Jak ukryć swój adres IP

>

Jak ukryć mój adres IP? Otrzymaliśmy wiele takich pytań od naszych czytelników, którzy chcą wiedzieć, jak ukryć adres IP. Dlatego pomyśleliśmy, że to dobry czas, aby napisać ten post. Metody przedstawione w tym samouczku obejmują zarówno bezpłatne, jak i płatne rozwiązania. Możesz użyć tej, która najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom.

Czym dokładnie jest adres IP?

IP oznacza protokół internetowy. To ten protokół określa sposób wymiany danych między Twoim połączeniem internetowym a siecią WWW. Mówiąc najprościej, IP pomaga połączyć twoje urządzenia z Internetem.

Tak jak adres twojego domu jest unikalny, adres IP jest unikalny dla twojego połączenia internetowego. Gdy próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej, to twój adres IP informuje witrynę, do którego urządzenia należy wysłać informacje.

Ponieważ adres IP jest unikalny dla połączenia internetowego, jest także identyfikatorem jego sieci i ostatecznie ciebie. Twój dostawca usług internetowych ma Twoje dane osobowe, takie jak Twój numer SSN, adres domowy, adres e-mail itp. Za pomocą Twojego adresu IP możesz dowiedzieć się, które strony odwiedziłeś i jakie treści przeglądałeś.

Dlaczego muszę ukryć mój adres IP??

Istnieje wiele powodów, dla których chcesz ukryć swój adres IP. Oto niektóre z najczęstszych powodów, dla których użytkownicy chcą ukryć adres IP.

1- Połącz się z Internetem prywatnie i anonimowo

Naruszenia prywatności stały się w tych czasach bardziej powszechne niż kiedykolwiek wcześniej. Naprawdę nie wiemy, kto może mieć oko na nasze działania online. Nie wiemy nawet, czy nasz dostawca usług internetowych chroni nasze dane osobowe, czy udostępnia je rządowi, czy sprzedaje je oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę. Ukrywanie adresu IP wydaje się rozsądnym działaniem.

2- Ukryj swoją lokalizację geograficzną

Twój adres IP jest powiązany z połączeniem internetowym, które zapewnia twój dostawca usług internetowych. Kupując usługi internetowe, musisz podać swoje dane osobowe, takie jak SSN, adres domowy, adres e-mail itp.

Przypisany Ci adres IP jest unikalny i może służyć do pobierania danych osobowych oraz lokalizacji.

Kiedy ukrywam mój adres IP, również ukrywam swoją lokalizację.

3- Odblokuj treści z ograniczeniami geograficznymi i IP

Niektóre witryny i treści przesyłane strumieniowo są ograniczone do określonych regionów. Dostęp do nich można uzyskać z dowolnego adresu IP pochodzącego z tych regionów. Wszelkie prawa własności intelektualnej poza regionem mają ograniczony dostęp do nich.

Ukrywanie adresu IP i uzyskiwanie adresu IP regionu, z którego chcesz uzyskać dostęp do stron internetowych i innych treści, to świetny sposób na obejście takich ograniczeń.

Właśnie tam pojawia się potrzeba ukrycia twojego adresu IP. Oto wiele sposobów na zrobienie tego.

Jak ukryć adres IP

Podaję cztery sposoby (trzy są bezpłatne), aby ukryć swój pierwotny adres IP i przeglądać Internet za pomocą fałszywego. Pierwsza metoda jest najbezpieczniejsza i zalecana dla większości użytkowników. Możesz jednak dokonać wyboru na podstawie charakteru swoich wymagań.

1. Użyj usługi VPN - najszybszej i najbardziej niezawodnej

Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że korzystanie z VPN jest najlepszym sposobem na ukrycie mojego adresu IP. Najlepsi dostawcy usług VPN oferują najwyższej jakości protokoły bezpieczeństwa, dzięki którym Twoje połączenie internetowe jest całkowicie odporne na cyberzagrożenia i próby włamań.

  Jak naprawić problemy z buforowaniem telewizji terrarium

jak ukryć adres IP za pomocą VPN

Usługi VPN oferują również ochronę przed wyciekiem IP i upewnij się, że twój oryginalny adres IP nigdy nie zostanie zwolniony, gdy jesteś podłączony do Internetu.

Sposób działania wirtualnej sieci prywatnej jest raczej prosty. Maskuje twój adres IP i przypisuje ci zupełnie nowy adres IP z serwera, z którym jesteś połączony. Umożliwia to całkowitą anonimowość online.

Każdy ruch internetowy, który pochodzi z urządzenia podłączonego do sieci VPN, jest najpierw szyfrowany przez aplikację VPN. Następnie ruch jest kierowany przez serwer VPN, z którym chcesz się połączyć. Gdy ruch trafi na serwer VPN, pobiera on tożsamość serwera, a adres IP jest ukryty. Gdy ruch wróci do twojego urządzenia, ponownie przechodzi przez ten sam serwer. Szyfrowanie gwarantuje, że nawet twój dostawca usług internetowych nie poczuje powiewu twoich działań online.

Niezależnie od tego, czy chcesz prywatnie przesyłać strumieniowo, odblokowywać witryny i treści z ograniczeniami geograficznymi, zabezpieczyć swoje działania torrentowe lub ukryć swoje działania online przed inwigilacją, VPN jest idealnym sposobem na przejście.

Korzystałem z wielu aplikacji VPN. ExpressVPN to ten, który wyraźnie wyróżnia się z tłumu. Jest znany jako najszybszy VPN. Chociaż to nie jedyny powód, dla którego go polecam. ExpressVPN ma ogromną sieć ponad 3000 serwerów w 160 lokalizacjach i ponad 90 krajach.

Każdy serwer ma unikalny adres IP. Oznacza to, że ExpressVPN ma ponad 3000 unikalnych opcji ukrywania mojego adresu IP. Możesz przeczytać moją recenzję Expressvpn, aby uzyskać więcej informacji na temat jej funkcji.

2. Ukryj adres IP za pomocą serwera proxy - powolny i zawodny

Możesz myśleć o serwerze proxy jak o mini-VPN lub prawdopodobnie mocno rozebranej wersji VPN.

Podobnie jak VPN, kierują twój ruch online przez ich serwer, pozwalając ci ukryć twój adres IP. Dobrą rzeczą jest to, że większość serwerów proxy, takich jak hide.me, jest darmowa. Wiele z nich jest opartych na sieci. Nie musisz pobierać żadnych aplikacji na swoje urządzenie. Wystarczy odwiedzić stronę proxy i wprowadzić adres URL, do którego chcesz uzyskać dostęp.

ukryj swój adres IP za pomocą serwera proxy

Jeśli chodzi o tunelowanie ruchu, sposób działania serwera proxy bardzo różni się od VPN. Podczas gdy VPN jest w stanie przekierowywać cały wychodzący ruch internetowy przez swój serwer, usługa proxy ukrywa tylko określone działania. Dam wam przykład, który powinien wyjaśnić:

Klient VPN zainstalowany na twoim urządzeniu całkowicie przejmuje kontrolę nad ruchem internetowym przy użyciu niezawodnych protokołów szyfrowania. Z drugiej strony, z proxy, musisz powiedzieć, która konkretna aktywność online ma zostać przekierowana przez serwer proxy. Załóżmy, że istnieje strona internetowa, na której nie chcesz mieć oryginalnych śladów IP. Przejdź do usługi proxy, wybierz serwer i podaj adres URL witryny. Usługa proxy przekierowuje twoje żądanie za pośrednictwem swojego serwera i ładuje stronę internetową w przeglądarce. Twój usługodawca internetowy będzie wiedział tylko, że odwiedziłeś witrynę proxy (co jest całkowicie legalne). Nie wiedziałby, którą stronę faktycznie odwiedziłeś za pośrednictwem serwera proxy.

Serwer proxy może być niesamowitym narzędziem do uzyskiwania dostępu do witryny z ograniczeniami geograficznymi lub nawet do odblokowywania treści zastrzeżonych dla regionu. Jednak najlepsze platformy do przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, wydają dużo pieniędzy na śledzenie i blokowanie serwerów proxy i VPN. Chociaż płatni dostawcy VPN mogą sobie pozwolić na włączenie nowych serwerów, to samo nie można powiedzieć o bezpłatnych usługach proxy.

  Jak zresetować Firestick do ustawień fabrycznych

Usługi proxy mają również inne poważne wady. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie są najbardziej wiarygodne. Wycieki IP, narażenia IP nie są rzadkie. Nie używają nawet tych samych najwyższej jakości protokołów szyfrowania. Nie wiemy też, jak bezpieczne są przy nich Twoje dane osobowe.

Jak powiedziałem, proxy zwykle ukrywa mój adres IP przed konkretnymi witrynami odwiedzanymi za ich pośrednictwem. Nie szyfruje całego ruchu internetowego. Dlatego nadal jesteś narażony na zagrożenia i podatny na monitorowanie i nadzór online. Ponadto, podczas gdy większość usług VPN utrzymuje zasady braku logowania, usługi proxy mogą rejestrować i rejestrować twoje działania.  

Powolna łączność to także wyzwanie, którego nie mogliśmy przeoczyć. Ponieważ serwery proxy są bezpłatne i łatwo dostępne, ich serwery są zwykle przeciążone, powodując znaczne spadki prędkości i opóźnienia. Mogą odblokowywać cenzurowane lub ograniczone geograficznie treści; nadal możesz odczuwać buforowanie. Oczywiście wiele zależy od pory dnia i serwera, z którym się połączyłeś.

Jeśli szukasz całkowitej anonimowości i bezpieczeństwa przy przyzwoitych prędkościach połączenia, VPN jest jedyną realną opcją.

3. Łączność z TOR - bezpieczna, ale powolna i ryzykowna

TOR to kolejne narzędzie do ukrywania adresów IP, którego możesz użyć, aby zachować anonimowość w sieci. TOR oznacza The Onion Router. Podobnie jak cebula ma wiele warstw, TOR oferuje wielowarstwowe bezpieczeństwo poprzez łańcuch serwerów obsługiwanych przez wolontariuszy i cyberaktywistów.

Po połączeniu się z klientem TOR ruch online jest kierowany przez wiele serwerów. Maskuje twój adres IP i umożliwia anonimowe przeglądanie Internetu.

Bezpieczeństwo TOR jest niekwestionowane. Ma jednak poważne wady.

TOR to sieć równoległa, w której ruch online jest prowadzony przez wiele warstw serwerów. Za każdym razem, gdy ruch online przechodzi przez dodatkowy serwer, traci prędkość. A kiedy musi przejść przez wiele serwerów, może wystąpić znaczna utrata prędkości. Dlatego doświadczasz powolnego ładowania, przesyłania strumieniowego, buforowania.

ukryj adres IPKredyty fotograficzne: hotspotshield.com

Łatwość dostępu i obietnica anonimowości uczyniły TOR rajem dla przestępców. Wiele nielegalnych transakcji odbywa się za pośrednictwem sieci TOR, w tym umowy narkotykowe, sprzedaż broni i inne.

Podczas gdy łączenie się z TOR nie jest nielegalne w większości krajów, możesz przyciągać kłopoty, jeśli wpadniesz w nielegalne transakcje, nawet przypadkowo.

Ponownie, biorąc pod uwagę szybkość, prywatność i bezpieczeństwo, VPN jest oczywistym wyborem, jeśli zastanawiasz się, jak ukryć mój adres IP.

4. Użyj publicznego połączenia Wi-Fi - nie najbezpieczniejszego

Korzystanie z publicznego połączenia Wi-Fi to kolejna opcja anonimowego przeglądania sieci bez konieczności ujawniania adresu IP. Wiele punktów sprzedaży detalicznej, miejsc publicznych, takich jak lotniska, punkty gastronomiczne i kawiarnie oferują bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Ponieważ używasz połączenia internetowego innej osoby, Twój adres IP nie jest ujawniany.

Nie oznacza to jednak, że publiczne usługi Wi-Fi są bezpieczne. W rzeczywistości wiąże się to z dużym ryzykiem. Możesz w końcu wystawić urządzenie na działanie hakera korzystającego z tej samej sieci i zdolnego do kradzieży danych osobowych w ciągu kilku minut.

Poniższe dwie metody tak naprawdę nie ukrywają twojego adresu IP. Są one dodawane tutaj głównie w przypadku, gdy chcesz tylko zmienić swój adres IP bez anonimowości.

5. Korzystaj z mobilnego Hotspot - ledwo anonimowy i wolny

Wszystkie telefony komórkowe są wyposażone w funkcję Hotspot, która pozwala używać ich jako sieci Wi-Fi. Aby punkt dostępu działał, dostawca usług mobilnych musi być podłączony do sieci danych.

ip hider

Konfiguracja sieci Hotspot w telefonie komórkowym jest łatwa. Ale proces może się różnić w zależności od urządzenia. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, zrób to Google.

Podobnie jak zwykłe Wi-Fi, Hotspot umożliwia podłączenie wszystkich urządzeń, w tym komputerów, innych telefonów komórkowych, tabletów itp.

  Jak zainstalować i oglądać BBC iPlayer na FireStick / Kodi [Poza Wielką Brytanią]

Jest to świetna opcja, jeśli nie chcesz łączyć się z szerokopasmową siecią Wi-Fi w celu wykonywania określonych czynności online. Hotspot tak naprawdę nie ukrywa mojego adresu IP. Zamiast tego pozwala mi używać adresu IP mojej sieci komórkowej.

Pamiętaj jednak, że nie zapewnia to żadnej prawdziwej anonimowości. Twoje działania online nadal można prześledzić za pomocą adresu IP Twojej sieci komórkowej. Twój operator komórkowy ma wiele twoich danych osobowych.

Podobnie jak szerokopasmowe połączenie Wi-Fi, sieć komórkowa nie jest również szyfrowana. Dlatego twoje urządzenia są równie wrażliwe. Sieci komórkowe są znacznie wolniejsze niż połączenia szerokopasmowe.

6. Zmień adres IP swojego połączenia

To kolejna trudna i skomplikowana metoda przypisywania Twojemu połączeniu internetowemu nowego adresu IP. Proces ten jest inny w przypadku połączeń przewodowych i bezprzewodowych. Ponadto metody różnią się również w zależności od urządzenia.

Proces zmiany adresu IP jest techniczny i często musisz czekać godzinami, zanim uzyskasz nowy. Będziesz musiał wyłączyć modem przez dłuższy czas. A jeśli zdarzy się, że włączysz go ponownie przed zakończeniem procesu, nastąpi powrót do starego adresu IP i będziesz musiał rozpocząć proces od nowa.

Nie wchodzę tutaj w szczegóły techniczne procesu. Nie jest to ani bardzo praktyczne, ani zalecane. Jeśli jednak nadal chcesz to zrobić, możesz poszukać instrukcji dotyczących modemu i urządzenia w Google (lub dowolnej innej wyszukiwarce).

Co powiesz na bezpłatne usługi VPN?

Zacznę od pradawnej frazy: „jeśli jest za darmo, jesteś produktem”. Lub prawdopodobnie „nie ma bezpłatnych posiłków”!

Jakkolwiek stuknięte te powiedzenia mogą zabrzmieć, nadal mają znaczenie w krajobrazie dostawca-konsument.

Tak, to prawda, że ​​istnieje wiele bezpłatnych usług VPN. Próbowałem wielu z nich osobiście. Szczerze mówiąc, wydają się bardzo obiecujące. Niektóre z nich mają nawet profesjonalne projekty, które nadają im wiarygodność. Ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność, ujawnia się ich prawdziwa natura.

Możesz ukryć swój adres IP za pomocą bezpłatnej sieci VPN, ale nie zapominaj, że zawsze trzeba zapłacić pewną cenę.

Ustanowienie i utrzymanie serwerów VPN wymaga dużo pieniędzy i siły roboczej. Jeśli VPN jest bezpłatny, musi skądś zbierać pieniądze. Wiele bezpłatnych klientów VPN jest opartych na reklamach. Od czasu do czasu pojawia się irytująca reklama, gdy próbujesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji VPN. To jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy. Nie ma w tym nic złego, o ile reklamy nie są złośliwe. Jednak czasami są.

Niektóre bezpłatne sieci VPN próbowały cicho wlać złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie reklamowe, które zostały natychmiast oznaczone przez nasz program antywirusowy. Jednak niektóre z nich szybko przeszły obok ochrony antywirusowej. Bezpieczeństwo ma dla mnie duże znaczenie i to jedno ryzyko, którego nigdy nie podejmę, związane z wieloma bezpłatnymi sieciami VPN.

Ale to nie wszystko. Zgłoszono, że wiele bezpłatnych sieci VPN sprzedało oferentom dane osobowe swoich subskrybentów. W przeciwieństwie do wielu płatnych usług VPN, które oferują zasady zerowego logowania, większość darmowych VPN prowadzi konto twoich danych osobowych, a także twoich działań online. To naruszenie zaufania i prywatności. Możesz przeczytać więcej o tym, jak bezpłatne VPN zarabiają pieniądze.

Mimo że darmowe VPN mogą wydawać się dobrą opcją do ukrycia IP, zazwyczaj tak nie jest. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność, nie rzucam kostką. Dlatego moje pieniądze są zawsze na płatnych, renomowanych i godnych zaufania usługach VPN, takich jak ExpressVPN.

Podsumowanie

To w przybliżeniu podsumowuje sposoby ukrywania twojego adresu IP i powody, dla których chcesz ukryć swój adres IP.

Jeśli szukasz kompleksowej ochrony i niemal niezawodnego sposobu na ukrycie swojego adresu IP, nie ma innego lepszego sposobu niż VPN. Wygrywa zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i prędkości. Większość dostawców VPN oferuje wiele jednoczesnych połączeń. Oznacza to, że możesz zabezpieczyć wszystkie swoje urządzenia jednocześnie.

Staraliśmy się przedstawić możliwie wszystkie istotne informacje w tym artykule, które mogą być pomocne dla nietechnicznych laików takich jak ja. Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie, daj nam znać za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me