IPVanish İncelemesi: Birinci Sınıf VPN Alternatifi!

>

Çevrimiçi gizlilik ve anonimlik ihtiyacı her yıl artmaktadır: bilgisayar korsanları sürekli bir tehdittir, çünkü bağlantınızı kesebilir ve şifrelerinizi çalabilirler. Kredi kartı numaralarınızın bile yetkiniz olmadan çoğaltılması ve kullanılması riski vardır.

Güvenilir bir VPN hizmeti alarak bu güvenlik tehditlerinin çoğunu çözebilirsiniz. Sanal Özel Ağlar veya VPN, çevrimiçi görünür olmaktan kaçınmak amacıyla kullanıcıların IP adresini maskeleyebilir ve tüm paylaşılan verilerini ve trafiğini gizleyebilir.

İnternet her türden VPN istemcisi ile doludur: ücretsiz, ücretli, kaliteli ve vasat, orada onlarca sağlayıcı var. Ancak bunlardan sadece birkaçı eksiksiz, güvenilir bir hizmet sunduğunu iddia edebilir ve en çok beğenilenlerden biri IPVanish’dir. Bu makale size IPVanish hakkında derinlemesine bilgi verecektir. Bizi izlemeye devam edin.

ipvanish incelemesi

IPVanish İncelemesi

VPN endüstrisinin çoğu yüksek hızları ve genel olarak iyi performansı konusunda hemfikir olan IPVanish, dünyadaki kullanıcılar için mevcut olan en iyi beş VPN istemcisinden biridir. Amerika Birleşik Devletleri’ne dayanan IPVanish, web’de gizli ve anonim olarak gezinme özelliğinin yanı sıra heyecan verici özellikler sunar.

Alanında tartışmasız en hızlı VPN servis sağlayıcısı olan IPVanish, HD multimedya içeriğini izlemek isteyenler için bile akış severler için idealdir. Kullanıcılar neredeyse sorunsuz bir deneyime sahip olacaklar, ancak çok fazla yapılandırma seçeneği olduğu için VPN dünyasında yeni başlayanlar için mükemmel olmayabilir..

Diğer özellikler arasında P2P etkinliğine izin verilmesi, yani güvenli indirme ile torrent için mükemmel bir ortama izin verildiği anlamına gelir. IPVanish, kullanıcıların gizlilik ihtiyaçlarını ve tercihlerini yapılandırmalarına olanak tanır ve dünyanın 60 ülkesinde 850’den fazla sunucuya sahiptir.

IPVanish, güçlü şifreleme uygulayabilmenizi sağlar; bu, bağlıyken paylaştığınız verilerin web’in etrafındaki meraklı gözlerle kullanılamayacağı anlamına gelir. Windows istemcisi biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak genel olarak, bu seçenek olağanüstü hizmet sunar.

Bir masaüstü ve mobil istemcisi, İngiltere ve Avrupa’da son derece yüksek hızları ve birincil olumlu noktaları olarak son derece yapılandırılabilir bir yazılımı var. Müşteri ve destek hizmetinin yavaşlığı bir başka dezavantajdır.

IPVanish Sunucuları

IPVanish, diğer VPN’lerin yapabileceği gibi bağlantı için 90, 80 veya 70 ülke sunamazken, dünyanın dört bir yanında stratejik olarak bulunan 60 ülkedeki 850’den fazla sunucu ile bu alandan daha fazlası.

Dünyadaki 60 ülkeden sitelere, dizilere, filmlere, akış kanallarına, torrent sayfalarına ve diğer hizmetlere erişme imkanına sahip olduğunuzu düşünün: Web’de eğlence seçenekleri elde etmeyi seven insanlar için bir rüya senaryosu.

sunucular için ipvanish incelemesi

Rusya’da bir sunucusu olmasa da, IPVanish Avrupa ülkelerinde ve memleketi Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygındır: orada, 17 farklı şehirde 400’den fazla sunucusu var.

Netflix için IPVanish

Ne yazık ki, IPVanish, Netflix’in kullanıcıların konumunu taklit etme ve farklı coğrafi bölgelere erişme VPN girişimlerini azaltma çabalarının kurbanlarından biridir. Şirket IPVanish’in sunucularını engelledi ve bu nedenle kullanıcılar bu çevrimiçi multimedya platformunun uluslararası içeriğinden yararlanamıyor.

Bununla birlikte, şu anda incelenen VPN seçimi Amerika Birleşik Devletleri’nin memleketi olduğu için, IPVanish’te Amerikan Netflix bölgesi (bugüne kadar en heyecan verici ve eksiksiz film, TV dizisi ve prodüksiyon kütüphanesine sahiptir) mevcuttur. Netflix’te büyükseniz, en iyi Netflix VPN’deki kılavuzumuzu okumak isteyebilirsiniz.

Kodi için IPVanish

Kodi, açık kaynaklı bir multimedya platformu olarak, en iyi filmlerin, dizilerin, belgesellerin, kısa özelliklerin, müzikaller ve diğer prodüksiyonların tadını çıkarmak için Netflix’in abonelik ücretini ödemek zorunda olmadıkları için akış bağımlıları için mükemmel bir seçimdir.

Kodi resmi ve resmi olmayan eklentilerle çalışır. Birçoğu uluslararası olarak mevcut olduğundan, bir VPN’niz yoksa herhangi bir konumdan engellenemezler. IPVanish, 60 ülkesi (yani 60 ulustan eklentiler alabilirsiniz!) Ve inanılmaz hızları nedeniyle Kodi kullanıcıları için en iyi VPN’lerden biridir..

Kodi’yi IPVanish VPN hesabınızla çalıştırmak için, cihazınıza bağlı olarak uygulamayı veya istemciyi çalıştırmanız yeterlidir ve hepsi bu kadar! İstediğiniz yerden tüm eklentilere sınırsız erişiminiz olacak.

Torrent’ler için IPVanish

Trafiğinizi şifrelemez ve kimliğinizi gizlemezseniz, İnternet’in meraklı gözleri ne yaptığınızı görebilir. Bazı ülkelerin torrent ve P2P etkinliğine ilişkin yasalarıyla birleştiğinde, çevrimiçi deneyiminizi ve eğlencenizi sınırlandırabilir.

  Преглед ExpressVPN: Наистина ли е „най-бързият VPN“ в света?

Neyse ki, VPN hizmetleri size bu konuda yardımcı olabilir. Özellikle IPVanish, torrent ve P2P etkinliği için mükemmel bir atmosfer sağlar ve bunu yapmanızı yasaklayan devlet kurumları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan etkileşime girmenizi sağlar..

% 100 gizlilikle torrent gibi bir şey yoktur ve bunu yapmak için IPVanish, güvenli bir ortam ve tamamen anonim olmanızı sağlayan SOCKSS5 teknolojisi gibi gelişmiş özellikler sağlayan mükemmel bir araçtır..

FireStick için IPVanish

Şaşırtıcı Amazon Fire TV Stick, şu anda gezegendeki en popüler akış cihazlarından biridir, çünkü son derece portatiftir ve kullanıcılar onu taşıyabilir ve uygun gördükleri her yerde ve her zaman kullanabilirler. Bununla birlikte, IPVanish ile birleştirildiğinde, kullanıcıyı en iyi şekilde çalışır, çünkü kullanıcıyı güçlü şifreleme ve tüm önemli protokollerle bilgisayar korsanlarından ve diğer tehditlerden korur ve dünya çapında 60 ülkeden sitelere ve içeriğe erişmelerini sağlar. Buna ek olarak, IPVanish, sektördeki en yüksek hızlardan bazılarını sunar, akış severler için mükemmel bir durumdur. FireStick için en iyi VPN hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

IPVanish Fiyatlandırması

Sadece aylık fiyata bakarsanız, IPVanish’in piyasadaki en ucuz VPN istemcilerinden biri olmadığını ve 10 $ ‘dan check-in yaptığını göreceksiniz. Bununla birlikte, sunduğu tüm özellikleri, güvenli şifreleme, gizlilik ve anonimlik ve bağlantı için mevcut olan çok sayıda sunucu ve ülkeyi göz önüne alırsanız, ücretin adil olmaktan daha fazla olduğunu fark edeceksiniz.

Aylık planın yanı sıra, IPVanish, çok sayıda VPN istemcisinin sıklıkla yaptığı gibi, kişi bir aydan daha uzun süre hizmet alırsa fırsatlar ve indirimler sunar. Örneğin, üç aylık mod 8,99 ABD doları olarak check-in yapar ve yıllık ücret 30 günde bir 6,49 ABD dolarına eşdeğerdir..

IPVanish Kuponu: IPVanish ile ilgili en iyi şeylerden biri – zaman zaman indirim kuponları sunmaya devam ediyor ve bu da size fiyatında ek bir indirim sağlıyor. Şu anda, IPVanish kuponu SAVE20NOW ödeme sırasında kullanabileceğiniz ve ek% 20 tasarruf edebileceğiniz canlı.

IPVanish almak için BURAYA tıklayın

fiyatlandırma için ipvanish incelemesi

Tercih edilen VPN özelliklerinden biri ücretsiz denemeler ve uygun geri ödeme politikalarıdır. Bu bağlamda, IPVanish en iyi seçeneklerin biraz gerisinde kalıyor, çünkü bir haftada birincisi ve ikincisi kontrolleri yok. Elbette, özellikleri yedi gün boyunca test etmek yararlıdır ve bundan sonra tam bir plan ödemeye değer olup olmadığına karar vermek yararlıdır, ancak en iyi alternatiflerin çoğunun 15 veya 30 günlük para iade garantisi vardır..

Müşteriler için mükemmel bir özellik, IPVanish’in hizmetleri için kabul ettiği çok çeşitli ödeme yöntemidir. Bunlara kredi kartı (tüm büyük olanlar), PayPal, Bitcoin, Giropay, CashU, DineroMail ve daha fazlası dahildir.

IPVanish’i edinin

IPVanish Hız ve performans

IPVanish bölgedeki uzmanlar ve uzmanlar tarafından yapılan neredeyse tüm hız testlerini geçmektedir. Bu ABD tabanlı seçenek İngiltere sunucularında 30-35 Mbps ve özellikle güçlü olduğu bilinen diğer Avrupa ülkelerinde de benzer bir hıza sahip olabilir..

Hızlar sadece yüksek / hızlı değil aynı zamanda tutarlıdır. ABD’deki çoğu sunucu 25-30 Mbps’ye kadar ulaşabilir. IPVanish’in diğer sağlayıcılara göre cazip bir avantajı vardır: “En iyi sunucu” seçeneğini seçerek sistem sizi otomatik olarak bağlayacaktır, ancak bu özelliği seçerken IPVanish’in atadığıdan daha hızlı bir manuel bulabilirsiniz..

IPVanish, diğer özelliklerin yanı sıra DNS sızıntı korumasına ve bir öldürme anahtarına sahiptir, böylece VPN pazarındaki en iyi hızlardan bazılarının tadını çıkarırken kullanıcıların gizliliğini sağlar. İngiltere, Avrupa veya Amerika Birleşik Devletleri’ndeyseniz, daha hızlı bir müşteri bulamayabilirsiniz.

IPVanish’in hızları, alandaki en güvenilir VPN alternatifleriyle bile rekabet edebilir ve bu, akış severlerin kabul etmediği bir şeydir.

Kullanım deneyimi

“En iyi sunucu” özelliği, özellikle müşteri VPN dünyasında yeni başlayan biri ise kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artırır. IPVanish buna sahip olmasaydı, ilk kez Sanal Özel Ağ kullanan bir kişi için bu alternatifin sahip olduğu düzinelerce seçenek ve yapılandırmada gezinmek zahmetli olurdu.

Android ve iOS uygulamaları mevcut IP adresinizi, bağlı olduğunuz sunucuyu ve ne kadar süredir kullandığınızı gösterir. Ayrıca müşteriye sistemle ne kadar veri paylaştığını gösterir.

  כיצד לבחור את ה- VPN הטוב ביותר לצרכים שלך

IPVanish’in başka türlü mükemmel hizmetinin küçük bir dezavantajı, reklam engelleme özelliğinin olmamasıdır. Görmek istemediğiniz uygunsuz reklam iletileri nedeniyle çevrimiçi deneyimini geciktirmek kadar can sıkıcı bir şey yok.

Amazon Fire TV Stick, Windows, Mac, Linux, Android ve iOS için IPVanish’i yüklemek ve ayarlamak için eğitimler vardır, böylece kullanıcılar amatör olduklarında rehberlik alırlar. Bu uygulamaların yüklenmesi genellikle çok uzun sürmez ve kurulumdan sonra kullanılabilir. Arayüz, VPN deneyimini kişiselleştirebilecek çok sayıda yapılandırma seçeneği sunarken, görünümü karanlık ve çekici değil.

Protokoller ve Şifreleme

ipvanish güvenlik ve gizlilik özellikleri

IPVanish, özellikle iOS ve Android gibi mobil cihazlarda güvenlik önlemleri ve özellikleri bakımından zengindir. Kullanıcı “ağ engelleme” yapabilir, bu da telefonunuzun bazı uygulamalarının VPN etkinleştirilene kadar İnternet’e bağlanamayacağı anlamına gelir. IPVanish’in sınırsız veri akışı olduğundan, bunu kalıcı olarak bırakabilirsiniz.

Yararlı, yenilikçi bir sistemle IPVanish, telefonunuzda veya dizüstü bilgisayarınızda Wi-Fi etkinleştirildiğinde güvenli olmayan, genel İnternet bağlantılarına karşı sizi korur. Çok sayıda bilgisayar korsanı, insanların dikkat ve naiflikten yararlanır, ancak IPVanish en son kurban olmadığınızdan emin olur.

IPVanish, AES-256 bit şifreleme, HMAC SHA1 veri kimlik doğrulaması, RSA-2048 el sıkışma ve HMAC SHA-256 kontrol kimlik doğrulaması ile yaygın şekilde yayılmış OpenVPN şifrelemesini kullanır.

AES 256 bit şifreleme, ABD hükümeti tarafından görevlendirildi, çünkü söz konusu yöntemi, çevrimiçi iletişimlerini her düzeyde korumak için kullanan, hepsinden iyisi olarak gördü. Hükümetin IPVanish’i AES-256 yöntemiyle “gizli” mesajları okumak için bir kolaylaştırıcı olarak kullanabileceğine dair endişelere rağmen, tüm önemli VPN servis sağlayıcıları şifreleme için önlemi uyguladığı için durum böyle değil.

IPVanish’in yaptığı gibi OpenVPN protokolü ile AES-256 bit şifreleme uygulayan VPN’ler, uzmanların sıralamaları ve insanların tercihleri ​​söz konusu olduğunda genellikle listenin yakınında veya üstünde bulunur.

İstemciler ve uyumluluk

IPVanish, İnternet’teki çoğu çevreyi tatmin etmek için fazlasıyla uyumluluk sağlar. Bu markanın Windows, Mac OS X, macOS, iOS, Android ve hatta Amazon Fire TV / Stick için uygulamaları var. IPVanish, kullanıcıların aynı anda beş farklı cihaza bağlanmasına izin verdiğinden bu özellikle kullanışlıdır.

ipvanish vpn incelemesi

IPVanish Windows istemcisinin yükleyicisi, masaüstünüze bu VPN markası için bir kısayol koyacaktır. Uygulamayı çalıştırmak ve çalıştırmak için tıklamanız yeterlidir. Girdikten sonra, kayıt işleminde oluşturduğunuz kullanıcı adını ve şifreyi girmeniz gerekir.

Bulunduğunuzda, ana ekranda, mizanpajın alt kısmında, “Bağlanmak” için kullanılan düğmenin hemen üstünde bulunan üç sunucu konumu görmelisiniz. Bağlantı kurmak istediğiniz ülkeyi seçmeniz gerekecektir. , sonra şehir ve son olarak sunucu.

IPVanish’in sadık müşterilerine sunduğu 850’den birini seçmek için sunucular listeniz var ve Ayarlar bölümünde, deneyiminizi kişiselleştirmek için gerekli konfigürasyonları ve seçenekleri bulacaksınız.

IPVanish Günlükleri Politikası

Şimdiye kadar, herkes IPVanish’e ve dünya haritasındaki konumunun gizlilik ve veri ve etkinliğin günlüğe kaydedilmesi için ne anlama geldiğini biliyor. ABD’de bulunan bu seçenek, NSA ve diğer kolluk kuvvetlerinin olası baskılarıyla uğraşmak zorundadır. Buna ek olarak, gölgeli insanların karanlık şeyler yapmalarına yardımcı olmadaki rolleri için VPN gibi alternatifleri aktif olarak kınayan telif hakkı savunucuları var..

Korsan içerik paylaşmak ve dağıtmak için bir VPN kullanarak yakalanırsanız, hapse girme şansınız yüksektir. Bununla birlikte, IPVanish P2P etkinliğine izin verir ve müşterilerinin bu tür faaliyetlerde bulunmayacağına güvenir ve kesinlikle herhangi bir suç işini desteklemez.

IPVanish, gizlilik politikalarında, VPN şifrelemesi altında bağlanırken kullanıcılarının etkinliklerinin kayıtlarını tutmadığını ve bir NSA mahkeme kararı durumunda, onlara yardım edecek hiçbir şeyleri olmayacağını belirtmektedir. Bu senaryo nedeniyle, insanlar IPVanish’in güvenilirliğinden emindir.

IPVanish Ekstra Özellikleri

Yeni başlayanlar ve basitlik sevenler için aşırı karmaşık görünmekle birlikte, IPVanish, çoğu VPN normalinin alacağı ve uygulayacağı heyecan verici özelliklere sahiptir. Örneğin, şirket yedi günlük para iade garantisi veriyor ve diğer alternatiflerin 15 veya 30 günleriyle rekabet edebilecek bir sayı olmasa da, gerçekten kullanışlı.

DNS sızıntısı koruması, çevrimiçi kimliğinizi veya dijital varlıklarınızı gerçek tehlikeye sokabilecek WebRTC veya IP sızıntıları olmadığından emin olur. Ayrıca, bir öldürme anahtarı, VPN bağlantısı kesilse bile kullanıcılara kaynaklarını koruma fırsatı sunar.

Beş eşzamanlı bağlantı, kullanıcıların şifrelemeyi yönlendiricilerinde yapılandırmasalar bile aynı VPN bağlantısı altında çok sayıda cihazı birleştirmelerine olanak tanır. Uygulama kendi kendini kurar ve yeni başlayanlara yardımcı olur.

  Najboljši VPN za hudournike (2023) | Varno prenesite hudournike

Arayüz, çok çekici olmasa da, kullanımı kolay kabul edilir, ancak bazı çevreler çok sayıda menü, kurulum ve yapılandırma seçeneğinden şikayetçidir. Yine de sınırsız veri akışı var.

ipvanish özellikleri

+850 sunucuları ve IPVanish’in kullanıcılarına bağlanma fırsatı sunduğu 60 ülke ile birlikte, vermek için 40.000’den fazla IP adresi havuzu var. Bu, müşterilerin daha iyi hızlar ve performans arayışlarında sunucular arasında geçiş yapabileceği anlamına gelir.

IPVanish, P2P etkinliği, torrent için mükemmel bir kurulum sağlar ve bir SOCKS5 web proxy’sine sahiptir. VPN endüstrisinde bulunan en iyi şifreleme protokollerini OpenVPN, L2TP (Katmandan Tünel Protokolü) ve eski PPTP (VPN’nin babası Peer to Peer Protokolü) şeklinde uygular.

IPVanish Tarayıcı uzantıları

Tüm yararlı ve heyecan verici özelliklerine ve tekliflerine rağmen, IPVanish’in belirli web tarayıcıları için özel uzantıları yoktur, ancak bu işletim sisteminin kullanıcıları için Chromebook tarafından tasarlanmış bir uygulaması vardır. Ayrıca, neredeyse tüm işletim sistemleri ve cihazlar için uygulamaları var.

Müşteri desteği

IPVanish’in hayal kırıklıklarından biri müşteri hizmetidir. Yardım ve destek ekibinin kullanıcılardan gelen talepleri ve soruları yanıtlaması bir günden fazla sürebileceğinden, yanıt süresinin çoğu uzman ve insanın tadı için biraz fazla yüksek olduğuna dair yaygın bir izlenim vardır..

IPVanish’in, şirketin eksiksiz ve kaliteli bir ürün sunmak amacıyla dikkatlice koyduğu geniş altyapı ve yatırım göz önüne alındığında, canlı bir sohbet özelliği veya biraz daha hızlı cevap verebilecek bir e-posta müşteri destek personeli olmaması biraz şaşırtıcıdır..

SSS (Sık Sorulan Sorular), IPVanish’in müşterilerine doğru öneri kurma, kurma ve yardımcı olma sürecinde yardımcı olmanın birincil yoludur. Kullanıcılar, hakkında daha fazla bilgi edinmek istedikleri belirli öğeleri ve özellikleri hızlı bir şekilde arayabilir.

Ayrıca, IPVanish bu VPN hizmetini tüm cihazlara ve herhangi bir işletim sistemine doğru bir şekilde kurmak ve kullanmak için eksiksiz kurulum kılavuzları sağlar. Bununla birlikte, SSS, öğreticiler ve kılavuzların yanıt veremediği bir şey bilmeniz gerekiyorsa, form aracılığıyla destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir..

Gerekli dosyaları doldurduktan ve mesajınızı ihtiyaç duyduğunuz alanla gönderdikten sonra IPVanish personeli size e-posta yoluyla geri dönecektir. Ancak, kötü şansınız varsa, birkaç gün bile yanıt vermek genellikle saatler alır. Aksi takdirde birinci sınıf bir VPN servis sağlayıcısının en zayıf yönü.

IPVanish İncelemesi: Son düşünceler

Sonuç olarak, IPVanish, işteki en iyi beş arasında rahat bir şekilde sıralanan harika bir VPN istemcisidir. Çok sayıda sunucuya sahiptir ve müşterilerinin dünya çapında 60 ülkeyle bağlantı kurmasına yardımcı olabilir. Bu sayı ne anlama geliyor? Müşteriler, birkaç önemli istisna dışında neredeyse tüm birincil sağlayıcıların üstesinden gelen elit bir sayı olan 60 ülkeden akış içeriğine, torrent sitelerine, favori web sitelerine ve Kodi eklentilerine erişebilir..

IPVanish’in bazı zayıflıkları vardır. Örneğin, ücretsiz bir deneme seçeneği yoktur, geri ödeme politikası diğer üst düzey rakiplerle karşılaştırıldığında oldukça kısadır, bir reklam engelleyiciye sahip değildir ve Windows istemcisi birkaç uzman görüşüne göre biraz garip olabilir. Bununla birlikte, ana dezavantajı, canlı sohbet özelliği olmadan ve acil olabilecek basit sorgulara veya gereksinimlere e-posta yoluyla yanıt vermeyi sonsuza dek süren neredeyse yanıt vermeyen müşteri hizmetleri..

Bununla birlikte, IPVanish, dünya çapında flamalar ve torrent severler için tercih edilen seçeneklerden biridir. ABD merkezli, orada 17 yerde yayılmış 400’den fazla sunucu var. Ülkenin tonlarca akış sitesi ve platformu, eklentileri, şovları, çevrimiçi kanalları ve diğer içerik türlerine sahip olduğu düşünüldüğünde, IPVanish Amerika’daki şeylerin engelini kaldırma arayışınızda son derece yardımcı olabilir..

Askeriye benzeyen AES 256-bit şifreleme uygulayarak IPVanish, içeriğinizin ve paylaşılan trafiğinizin web’deki casuslardan ve meraklı gözlerden uzak olmasını sağladı. Ayrıca müşterilerine OpenVPN, L2TP ve PPTP dahil olmak üzere çeşitli protokoller arasında seçim yapma seçeneği sunar.

IPVanish, Amerika Birleşik Devletleri kökenlerine ve çeşitli kolluk kuvvetlerine tabi olmasına rağmen, kullanıcıların etkinlik kayıtlarını tutmaz, böylece web’de özel olarak ve anonimlikle dolaşabilmelerini sağlar..

Sonuç olarak, IPVanish’in, sahip olduğu özelliklerin ve benzersiz öğelerin tamamını dikkate alırsanız, mükemmel teklifler ve iyi bir değere sahip en iyi bir VPN olmasıdır. Deneyimli VPN kullanıcıları için, IPVanish tüm kurulum ve yapılandırma olasılıkları nedeniyle rüya gibi bir istemcidir. Aylık en pahalı planı satın almayı seçseniz bile, kesinlikle yüksek hızlara ve sabit performansa sahip 60 ülkeden içeriğe erişim olasılığı oldukça cazip olduğu için hayal kırıklığına uğramayacaksınız..

IPVanish’i edinin

İlişkili:

  • Neden VPN’e İhtiyacınız Var?
  • VPN’ler Yasal ve Kullanımı Güvenli mi??
  • ExpressVPN İncelemesi
  • FireStick için en iyi VPN

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me