Ako nastaviť Amazon Fire TV Stick prvýkrát

>

Sledovanie televízie sa po celom svete rýchlo mení s ohlasom služieb prenosu videa, ako sú Hulu, Netflix, Hotstar, Amazon Prime atď. DTH sa môže čoskoro stať minulosťou a bude to navždy. Služby streamovania videa ponúkajú nielen oveľa viac a kvalitnejší obsah, ale tiež poskytujú divákom skutočný výber. Môžu si vybrať, čo chcú, z viac ako miliónov televíznych relácií, filmov, dokumentárnych filmov atď. Posledným vstupom v segmente streamovania videa je Amazon Fire TV Stick..

FireStick je exkluzívna ponuka spoločnosti Amazon a ponúka množstvo služieb ako Amazon Prime Video, Hotstar, Netflix, Gaana a mnoho ďalších. Toto však nie je jediné upozornenie Fire Fire. Hádali ste to správne. Diaľkový ovládač Fire Stick je dodávaný s podporou Alexa. Takže teraz môžete len sedieť na gauči a ovládať všetko svojím hlasom. Úžasné, nie je to tak?

ako nastaviť amazon oheň tv stick

Ak si chcete kúpiť Amazon Fire TV Stick alebo ste si ju už kúpili a obávate sa, ako ju nastaviť, posaďte sa a relaxujte. Sme tu, aby sme vám pomohli s nastavením Amazon Fire TV Stick prvýkrát na vašom televízore. Postupujte presne podľa týchto krokov a všetko bude muškou.

Predtým, ako začneme s týmto tutoriálom, povedzme vám najskôr niekoľko základných predpokladov. To sú veci, ktoré budete požadovať nastaviť a spustiť Amazon Fire TV Stick. Uvedomte si, že tieto veci zrejme nebudú zahrnuté do vášho Fire Stick Box !!! Sú to tieto:

  • Kompatibilný televízor: Toto je samozrejme najdôležitejšia požiadavka. Na používanie Fire Stick budete potrebovať aspoň HDTV s portom HDMI.
  • Pripojenie k internetu: Fire Stick nemá vlastné pripojenie na internet. Aby ste mohli správne streamovať videá s vysokým rozlíšením, budete musieť Fire Fire pripojiť k aktívnemu a silnému WiFi pripojeniu.
  • Amazonský účet: V neposlednom rade musíte zaregistrovať svoju Amazon Fire Stick na svoj účet Amazon. Ak si objednáte Fire Stick zo svojho Amazon účtu, bude už v tomto účte zaregistrovaný. Môžete ho kedykoľvek zmeniť.

Pokyny na nastavenie Amazon Fire Stick

Teraz, keď ste všetci pripravení, začnime. Tu je postup, ako nastaviť váš Amazon Fire TV Stick prvýkrát. Aby som veci zjednodušil, rozdelil som proces nastavenia na 4 relevantné časti.

Časť 1: Začíname

KROK 1: Zober si svoj Fire TV Stick Device. Nájdete tu port micro-USB a HDMI. Teraz zapojte napájací kábel USB do portu micro-USB na karte Fire Stick a druhý koniec napájacieho kábla zapojte do napájacieho adaptéra..

  Ako nainštalovať Helix TV IPTV na FireStick / Android / Kodi

zapojte firestick do napájacieho kábla a napájacieho adaptéra

KROK 2: Teraz pripojte napájací adaptér k elektrickej zásuvke. (Poznámka: Odporúča sa používať napájací adaptér a nie napájané USB porty ponúkané niekoľkými televízormi).

KROK 3: Teraz zapojte Fire Stick do ľubovoľného portu HDMI na vašom televízore. Nezabudnite na číslo portu HDMI, pretože teraz budete musieť na svojom televízore zapnúť zodpovedajúci vstupný kanál HDMI.

vložte firestick do hdmi portu televízora

KROK 4: Zapnite televízor a otvorte zodpovedajúci vstupný kanál HDMI. Zobrazí sa obrazovka načítania s logom Fire TV Stick. Môže to chvíľu trvať, než sa načíta prvýkrát, takže sa nemusíte báť.

Krok 5: Teraz je čas nastaviť diaľkový ovládač Fire Stick. Najskôr vložte dve batérie AAA, ktoré sú súčasťou balenia.

Vložte vzdialené batérie

Teraz by sa diaľkový ovládač mal automaticky spárovať s Fire Stick. Ak sa však nespáruje automaticky, jednoducho stlačte a podržte tlačidlo Domov na diaľkovom ovládači na 10 sekúnd. Týmto sa vaša Fire Stick odošle do Discovery Mode a párovanie sa uskutoční.

Keď je diaľkový ovládač spárovaný s FireStick, stlačte Play / Pause na spustenie procesu nastavenia

ako nastaviť amazon oheň palicu 4k

Krok 6: FireStick vás teraz požiada, aby ste si vybrali preferovaný jazyk. Pomocou navigačných tlačidiel na DO zvýraznite požadovaný jazyk a stlačte Vybrať / OK na diaľkovom ovládači nastavte jazyk.

Poznámka: Select / OK je kruhové tlačidlo na diaľkovom ovládači, ktoré je súčasťou navigačných tlačidiel

návod na nastavenie ohňovej palice Amazon

Časť 2: Pripojte Amazon Fire Stick k sieti Wi-Fi

Krok 7: Váš FireStick teraz vyhľadá dostupné siete Wi-Fi v dosahu. Keď uvidíte zoznam sietí, vyberte svoje Wi-Fi a zadajte SSID a heslo (ak je to potrebné), ktoré sa chcete pripojiť

ako pripojiť amazon palicu k wifi

Časť 3: Registrujte si Fire TV / Stick pomocou účtu Amazon

Krok 8: Teraz je čas zaregistrovať svoje zariadenie do svojho účtu Amazon. Vaša Amazon Fire TV Stick bude predregistrovaná, ak ste si ju objednali od Amazonu. Ak to tak nie je, alebo ak sa chcete zaregistrovať prostredníctvom iného účtu Amazon, stačí zaregistrovať alebo zrušiť registráciu svojej televíznej stanice podľa pokynov na obrazovke. (Viac sa o tom môžete dozvedieť tu.)

Ak váš FireStick nie je predregistrovaný, mali by ste vidieť nasledujúce okno. Ak máte účet Amazon, pokračujte a vyberte prvú možnosť. Ak nie, vytvorte si najprv Amazonský účet kliknutím na Som nový v Amazonii. 

návod na nastavenie ohňovej palice Amazon

Krok 9: Váš FireStick sa teraz zaregistruje. Počkajte niekoľko sekúnd.

ako nastaviť amazon firestick

Časť 4: Ukončenie procesu nastavenia

Krok 10: Po dokončení registrácie sa program FireStick spýta, či si chcete svoje Wi-Fi heslo uložiť na svoj účet Amazon.

  Ako nainštalovať na doplnok Flix Kodi

Ak používate viac zariadení Amazon zaregistrovaných na rovnakom účte Amazon ako FireStick, mali by ste si vybrať Áno aby sa týmto zariadeniam umožnilo rýchle pripojenie k vašej sieti Wi-Fi. Ak nemáte žiadne ďalšie zariadenia Amazonky a ani jedno nemáte v úmysle kúpiť v budúcnosti, môžete tiež zvoliť žiadny 

amazon fire stick wifi heslo

Krok 11: Ak si želáte povoliť rodičovskú kontrolu vo vašom FireStick, kliknite na Povoliť rodičovskú kontrolu na ďalšej obrazovke. Ak tak urobíte, v nasledujúcom okne sa zobrazí výzva na nastavenie kódu PIN. Pre väčšinu aktivít v systéme FireStick budete musieť zadať kód PIN.

Ak nepotrebujete rodičovskú kontrolu, jednoducho kliknite na Žiadne rodičovské kontroly pokračovať.

Rodičovská kontrola na amazonskej paličke s televízorom 4k

Krok 12:  Teraz môžete kliknúť na Začať a vybrať aplikácie / streamingové služby, ktoré chcete nainštalovať, skôr ako začnete s FireStick. Ak ich chcete nainštalovať neskôr, kliknite na ikonu Nie ďakujem

ako nastaviť amazonské hasičské a požiarne televízne zariadenia

Ak máte na diaľkovom ovládaní FireStick 2nd Gen bez ovládacích tlačidiel televízora (tlačidlá hlasitosti a napájania), toto je všetko, čo musíte urobiť pre nastavenie zariadenia.

Ak máte novšiu verziu FireStick s ovládacími tlačidlami TV, pokračujte časťou 5 nižšie

Časť 5: Párovanie diaľkového ovládača FireStick s televízorom

Nasledujúce kroky sa týkajú iba ovládačov s diaľkovým ovládaním. Ak nemáte tlačidlá ovládania hlasitosti, môžete túto časť preskočiť a prejsť na ďalšiu časť.

Krok 13: Keď uvidíte toto okno, kliknite na tlačidlo OK Ďalšie

nastaviť ovládanie televízora v ohni

Krok 14: Na diaľkovom ovládači stlačte tlačidlá Zvýšenie hlasitosti a Zníženie hlasitosti

Skontrolujte, či vzdialené body smerujú na televízor. Ovládacie tlačidlá televízora používajú infračervený profil vášho televízora. Preto musí byť váš televízor a diaľkový ovládač v dohľade, aby fungovali ovládacie funkcie televízora.

Amazon fire tv a firestick 4k setup

Krok 15: Kliknite Áno ak ste počuli zvuk. Ak nie, opakujte postup kliknutím na NIE

ako nastaviť firestick 4k

Krok 16: Po úspešnej synchronizácii diaľkového ovládača Fire TV sa na obrazovke zobrazí nasledujúca správa

Ako nastaviť Amazon Fire TV Stick prvýkrát

Úspešne ste nastavili svoj FireStick

Ako začať používať Fire Fire

Teraz, keď je váš FireStick nastavený, mali by ste začať ihneď. Tu je niekoľko zaujímavých vecí, o ktorých by ste chceli vedieť, že vám určite ponúknu omnoho lepšiu skúsenosť s produktom FireStick.

Útek z väzenia FireStick

FireStick je úžasné zariadenie na streamovanie médií. Umožňuje vám sledovať vaše obľúbené epizódy, filmy a dokonca aj živé televízne vysielanie prostredníctvom aplikácií ako Netflix, Hulu, Amazon Prime a mnoho ďalších. Existujú však vážne obmedzenia. Tieto služby vás stoja peniaze, druh, ktorý by mohol ľahko prepadnúť váš rozpočet. Navyše z jednej služby nemôžete získať všetko, čo chcete sledovať. Musíte mať viacnásobné predplatné a to stojí ešte viac.

  Ako nainštalovať Kodi na Amazon FireStick

Ale môžete ľahko útek z väzenia FireStick a nikdy sa nemusíte báť zaplatenia centov za sledovanie filmov, relácií, živej televízie a čokoľvek, čo chcete. Jailbreaking je jednoduchý, rýchly, bezpečný a legálny proces. Nainštaluje Kodi na váš Fire TV Stick a potom streamuje obsah pomocou doplnkov Kodi a doplnkov Kodi. Stručne povedané, poskytuje vám prístup k bezednému fondu voľného obsahu.

Ako útek z väzenia FireStick

Nainštalujte aplikácie FireStick

Bez svojich aplikácií nie je k dispozícii žiadne mediálne zariadenie a FireStick ich podporuje desiatky. Existuje veľa aplikácií, bezplatných aj platených, môžete si ich nainštalovať do svojho FireStick a vychutnať si nekonečné hodiny streamovania. Amazon Store je obrovské úložisko skvelých aplikácií, ako sú Netflix, Hulu a Amazon Prime zabudované do vášho zariadenia. Ak to však nestačí, môžete získať množstvo úžasných aplikácií tretích strán, ktoré vám umožnia sledovať filmy a relácie zadarmo.

FireStick beží na upravenom systéme Android, ale vo svojej podstate je podobne ako akékoľvek iné zariadenie Android. Preto na vašom FireStick funguje bezchybne veľa aplikácií pre Android od tretích strán. Mnohé z nich sú priateľské na diaľku a tie, ktoré nie sú, sa dajú vždy použiť s funkciou Mouse Toggle na FireStick. Prezrite si naše najlepšie aplikácie FireStick a začnite.

Zostaňte chránení pomocou VPN

Domnievam sa, že by som nikdy nemohol povedať dosť o tom, aké dôležité je postupovať opatrne a prijať vhodné opatrenia na zabezpečenie vašej online bezpečnosti. Internet vás vystavuje zvedavým očiam vášho poskytovateľa internetových služieb, tretích strán, ako sú hackeri a dokonca aj vaša vláda. Všetky vaše online aktivity sú ľahko spätne vysledovateľné. A keď streamujete filmy a relácie zadarmo prostredníctvom aplikácií tretích strán, je tu šanca, že sa ocitnete v problémoch.

Neodsudzujem porušovanie autorských práv. Pevne však presadzujem koncepciu práv na naše súkromie a nikdy nesmie byť ohrozená. Preto odporúčam používať VPN s FireStick.

VPN presmeruje vaše online aktivity prostredníctvom šifrovaného servera a zabezpečí, aby vaša prítomnosť na internete zostala súkromná a anonymná. Odporúčam ExpressVPN, pretože je to najrýchlejšia a najspoľahlivejšia služba VPN pre Fire TV Stick. Môžete si pozrieť tohto podrobného sprievodcu inštaláciou & použiť VPN na Fire Stick.

Kliknutím TU získate zadarmo 3 mesiace a ušetríte 49% na ExpressVPN

záver

To je všetko. Úspešne ste nastavili svoju Amazon Fire TV Stick prvýkrát a teraz si môžete užiť obrovský oceán multimediálneho obsahu pomocou rôznych aplikácií alebo procesu útek z väzenia, ako som už navrhol vyššie. Dúfam, že to pomohlo. Ak by ste však narazili na problémy s nastavením Amazon Fire Stick, neváhajte a dajte mi vedieť prostredníctvom nižšie uvedenej sekcie komentárov. Pred odchodom nezabudnite skontrolovať najlepšie nastavenia pre Firestick, ktoré by podľa môjho názoru mali mať všetci používatelia práve teraz.

Súvisiace príručky:

  • Ako opraviť problémy s FireStick Remote
  • Ako zabrániť prehriatiu Firesticku
  • Ako reštartovať / reštartovať FireStick
  • Ako nainštalovať Mobdro na FireStick
  • Ako nainštalovať Cinema APK na FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me