządzenia. Jestem pewien, że nie czuję się swobodnie, udostępniając swoje dane jakiejkolwiek organizacji, niezależnie od jej rangi i reputacji.

Są jednak dobre wieści. Amazon mógł po cichu przerzucić te ustawienia obok ciebie, ale pozwalają też je wyłączyć. Możesz dezaktywować te ustawienia prywatności i uniemożliwić udostępnianie danych Amazon. Powiem ci jak.

Uwaga: Chociaż możesz powstrzymać Amazon przed gromadzeniem informacji o użytkowaniu, twoje działania online są nadal widoczne dla twojego dostawcy usług internetowych, rządu i kilku podmiotów zewnętrznych. Zdobądź VPN i ciesz się stuprocentową prywatnością.

amazonka szpiegowanie ognistych ogni

Sprawdź aktualizację FireStick (jeśli nie została już zaktualizowana)

Jak powiedziałem wcześniej, nowe ustawienia prywatności dotyczą tylko urządzeń z najnowszymi aktualizacjami lub nowych urządzeń (takich jak Fire TV Stick 4K).

Chcesz sprawdzić, czy Twoje urządzenie jest aktualne z najnowszą wersją oprogramowania układowego. Oto jak to zrobić:

 • Przejdź do FireStick Ustawienia

Amazon cię szpieguje

 • Kliknij Urządzenie (lub My Fire TV)

firestick szpieguje użytkowników

 • Kliknij O

szpiegostwo ognia

 • Wybierz Sprawdź aktualizację systemu

Amazon cię szpieguje

Jeśli nowa aktualizacja jest dostępna, śmiało ją zainstaluj. Tak, rób to, nawet jeśli doda to nowe ustawienia prywatności do twojego urządzenia. I tak dezaktywujemy te ustawienia. Zaleca się zainstalowanie najnowszych aktualizacji w FireStick lub Fire TV.

Zapobiegaj szpiegowaniu ciebie przez Amazon

Teraz wyłączmy ustawienia prywatności i zapobiegaj gromadzeniu przez Amazon jakichkolwiek danych o użytkowaniu:

 • otwarty Ustawienia z ekranu głównego FireStick
 • Kliknij Preferencje

powstrzymaj Amazon przed szpiegowaniem ciebie

 • Gdy zobaczysz następujące opcje, kliknij Ustawienia prywatności

gorąco, aby zmienić ustawienia prywatności na Firestick

 • Powinieneś teraz zobaczyć dwie opcje - Dane użytkowania urządzenia i Zbierz dane o użytkowaniu aplikacji. Skręcać POZA obie te opcje

wyłącz prywatność na firestick

 • Teraz kliknij przycisk Wstecz tylko swojego pilota FireStick pewnego razu aby wrócić do poprzedniego ekranu
 • Kliknij Monitorowanie danych

wyłącz monitorowanie danych na firestick

 • Kliknij Monitorowanie danych ponownie i wyłącz go (jeśli jest włączony)

wyłącz monitorowanie danych

Zachowaj prywatność podczas transmisji strumieniowych

Nawet jeśli wyłączyłeś dane o użytkowaniu urządzenia / aplikacji i monitorowanie danych, Twoje działania online nadal nie są prywatne. Twój dostawca usług internetowych i rząd mogą łatwo dowiedzieć się, co przesyłasz strumieniowo i uzyskujesz dostęp online za pośrednictwem karty Fire Stick lub dowolnego innego urządzenia. Łączę ExpressVPN na wszystkich moich urządzeniach do przesyłania strumieniowego i sugeruję zrobić to samo.

ExpressVPN to najszybsza i najbezpieczniejsza sieć VPN na dzień. Posiada dedykowane aplikacje dla wszystkich urządzeń, w tym Amazon Fire TV / Stick. Oto jak szybko uzyskać ExpressVPN na Fire TV / Stick.

Krok 1: Subskrybuj ExpressVPN TUTAJ. Obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że możesz z niego swobodnie korzystać przez pierwsze 30 dni, a jeśli nie jesteś zadowolony z wydajności (co jest bardzo mało prawdopodobne), możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy.

Krok 2: Włącz telewizor Fire TV / Stick i przejdź do opcji „Szukaj” po lewej stronie. Teraz wpisz „Expressvpn” (bez cudzysłowów) w pasku wyszukiwania i wybierz ExpressVPN, gdy pojawi się w wynikach wyszukiwania

zainstaluj firewall expressvpn

Krok 3: Kliknij „Pobierz”, aby pobrać i zainstalować aplikację ExpressVPN dla Fire TV / Stick.

zdobądź expressvpn na firestick

Krok 4: Otwórz aplikację i wprowadź dane logowania, które utworzyłeś podczas zakupu subskrypcji ExpressVPN. Kliknij „Zaloguj się”

zaloguj się expressvpn na firestick

Krok 5: Kliknij ikonę zasilania, aby połączyć się z serwerem VPN. To wszystko. Twoje połączenie jest teraz bezpieczne dzięki najszybszej i najlepszej sieci VPN dla FireStick.

połącz ExpressVPN na FireStick

Możesz także przeczytać bardziej szczegółowe informacje na temat korzystania z ExpressVPN z Fire TV / Stick.

Likwidacja

Chciałbym, żeby Amazon trochę się spotykał z tymi zmianami. Ale dlaczego prywatność miałaby dla nas znaczenie, gdyby te firmy tak komunikowały się na temat pobierania naszych danych osobowych spod naszego nosa. Na szczęście, gdy w jakiś sposób wykryjesz, że jesteś szpiegowany, Amazon daje ci możliwość zapobiegania temu. Chciałbym usłyszeć, co sądzisz o tych zmianach. Daj nam znać za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej.

Popularne przewodniki

Jak Jailbreak a FireStick
Najlepsze dodatki Kodi
Najlepsze wersje Kodi
Kino APK
Najlepsze aplikacje dla FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me