Prečo nefunguje môj Kodi? Bežné problémy a opravy

>

V tomto článku budeme diskutovať o rôznych problémoch spoločnosti Kodi a ich možných riešeniach. Ak váš Kodi nefunguje, môže to byť z mnohých dôvodov. Vo svojich niekoľkoročných skúsenostiach so spoločnosťou Kodi som narazil na niekoľko problémov a často som vedel – skôr frustrujúco – zaujímať, prečo Kodi nefunguje? Uvedomil som si však aj to, že o väčšine problémov so spoločnosťou Kodi sa možno postarať pomocou niekoľkých jednoduchých opráv.

kodi nefunguje

Kodi nefunguje – bežné opravy

Problémy Kodi rozdelím do dvoch širokých kategórií – súvisiacich s miestnymi a servermi. Miestne problémy sú niečo, čo môžeme zvyčajne nájsť. Ak sa však vyskytne problém so serverom, nemusíme s tým veľa robiť. Je na vývojárov, aby sa o takéto problémy starali a všetko, čo môžeme urobiť, je čakať.

Nasledujú bežné problémy a opravy prehrávača médií Kodi.

# 1. Vždy používajte VPN so spoločnosťou Kodi

Kodi nefunguje? Je pravdepodobné, že váš poskytovateľ internetových služieb blokuje požiadavky na streamovanie pochádzajúce z Kodi. Áno, poskytovatelia internetových služieb sú pre takéto praktiky známe. Nemusíte sa už viac obávať. Tomu môžete zabrániť použitím VPN pre Kodi.

Sieť VPN jednoducho maskuje všetky požiadavky na streamovanie z vášho zariadenia a váš poskytovateľ internetových služieb by to ani nezískal. Keďže váš poskytovateľ internetových služieb už nedokáže povedať, či dátová transakcia patrí spoločnosti Kodi, nebude ju môcť blokovať.

ExpressVPN bol môj osobný najlepší už dlho. Je to najrýchlejšia a najspoľahlivejšia služba VPN, akú som kedy použil. ExpressVPN chráni vaše internetové pripojenie pred tými, ktorí sledujú vaše online aktivity vrátane vášho ISP. Express VPN mi tiež bráni v obmedzovaní internetu, ktoré má často tendenciu spomaľovať moje skúsenosti s Kodi.

# 2. Kodi často zlyháva – získajte najnovšiu aktualizáciu

Ak Kodi havaruje príliš pravidelne, musíte sa ubezpečiť, že máte najnovšiu verziu. V čase písania tohto článku je Kodi 18.5 najnovšou stabilnou a oficiálne vydanou verziou.

Ak chcete skontrolovať verziu Kodi na svojom zariadení, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

# 1. Prejdite na domovskú obrazovku Kodi a kliknite na ikonu Nastavenia v ľavom hornom rohu. Nastavenia je ikona ozubeného kolieska, ktorá je umiestnená pod logom Kodi.

  Jak zainstalować Planet MMA na Kodi

kodi nefunguje

# 2. V nasledujúcom okne kliknite na položku Systémové informácie

kodi nefunguje

# 3. V dolnej časti nasledujúceho okna sa zobrazí verzia Kodi. Ako vidíte na obrázku nižšie, verzia Kodi, ktorú používam, je aktuálna (Kodi 18.5). Ak nemáte najnovšiu verziu, budete chcieť aktualizovať Kodi.

informácie o systéme kodi nefungujú

Z nejakého dôvodu vám spoločnosť Kodi nedovolí aktualizovať sa priamo z aplikácie. Neexistuje tiež veľa spôsobov, ako aktualizovať Kodi na najnovšiu verziu. Metódy aktualizácie sú zvyčajne nestabilné a nepredvídateľné.

Preto vždy, keď existuje nová verzia Kodi, je najlepšie odinštalovať Kodi vo vašom systéme a ísť na novú inštaláciu.

Áno, rozumiem, že ste možno pridali nejaké doplnky a vykonali zmeny nastavení. Je pravda, že pri preinštalovaní Kodi sa všetky z nich stratia. Všimol som si však, že mnoho doplnkov s novou verziou rovnako nefunguje a staré nastavenia sa často nedajú použiť.

Kodi môžete nainštalovať na Android z Google Play Store, do Windows z Microsoft Store.

Na serveri FireStick budete musieť Kodi nabiť nabok, pretože ešte nie je súčasťou obchodu Amazon Store. Používatelia FireStick sa môžu tiež aktualizovať na novšiu verziu Kodi bez straty údajov.

# 3. Repozitáre spoločnosti Kodi nefungujú

Úložiská Kodi sú knižnice, ktoré sú hostiteľmi doplnkov a zostavujú sa. Kodi má oficiálne úložisko s názvom Kodi Add-on Repository. Toto úložisko má množstvo doplnkov videa, pomôcok a ďalších. Populárnejšie a rozšírenejšie sú však archívy tretích strán ako Kodi Bae a Fusion.

Úložiská tretích strán vytvárajú nezávislí vývojári. Tam sú desiatky úložísk a nie všetky sú rovnako populárne.

Ak chcete získať úložisko Kodi, do Kodi pridáte zdroj a potom úložisko nainštalujete z tohto zdroja. Ak niektoré z repozitárov Kodi nefungujú, nebudete môcť nainštalovať doplnky alebo z nich zostaviť..

Ako teda vyriešite tento problém? Nanešťastie z väčšej časti s tým nemôžete robiť nič. Aj keď lokálne inštalujete archív, jeho obsah je stále uložený na vzdialenom serveri. Ak nemôžete nainštalovať doplnok alebo zostavenie cez Kodi, zvyčajne to znamená, že je problém so serverom. Zatiaľ čo populárne archívy sú dobre udržiavané, nie populárne nie. Aby úložisko fungovalo, budete musieť počkať, kým bude server opäť online. Ak úložisko nebude fungovať niekoľko dní, existuje šanca, že bol zrušený.

Ak si myslíte, že existuje lokálny problém s úložiskom a nemá nič spoločné so serverom, môžete vyskúšať niektoré bežné techniky riešenia problémov..

Pokračujte a preinštalujte úložisko. Niekedy to môže problém vyriešiť. Možno budete chcieť reštartovať zariadenie a skontrolovať, či úložisko funguje. Ak sa zdá, že nič nefunguje, odinštalujte Kodi a znova ho nainštalujte. Môže to pomôcť!

  Cara Pasang Incurion Kodi Addon pada 17.6 Krypton

Nezabudnite však, že miestne problémy s úložiskami sú mimoriadne zriedkavé. So všetkou pravdepodobnosťou je problém so serverom.

# 4. Kodi náhle prestala pracovať

Dlho som sa s týmto problémom nestretol, takže som presvedčený, že je možné povedať, že problém je zriedkavý. Pamätám si však, že Kodi pre mňa prestal fungovať náhle, keď to fungovalo len pred pár hodinami. Zakaždým, keď som sa pokúsil spustiť Kodi, spustenie trvalo nejakú dobu alebo by to vyvolalo nejakú chybu.

Po chvíli poškriabania zadnej časti hlavy som si uvedomil, že aspoň jeden dôležitý súbor v inštalačnom priečinku Kodi musí byť poškodený, čo spôsobuje, že sa aplikácia nenačíta správne. Preinštalovala som Kodi a začalo to znova fungovať.

Ak je to ten typ problému, s ktorým ste sa stretli, myslím, že opätovná inštalácia je jediným riešením. Uvedomte si však, že to spôsobí stratu vašich údajov Kodi a nainštalované doplnky budú preč. Bohužiaľ s tým nie je veľa práce.

Môžete tiež zdieľať súbor protokolu Kodi na fóre podpory Kodi a skontrolovať, či by vám mohli pomôcť pri riešení vášho problému.

# 5. Kodi stavia ALEBO / A Doplnky nefungujú

Prvá vec, ktorú by ste chceli, aby ste zistili, či všetky doplnky nefungujú alebo sú len niektoré (alebo pravdepodobne len jedno).

Ak sa zostavenie Kodi nenačítava, nebude fungovať žiadny z vašich doplnkov. Vyzerá to skôr ako problém so zostavením a nie s doplnkami. Bolo by dobré vyhľadať v službe Google (alebo v inom vyhľadávacom nástroji podľa vášho výberu) a zistiť, či existuje konkrétny problém s touto konkrétnou zostavou..

Rozhranie zostavenia sa zvyčajne načíta, pretože je lokálne uložené na vašom počítači, ale zostavenie nie je schopné načítať údaje zo servera..

Ak je to problém so zostavením Kodi, jediným riešením je znova odinštalovať Kodi a znova ho nainštalovať. Odinštalovanie kompilácie od spoločnosti Kodi sa nezdá byť celkom ľahké, pretože vyžaduje taký komplikovaný proces. Preto vždy chodím s čerstvou inštaláciou aplikácie.

V prípade, že nepoužívate žiadne zostavenie, ale nefungujú doplnky Kodi, prvá vec, ktorú by ste chceli urobiť, je skontrolovať pripojenie k internetu. Uistite sa, že je vaše zariadenie pripojené k internetu.

Ak je internet v poriadku, pokračujte a reštartujte zariadenie. Týmto sa obnoví OS aj aplikácia a problém sa tým vyrieši.

  Hogyan telepítsük a Supremacy Addon a Kodi-ra

V prípade problémov s iba niekoľkými doplnkami môže ísť o problém so serverom. Doplnky Kodi, ktoré nefungujú, obyčajne znamenajú, že nezískavajú žiadne odkazy na streaming alebo odkazy, ktoré zoškrabujú, neprúdia žiadny obsah. Tento problém je častejší, ako by ste chceli, a často ovplyvňuje menej známe doplnky. Moja rada je ísť na jeden z najpopulárnejších doplnkov Kodi.

# 6. Problémy s vyrovnávacou pamäťou Kodi

Keď môj Kodi nefunguje, zvyčajne odinštalujem aplikáciu a znova ju nainštalujem. Odstraňuje veľa problémov. Ale keď narazím na problémy s vyrovnávaním údajov Kodi, musím urobiť viac, než to.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa postarať o vyrovnávacie problémy, vrátane:

  • Vymazanie vyrovnávacej pamäte
  • Zväčšenie veľkosti vyrovnávacej pamäte videa v Kodi
  • Používanie VPN
  • Použitie kódu

Viac sa o tom môžete dozvedieť podrobnejšie v našej špeciálnej príručke vyrovnávacej pamäte Kodi.

# 7. Obnovte pôvodné nastavenie Kodi

V tejto príručke som opakovane hovoril o odinštalovaní a preinštalovaní Kodi. Je to dobrý nápad, pretože zaisťuje, aby všetky chýbajúce inštalačné súbory boli vo vašom systéme opätovne nasadené. Pripúšťam však, že nie všetky problémy spoločnosti Kodi si vyžadujú preinštalovanie. Môžete dokonca vyčistiť údaje Kodi a obnoviť ich predvolené hodnoty. Týmto spôsobom môžete ušetriť nejaké ďalšie úsilie.

Môžete obnoviť pôvodné nastavenie systému Kodi pomocou Ares Wizard. Takto to môžete urobiť:

# 1. Nainštalujte sprievodcu Ares na server Kodi

# 2. Na domovskej obrazovke Kodi prejdite na položku Doplnky > Naprogramujte doplnky a spustite Ares Wizard

# 3. Kliknite na kartu „Viac“ v pravom hornom rohu rozhrania Sprievodcu Ares

kodi prestal pracovať

# 4. Kliknite na tlačidlo „Vymazať všetky údaje / nový začiatok“

prečo kodi nefunguje

# 5. Keď sa zobrazí nasledujúca výzva, kliknite na tlačidlo „Áno“

môj kodi nefunguje

# 6. Teraz uvidíte nasledujúce okno. Ak si chcete zachovať svoje obľúbené nastavenia, zdroje a nastavenia doplnkov, vyberte príslušne. Malá sivá bodka sa po výbere položky zmení na zelenú (pozri obrázok nižšie). Pokračujte kliknutím na tlačidlo „Pokračovať“ v dolnej časti tohto okna

kodi problémy a opravy

Môžete tiež resetovať údaje Kodi na serveri FireStick a naučiť sa zálohovať vaše dáta Kodi pred ich resetovaním.

záver

To je skoro to, čo môžete urobiť, keď Kodi vôbec nefunguje alebo tak, ako má. Ako je v tejto príručke úplne zrejmé, väčšina problémov so spoločnosťou Kodi sa dá vyriešiť buď odstránením aplikácie a opätovnou inštaláciou, alebo vymazaním údajov spoločnosti Kodi. O problém sa niekedy stará niečo také jednoduché, ako je reštartovanie zariadenia. Môžete vyriešiť väčšinu miestnych problémov spoločnosti Kodi. Problémy so serverom sú však mimo oblasti našej kontroly. Dúfam, že vám táto príručka pomohla pri riešení problémov so spoločnosťou Kodi. Neváhajte a vyplňte nás, ak máte nejaké návrhy alebo otázky v sekcii komentárov nižšie.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me