Proč nefunguje můj Kodi? Běžné problémy a opravy

>

V tomto článku si probereme různé problémy Kodi a jejich možná řešení. Pokud váš Kodi nefunguje, může to být z mnoha důvodů. Během svých několikaletých zkušeností s Kodi jsem narazil na několik otázek a často jsem přemýšlel – spíše frustrovaně – proč Kodi nefunguje? Ale také jsem si uvědomil, že o většině problémů s Kodi se lze postarat několika jednoduchými opravami.

kodi nefunguje

Kodi nefunguje – běžné opravy

Problémy Kodi rozdělím do dvou širokých kategorií – souvisejících s místními a servery. Místní problémy jsou něco, co můžeme obvykle najít řešení. Pokud však dojde k problému se serverem, nemůžeme s tím dělat nic. Je na vývojářích, aby se o takové problémy postarali a vše, co můžeme udělat, je vyčkat.

Níže jsou uvedeny běžné problémy a opravy pro přehrávač médií Kodi.

# 1. Vždy používejte VPN s Kodi

Kodi nefunguje? Je pravděpodobné, že váš poskytovatel internetových služeb blokuje požadavky na streamování pocházející z Kodi. Ano, poskytovatelé internetových služeb jsou známí pro tyto praktiky. Ale nemusíte si s tím dělat starosti. Tomu se můžete vyhnout pomocí VPN pro Kodi.

VPN jednoduše zamaskuje všechny požadavky na streamování z vašeho zařízení a váš ISP by to ani nezískal. Protože váš poskytovatel internetových služeb již nemůže zjistit, zda datová transakce patří společnosti Kodi, nebude ji moci zablokovat.

ExpressVPN byl můj osobní nejlepší už dlouhou dobu. Je to nejrychlejší a nejspolehlivější služba VPN, jakou jsem kdy použil. ExpressVPN chrání vaše připojení k internetu před těmi, kdo se zajímají o vaše online aktivity, včetně vašeho ISP. Express VPN mi také brání v omezování internetového připojení, které má často tendenci zpomalit můj zážitek z Kodi.

# 2. Kodi často selhává – získejte nejnovější aktualizaci

Pokud Kodi havaruje příliš pravidelně, první věcí, kterou chcete zjistit, je, že máte nejnovější verzi. V době psaní tohoto článku je Kodi 18.5 nejnovější stabilní a oficiálně vydanou verzí.

Chcete-li zkontrolovat verzi Kodi ve vašem zařízení, postupujte podle níže uvedených kroků.

# 1. Přejděte na domovskou obrazovku Kodi a v levém horním rohu klikněte na ikonu Nastavení. Nastavení je ikona ozubeného kola, která je umístěna pod logem Kodi.

  Az MC 1080P Kodi Addon telepítése

kodi nefunguje

# 2. Nyní v dalším okně klikněte na Systémové informace

kodi nefunguje

# 3. V dolním rohu následujícího okna uvidíte verzi Kodi. Jak je vidět na obrázku níže, verze Kodi, kterou používám, je aktuální (Kodi 18.5). Pokud nemáte nejnovější verzi, budete chtít aktualizovat Kodi.

systémové informace kodi nefunguje

Z nějakého důvodu vám společnost Kodi nedovolí aktualizovat se z aplikace. Existuje také mnoho způsobů, jak aktualizovat Kodi na nejnovější verzi. Metody aktualizace jsou obvykle nestabilní a nepředvídatelné.

Takže kdykoli je k dispozici nová verze Kodi, je nejlepší odinstalovat Kodi ve vašem systému a jít na novou instalaci.

Ano, chápu, že jste možná přidali několik doplňků a provedli změny nastavení. Je pravda, že všechny ztratíte, když přeinstalujete Kodi. Všiml jsem si však, že mnoho addonů s novou verzí stejně nefunguje a stará nastavení se často nepoužívají.

Kodi můžete nainstalovat na Android z Google Play Store, na Windows z Microsoft Store.

Ve službě FireStick budete muset Kodi nabít, protože to dosud není v Amazon Store. Uživatelé FireStick mohou také aktualizovat na novější verzi Kodi, aniž by museli ztrácet data.

# 3. Repozitáře Kodi nefungují

Úložiště Kodi jsou knihovny, které hostují doplňky a vytvářejí. Kodi má oficiální repozitář s názvem Kodi Add-on Repository. Toto úložiště má řadu video doplňků, pomůcek a dalších. Ale jsou to populárnější a široce využívané úložiště třetích stran jako Kodi Bae a Fusion.

Úložiště třetích stran jsou vytvářena nezávislými vývojáři. Tam jsou desítky úložišť a ne všechny jsou stejně populární.

Chcete-li získat úložiště Kodi, přidejte do Kodi zdroj a poté úložiště nainstalujte z tohoto zdroje. Pokud některý z repozitářů Kodi nefunguje, nebudete moci instalovat doplňky nebo sestavovat z nich doplňky.

Jak tedy vyřešíte tento problém? Bohužel z velké části s tím nic neděláte. I když lokálně instalujete úložiště, jeho obsah je stále uložen na vzdáleném serveru. Pokud nemůžete nainstalovat doplněk nebo sestavení prostřednictvím Kodi, obvykle to znamená, že je problém se serverem. Zatímco populární úložiště je dobře udržováno, ne tak populární nejsou. Aby úložiště fungovalo, budete muset počkat, až bude server opět online. Pokud repozitář nefunguje několik dní, existuje šance, že byl ukončen.

Pokud si myslíte, že se jedná o lokální problém s úložištěm a nemá se serverem nic společného, ​​můžete vyzkoušet některé běžné techniky odstraňování problémů.

  Kaip atkurti „Kodi“ „Amazon FireStick“

Pokračujte a přeinstalujte repozitář. Někdy to může problém vyřešit. Můžete také chtít restartovat zařízení a zkontrolovat, zda úložiště funguje. Pokud se zdá, že nic nefunguje, odinstalujte Kodi a znovu jej nainstalujte. Mohlo by to pomoci!

Nezapomeňte však, že místní problémy s úložišti jsou velmi vzácné. Se vší pravděpodobností je problém se serverem.

# 4. Kodi náhle přestal pracovat

Dlouho jsem se s tímto problémem nesetkal, takže se domnívám, že je bezpečné říci, že problém je vzácný. Ale pamatuji si, že Kodi pro mě přestal náhle fungovat, když to fungovalo jen před pár hodinami. Pokaždé, když jsem se pokusil spustit Kodi, trvalo by to spuštění dlouho nebo by to vyvolalo nějakou chybu.

Po chvíli poškrábání zadní části hlavy jsem usoudil, že alespoň jeden důležitý soubor v instalační složce Kodi musí být poškozen, což způsobí, že se aplikace nenačte správně. Přeinstaloval jsem Kodi a začalo to fungovat znovu.

Pokud se jedná o problém, s nímž jste se setkali, domnívám se, že přeinstalace je jediným řešením. Mějte však na paměti, že to způsobí ztrátu dat Kodi a nainstalované doplňky budou pryč. Bohužel s tím nemůžeme udělat mnoho.

Logický soubor Kodi můžete také sdílet na fóru podpory Kodi a zkontrolovat, zda vám mohou pomoci s vaším problémem.

# 5. Společnost Kodi staví NEBO / A doplňky nefungují

První věc, kterou bych chtěl zjistit, jestli všechny addony nefungují nebo jsou to jen některé (nebo pravděpodobně jen jeden).

Pokud se sestavení Kodi nenačítá, nebude fungovat žádný z vašich doplňků. Vypadá to spíše jako problém s sestavením a nikoli s addony. Bylo by dobré podívat se na Google (nebo na jakýkoli jiný vyhledávač podle vašeho výběru) a zjistit, zda existuje známý problém s touto konkrétní sestavou.

Rozhraní sestavení se obvykle načte, protože je lokálně uloženo na vašem počítači, ale sestavení není schopno načíst data ze serveru.

Pokud se jedná o problém s sestavením Kodi, opět jediným řešením je odinstalovat Kodi a znovu jej nainstalovat. Odinstalace sestavení z Kodi se nezdá docela snadná, protože zahrnuje takový komplikovaný proces. To je důvod, proč vždy chodím s čerstvou instalací aplikace.

V případě, že nepoužíváte žádné sestavení, ale nefungují doplňky Kodi, první věcí, kterou byste chtěli udělat, je zkontrolovat připojení k internetu. Zkontrolujte, zda je zařízení připojeno k internetu.

Pokud internet funguje správně, pokračujte a restartujte zařízení. Tím se obnoví operační systém i aplikace a může se problém vyřešit.

  Daha Fazla Bilgi ve Hızlı Onarım için Kodi Hata Günlüğü Nasıl Denetlenir

V případě, že máte problémy pouze s některými doplňky, může to být problém se serverem. Doplňky Kodi, které nefungují, obvykle znamenají, že nepřetahují žádné odkazy pro streamování nebo odkazy, které škrábají, nepřenášejí žádný obsah. Tento problém je častější, než byste chtěli, a často ovlivňuje méně známé addony. Moje rada je jít na jeden z populárnějších doplňků Kodi.

# 6. Problémy s vyrovnávací pamětí Kodi

Když můj Kodi nefunguje, obvykle aplikaci odinstaluji a znovu nainstalovám. Opravuje mnoho problémů. Ale když narazím na problémy s vyrovnáváním Kodi, musím udělat víc než to.

Existuje několik způsobů, jak se postarat o problémy s vyrovnávací pamětí, včetně:

  • Vymazání mezipaměti
  • Zvětšení velikosti mezipaměti videa v Kodi
  • Používání VPN
  • Použití kódu

Více se o tom můžete dočíst podrobněji v našem speciálním průvodci vyrovnávací paměti Kodi.

# 7. Obnovte výchozí nastavení Kodi

V této příručce jsem opakovaně hovořil o odinstalaci a přeinstalování Kodi. To je dobrý nápad, protože zajišťuje, že všechny chybějící instalační soubory budou ve vašem systému znovu nasazeny. Přiznal bych však, že ne všechny problémy Kodi vyžadují přeinstalaci. Můžete dokonce vymazat data Kodi a obnovit je na výchozí hodnoty. Tímto způsobem si můžete ušetřit nějaké další úsilí.

Můžete obnovit Kodi na výchozí nastavení systému pomocí Ares Wizard. Jak na to:

# 1. Nainstalujte průvodce Ares na Kodi

# 2. Na domovské obrazovce Kodi přejděte na Doplňky > Naprogramujte doplňky a spusťte Ares Wizard

# 3. Klikněte na kartu „Více“ v pravém horním rohu rozhraní Ares Wizard

kodi přestal pracovat

# 4. Klikněte na tlačítko „Vymazat všechna data / Nový start“

proč kodi nefunguje

# 5. Jakmile se zobrazí následující výzva, klikněte na „Ano“

můj kodi nefunguje

# 6. Nyní uvidíte následující okno. Pokud si chcete zachovat svá oblíbená nastavení, zdroje a nastavení doplňků, vyberte odpovídajícím způsobem. Malá šedá tečka se po výběru položky změní na zelenou (viz obrázek níže). Pokračujte kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ v dolní části tohoto okna

kodi problémy a opravy

Můžete také resetovat data Kodi na FireStick a naučit se zálohovat vaše data Kodi před resetováním.

Závěr

To je skoro to, co můžete dělat, když Kodi vůbec nefunguje nebo jak má. Jak je v této příručce jasně uvedeno, většinu problémů s Kodi lze vyřešit buď odebráním aplikace a opětovnou instalací, nebo vymazáním dat Kodi. Někdy se o problém postará něco tak jednoduchého, jako restartování zařízení. Můžete opravit většinu místních problémů s Kodi. Problémy se serverem jsou však mimo doménu naší kontroly. Doufám, že vám tento průvodce pomohl vyřešit vaše problémy s Kodi. Pokud máte nějaké návrhy nebo dotazy v sekci komentářů, neváhejte nás vyplnit.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me